تیرآهن H 24 در ذوب‌آهن اصفهان تولید شد

تیرآهن H 24 در ذوب‌آهن اصفهان تولید شد

مراسم رونمایی از تیرآهن H 24؛ محصول جدید ذوب‌آهن اصفهان که به سبد محصولات ارزش افزای این شرکت اضافه شد، با حضور مرتضی محمدی ريیس هیات مدیره هلدینگ صدرتامین، مهدی کوهی مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان و جمعی از مسيولین و تلاشگران این شرکت یکشنبه 24 اردیبشهت ماه در سالن تشریفات و کارگاه نورد 650 این مجتمع عظیم صنعتی برگزار شد.

به گزارش بورس نیوز، مزایای تیرآهن H 24 که برای اولین بار به همت تلاشگران ذوب‌آهن اصفهان در ایران تولید شد بدین ترتیب است: طراحی جسورانه و تولید باکیفیت از شمش 250*320، دوستدار محیط‌زیست و باقابلیت بازیافت صددرصدی، افزایش استحکام و کاهش هزینه سازه‌های فولادی، تسریع در ساخت‌وساز و افزایش فضای مفید ساختمان.

ذوب‌آهن اصفهان دانشگاه صنعت فولاد کشور است

آیت ا... رهبر مسيول هماهنگی تبلیغات اسلامی ذوب‌آهن در این آیین گفت: این مجتمع عظیم صنعتی، دانشگاه صنعت فولاد کشور است و بخش مهمی از نیروی انسانی صنعت فولاد کشور را آموزش داده است.
وی افزود: روزی که هیچ خبری از تولید فولاد در ایران نبود، ذوب‌آهن اصفهان بنیان نهاده شد و توسعه یافت و صنعت فولاد کشور را نیز توسعه داد.

مسيول هماهنگی تبلیغات اسلامی شرکت تصریح کرد: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان «مهار تورم، رشد تولید» نامگذاری شده، نیاز است کلیه بخش‌های کشور برای رشد و توسعه بیش از پیش در ذوب‌آهن اصفهان، همکاری و هماهنگی لازم را داشته باشند.

تولید محصول جدید تحول در ذوب‌آهن اصفهان را نوید می‌دهد

مرتضی محمدی ريیس هیيت‌مدیره هلدینگ صدر تامین در این آیین گفت: تولید محصول جدید در ذوب‌آهن اصفهان نشان‌دهنده پویایی این شرکت و توانمندی تلاشگران آن است.

ريیس هیيت‌مدیره صدر تامین افزود: توسعه محصول از ارکان اصلی توسعه یک سازمان است. در این راستا تولید محصولات ارزش افزا همچون ریل و تیرآهن H 24 که به همت تلاشگران ذوب‌آهن اصفهان انجام‌شده است، تحول در این مجتمع عظیم صنعتی را نوید می‌دهد.

محمدی به زنجیره تامین و سرمایه‌گذاری به‌عنوان دو رکن دیگر توسعه سازمان اشاره کرد و گفت: در خصوص زنجیره تامین، کاهش قیمت تمام‌شده به‌منظور سودآوری و همچنین تامین پایدار مواد اولیه که در تحقق برنامه‌های تولید نقش موثری دارد، اهمیت بسیاری دارند.

وی افزود: در این راستا در صدر تامین تلاش می‌کنیم برای تامین زغال‌سنگ داخلی برای ذوب‌آهن اصفهان نقش مهم‌تری نسبت به گذشته ایفا کنیم.

وی اظهار کرد: هلدینگ صدر تامین، سرمایه‌گذاری برای فعالیت‌های دانش‌بنیان، که نتایج مهمی همچون تولید محصولات جدید در راستای تنوع محصولات دارد و منجر به توسعه صادرات و ارزآوری نیز می‌شود را در اولویت قرار داده است.

تدوین بودجه عملیاتی و تولید 45 درصدی محصولات ارزش افزا دو استراتژی ذوب‌آهن در سال جدید
مهدی کوهی مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان نیز گفت: در سال جدید، تدوین بودجه به شیوه عملیاتی و همچنین تولید 45 درصدی محصولات ارزش افزا در ذوب‌آهن اصفهان به‌عنوان دو استراتژی کلیدی در کارخانه هدف‌گذاری شدند.

تولیدات ذوب‌آهن اصفهان در مسیر توسعه و آبادانی کشور نقش‌آفرین هستند

وی افزود: در ذوب‌آهن اصفهان دو محصول ارزش افزا (انواع ریل و تیرآهن‌های بال‌پهن) با تلاش و کوشش شبانه‌روزی کارگران به‌موازات یکدیگر تولید می‌شوند و هر یک از این تولیدات در مسیر توسعه و آبادانی ایران‌زمین مورداستفاده قرار می‌گیرند.

مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان اظهار داشت: مقام معظم رهبری در بیانات نوروزی خودشان به تولید ریل ملی اشاره داشتند، محصولی که خودکفایی جاودانه‌ای را برای تک‌تک ایرانیان رقم زد و تا همیشه در اذهان مردم ماندگار خواهد بود.

مهدی کوهی گفت: تاکنون بالغ‌بر 100 هزار تن ریل مطابق استاندارد‌های روز دنیا و بالاترین کیفیت در ذوب‌آهن اصفهان تولید و تحویل گردیده و حدود 60 هزار تن آن نیز در محور‌های ریلی اقصی نقاط کشور نصب‌شده است.

نهضت بومی‌سازی در ذوب‌آهن اصفهان با تلاش و جدیت در مسیر توسعه قرار دارد

وی افزود: باافتخار اعلام می‌کنم، حدود 85 درصد از قطعات و تجهیزات موردنیاز خط تولید کارخانه و همچنین قطعات کلیدی در صنعت فولاد و سایر صنایع کشور به دست توانمند تلاشگران ذوب‌آهنی ساخته‌شده است و این نهضت بومی‌سازی در این مجتمع عظیم صنعتی با تلاش و جدیت بیشتر در ریل توسعه قرار دارد.
مدیرعامل شرکت بیان کرد: در سال جدید پروژه‌های توسعه‌ای شرکت از قبیل LF 1، LF 3، پلنت اکسیژن، تصفیه‌خانه آب، باتری2 کک سازی و ... نیز با پیشرفت بسیار خوبی در دست اقدام قرار دارند تا ذوب‌آهن اصفهان در امر تولید با چالش مواجه نشود.

تولید ذوب‌آهن اصفهان فراتر از برنامه پیش می‌رود

مهرداد تو لايیان معاون بهره‌برداری ذوب‌آهن اصفهان با اشاره به نام‌گذاری سال جدید با عنوان مهار تورم و افزایش تولید که به تدبیر مقام معظم رهبری صورت گرفته است، گفت: این مجتمع عظیم صنعتی برای انجام وظایف خود در راستای افزایش تولید، در سه بخش افزایش کمی تولید، کاهش قیمت تمام‌شده و تولید محصولات ارزش افزا برنامه‌ریزی کرده است.

وی افزود: در 55 روز گذشته افزایش تولید در ذوب‌آهن با تولید بیش از برنامه محقق شده است که امیدوارم تا پایان سال این روند تداوم داشته باشد. در بخش کاهش قیمت تمام‌شده که افزایش تولید و تامین کیفی مواد اولیه نقش مهمی دارد نیز، شاهد اتفاقات خوبی هستیم و در مقایسه با سال‌های گذشته شرایط بهتری ایجادشده است. البته در تامین زغال داخلی مشکلاتی هست که امیدوارم حل شود.

معاون بهره‌برداری ذوب‌آهن گفت: در خصوص تولید محصولات ارزش افزا نیز، خوشبختانه موفق به تولید H 24 شدیم که در کارگاه نورد 650 حاصل شد. برای تولید این محصول، در بخش فولادسازی موفق به تولید شمش 320*250 شدیم که علاوه بر آن امیدوارم با تولید شمش 360*250 بتوانیم 6 محصول جدید دیگر تا پایان سال به سبد محصولات ذوب‌آهن اضافه کنیم.

تولید H 24 سرآغازی از بهار تولید در ذوب‌آهن اصفهان

محمدامین یوسف زاده مدیر مهندسی نورد ذوب‌آهن اصفهان گفت: توسعه سبد محصولات ارزش افزا در ذوب‌آهن اصفهان با حمایت مدیرعامل کارخانه، معاونت بهره‌برداری و تلاش و کوشش کلیه بخش‌های شرکت، آینده بسیار روشنی پیش رو دارد و بر این اساس امروز تیرآهن H 24 بر پایه شمش 250*320 تولیدی بخش فولادسازی شرکت به‌عنوان سرآغازی جدید از بهار تولید در ذوب‌آهن اصفهان، رونمایی شد.

وی افزود: اگر کشور ایران در جایگاه دهمین تولیدکننده فولاد دنیا قرار دارد، این موفقیت مدیون و مرهون ذوب‌آهن اصفهان است که از دیرباز تاکنون تلاشگران این شرکت مادر صنعتی درجایی جای ایران‌زمین، در ساخت و بهره برداری از پروژه‌های گوناگون منشا تحول و نوآوری هستند.

مدیر مهندسی نورد ذوب‌آهن اصفهان تصریح کرد: تیرآهن H 24 ثمره زحمت و عرق جبین تلاشگرانی است که تولید را محور زندگی شخصی و شغلی خود قرار دادند و همین جا شایسته می‌دانم از همه این عزیزان تشکر و قدردانی نمایم.

