بانک ملی ایران به کجا می‌رود؟

بانک ملی ایران به کجا می‌رود؟

حسن خسروی. مدرس دانشگاه و تحلیلگر مسايل مدیریت دولتی ایران

بانک مرکزی ؛ بانک بانک‌هاست و پس از آن بانک ملی ایران است که هر جا سخن از اعتماد است نام آن میدرخشد؟!؟ آیا واقعا امروزه بانک ملی ایران؛ یک بانک  درخشان؛ موفق؛ سرآمد و سودآوری است؟ واقعا چه بلایی بر سر بانک ملی ایران آورده اید؟!؟ بانکی با این قدمت و عظمت و صلابت؛ واقعا دست چه کسانی است و به کجا می‌رود؟!؟

چندی پیش در بهشت زهرا (س) مراسمی داشتم و در مسیر؛ نگاهم به سنگ قبری قدیمی افتاد که ذیل نام آن مرحوم مغفور نوشته بودند : کارمند عالی رتبه بانک ملی ایران. خیلی تعجب کردم که طرف؛ محل کارش چقدر قرب و عزت و اهمیت داشته که نام آنرا روی سنگ قبرش نوشته اند. پس حتما حکمت و علتی با اهمیت داشته است. خیلی جالب بود و افسوس خوردم به حال امروز بانک ملی ایران که شنیدم و خواندم در خبرها که مدیر روابط عمومی آن بتازگی عوض شده است. نمی‌دانم چه دستی در کار است. نمی‌دانم چه بده بستانی وجود دارد. نمی‌دانم چه طلب و بدهی در میان  است که انگار هر کس در ستادهای تبلیغاتی ریاست جمهوری جناب آقای ريیسی بوده ؛  باید به هر ترتیبی شده ؛ یک پست و مقام و پاداش و  دست مریزادی دریافت کند. آخر به چه قیمتی؟!؟ شاید برای خوش خدمتی و تقدیر و تشکر از اعضای ستادهای تبلیغاتی و انتخاباتی خود پست‌هایی را در وزارتخانه ها و سازمان‌ها بدون تخصص مربوطه و بدون رزومه قابل دفاع و به اصطلاح به اسم انقلابی و جهادی و جوانگرایی گام دومی و... ؛ به این و آن هدیه می‌دهید؛ اما انصافا؛ جایی مثل روابط عمومی بانک ملی ایران جای این مانورها و بده بستانها نیست. به بانک و قدمت و آبرو و عظمت آن رحم نمی‌کنید؛ لااقل به سرمایه ها و سپرده ها و مشتریان بانک رحم کنید. زمانی در همین بانک ملی ایران افراد تاثیر گذاری نظیر استاد سید غلامرضا کاظمی دینان سکاندار اداره روابط عمومی بودند با آنهمه خدمات و اقدامات خوب و ماندگار و امروز این جایگاه را با چه دفاعیه و چه رزومه درخشانی به جناب آقای... واگذار کرده اید.؟!؟ درست است که دانه فلفل سیاه و خال مه رویان سیاه است؛ اما جناب آقای مدیر عامل محترم بانک ملی ایران ! این کجا و آن کجا؟!؟

به عنوان یک شهروند دلسوز ؛به عنوان یک مشتری بانک ملی ایران؛ به عنوان یک معلم؛ از شما  خواهش دارم به داد بانک ملی ایران برسید و اعتماد عمومی و شکوه و عظمت برباد رفته بانک را به آن برگردانید و این مهم محقق نخواهد شد مگر با عقلانیت و منطق و تدبیر و دوری از بده بستانهای سیاسی و گروهی. قطعا روابط عمومی بانک ملی ایران بایستی در تمام ابعاد و زمینه ها یک سر و گردن از سایر بانک‌ها بالاتر و والاتر باشد و این کلید واژه ای است که هیات مدیره بانک ملی ایران قبل از هر کسی می‌باید فهم و درک عمیق و درست و عالمانه ای از آن داشته باشند. لطفا بانک را تخصصی و حرفه ای اداره کنید ؛ نه با باند بازی و گرو کشی و یار گیری و توصیه و اهداف حزبی و گروهی. روح و جسم آن مرحوم مغفور را در گور نلرزانید که روی سنگ قبرش نوشته اند : کارمند عالی رتبه بانک ملی ایران.

