نگاه آینده‌نگرانه گل گهر در سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت

نگاه آینده‌نگرانه گل گهر در سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت

افزایش نقدینگی برای سرمایه گذاری در طرح‌های بلندمدت از سوی گل گهر، یعنی این مجموعه برای سال‌های پیش روی خود خواب خوبی دیده که تعبیر آن کسب سهم بیشتر در زنجیره ارزش صنعت فولاد خواهد بود.

به گزارش بورس نیوز، افزایش نقدینگی برای سرمایه گذاری در طرح‌های بلندمدت از سوی گل گهر، یعنی این مجموعه برای سال‌های پیش روی خود خواب خوبی دیده که تعبیر آن کسب سهم بیشتر در زنجیره ارزش صنعت فولاد خواهد بود.


  • بیشتر بخوانید: حسابرس بر افزایش سرمایه "کگل" اظهارنظر کرد

نگاه بلندمدت با بررسی تمامی فاکتور‌های اثر گذار در توسعه پایدار می‌تواند به حضور قدرتمند یک شرکت و استقبال از سهام آن در بازار سرمایه کمک کند.

شرکت‌های معدنی نیز در سال‌های اخیر به ویژه شرکت‌های فعال در حوزه سنگ آهن، با تکمیل زنجیره ارزش سعی بر افزایش درآمد و سود حاصل داشتند تا بتوانند نقدینگی بالایی برای طرح بلند مدت خود که عموما طرح‌های توسعه‌ای محسوب می‌شوند را فراهم کنند.

در این بین شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با نگاهی توسعه‌ای در مسیری درست قدم برداشته است تا با استفاده از نقشه راه تدوین شده، نقش خود در زنجیره ارزش فولاد را افزایش دهد.
چنین نگاهی از سوی مدیران این مجموعه باعث شده تا پروژه‌های بلند مدت تعریف و در جهت افزایش بهره‌وری و سود بیشتر گام بردارد.

اما در بعد دیگر گل گهر در 6 ماهه سال جاری موفق به افزایش 210 درصدی سرمایه گذاری‌های بلند مدت خود نسبت به مدت مشابه سال گذشته شد.

وصول مطالبات و افزایش کیفیت سود در کنار رشد 130 درصدی فروش توانست نقدینگی لازم برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های بلند مدت را فراهم کند.

اتفاقی که نشان می‌دهد، گل گهر با آینده نگری درست در مسیر توسعه قدم برداشته تا علاوه بر نقش آفرینی بیشتر در زنجیره ارزش بتواند بر میزان درآمد‌های خود بیفزاید.

اما این نگاه دستاورد‌های بسیاری به همراه دارد:

افزایش نقدینگی برای اجرای پروژه‌های بلند مدت، یعنی گل گهر در افزایش فروش توانمند بوده و توانسته با تولید محصولات کیفی سهم خود در بازار را افزایش دهد.

از سویی دیگر تعریف پروژه‌های بلند مدت نشان از افزایش این سهم در سال‌های پیش رو دارد، موضوعی که سهامداران را در این آشفته بازار بورس به داشتن «کگل» امیدوار می‌کند.

گل گهر پس از حضور در ابر پروژه انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی و همچنین یکه تازی در تولید کنسانتره سنگ آهن، نشان داد بی گدار به مسیر توسعه نیامده و خود را برای حضور حداکثری در زنجیره تامین آماده کرده است.

افزایش سهم فروش و به دنبال توسعه بخش‌های دیگر از این مجموعه همان نگاه بلند مدتی است که نبود آن در بسیاری از مجموعه‌ها مشکلات بسیاری به همراه داشته است.

گل گهر با تامین نقدینگی لازم در مسیری توسعه نشان داد می‌توان در شرایط سخت تحریمی و اقتصادی مسیر توسعه پایدار را تدوین و نقدینگی لازم برای آن را تامین کند.

این نگاه و این تامین نقدینگی باید در تمامی بخش‌ها به ویژه در بالادست و بهره برداری از ذخایر جدید هم در دستور کار قرار گیرد.

درواقع با چنین اقداماتی گل گهر به هدف خود یعنی ایجاد منطقه اقتصادی و سهم خواهی بیشتر از بازار در میان تولیدکنندگان زنجیره تامین، نزدیک‌تر خواهد شد.