یوسف زاده خاطر نشان کرد: تحول با توسعه اتفاق می‌افتد و انشاا... با فراهم شدن زیرساخت‌های تولید، روز به روز سبد محصولات ارزش افزای ذوب‌آهن در مسیر شکوفایی افزون‌تر قرار می‌گیرد و در یک جمله می‌گویم ذوب‌آهن اصفهان این توانایی را دارد که به زودی نیاز سازه‌ای کشور را در هر مقطع و سایز مورد درخواست تامین نماید.

راهکار جدید برای ثبات بازار مسکن اجرای پیشنهاد قالیباف یعنی افزایش مصرف کالاهای ارزان، واردات بی رویه و در نتیجه کاهش تولید پژو 207 با موتور جدید/ یک تغییر دور از انتظار! کادیلاک تاج قدیمی را از سر برداشت و نشانی تازه بر سینه زد! / عکس تبعات واردات خودرو بدون انتقال ارز/ نفع حداقلی و زیان حداکثری برگزاری 4 پنل تخصصی سازمان بورس در نمایشگاه صنعت مالی راه‌آهن میانه - بستان آباد - تبریز 18 خرداد با حضور ريیس جمهور افتتاح می‌شود/ زمان سفر ریلی بین تهرا... دلار 50 هزار تومانی خریدار ندارد/ منتظر دلار 40 هزار تومانی باشید عربستان یک‌تنه نفت را گران کرد سقوط آزاد قیمت‌ها در بازار رمزارز/ گاوها بازار را در... عربستان یک‌تنه نفت را گران کرد یک کیلو گوشت چرخ کرده گوسفندی چند است؟ عراقی‌ها برای کدام کالای ایرانی دست به جیب شدند؟ قیمت باورنکردنی سوخت هواپیما! زلزله شدید در قیمت بیت کوین خطر نسخه‌پیچی بنگاه‌ها برای بازار مسکن خبر جدید درباره یارانه ها؛ جزيیات اجرای طرح کالا برگ اعلام شد امضای تفاهم‌نامه همکاری بین مرکز نوآوری پست و مرکز نوآوری بانک ملی (فینوداد) حرکت غیر قابل پیش بینی عربستان در نشست اوپک پلاس، نفت را بالا کشید! اجاره نشینی در زعفرانیه چقدر هزینه دارد؟ اقتصاد عربستان کی از ایران جلو افتاد؟ کاهش شدید سرانه مصرف مرغ در کشور هزینه وام مسکن برای متاهل‌ها چقدر است؟ کاهش 100 تا 300 میلیون تومانی قیمت خودروها قیمت قارچ از مرغ سبقت گرفت! پیش بینی بورس سه شنبه 16 خرداد | کدام نمادها پرتقاضا هستند؟ خطر نسخه‌پیچی بنگاه‌ها برای بازار مسکن ساختار تاسیس «صندوق‌های سرمایه‌گذاری بازنشستگی تکمیلی» تصویب شد این کارخانه‌های ایرانی در اروپا تاسیس شدند! اجاره نشینی در زعفرانیه چقدر هزینه دارد؟ اخبار مهم کدال دوشنبه 15 خرداد 1402 | خبرهای مهم برای سهامداران اخابر، شگویا و فرابورس افزایش تعرفه ترانزیت از تنگه‌ «بسفر» و «داردانل» توسط ترکیه کاهش تسهیلات تکلیفی بانک‌های قرض الحسنه/ وام فرزندآوری و ازدواج جدید نمی‌دهیم تغییرات جدید در مشاغل سخت و زیان آور / چه کسانی با 20 سال سابقه بازنشسته می‌شوند؟ واکنش همتی به گشایش ارزی جدید؛ صندوق بین المللی پول دیگر جزء استکبار نیست؟ قیمت‌های نجومی رهن و اجاره در این محله از تهران / نرخ اجاره بها به سلیقه مالکان + جدول عکس | حداکثر سرعت این خودرو نقلی فیات 45کیلومتر بر ساعت است! روسیه به توافق کاهش تولید متعهد است سرانه مصرف مرغ به 26کیلو در سال رسیده است! آخرین وضعیت بازار ارز / منتظر ریزش قیمت دلار باشی... 10 خبر تاثیرگذار بورس فردا 16 خرداد | این نماد‌ها مجوز افزایش نرخ گرفتند عراقی‌ها برای کدام کالای ایرانی دست به جیب شدند؟ حقوق چند صد میلیونی کارکنان این اداره لو رفت خانه‌های 500 میلیارد تومانی تهران+ جدول نرخ سود تسهیلات نهضت ملی مسکن 18 درصد می‌شود فارس من| درخواست بازماندگان از خرید خودرو برای تمدید مهلت واریز وجه واکنش مثبت بازار مسکن به اقدامات دولت هشدار ناتراز شدن مصرف و تولید بنزین/رشد 12 و نیم درصدی مصرف بنزین طی دو ماه فیلمی از اظهارات قالیباف بعد از 28 ماه وایرال شد کاهش سرانه مصرف مرغ در کشور