افزایش اقساط وام مسکن ملی

افزایش اقساط وام مسکن ملی

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن گفت: با توجه به توان پایین برخی متقاضیان مسکن ملی احتمال طولانی‌تر شدن پرداخت اقساط از 24 ماه به 30 ماه وجود دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، مسيولیت اجرای 138 هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن را بر عهده دارد که 100 هزار واحد در شهرهای کمتر از 100 هزار نفر و 35 هزار واحد در شهرهای بالای 100 هزار نفر احداث خواهد شد.

طبق آخرین آماری که جواد حق‌شناس، معاون مسکن شهری بنیاد مسکن ارايه کرده تا کنون 35 هزار متقاضی طرح اقدام ملی که تحت مسيولیت مستقیم و غیرمستقیم بنیاد مسکن اقدام به ساخت واحدها می‌کنند وجوه اولیه را واریز کرده‌اند. گفتنی است وجوه اولیه حدود 40 میلیون تومان است.

او همچنین بیان کرد: با توجه به اینکه برخی از متقاضیان اعلام کردند که توان پرداخت اقساط ساخت مسکن ملی را در 24 ماه ندارند در حال برنامه‌ریزی هستیم تا این مدت زمان به 30 ماه افزایش یابد. در پروژه‌هایی که کار ساخت آغاز می‌شود به طور متوسط بین 18 ماه زمان می‌برد که کار عملیات ساختمانی آن‌ها به اتمام برسد و البته این مدت زمان نیز وابسته به تکمیل آورده متقاضیان در زمان و مهلتی است که تعیین می‌شود.

حق‌شناس از عدم همراهی بعضی شهرداری‌ها در صدور پروانه خبر داده است. البته این تنها مشکل طرح اقدام ملی نیست و کمبود زمین هم در بعضی شهرها روند آغاز کار را دچار مشکل کرده است. البته محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی چند روز قبل گفت که 504 هزار واحد مسکن ملی شروع شده در حالی که تعهد ما 400 هزار واحد بود و مشکلاتی که در آغاز اجرای بعضی پروژه‌ها وجود دارد مربوط به 104 هزار واحد مازاد بر تعهد ما است.

از طرف دیگر حق‌شناس، معاون بنیاد مسکن اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که در اجرای طرح اقدام ملی مسکن با آن مواجه هستیم استقبال و همراهی کم شهرداری‌های در صدور پروانه ساختمانی است که اجرای طرح را با کندی مواجه کرده است. بدین معنا که شهرداری‌ها برای اعمال 50 درصد تخفیف برای صدور پروانه ساختمانی استقبال کمی داشتند. هم اکنون تعداد پروانه‌های صادره ساختمانی هم در انفرادی‌ساز و هم در گروهی‌ساز پایین است.

او همچنین گفت: طبق برنامه تدوین شده با راه و شهرسازی در شهرهایی که اجرای طرح اقدام ملی مسکن به شکل مستقیم و یا غیرمستقیم برعهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار گرفته است، حدود 35 هزار متقاضی واریز وجوه اولیه خود را انجام دادند. از این تعداد حدود 10 هزار واحد برای متقاضیانی از طرح اقدام ملی مسکن است که یا گروهی و یا انفرادی باید اقدام به احداث واحد مسکن ملی کنند که برای بیش از 9 هزار نفر قرعه‌کشی انجام و زمین در اختیار آنها قرار گرفته است. این تعداد در حال گرفتن پروانه ساختمانی هستند و تعدادی نیز موفق به اخذ پروانه ساختمانی شدند و کار ساخت واحدهای خود را آغاز کرده‌اند.

حق‌شناس توضیح داد: از 35 هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی که تحت مسيولیت مستقیم و یا غیرمستقیم بنیاد مسکن برای احداث قرار دارد، 15 هزار واحد مسکونی باید توسط خود بنیاد مسکن احداث و در اختیار متقاضیان قرار بگیرد. از این 15 هزار واحدی که بنیاد مسکن در طرح اقدام ملی مسکن موظف به احداث مستقیم آن است، تاکنون عملیات 7 هزار واحد آغاز شده که بخشی از آن‌ها پروانه دریافت و کارگاه‌های ساختمانی‌شان تجهیز و مشغول به کار هستند. تعداد 7 هزار واحد مسکن ملی آغاز شده توسط بنیاد در مجموع 9 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

مطالعه بیشتر: قیمت هر متر مسکن ملی چند است؟

 

منبع: ایسنا

متقاضیان پول مسکن ملی را ندارند

متقاضیان پول مسکن ملی را ندارند

طرح اقدام ملی مسکن در حالی با معضل کمبود نقدینگی ناشی از آورده پایین متقاضیان مواجه شده که بنا به ادعای برخی متقاضیان مبالغ اولیه اعلام شده برای ساخت واحدها به تدریج در حال افزایش است و پیمانکاران هر ...

