عرضه 9 خودرو جدید داخلی در سال آینده/‌ 620 هزار دستگاه خودرو‌ تحویل مردم شد

عرضه 9 خودرو جدید داخلی در سال آینده/‌ 620 هزار دستگاه خودرو‌ تحویل مردم شد

مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صمت گفت: از ابتدای سال تا 4 آبان، 620 هزار دستگاه خودرو تحویل مشتریان شد، در مدت مشابه سال گذشته تحویل خودروی کامل 474 هزار دستگاه بود، بنابراین امسال آمار تحویل خودرو توسط دو خودروساز 30 درصد رشد داشته است.

عبدالله توکلی لاهیجانی در گفت‌ با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اظهار داشت: از سال 97 با شدت گرفتن تحریم‌ها تولید خودرو دستخوش تغییراتی شد و به عبارتی با افت تولید مواجه شدیم، بنابراین تولید خودرو کاهش یافت و با توجه به مشکلاتی که برای واردات قطعات وجود داشت، خودروهای ناقص نیز افزایش یافت.

وی با اشاره به برنامه وزارت برای اصلاح صنعت خودرو، اظهار است: این برنامه در سه بخش طراحی شده است که بخش اول احیای ظرفیت، بخش دوم به روزرسانی پلت فرم‌ها و بخش سوم نیز گسترش ارتباطات جهانی در حوزه خودرو است.

مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: با اقدامات انجام شده در وزارت تولید خودرو کامل توسط دو خودروساز افزایش یافته است به طوری تولید خودروی کامل از ابتدای سال تا 4 آبان امسال، توسط دو خودروساز بزرگ 490 هزار دستگاه رسیده است.

وی بیان داشت: این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته فقط 115 هزار دستگاه خودروی کامل تولید شده بود بر این اساس تولید خودروی کامل در مدت یاد شده نسبت به مدت مشابه سال گذشته 323 درصد رشد داشته است.

توکلی لاهیجانی با اشاره به اینکه آمار تحویل خودرو توسط دو خودروساز نیز رشد داشته است، گفت: از ابتدای سال تا 4 آبان 620 هزار خودرو تحویل مشتریان شده است و این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته تحویل خودروی کامل فقط 474 هزار دستگاه بوده است بنابراین آمار تحویل خودرو توسط دو خودروساز 30 درصد رشد داشته است.

مدیرکل صنایع خودرویی وزارت اظهار داشت: خودروسازی های بخش خصوصی امسال نسبت به سال گذشته 145 درصد افزایش تولید داشته اند به طوری که سال گذشته تا 4 آبان تولیداتشان 39 هزار خودرو بوده است اما امسال تولیداتشان به 96 هزار دستگاه رسیده است.

وی بیان داشت: براساس طراحی پلت فرم های جدیدی که انجام شده سال آینده 9 محصول جدید خواهیم داشت.

به گزارش فارس با توجه به ضرورت ساماندهی اوضاع نابسامان صنعت خودرو، برنامه تحول این صنعت در چهار سال و طی سه مرحله طراحی شده است که مرحله اول آماده سازی و احیای ظرفیت های موجود تا پایان سال 1401 با تمرکز بر حل مسايل و اصلاح ساختار بنگاه ها، فعال سازی ظرفیت های موجود، دستیابی به ترکیب مناسب تولید و تعریف پروژه های سرمایه گذاری است.

مرحله دوم نیز ارتقای محسوس کیفیت، عرضه محصولات جدید و گسترش صادرات تا پایان سال 1402 با تمرکز بر تولید محصولات منطبق با همه استانداردهای روز و دستیابی به کیفت رقابتی و مرحله سوم نیز صادرات خودرو قطعات تا پایان سال 1404 است.

از برنامه تحول صنعت خودرو تاکنون دستاوردهای مهمی حاصل شده است که حاکی از تبیت تولید خودرو و فعال سازی ظرفیت‌های داخلی است. در حوزه کیفیت اقدامات مهمی شروع شده که نتایج آن به تدریج آشکار خواهد شد و در سال آینده کاملا محسوس خواهد بود.