فرار 36هزار میلیارد تومان از بورس در دوره ريیسی مبلغ یارانه جدید مشخص شد + زمان پرداخت بازار سهام سقوط کرد/ فرار 36 هزار میلیارد تومان سرمایه از بورس در دوره رییسی نوبت به انتصاب همسران در دولت رسید! گوشی‌های لاکچری بازار را بشناسید/ جدول قیمت بورس فردا شنبه 9 بهمن چه خواهد شد؟ رشد آرام قیمت سکه و طلا در یک هفته اخیر کاهش ابهامات بازار سرمایه/ دو سناریوی مهم پیش روی بورس پیش‌بینی جدید نایب رییس اتحادیه طلا از قیمت خبر مهم درباره آزادسازی پول‌های بلوکه شده ایران رقم خالص دریافتی کارمندان در سال آینده دو نیمه متفاوت بازار طلا و سکه بنیاد مستضعفان 30 میلیارد تومان برای جزیره‌نشینان محروم لارک اختصاص داد قطعی برق و گاز زمستانی سرد پیش‌روی تولیدکنندگان قرار می‌دهد؟ تولید خودرو انگلیس به کمترین میزان 65 سال گذشته رسید سرعت بخشیدن به روند پاسخگویی به مردم در میز ارتباطات مردمی وزارت اقتصاد در گیلان اعتماد با توییت و ابوالمشاغل‌ها به بورس برمی‌گردد؟ رشد 36 درصدی خروج پول از بورس/ کاهش ورود نقدینگی حقیقی‌ها به صندوق‌ها شاخص کل بورس نوسانی خواهد بود قیمت رهن و اجاره خانه در کوی فراز + جدول دارندگان کارتخوان بخوانند/ جزيیات تازه درباره غیرفعال‌سازی دستگاه های کارتخوان برف و کولاک، تردد برون شهری را 12 درصد کاهش داد استارت نهضت ملی مسکن با یک پنجم ظرفیت طلا 13 دلار ارزان شد صادرات نفت‌خام ایران از گوی شناور لاوان ادامه دارد حقوق سال آینده بازنشستگان اعلام شد آخرین وضعیت واردات مدل‌های پرتقاضای موبایل اولتیماتوم شاپرک به دارندگان کارتخوان ادامه صادرات نفت‌خام ایران از گوی شناور لاوان هشدار برای صاحبان صنایع/سهمیه‌بندی برق صنایع تایید شد روند کاهشی قیمت دلار ادامه دار خواهد بود؟ آسیب‌دیدگی خط لوله پالایشگاه ستاره خلیج فارس برطرف شد 65 درصد مردم تحت پوشش سه صندوق بیمه‌ای/ در ازای هر بازنشسته 4.4 بیمه‌پرداز وجود دارد چند هزار مودی مالیاتی 100 درصد فرار مالیاتی داشته‌اند خبر مهم برای صاحبان کارتخوان ها پیش‌بینی از وضعیت قیمت‌ها در بازار طلا و سکه هزینه خانوارها بالا رفت؛ منبع آمار تورم وزیر اقتصاد کجاست؟/ خاندوزی: دولت شتاب تورم را کم کرد خبر مهم درباره میزان عیدی بازنشستگان منبع آمار تورم "وزیر" کجاست؟ مشترکان اینترنت ثابت به 10.8 میلیون رسیدند ممنوعیت واردات مدل‌های پرتقاضای موبایل ادامه دارد بالش های مخدر به انگلیس نرسید گشایش در تنوع بخشی به روش های رفع تعهد ارزی پرداخت سود سال 99 سهام عدالت تا پایان 1400 جریمه 2.25 میلیون دلاری آمازون اعتماد با تيوری، تويیت و ابوالمشاغل‌ها به بورس برمی‌گردد؟ اولتیماتوم شاپرک به دارندگان کارتخوان 4 خبر خوش وزیر اقتصاد به مردم در نماز جمعه | کاهش ملموس تورم در راه است 213 هزار میلیارد تومان بودجه عمومی صرف صندوق‌های بازنشستگی می‌شود قیمت خانه در این مناطق تهران کاهشی شد