عرضه محصولات ایران‌خودرو در بورس کالا

عرضه محصولات ایران‌خودرو در بورس کالا

مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو گفت: عرضه محصولات ایران‌خودرو در بورس کمک شایانی به افزایش درآمدهای گروه صنعتی ایران‌خودرو خواهد بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو در مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام ایران خودرو با بیان اینکه با مساعدت‌های وزیر صمت موافقت شده تا محصولات ایران‌خودرو و سایر خودروسازان در بورس عرضه شود گفت: این موضوع کمک شایانی به افزایش درآمدهای گروه صنعتی ایران‌خودرو خواهد بود.

به نقل از ایسنا، طبق اعلام این گروه صنعتی، مهدی خطیبی در این مجمع، حقوق سهامداران را امانت توصیف کرده و گفت: با اقدامات مختلفی همچون شناسایی دارایی‌های جدید، سامان‌دهی روابط با قطعه‌سازان، تغییر در ترکیب سبد تولیدات و حرکت به سمت تولید سودآور و اقتصادی، ارزش دارایی‌ها، منافع و حقوق سهامداران را ضمانت می‌کنیم.

مدیرعامل ایران‌خودرو ضمن ارايه گزارشی در خصوص اقدامات صورت گرفته توسط این خودروساز از بهمن 1400 تاکنون، وعده کرد: به سهامداران قول می‌دهم در تمام برنامه‌ها و جزيی‌ترین سیاست‌های اجرایی پیگیر منافع آن‌ها هستم و آن را امانتی در دست خود می‌دانیم.

گروه صنعتی ایران‌خودرو از شروع فعالیت خود در این مجموعه صنعتی، همواره دو هدف کوتاه‌مدت و پنج موضوع را به عنوان سیاست‌های کلی دنبال کرده‌ام.

وی بازگرداندن فضای آرامش به محیط کار را از اهداف کوتاه مدت خود خوانده و با بیان این‌که در این بخش توفیقات مهمی حاصل شده است، گفت: هدف کوتاه‌مدت دوم نیز جمع‌آوری خودروهای ناقص بوده است.

در بهمن ماه سال گذشته، تعداد خودروهای کف در تمام سایت”‌های ایران‌خودرو بیش از 82 هزار دستگاه بود، اما امروز این میزان وارد کانال 19 هزار دستگاه شده است.

افزایش تولید در کنار تغییر ترکیب تولید

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ادامه داد: افزایش تیراژ تولید و تغییر ترکیب تولید از سایر سیاست‌های اتخاذ شده در سال جاری است. این موضوع در راستای توجه بیشتر به کیفیت و نیز جلوگیری از زیان‌ده بودن محصولات است و بطور حتم با این رویکرد صرفه‌جویی در هزینه و کاهش قیمت تمام شده را خواهیم داشت.

در برنامه‌های ایران‌خودرو در راستای جهش کیفیت محصولات، 279 پروژه در سه بازه زمانی کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت تدوین و پیگیری می‌شود که این موضوع به همراه بازتعریف از تولید، می‌تواند موجب جهش کیفی محصولات گروه صنعتی ایران‌خودرو شود.

وی با بیان اینکه سال‌ها تعریف تولید به اشتباه مطرح شده است، گفت: بر همین اساس تولید ناقص به عنوان تولید مکانیکی خوانده و در آمار تولید لحاظ شده است که با تعریف درست تولید و طی سه مرحله، از ابتدای خردادماه تولید خودروی ناقص در گروه صنعتی ایران‌خودرو در حوزه سواری، سنگین و تجاری متوقف شده است.

دستاورد این اقدام برای گروه صنعتی ایران‌خودرو بسیار چشمگیر است. در زمینه کاهش قیمت تمام شده تولید، براساس برآوردهای صورت گرفته و برنامه‌ریزی برای تولید 750 هزار دستگاه در سال جاری، بالغ بر 7000 میلیارد تومان صرفه‌جویی محقق خواهد شد که این اقدام 25 درصد شاخص‌های کیفیت را ارتقا خواهد داد و از التهابات و تنش‌های اجتماعی خواهد کاست.

مدیرعامل ایران‌خودرو ضمن اشاره به اینکه در سال 1400 میزان تولید مکانیکی 471 هزار و 400 دستگاه و میزان تولید کامل، 451 هزار دستگاه بوده است، اظهار کرد: بر اساس محاسبات صورت گرفته اگر در سال گذشته نیز تولید بصورت عبور مستقیم صورت می‌گرفت و مبادرت به تولید ناقص نشده بود، حداقل 4000 میلیارد تومان صرفه‌جویی در هزینه و 25 درصد افزایش کیفیت محقق شده بود.

خطیبی با بیان اینکه از ابتدای خردادماه عمده تولید روزانه ایران‌خودرو 2200 تا 2500 دستگاه و حتی بیشتر و بصورت کامل و عبور مستقیم بوده است، گفت: مجموعه زنجیره تامین و شرکت ساپکو در این زمینه ما را یاری می‌کنند و با هم این پروژه را پیش می‌بریم.

با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در زمینه توسعه محصولات گروه صنعتی ایران‌خودرو در حوزه سواری نمونه اولیه محصول ری‌را تولید و رونمایی شده و ظرف دو ماه آینده حدود 50 نمونه آن صنعتی‌سازی و تست‌های تصادف و سایر موارد بر روی آن انجام خواهد شد. در نهایت آماده تولید انبوه در ابتدای سال آینده و عرضه به بازار است.

احتمالا محصول پروژه TF21 نهایتا تا دو ماه آینده تولید شود

این مدیر خودروساز، افزود: محصول پروژه TF21 را به عنوان خودروی اقتصادی که پایین‌ترین قیمت را در میان محصولات گروه صنعتی ایران‌خودرو خواهد داشت از ابتدای امسال پیش بردیم و این اتفاقی بی‌نظیر در ایران‌خودرو و کم‌نظیر در صنعت خودرو کشور است که فاصله ایده تا تولید و ارايه به بازار یک محصول تنها 18 ماه زمان می‌برد.

امید است با عزم و اراده مدیران و کارکنان گروه صنعتی ایران‌خودرو برای بازگشت به روزهای درخشان، نمونه‌های صنعتی محصول TF21 ظرف یک تا دو ماه آینده تولید شود تا سایر مراحل را دنبال کنیم.

وی ضمن اشاره به اینکه در روز میلاد حضرت امام رضا (ع) شاهد آغاز تولید انبوه وانت آریسان 2 بودیم، گفت: در حوزه خودروهای تجاری، کشنده H5، آتامان و اتوبوس برقی از محصولات توسعه‌یافته و رونمایی شده در مجموعه ایران‌خودرو دیزل به شمار می روند که تولید انبوه آن ها آغاز شده است.

برنامه‌ریزی برای صادرات 15 هزار دستگاه خودرو در سال جاری

خطیبی در رابطه با برنامه‌های ایران خودرو در حوزه صادرات، خاطرنشان کرد: امسال 15 هزار دستگاه صادرات را در حوزه خودروی سواری هدف‌گذاری کرده‌ایم و این موضوع در کنار صادرات قطعات و موتورسیکلت که تا پیش از این صورت می‌گرفت با جدیت بیشتری در حال پیگیری است.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو ادامه داد: توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان و استفاده از ظرفیت‌های نخبگی و توانمندی‌های داخلی بر اساس منویات مقام معظم رهبری، نیز در برنامه است.

ایران‌خودرو با چندین مجموعه دانش بنیان از پیش همکاری داشته است، اما این همکاری‌ها به شکل جدی‌تر در سال جاری پیگیری خواهد شد.

مجموعه مدیریت زنجیره ارزش خودرو یا تکنوسنتر امسال راه‌اندازی شده و طی آن 54 تفاهم‌نامه با شرکت‌های دانش‌بنیان بر اساس بیش از 200 نیاز تعریف شده، به امضا رسیده است.

با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت صمت، برای راه اندازی پارک علمی و فناوری صنعت خودرو اقدام کرده‌ایم. باید نتیجه تمام این فعالیت‌ها در صورت‌های سود و زیان شرکت دیده شود و تمام این موارد به افزایش درآمد یا کاهش هزینه‌های گروه صنعتی ایران خودرو بینجامد.

خطیبی با بیان اینکه با مساعدت‌های وزیر صمت موافقت شده تا محصولات ایران‌خودرو و سایر خودروسازان در بورس عرضه شود که این موضوع کمک شایانی به افزایش درآمدهای گروه صنعتی ایران‌خودرو خواهد بود.

وی افزود: در رابطه با کاهش هزینه‌ها، 80 درصد قیمت تمام شده محصولات ایران‌خودرو مربوط به مواداولیه و شبکه تامین است. بر این اساس جلسات موثری با شبکه تامین و قطعه‌سازان داشته‌ایم و دغدغه تمام شبکه تامین این است که ایران‌خودرو سرافرازتر از گذشته باشد و موفق‌تر از پیش حرکت کند.

به همین دلیل نهایت کمک و مساعدت صورت می‌گیرد، در این زمینه دو تفاهم‌نامه با دو قطعه ساز بزرگ کشور به امضا رسیده که حتی نسبت به قیمت‌های سال 1400، تعدیل‌ و کاهش صورت گیرد.

راه‌اندازی “ایران‌خودرو پاورترین”

مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو دیگر برنامه محوری این گروه خوردوسازی را راه اندازی “ایران خودرو پاورترین” دانسته و گفت: ایران‌خودرو بایستی بخشی از درآمدهای خود را از طریق فروش موتور، گیربکس، قوای محرکه و اکسل به دست آورده و در این زمینه محور باشد که با قدرت و دقت لازم در حال پیشبرد این پروژه هستیم.

باور ما این است که نبایست خودروی بی‌کیفیت تولید شود اما این نقد به صنعت خودروی ایران وارد است و کم توجهی‌هایی در سال‌های گذشته در این حوزه صورت گرفته است، از همین روی چالش‌ها را شناسایی کرده‌ایم و با افزایش شاخص 40 درصدی کیفیت محصولات ایران‌خودرو نسبت به اسفندماه سال گذشته در تلاش هستیم تا گام‌های بلندی در این زمینه برداریم.

خطیبی در پایان با بیان اینکه ایران‌خودرو به منظور ارج نهادن به حمایت‌های سهامداران، سرافرازتر از گذشته به فعالیت خود ادامه خواهد داد، گفت: مشکل ما اصلاح قیمت خودرو است که آن را نیز پیگیری می‌کنیم و وزارت صمت نیز نهایت مساعدت را در این زمینه داشته است.

برخی مسایل تنها در داخل صنعت خودرو قابل حل نیست و برخی موضوعات ملی وجود دارد که نیازمند تعامل و همکاری همه نهادها و دستگاه‌های اجرایی ذی ربط است.

شااین ذکر است، همچنین مجمع عمومی عادی سالیانه سایپا برای سال مالی منتهی به 29 اسفند 1400 با حضور بیش از 76 درصد از سهامداران، اعضای هیات مدیره، حسابرس و بازرس قانونی، نماینده سازمان بورس و جمعی از مدیران ارشد گروه خودروسازی سایپا برگزار شد.

مطالعه بیشتر: ثبت‌نام 6 میلیون نفر برای خرید خودرو!/ بازار تاثیر می‌پذیرد؟
اصلاح قانون بازار سرمایه در دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس

اصلاح قانون بازار سرمایه در دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس

عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس گفت: تصویب اصلاح قانون بازار سرمایه این هفته در دستور کمیسیون اقتصادی مجلس قرار می‌گیر...

EghtesadOnline.com/
جزییات تولید خودرو در یک شرکت ماکارونی/ یک میلیون خودرو در راه است؟

جزییات تولید خودرو در یک شرکت ماکارونی/ یک میلیون خودرو در راه است...

صنعتسخنگوی وزارت صنعت در خصوص تولید یک میلیون خودرو توسط یک شرکت تولید کننده ماکارونی توضیح داد.

KhabarOnline.ir/
عرضه 1.2 میلیون تنی سنگ آهنی‌ها در بورس کالا

عرضه 1.2 میلیون تنی سنگ آهنی‌ها در بورس کالا

تالار حراج باز بورس کالای ایران امروز شنبه 8 مردادماه میزبان عرضه 204 هزار تن سنگ آهن دانه بندی و 350 هزار تن کنسانتره سنگ آهن است. همچنین 585 هزار تن گندله سنگ آهن و 65 هزار تن آهن اسفنجی نیز در تالا...

Sena.ir/
پیش بینی بورس امروز 13 تیر

پیش بینی بورس امروز 13 تیر

دیروز شاخص کل از سقوط در امان ماند. رقم یک میلیون و 500 هزار سطح حمایت شاخص است که مانع سقوط شاخص به کانال پايین‌تر...

Gostaresh.news/
اطلاعیه دولت خطاب به مردم درباره خرید خودرو

اطلاعیه دولت خطاب به مردم درباره خرید خودرو

از آنجا که دلالان تا حدودی از این بازار عقب‌نشینی کرده اند، بهتر است که مردم هم با خریدهای هیجانی، باعث تشویق و برگشت...

Bartarinha.ir/
رشد 6517 واحدی شاخص بورس تهران

رشد 6517 واحدی شاخص بورس تهران

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با افزایش 6517 واحد همراه شد.

FarsNews.ir/

خریدران خودرو گوش به زنگ باشند | قیمت خودرو در بازار آزاد

انتشار صورت‌های مالی سازمان بورس نقطه پایان ندارد

انتشار صورت‌های مالی سازمان بورس نقطه پایان ندارد

بورستهران- ایرنا- معاون اجرایی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: این سازمان در راستای ارتقای شفافیت، صورت‌های مالی خود را در سال گذشته برای نخستین بار منتشر کرد که این رویه در سال جاری و سال‌های آتی نیز...

Irna.ir/
روند شاخص بورس کماکان نزولی است

روند شاخص بورس کماکان نزولی است

روند شاخص بورس تهران امروز هم مانند شنبه نزولی بود و با افتی بیش از ده هزار واحدی به افتی که این هفته آغاز کرده بود...

Borna.news/
ورود چندین هیات خارجی به بازار سرمایه ایران

ورود چندین هیات خارجی به بازار سرمایه ایران

بورستهران- ایرنا- مشاور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در امور بین‌الملل گفت: در سطح دوجانبه یعنی روابطی که با نهادهای ناظر هدف خود داریم، اکنون سازمان بورس با بیش از 20 نهاد ناظر و بورس موافقت‌نامه ...

Irna.ir/
تصمیمات جدید دولت برای اجرایی شدن قانون ساماندهی صنعت خودرو

تصمیمات جدید دولت برای اجرایی شدن قانون ساماندهی صنعت خودرو

اعضای دولت پس از بحث و بررسی مقرر کردند دولت در راستای اجرای قانون جدید ساماندهی صنعت خودرو، الزامات اجرا، راهکارهای...

Borna.news/
میثم میرزا زاده مدیرعامل جدید شرکت رایان بورس شد

میثم میرزا زاده مدیرعامل جدید شرکت رایان بورس شد

مراسم تودیع بابک درویش روحانی و معارفه میثم میرزازاده، مدیرعامل و عضو هیيت مدیره جدید شرکت رایان بورس با حضور معاون اجرايی و سرپرست مدیریت فن‌آوری اطلاعات سازمان بورس و اوراق بهادار، اعضا هیات مدیره، ...

Sena.ir/
سبز کم رنگ بورس در 40 دقیقه ابتدایی

سبز کم رنگ بورس در 40 دقیقه ابتدایی

بورس امروز معاملات خود را در حالی آغاز کرد که شاخص کل با افزایش اندکی همراه بوده است.

EghtesadOnline.com/
انتظار صعود بورس در روزهای گرم تابستان

انتظار صعود بورس در روزهای گرم تابستان

انتشار صورت‌های مالی حسابرسی شده سال مالی گذشته شرکت‌ها و عملکرد خوب بسیاری از آنها و همچنین مجامع برگزارشده برخی از...

Gostaresh.news/
عرضه بدون شناسه لوازم یدکی و قطعات خودرو از 15...

عرضه بدون شناسه لوازم یدکی و قطعات خودرو از 15...

نشست حضوری و وب کنفرانس “مدیریت عرضه محصولات لوازم یدکی و مصرفی وسایل نقلیه” امروز 11 مرداد 1401، در اتاق اصناف ایران...