TejaratNews.com/
متقاضیان مسکن ملی 150میلیون وام می‌گیرند

متقاضیان مسکن ملی 150میلیون وام می‌گیرند

صبح امروز تفاهم نامه همکاری بین وزارت راه و شهرسازی و بانک قرض الحسنه رسالت به امضا رسید.

Bartarinha.ir/
خانه‌ای که با وام مسکن می‌توانیم بخریم!

خانه‌ای که با وام مسکن می‌توانیم بخریم!

با وجود افزایش وحشتناک قیمت خانه، وام مسکن برخی بانک‌ها فقط کفاف خرید یک تا 3 متر خانه را می‌دهد...

Bartarinha.ir/
احداث واحدهای مسکن ملی تا پایان نیمه اول سال 1401

احداث واحدهای مسکن ملی تا پایان نیمه اول سال 1401

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تا پایان نیمه اول 1401 تمام واحدهای مسکن ملی احداث و به متقاضیان واگذار خواهد شد.

TejaratNews.com/
مسکن ملی پیشرفت خوبی دارد/ واحد‌های یزد به زودی افتتاح می‌شود

مسکن ملی پیشرفت خوبی دارد/ واحد‌های یزد به زودی افتتاح می‌شود

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه هم‌ اکنون 504 هزار واحد در حال اجرا داریم گفت: ممکن است معدودی از واحدهای اقدام ملی مسکن به دلیل برخی مشکلات شروع نشده باشد اما طرح در قالب کلی، وضعیت مناسبی دار...

TejaratNews.com/
قیمت دولتی مسکن ملی نصف قیمت بازار!

قیمت دولتی مسکن ملی نصف قیمت بازار!

قیمت مصوب برای ساخت «مسکن ملی» در طرح دولتی خانه‌سازی، 40 درصد پایین‌تر از فاکتور ارايه‌شده توسط انبوه‌سازان و 57 درصد کمتر از قیمت واقعی در بازار عادی ساخت‌وسازهای مسکونی است.

TejaratNews.com/
پرداخت وام ودیعه به بیش از 25 هزار نفر در تهران / پالایش متقاضیان مسکن ملی ادامه دارد

پرداخت وام ودیعه به بیش از 25 هزار نفر در تهران / پالایش متقاضیان مسکن ملی ادامه دارد

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: تاکنون 25 هزار و 239 نفر تسهیلات ودیعه مسکن دریافت کرده‌اند.

TejaratNews.com/
حذف 21 هزار متقاضی واجد شرایط از لیست مسکن ملی

حذف 21 هزار متقاضی واجد شرایط از لیست مسکن ملی

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، 21 هزار نفر از متقاضیان واجد شرایط طرح اقدام ملی مسکن به دلیل ناتوانی در تامین آورده 40 میلیون تومانی از این طرح حذف شده‌اند.

TejaratNews.com/
تعیین تکلیف 76 درصد متقاضیان مسکن ملی

تعیین تکلیف 76 درصد متقاضیان مسکن ملی

معاون مسکن و ساختمان با اعلام اینکه 76 درصد متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن در مرحله اول و دوم تعیین‌ تکلیف شدند، از سرعت گرفتن پالایش مرحله سوم ثبت‌نام با بهره‌مندی از تجارب دوره‌های قبل، خبر داد.

TejaratNews.com/
کارگران برای آورده مسکن ملی تا کی مهلت دارند؟

کارگران برای آورده مسکن ملی تا کی مهلت دارند؟

کارگران و زنان سرپرست خانوار شاغل کارگری که در طرح ملی مسکن ثبت نام کرده و واجد شرایط شناخته شده اند تا فردا 30 دی ماه برای پرداخت آورده اولیه خود فرصت دارند.

TejaratNews.com/
جواب مسکن ملی تا پایان بهمن می‌آید

جواب مسکن ملی تا پایان بهمن می‌آید

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه اواخر این هفته یا اوایل هفته آینده امکان تغییر شهر برای متقاضیان مسکن ملی فراهم می‌شود، گفت: پاسخ استعلامات کسانی که در مرحله چهارم نام نویسی کردند، اواخر بهمن م...

TejaratNews.com/
مهلت ثبت‌نام دور سوم مسکن ملی امروز پایان می‌یابد

مهلت ثبت‌نام دور سوم مسکن ملی امروز پایان می‌یابد

ساعت 24 امروز (پنج شنبه) 25 دی‌ماه سومین مرحله ثبت نام مسکن ملی پایان می‌پذیرد و بعد از اتمام مهلت ثبت نام، پالایش و تکمیل اطلاعات متقاضیان آغاز خواهد شد.