پایان پیام/

پیام جدید رییس‌کل بانک مرکزی برای بازار ارز/ خرید و... عرضه خودرو در بورس کالا؛ از حذف دلالان تا کنار گذاشتن قیمت گذاری دستوری پیش فروش فراری با موعد تحویل 2 ساله! طلا رکورد افزایش قیمت را شکست با 5 میلیارد کجای تهران می‌توان خانه خرید؟ تاکید وزیر نیرو بر افزایش مبادله برق بین ایران و ترکمنستان طلا رکورد افزایش قیمت را شکست اعزام اکیپ‌های فنی برای رفع اختلال برق در مناطق زلزله‌زده هرمزگان یک پیش‌بینی جذاب از اقتصاد جهان در سال 2023 جژيیات طرح فروش فوری وانت جدید ایران خودرو اعلام شد _ بدون قرعه کشی 9 دستگاه همچنان به درگاه ملی مجوزها متصل نشدند جزيیات فروش فوق‌ العاده سایپا اعلام شد _ آذر 1401 روزگار سپری شده اتاقک های زرد ارتباط اتفاقی هشدار‌آمیز و جدی برای تورم در کشور گزارش بازار‌ها امروز 9 آذر 1401 | بازار بیت کوین برای سرمایه گذاری خطرناک است چهار مصوبه جدید برای رفع موانع تولید ابلاغ شد روسیه و چین به دنبال دور زدن سويیفت ایران چگونه از تله فقر فرار کرد و به دام درآمد متوسط افتاد؟ بیشترین افزایش قیمت آبان برای گوجه فرنگی و پیاز / تورم روغن علیرغم بیشترین افزایش قیمت سالانه، در آب... آخرین وضعیت قیمت طلای جهانی تورم نقطه به نقطه 43.2درصدی تولید در تابستان / کشاورزی صدرنشین تورم تولید تسهیل در روند صدور مجوز کسب و کار بدون مراجعه حضوری حجم پایه پولی به حدود 713 هزار میلیارد تومان رسید سایه سنگین ابهام بر بازار نفت/ سقوط بی‌سابقه تقاضا... تسهیلات آنی بانک شهر بدون حضور در شعبه اوراق ارزی، پاسخگوی بخشی از تقاضای موجود در بازار ارز شرط مهم افزایش قیمت طلا چیست؟ بحران خاموشی در اتریش غذا را جیره بندی کرد اجاره‌های میلیاردی برای آپارتمان‌های نقلی! میانگین هزینه سرسام‌آور برای سفر به قطر اجاره های میلیاردی برای آپارتمان های نقلی شمال تهران ! اعلام شرایط مشارکت در بورس بین الملل مناطق آزاد سه بانک چک الکترونیک خود را رونمایی کرده اند قیمت خودرو چقدر بالا رفت؟ / لیست جدید را اینجا بب... وضعیت سبد سهام عدالت امروز چهارشنبه 9 آذرماه 1401 آماده عرضه این خودروهای جدید در بورس باشید + اسامی ريیس بانک مرکزی: وضعیت ارزی ما خوب است تغییر تعطیلات در کشور کلید خورد؟ آخرین جزییات از ادامه پرداخت یارانه نقدی / دریافت کالابرگ اختیاری یا اجباری؟ خودروهای وارداتی به مزایده گذاشته خواهد شد ريیس بانک مرکزی: وضعیت ارزی ما خوب است افزایش صادرات غیر نفتی در 7 ماه نخست سال شاید اکنون بهترین فرصت برای خرید بیت‌کوین باشد! فردا؛ سفر ريیس جمهور به کردستان استفاده از ظرفیت ابزار‌های مالی بانک مرکزی یک ضرورت است مصوبات جدید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ابلاغ شد کاهش حقوق گمرکی کالا‌های مشمول از 4 به یک درصد مسکو و پکن در حال توسعه تسویه حساب‌ ها بدون سويیفت حراج جدید اوراق مالی اسلامی بانک مرکزی در هفته آینده رکود در منطقه یورو شدیدتر خواهد شد