چند بازارگردان در راه بورس هستند؟

چند بازارگردان در راه بورس هستند؟

یک مقام مسيول گفت: با توجه به بزرگی بازار نسبت به چند سال پیش نسبت به دی نفعان، توجه رسانه ها افزایش یافته نهاد مالی برای موفقیت در این بازار رقابتی باید طرح بلند...

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ ناصرپور معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس گفت: عمدتا سبکی که برای پاسخ دهی به مشتریان انتخاب می شود معمولی است؛ ولی نهادهای مالی بسیاری الزامات را می دانند.

او گفت: سیاست اصولی سازمان بورس این است که نهادهای مالی از نظر کمی و‌ کیفی توسعه پیدا کنند و در حوزه کارگزاری از ابتدای سال جاری اقداماتی صورت گرفت. اما در صدور مجوزهای جدیدی این مسيله به لحاظ مقرراتی بوده و الزامات سختگیرانه در حوزه مرکز خدمات، دیتا سنتر و oms بوده که در پی آن بهتر پاسخ دهی به مشتری را در پی دارد و در صورت بروز اختلالی با ریسک سیستماتیک مواجه نباشیم.

ناصرپور گفت: رعایت اصول و شرایط جزو اولویت هاست و باید به عنوان نیاز ضروری دیده شود. این حجم از ورود به بازار سرمایه غیر قابل پیش بینی بوده و شاید برخورد با سرمایه گذاران ، توسعه بازار به لحاظ کمی بسیار از نهادهای مالی دچار انفعال کرد.

او گفت: هم کانون برخی از نهادهای مالی از بیش از یک سیستم oms استفاده می کنند. نهادهای مالی سیاست پایین در شرکت سبدگردانی و پردازش اطلاعات مالی و با توجه به توسعه کمی که اختیار رخ داده، توسعه کیفی نیز باید داشته باشد.

معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس گفت: الگوی شکل گیری خدمات بازار سرمایه طی چند سال اخیر، الگوی موفقی در بازار سرمایه بوده است و می تواند در پایان در موضع رقابت شدید در بازار موفق باشد. تمام تلاشمان این است در بازار سرمایه رشد و شتابی که وجود دارد درگیر روزمرگی‌ نشود.

او گفت: در سازمان بورس هدف این است فرآیندها تا حدی که می شود، تسهیل‌ شود و می خواهیم فرآیندها شفاف و برخی از فرآیندهای زايد حذف شوند.

ناصرپور گفت: با توجه به بزرگی بازار نسبت به چند سال پیش نسبت به دی نفعان، توجه رسانه ها افزایش یافته نهاد مالی برای موفقیت در این بازار رقابتی باید طرح بلند مدت داشته باشند. ما در آینده نزدیک 70-80 سبدگردان را به مجموعه اضافه خواهیم کرد.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
مبلغ یارانه جدید مشخص شد/ چه کسانی ماهی 800 هزار تومان یارانه می‌گیرند؟ دنا 485 میلیون تومان شد/ آخرین قیمت ساینا، پژو و کوییک فرار 36هزار میلیارد تومان از بورس در دوره ريیسی مبلغ یارانه جدید مشخص شد + زمان پرداخت فولاد؛ افزایش حاشیه سود 10 درصدی | سهامداران فولاد بخوانند! بازار سهام سقوط کرد/ فرار 36 هزار میلیارد تومان سرمایه از بورس در دوره رییسی نوبت به انتصاب همسران در دولت رسید! گوشی‌های لاکچری بازار را بشناسید/ جدول قیمت بورس فردا شنبه 9 بهمن چه خواهد شد؟ رشد آرام قیمت سکه و طلا در یک هفته اخیر کاهش ابهامات بازار سرمایه/ دو سناریوی مهم پیش روی بورس پیش‌بینی جدید نایب رییس اتحادیه طلا از قیمت خبر مهم درباره آزادسازی پول‌های بلوکه شده ایران رقم خالص دریافتی کارمندان در سال آینده دو نیمه متفاوت بازار طلا و سکه بنیاد مستضعفان 30 میلیارد تومان برای جزیره‌نشینان محروم لارک اختصاص داد قطعی برق و گاز زمستانی سرد پیش‌روی تولیدکنندگان قرار می‌دهد؟ تولید خودرو انگلیس به کمترین میزان 65 سال گذشته رسید سرعت بخشیدن به روند پاسخگویی به مردم در میز ارتباطات مردمی وزارت اقتصاد در گیلان اعتماد با توییت و ابوالمشاغل‌ها به بورس برمی‌گردد؟ رشد 36 درصدی خروج پول از بورس/ کاهش ورود نقدینگی حقیقی‌ها به صندوق‌ها شاخص کل بورس نوسانی خواهد بود قیمت رهن و اجاره خانه در کوی فراز + جدول دارندگان کارتخوان بخوانند/ جزيیات تازه درباره غیرفعال‌سازی دستگاه های کارتخوان برف و کولاک، تردد برون شهری را 12 درصد کاهش داد استارت نهضت ملی مسکن با یک پنجم ظرفیت طلا 13 دلار ارزان شد صادرات نفت‌خام ایران از گوی شناور لاوان ادامه دارد حقوق سال آینده بازنشستگان اعلام شد آخرین وضعیت واردات مدل‌های پرتقاضای موبایل اولتیماتوم شاپرک به دارندگان کارتخوان ادامه صادرات نفت‌خام ایران از گوی شناور لاوان هشدار برای صاحبان صنایع/سهمیه‌بندی برق صنایع تایید شد روند کاهشی قیمت دلار ادامه دار خواهد بود؟ آسیب‌دیدگی خط لوله پالایشگاه ستاره خلیج فارس برطرف شد 65 درصد مردم تحت پوشش سه صندوق بیمه‌ای/ در ازای هر بازنشسته 4.4 بیمه‌پرداز وجود دارد چند هزار مودی مالیاتی 100 درصد فرار مالیاتی داشته‌اند خبر مهم برای صاحبان کارتخوان ها پیش‌بینی از وضعیت قیمت‌ها در بازار طلا و سکه هزینه خانوارها بالا رفت؛ منبع آمار تورم وزیر اقتصاد کجاست؟/ خاندوزی: دولت شتاب تورم را کم کرد خبر مهم درباره میزان عیدی بازنشستگان منبع آمار تورم "وزیر" کجاست؟ مشترکان اینترنت ثابت به 10.8 میلیون رسیدند ممنوعیت واردات مدل‌های پرتقاضای موبایل ادامه دارد بالش های مخدر به انگلیس نرسید گشایش در تنوع بخشی به روش های رفع تعهد ارزی پرداخت سود سال 99 سهام عدالت تا پایان 1400 جریمه 2.25 میلیون دلاری آمازون اعتماد با تيوری، تويیت و ابوالمشاغل‌ها به بورس برمی‌گردد؟ اولتیماتوم شاپرک به دارندگان کارتخوان