 

 

زمان پرداخت مرحله اول سود سهام عدالت اعلام شد | سود سهام عدالت چقدر است؟ پیش بینی بورس فردا 19 آذر 1401 | کدام گروه‌ها مثبت و کدام منفی معامله خواهد شد؟ زمان واریز حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی پیش‌بینی یک اقتصاددان درباره بودجه سال آینده در هفت ماه سال جاری چقدر سهام در بورس معامله شد؟ 10 خبر مهم برای بورس فردا 19 آذرماه | خبری برای سهامداران خپارس پیش‌بینی یک اقتصاددان درباره بودجه سال آینده/ حاتمی‌یزدی:... سود سهام عدالت اواسط دی ماه واریز می‌شود زمان واریز مرحله اول سود سهام عدالت اعلام شد اعلام زمان واریز مرحله نخست سود سهام عدالت | مرحله دوم کی واریز می شود؟ اگر زمان رانندگی بنزین تمام شد، چه کنیم؟ سهم کدام بانک‌ها از تراکنش های شبکه پرداخت بیشتر است؟ با 4میلیارد تومان کجای تهران می‌شود خانه خرید؟ کاهش هزینه کشاورزان با حمایت از ارقام کشاورزی پربازده با 4 میلیارد تومان کجای تهران می شود خانه خرید؟ از بازار میوه شب یلدا چه خبر؟ از بازار میوه شب یلدا چه خبر؟| هر کیلو انار، خرمالو، نارنگی و هندوانه چند؟ یک ساز‌و‌کار جالب اقتصادی؛ اثر سوپر استار قیمت انواع شیر کم چرب در بازار +جدول تامین اجتماعی، بانک و مالیات بزرگترین مشکلات تولید/ قیمت سیمان در بورس کالا کاهشی است/ اجازه واردات ... مقایسه 50 ساله اقتصاد ایران، ترکیه و عربستان رشد قیمت بیت کوین/قیمت به کانال 17 هزار دلاری برگشت آسمان 11 استان بارانی و برفی می‌شود زمان واریز مرحله نخست سود سهام عدالت اعلام شد کاهش هزینه کشاورزان با حمایت از ارقام کشاورزی پربازده لایروبی بنادر شمالی کشور با فناوری جدید زمان واریز مرحله نخست سود سهام عدالت اعلام شد نسخه رییس بانک مرکزی برای ساماندهی بازار ارز/ نرخ دلار... قیمت یک خانه 100 متری در نیاوران چند؟ افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی چه زمانی اعمال می‌شود؟ خرید طلای کارکرده به صرفه تر است یا طلای نو؟ جزییات زمان واریز حقوق بازنشستگان اعلام شد روند ریزش قیمت نفت متوقف شد پیش بینی قیمت ها در بازار طلا و سکه | حباب سکه چقدر زیاد شد؟ آغاز پرداخت 38 هزار میلیارد تومان از مطالبات بازنشستگان فراخوان جذب نیروهای تازه در صنعت نفت/ 17 هزار نیروی صنعت نفت تا 1408 بازنشسته می‌شوند 5 ابرچالش وزیر جدید راه و شهرسازی/ تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام 50 سال زمان می‌خواهد! قیمت آپارتمان های صد متری در نیاوران چقدر است؟‌ اگر پاداش بازنشستگی را دریافت نکرده اید بخوانید سرمایه گذاری و توجه به منابع انسانی را رها نمی کنیم/تولید صیانتی روزانه 5 میلیون بشکه نفت تحقق یافتن... تصویری از فقر؛ معاوضه وسایل خانه با برنج و مرغ ورود 8 فروند شناور تازه نفس به ناوگان کشتیرانی دریای خزر هماهنگی کامل وزارت صمت با وزارت نفت در بخش گاز صنایع زمان واریز حقوق بازنشستگان اعلام شد سایپا سهند یا ساینا اس، کدام ماشین بهتری است؟ / عکس اتلاف 55 درصدی آب در کشاورزی و 30 درصدی در شرب آیا مسکن بالاخره از زنجیر رکود تورمی خلاص می‌شود؟ 2000 قطعه زمین به متقاضیان واگذار شد تجربه تامین مواد اولیه فولادی‌ها در صنایع پتروشیمی امیدها برای افزایش راندمان آب کشاورزی با طرح «تحویل حجمی»