Gostaresh.news/
ثبت تقاضای 68 هزار مگاوات در روز‌های پایانی زمان اوج مصرف پیش بینی بورس دوشنبه 24 مرداد 1401 | برجام ورق بورس را برمیگرداند مجمع کروی 1401 | برنامه شرکت برای افزایش سرمایه چیست؟ برنامه ریشه کنی 5 بیماری مشترک انسان و دام اجرا می شود رستوران‌های معمولی، لاکچری شدند/ فلافل هم دست نیافتنی شد! ده خبر مهم برای بورس فردا دوشنبه 24 مرداد | خبری مهم برای خریداران خودرو از بورس کالا سود سنواتی 6.5 میلیون سهامدار واریز شد اعطای 200 متر زمین و وام به مردم برای ساخت مسکن پرداخت 2500 میلیارد ریال تسهیلات برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی پرفروش‌ترین موبایل‌های بازار چند؟ حباب برنج ایرانی ترکید/ کاهش 15 تا 25 هزار تومانی قیمت برنج فروش ماشین آلات خطوط تولید و صنعتی در مزایده مردادماه پیش بینی قیمت ارز سولانا | وقت خرید سولانا است؟ اخبار مهم کدال یکشنبه 23 مرداد 1401 | خبری مهم برای بورس تهران علل افزایش تورم/ حکمرانی اقتصادی برای کنترل تورم و دستیابی به رشد شکست پروژه آلمان برای جایگزین کردن گاز روسیه با گاز قطر هشدار امداد خودرو سایپا به متقاضیان خدمات امدادی سخنگوی دولت: وضعیت اقتصادی کشور در مسیر اصلاح قرار گرفته است قیمت فیله مرغ به 100 هزار تومان رسید/ افزایش قیمت سینه مرغ + جدول قیمت ببینید | اظهارنظر جنجال‌ساز محمدرضا پهلوی: سیستان ارزش اقتصادی ندارد! پیش بینی قیمت سکه | هشدار به خریداران سکه انتقاد از نحوه توزیع وام ضروری بازنشستگی واردات نفت اتحادیه اروپا از روسیه افزایش یافت روزانه 2 هزار کامیون نفت نیجریه به سرقت می‌رود وام فوری 200 میلیون تومانی بدون ضامن | شرایط دریافت وام فوری با سود کم برای همه رشد 15 درصدی سود خالص "کچاد" طی 3 ماه نخست برای حضور در اربعین در "سماح" ثبت نام کنید انتقاد از نحوه توزیع وام ضروری بازنشستگی/ حرف حساب منتقدان چیست؟ اقتصاد ایران نیازمند بازتعریف اولویت‌هاست خروج سرمایه از کشور به دلیل نبود روند واحد درصدور مجوز ایجاد کسب و کار لیست قیمت خودرو امروز در بازار | ثبات قیمت خودرو امروز در بازار حباب قیمت برنج ایرانی ترکید مشکل آب چهار محال و بختیاری تا فردا برطرف می‌شود شاخص هم‌وزن افت کمتری به نسب شاخص کل ثبت کرد جراحی اقتصادی منجر به قطع عضو نشود! معاون هماهنگی شرکت ملی صنایع مس ایران منصوب شد قیمت این پنیر، 215 هزار تومان ناقابل! همه خودروهای وارداتی و داخلی در بورس کالا عرضه شوند شرایط تجمیع کارت‌های بانکی/ بانک مرکزی موافق تجمیع کارت‌هاست؟ خبرهای جدید از پرداخت سود سهام عدالت تامین خودروهای جایگزین سمند و تیبا با واردات خوردن صبحانه هم لاکچری شد/ قیمت این پنیر 215 هزار تومان ناقابل! خبرهای جدید از پرداخت سود سهام عدالت | سجامی شدن این افراد رایگان شد منطقی‌تر شدن قیمت‌گذاری عرضه‌های اولیه با تربیت کارشناسان ارزش‌گذاری بلومبرگ: کمبود سس گوجه‌فرنگی و کچاپ در آمریکا به دلیل خشکسالی و هزینه بالای سوخت 3 فاکتور مهم برای رشد بورس/ بانکی‌ها از مدار حقیقی‌ها خارج شدند درخواست انجمن شرکت‌های ریلی برای شفاف‌سازی آمارهای بخش حمل و نقل کدام نماد پالایشی بیشترین بازدهی را در یکساله... مزایده 259 سازمان اموال تملیکی برگزار می شود نشست مدیر عامل شرکت نفت سپاهان با نمایندگان عاملان پخش روغن موتور