TejaratNews.com/
ثبت نام 90 هزار متقاضی مسکن ملی در دور جدید / اختلال سایت برطرف شد

ثبت نام 90 هزار متقاضی مسکن ملی در دور جدید / اختلال سایت برطرف شد

معاون مسکن وزیر راه ‌و شهرسازی گفت: تاکنون بیش از 90 هزار متقاضی در دور سوم طرح مسکن ملی ثبت نام کرده‌اند و سایت هم اختلالی ندارد.

TejaratNews.com/
وام مسکن ملی به 150 میلیون تومان می‌رسد؟

وام مسکن ملی به 150 میلیون تومان می‌رسد؟

معاون دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: به متقاضیان مسکن ملی قول داده شده است که به ‌ازای هر متقاضی 100میلیون تومان تسهیلات تخصیص داده شود البته ما به ‌دنبال این هستیم که مبلغ تسهیلات به 150می...

TejaratNews.com/
سرمایه "شبهرن" 360 درصد افزایش یافت تشکیل کارگروه برای شکل‌گیری معاملات نقد و آتی تیکت‌های حمل و نقل ریلی در بورس کالا فروش فوق‌العاده و پیش‌فروش سایپا قرعه‌کشی شد ارزش پالایشی یکم 13 اسفند 99 گزارش دوره­‌های برگزار شده واحد آموزش کانون کارگزاران در آذر و دی‌ماه 1399 سرمایه "خاهن" به 8 هزار میلیارد رسید افت شاخص بورس در معاملات امروز ارزش سهام عدالت امروز 13 اسفند 99 از پیشرفت چشمگیر کروز در داخلی سازی قطعات مشعوف شدم تولید تختال سالم و بدون عیب سطحی کاهش 8301 واحدی شاخص بورس تهران / بازار داغ 26 هزار میلیارد تومانی اوراق بدهی در فرابورس اورژانس کسب و کار، محلی برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی است تفاهمنامه بورس کالا و راه آهن جمهوری اسلامی ایران منعقد شد نهادهای اقتصادی همراه با شورایعالی بورس از سهامداران حمایت کنند رشد 93 درصدی فروش شرکت‌های معدن و صنایع معدنی در بورس آخرین وضعیت پول‌های بلوکه شده ایران از زبان ظریف آیین راه اندازی معاملات آتی نقره و حراج باز سنگ آهن برگزار می شود نرخ جدید قالیشویی اعلام شد مرتضی بانک از سمتش استعفا داد اولین واکنش بازار به تعویق بررسی FATF / دلار باز هم گران می‌شود؟ باز هم شاخص منفی در انتهای بازار نخستین تفاهم نامه همکاری بین بانکی فی مابین پست بانک ایران و بانک دی با حضور معاون وزیر امور اقتصادی... عرضه یک باب واحد تجاری در حال ساخت در بورس کالا عرضه 2 هزار تن ورق گالوانیزه لوازم خانگی در بورس کالا تابلوی برق بورس انرژی پذیرای 68هزار کیلووات ساعت برق عرضه 80 هزار تن انواع فرآورده هیدروکربوری در بورس انرژی یک خبر مهم برای سهامداران شستا! از ظرفیت های بانک برای توسعه استان استفاده می کنیم چتر حمایتی بازار سرمایه بر سر 4.5 میلیون سهامدار رمز ارز‌ها رقیبی برای "بورس" شورای عالی بورس: نفروشید، 25درصد سود بگیرید قیمت سکه و طلا امروز 13 اسفند ‌99 وام ازدواج هفتاد میلیون تومان شد شرایط پرداخت سود صاحبان سهام عدالت اعلام شد نوسان جزيی نرخ ارز در بازار تامین مالی 50 هزار میلیارد ریالی شرکت ملی نفت ایران خبری برای متقاضیان وام قرض‌الحسنه مسکن / دهک 1 تا 3 چه کسانی هستند؟ "ساروم" 22 درصد از سهامش را فروخت املاک "خساپا" به فروش نرفت خبری برای سهامدارن شستا / افزایش سرمایه در راه است حضور "وهور" در مناقصه بلوک سوم نیروگاه سیکل ترکیبی سرانجام اپال چه خواهد شد؟ واکنش‌های متعدد به اختلال 2 ساعته کارگزاری مفید / سهامداران نصف بازار را از دست دادند! شاخص در این لحظات با افت 6864 واحدی مواجه است قیمت دلار و یورو اعلام شد / نرخ ارز در صرافی ملی 99/12/13 چرا بورس به وضع فعلی افتاد؟ / درآمدهای دولت از بورس بی‌جان! قیمت دلار امروز 13 اسفند 99 چقدر شد؟ اختلال در کارگزاری مفید باز هم روی اعصاب کاربران! نیاز بورس به تزریق منابع مالی از صندوق تثبیت بازار سرمایه حمایت از 4٫5 میلیون سهامدار با مصوبه جدید شورای عالی بورس

در حال بارگیری...