پیش بینی معاملات سه شنبه 9 خرداد 1402/ ارزش معاملات را رصد کنید

پیش بینی معاملات سه شنبه 9 خرداد 1402/ ارزش معاملات را رصد کنید

نکته مهم برای روز سه شنبه افزایش حجم و ارزش معاملات است و اگر این فاکتور مهم انجام شود، شاهد آغاز روند صعودی خواهیم بود واگرنه باز هم بازار نوسانی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در بازار روز دوشنبه شاهد برگشت بازار و معامله شدن بسیاری از نمادها در سمت مثبت بودیم.

فراقی کارشناس بازار سرمایه در این باره به مهر گفت: نکته منفی بازار که قبل تر به عنوان فاکتور مهمی ذکر شده بود را می‌توان حجم و ارزش معاملات در نظر گرفت که کم رمق بود که این اتفاق می‌تواند زیرپای مسیر رو به بالای بازار را سست و ضعیف کند. ارزش معاملات خرد در روز دوشنبه به میزان 9,770 میلیارد تومان رسیده که نسبت به هفته‌های صعودی بازار به شدت کم و تقریبا نیمی از آن است، اما نکته مهم آن است که شاهد تحرک فروش در بازار نبودیم که این نکته بسیار مهم است.

علی فراقی در پایان گفت: حال برای پیش بینی و انتظار روز آتی بازار می‌توان گفت که بازار اوایل زمان معاملاتی را شبیه روز دوشنبه آغاز خواهد کرد که اگر رفته رفته بازار بتواند برعکس روز دوشنبه با بهبود قدرت حجم و ارزش معاملات همراه باشد می‌تواند با قدرت بیشتری روز خود را به پایان برساند ولی اگر در این همراهی شاهد این فاکتور تکراری نباشیم نمادهای بازار به راحتی می‌توانند باز هم دچار نوسان‌های قیمتی مثبت و منفی باشند.‌

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد