وام خرید مسکن، 500 میلیون تومانی می‌شود؟

وام خرید مسکن، 500 میلیون تومانی می‌شود؟

پس از اینکه وام مسکن جوانان به یک‌ میلیارد تومان، وام مسکن روستایی به 100 میلیون تومان و وام ساخت مسکن به 450میلیون تومان افزایش یافت، حالا نوبت افزایش وام خرید مسکن است که گفته می‌شود به 500 میلیون تومان افزایش می‌یابد.

به گزارش تجارت‌نیوز، هیات‌مدیره بانک مسکن به شورای پول و اعتبار پیشنهاد داد تا وام خرید مسکن از محل اوراق تسه به 500 میلیون تومان افزایش یابد. این رقم در حال حاضر 240میلیون تومان است که 40میلیون تومان از آن، تسهیلات جعاله است.

وام خرید مسکن 500میلیون تومانی

حال باید دید، وام خرید مسکن که به تایید اولیه اعضای این شورا رسیده، طبق انتظارات در جلسه رسمی‌ شورای پول و اعتبار در هفته جاری نیز به تصویب خواهد رسید یا خیر.

در طرح پیشنهادی وام خرید 500میلیون تومانی مسکن، رقم جعاله مسکن 100میلیون تومان در نظر گرفته شده است. این رقم برای وام خرید مسکن از محل اوراق تسه در تهران است که به تبع آن در شهرستان‌ها نیز به دو برابر نرخ فعلی افزایش می‌یابد.

در حال حاضر، وام خرید مسکن تسه در مراکز استان‌ها و شهرهای بالاتر از 200 هزار نفر جمعیت برای زوجین 160میلیون تومان و در سایر شهرها 120‌میلیون تومان است.

مطالعه بیشتر: وام یک میلیاردی خرید مسکن جوانان / شرایط دریافت وام جوانان چیست؟
اقساط وام خرید مسکن

اقساط وام 100میلیون تومانی برای تهران بیش از یک‌میلیون و600 هزار تومان است که با افزایش وام به حدود دو برابر، اقساط آن نیز دو برابر می‌شود. به این ترتیب در هر 200‌میلیون تومان وام برای هر فرد مجرد، 3میلیون و200 هزار تومان قسط ماهانه خواهد بود که در 400‌میلیون تومان وام زوجین، به 6میلیون و 400 هزار تومان افزایش می‌یابد. سایر شرایط دریافت وام همچنان مانند روال فعلی خواهد بود.

متوسط قیمت هر برگ اوراق تسه در معاملات روز پایانی هفته گذشته 58هزار تومان بود که برای هر برگ 500هزار تومانی وام مسکن باید هزینه شود. به این ترتیب برای 100‌میلیون تومان وام خرید مسکن باید 200برگ 500 هزار تومانی خریداری شود که هزینه‌ای به میزان 11میلیون و600هزار تومان مورد نیاز است و برای 200‌میلیون تومان وام 23‌میلیون و200هزار تومان می‌شود.

مطالعه بیشتر: جزيیاتی از وام جدید مسکن جوانان / چه کسانی می‌توانند وام میلیاردی بگیرند؟
سقف وام در تهران،‌یک میلیارد تومان است

مدیرعامل بانک مسکن، چهارشنبه هفته گذشته از افزایش وام خرید مسکن حساب جوانان به یک‌میلیارد تومان خبر داد و گفت: در دوره 15ساله متقاضی می‌تواند از یک‌میلیارد تومان وام خرید مسکن استفاده کند.

محمود شایان افزود: با توجه به شرایط تورمی ‌و افزایش قیمت مسکن در سال گذشته، بانک مسکن پیشنهاد افزایش سقف وام مسکن جوانان را به بانک مرکزی ارايه داد. به این ترتیب، این وام در تهران، سال گذشته به 400‌میلیون تومان افزایش یافت. با توجه به افزایش قیمت‌ها، مجددا پیشنهاد افزایش سقف وام به یک‌میلیارد تومان را برای مسکن پس‌انداز جوانان دادیم که مورد موافقت شورای پول و اعتبار قرار گرفت.

وی با اعلام اینکه در حال حاضر متقاضیان می‌توانند در شعب بانک مسکن برای وام جدید افتتاح حساب کنند، تصریح کرد: سقف وام، در تهران ‌یک‌میلیارد تومان،‌ در شهرهای بزرگ 850 تومان و در سایر شهرها 700‌میلیون تومان است.

حداقل واریز ماهانه

شایان با بیان اینکه حداقل واریز ماهانه برای این وام 200هزار تومان است،‌ تاکید کرد: متقاضیان می‌توانند پس از پنج سال واریز ماهانه با اعمال ضرایب وام، حساب مسکن جوانان را دریافت کنند که در تهران این مبلغ 400‌میلیون تومان است.

بر اساس آنچه بانک مسکن اعلام کرده، در یک دوره 15ساله متقاضی می‌تواند از یک‌میلیارد تومان وام خرید مسکن استفاده کند. این رقم برای کلان‌شهر تهران است. سقف وام در سال پنجم برای شهر تهران 400‌میلیون تومان است که در مقایسه با رقم قبلی این وام 19درصد افزایش یافته است.

در شهرهای بزرگ سقف وام مذکور در سال‌های پنجم و پانزدهم به ترتیب 350 و 850‌میلیون تومان است. در سایر شهرها نیز این رقم برای سال‌های پنجم و پانزدهم به ترتیب 300 و 700‌میلیون تومان است.

مطالعه بیشتر: اقساط بازپرداخت وام مسکن جوانان چقدر است؟ + جدول و جزيیات
برنامه بانک مسکن برای فروش متری زمین

مدیرعامل بانک مسکن اواخر ماه گذشته از پیگیری افزایش وام خرید مسکن و برنامه جدید این بانک برای فروش متری زمین با استفاده از اوراق موازی سلف خبر داده و به خبرگزاری تسنیم گفته بود: سال گذشته وام خرید افزایش یافت و بر اساس شرایط خاص به 400‌میلیون تومان رسید. با توجه به تورمی‌ که در کشور داریم، در حال پیگیری افزایش سقف وام خرید مسکن هستیم.

شایان تصریح کرد: در حال پیگیری از مجاری قانونی هستیم تا بتوانیم وام را افزایش دهیم، به‌طوری‌که با تورم همخوانی داشته باشد. در کنار این برنامه، طرح دیگری با نام فروش متری آپارتمان توسط بانک مسکن تدوین شده است.

مدیرعامل بانک مسکن گفت: بر اساس برنامه‌ریزی صورت‌گرفته شرکت‌های زیرمجموعه بانک مسکن از طریق بورس با اوراق موازی سلف فروش متری مسکن را اجرایی می‌کنند.

شایان با یادآوری اینکه مجوز شورای فقهی بانک مرکزی برای فروش متری مسکن اخذ شده است، اضافه کرد: در حال مذاکره با بورس هستیم، با این کار کمک خوبی در کنار صندوق پس‌انداز جوانان قرار می‌گیرد و خانواده‌ها می‌توانند به صورت متری اقدام به خرید مسکن کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا در قبال خرید متری مسکن پروژه‌ای وجود دارد،‌ گفت: به شرکت‌های زیرمجموعه بانک تکلیف شده که پروژه‌های بیشتری را در این زمینه تعریف کنند، ضمن اینکه مردم می‌توانند در بازار سرمایه خرید‌های خود را به فروش برسانند و در بازار آزاد اقدام به خرید خانه کنند.

وی تاکید کرد: وقتی اقتصاد مسکن راه‌اندازی شود، این برنامه‌ها زنجیروار به صورت مکمل همدیگر در راستای خانه‌دار کردن مردم عمل خواهند کرد.

منبع: دنیای اقتصادی

آخرین اخبار حوزه مسکن را در صفحه مسکن تجارت‌نیوز بخوانید.

اتفاقی عجیب در ترکیه / رشد 15 برابری خرید مسکن ایرانیان / دلارهای صادراتی به ترکیه رفت!

اتفاقی عجیب در ترکیه / رشد 15 برابری خرید مسکن ایرانیان / دلارهای ...

طبق ادعای یک روزنامه امروز، میزان خرید ملک توسط ایرانیان در ترکیه طی دو سال گذشته 15 برابر شده و حتی تعدادی از صادرکنندگان هم درآمد ارزی حاصل از صادرات را به خرید ملک در خارج اختصاص داده‌اند.

TejaratNews.com/
چرا وام‌های مسکن دیگر برای مردم جذابیت ندارد؟

چرا وام‌های مسکن دیگر برای مردم جذابیت ندارد؟

روزنامه همشهریدر گزارشی بررسی کرده که چرا وعده وام یک میلیاردی مسکن به مذاق افکار عمومی خوش نیامده است؟

Bartarinha.ir/
4 شرط صاحب خانه شدن در طرح ملی مسکن

4 شرط صاحب خانه شدن در طرح ملی مسکن

در حالی معاون وزیر راه بهمن 98 وعده کاهش 25 درصدی قیمت طرح ملی مسکن را داده بود که مدیرعامل عمران پردیس گفت:هزینه ساخت هر متربع این واحدها 5.5 میلیون است.

Bartarinha.ir/
وام مسکن دقیقا چقدر شد؟ / اعلام هزینه خرید وام جدید / اقساط وام چقدر است؟

وام مسکن دقیقا چقدر شد؟ / اعلام هزینه خرید وام جدید / اقساط وام چق...

با تصمیم جدید اعلام شده میزان وام مسکن زوجین نهایتا 480 میلیون تومان شده که برای خرید همین وام هم باید حدود 60 میلیون تومان پرداخت کنند. اما آن وقت چقدر باید قسط بدهند؟

TejaratNews.com/
نکاتی که برای دریافت وام ودیعه مسکن باید بدانیم

نکاتی که برای دریافت وام ودیعه مسکن باید بدانیم

از سال گذشته طرح پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به اجرا درآمد و در این میان متقاضیان باید به دو نکته توجه کنند که تنها در صورت تمایل و رضایت خود این وام را با پرداخت مبلغی بیمه عمر مانده بدهکار کنند و برای...

TejaratNews.com/
درخواست 9هزار مستاجر برای دریافت وام مسکن

درخواست 9هزار مستاجر برای دریافت وام مسکن

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از رسیدن تعداد گیرندگان وام ودیعه مسکن به 9 هزار و 400 نفر خبر داد.

Bartarinha.ir/

گیرندگان وام ودیعه مسکن در آستانه 10 هزار نفری

کوچ دلالان مسکن از شمال تهران به ترکیه

کوچ دلالان مسکن از شمال تهران به ترکیه

قیمت خانه در بالای شهر تهران به قدری بالا رفته که در حال حاضر به حدود 4 تا 5 برابر ترکیه رسیده و خریداری در منطقه 1 تهران وجود ندارد. واسطه‌های ملکی از انتقال تقاضای سفته‌بازی از تهران به استانبول، آن...

Bartarinha.ir/
خرید وام 480 میلیونی مسکن چقدر پول می خواهد؟

خرید وام 480 میلیونی مسکن چقدر پول می خواهد؟

متقاضیان دریافت وام زوجین در شهر تهران، یعنی وام 480 میلیون تومانی (وام 400 میلیون تومانی زوجین به‌علاوه وام 80 میلیون تومانی جعاله) برای دسترسی به این وام باید اقدام به خرید 960 فقره اوراق کنند که با...

TejaratNews.com/
قسط وام جدید مسکن چقدر است؟

قسط وام جدید مسکن چقدر است؟

بانک مرکزی دیروز سقف جدید وام خرید مسکن از محل اوراق حق‌تقدم را ابلاغ کرده است که قسط وام 480میلیون تومان ماهانه 8میلیون و 661هزار تومان است.

Bartarinha.ir/

سقف وام خرید مسکن برای زوجین تهرانی 480 میلیون تومان شد

خرید خانه در اهواز چقدر بودجه لازم دارد؟ / قیمت مسکن در مناطق ارزان اهواز چقدر است؟

خرید خانه در اهواز چقدر بودجه لازم دارد؟ / قیمت مسکن در مناطق ارزا...

بر اساس آگهی‌های ثبت شده 10 روز گذشته در سایت دیوار فهرستی از متوسط قیمت خرید آپارتمان دو تا پنج سال در شهر اهواز به دست آمده است.

TejaratNews.com/
سقف وام مسکن 480 میلیون تومان شد

سقف وام مسکن 480 میلیون تومان شد

بانک مرکزی طی مکاتبه‌ای با بانک مسکن،‌ افزایش سقف‌های تسهیلات ساخت و خرید مسکن، از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از...

Borna.news/

افزایش سقف وام خرید مسکن برای زوج‌های تهرانی

افزایش سقف تسهیلات ساخت و خرید مسکن

افزایش سقف تسهیلات ساخت و خرید مسکن

بانک مرکزی طی مکاتبه‌ای با بانک مسکن، افزایش سقف‌های تسهیلات ساخت و خرید مسکن، از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن را به بانک مسکن ابلاغ کرد.

Irinn.ir/
ایران صادرکننده بنزین شده است! / مشکل بنزین، توزیع آن است عرضه اولیه جدید به ضرر سهامداران خرد است؟ / سه‌شنبه «شکام» عرضه می‌شود خاموشی‌ها در کشور به پایان رسید سيول: نمی‌توانیم پول‌های ایران را تحویل دهیم عرضه 174 میلیون دلار ارز در سامانه نیما در 27 شهریور واکنش محسن رضایی به پیوستن ایران به پیمان شانگهای اثر نوسانات نرخ دلار بر سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت در بورس ماجرای مسمویت و نشت گاز یک شهر / مسببان نشت هنوز دستگیر نشده‌اند! طرح پیش‌فروش «تارا» از فردا آغاز می‌شود عرضه 174 میلیون دلار در سامانه نیما طی امروز معامله 802 هزار و 640 تن سیمان در بورس کالا ریزش قیمت‌ها در بازار خودرو استارت خورد ارزش یارانه فعلی برابر 5هزار تومان سال 89! ماینر‌ها، برق سه کلان‌شهر را بلعیدند سقف صدور کارت هدیه 2 میلیون تومان شد امکان خریدهای خرد سیمان در بورس کالا کدخدا هم رفوزه شد! حداکثر مبلغ کارت هدیه 2میلیونی شد «بانک ملی» صورت‌های مالی منتشر کرد پیش‌بینی بورس 28 شهریور / بازار فردا مثبت می‌شود؟ ارزش سهام عدالت در 27 شهریور آخرین قیمت‌ها در بازار ارز‌های دیجیتال کارمزد کارت به کارت بانکی دقیقا چقدر است؟+ جدول وام ودیعه مسکن؛ کمکی به مستاجران یا منبع جدید درآمدی، برای مشاور املاک فرصت سوزی در روند مبادلات تجاری ایران و تاجیکستان در سال‌های اخیر قیمت هر کیلو گوشت گوسفندی موبایل دوباره گران شد! نرخ سود بین بانکی چقدر شد؟ ارزشمندترین گنج طلای جهان کجاست؟ صورت مالی یک بانک دولتی برای اولین بار منتشر شد! مرغ ارزان شد / قیمت به 35 هزار تومان رسید ویژگی‌های صندوق سرمایه گذاری ثروت داریوش، از زبان همایون دارابی معاملات گواهی سپرده سیمان به زودی راه اندازی می‌شوند کدام نمادها افشای الف دارند/ تعلیقی‌های امروز و بازگشایی را بشناسید رد یک شايبه درباره توقف نماد معاملاتی فرابورس افت 37 هزار واحدی شاخص کل بورس/کدام نمادها فردا معامله نمی‌شوند؟ آمادگی سازمان هواپیمایی برای فروش بلیت اربعین صندوق سرمایه‌گذاری «ندای ثابت کیان» تاسیس می‌شود افت 37 هزار و 991 واحدی شاخص کل بورس افزایش بی‌سابقه کشتار دام‌های نارس عرضه لوازم خانگی گران با روش پیش‌فروش نرخ سود بین بانکی به 18.74 درصد رسید 8 میلیارد اوراق بهادار دست به دست شد توقف آیفکس در نخستین روز هفته افت شاخص بورس در نخستین روز معاملاتی هفته واکنش اوراق به افزایش سقف وام مسکن | هزینه دریافت وام 60 میلیون تومان شد راه‌اندازی معاملات گواهی سپرده سیمان به زودی تفاوت حقوق قابل توجه بخش خصوصی با دولتی وضعیت سبد سهام عدالت در 27 شهریور ماه رالی سکه و زعفران در بازار گواهی سپرده کالایی

در حال بارگیری...