ثبات بازار ارز و انتظار مردم برای کاهش قیمت

ثبات بازار ارز و انتظار مردم برای کاهش قیمت

نرخ انواع ارز در هفته‌ای که گذشت روند قیمتی با ثباتی را تجربه کرد...

به گزارش ایسنا، شنبه هفته اخیر بازار ارز با ثبات نسبی قیمت، کار خود را آغاز کرد که با توجه به کاهش نرخ در هفته‌های گذشته دور از انتظار نبود. همین وضعیت تا روز گذشته روند معکوسی به خود گرفت.

هر دلار آمریکا در روز شنبه هفته اخیر (22 مهر ماه) در مرکز مبادله به صورت اسکناس 41 هزار 206 تومان رسیده بود اما همین نرخ تا روز یکشنبه با نوسان ناچیزی مواجه شد.

دوشنبه هفته اخیر 41 هزار و 214 تومان رسید. همین روند قیمتی تا روز پایانی این هفته (پنجشنبه، 27 مهر ماه) ادامه پیدا کرد و دلار نهایتا حوالی همین نرخ باقی ماند و به 41 هزار و 221 تومان رسید.

یورو نیز در نخستین روز این هفته روی 43 هزار و 269 تومان معامله شده بود اما بعد از گذشت دو روز، یعنی دوشنبه نرخ آن تا حدود کانال 43 هزار و 333 تومان هم رسید و نهایتا پنجشنبه (27 مهر ماه) تا 43 هزار و 413 تومان هم بالا رفت اما در طول یک هفته نوسان چندانی در بازار یورو اتفاق نیفتاد.

درهم و سایر ارزها نیز در بازار به تبعیت از دلار و یورو روند قیمتی کم نوسانی را تجربه کردند و ثبات نسبی داشتند.

مشاهدات خبرنگار ایسنا از بازار ارز و البته کنش‌های فعالان بازار ارز نشان از ادامه ثبات نسبی در این بازار دارد، چرا که به گفته صرافی‌ها، در شرایط کنونی انتظارات تورمی مردم در بازار ارز روند نزولی دارد.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد