58 هزار میلیارد تومان اموال مازاد بانک‌ها واگذار شده است

58 هزار میلیارد تومان اموال مازاد بانک‌ها واگذار شده است

وزیر اقتصاد گفت: بنا به قولی که در مجلس دادم باید اعلام کنم تا پایان اسفندماه سال 1402، 58 هزار میلیارد تومان اموال مازاد بانک‌ها واگذار شده است که بیش از چهار سال دولت قبل می‌باشد.

به گزارش خبرگزاری برنا، سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی، اظهار داشت: اکنون سربلند از پشت این تریبون اعلام می‌کنم که 58 هزار میلیارد تومان واگذاری اموال مازاد بانک‌ها تا پایان اسفندماه سال 1401 رقم خورده است. این رقم در چهار سال دولت گذشته تنها 54 هزار میلیارد تومان بوده است اما ما در طول یکسال و نیم گذشته 58 هزار میلیارد تومان اموال مازاد بانک‌ها را واگذار کرده‌ایم. هدف گذاری ما برای سال 1402 نیز این است که بانک‌ها را از بنگاهداری مازاد و اموال مازاد دور کرده و این رقم بیش از سال گذشته باشد.

وزیر اقتصاد در ادامه بیان کرد: اما در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه به افزایش قیمت‌ها بعد از اجرای طرح حذف ارز 4200 تومانی باز می‌گردد که این طرح ابعاد بسیار بزرگی داشت و تکلیفی بود که چندین سال بر روی زمین مانده بود. دولت تلاش کرد از طریق سازوکارهایی مانند اعطای یارانه فشار را بر مردم کاهش دهد و طرح را بدون تنش اجتماعی به نتیجه برسانند. شخص ريیس جمهور در تلویزیون حاضر شد و با مردم گفت و گو کرد و تلاش کردیم اقدامات اقناعی در جامعه صورت گیرد.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد