اختلافات آماری جامعه عشایر یک بار برای همیشه رفع شود

اختلافات آماری جامعه عشایر یک بار برای همیشه رفع شود

رییس سازمان امور عشایر گفت: موضوع سرشماری جامعه عشایری و اختلافات آماری در این خصوص باید یک بار برای همیشه رفع شود تا خدماتی که توسط تعاونی‌های عشایری ارايه می‌شود به دست عشایر واقعی برسد.

به گزارش خبرگزاری مهر، شایان نادری، ريیس سازمان امور عشایر ایران گفت: موضوع سرشماری جامعه عشایری و اختلافات آماری در این خصوص باید یک بار برای همیشه رفع شود تا خدماتی که توسط تعاونی‌های عشایری و امور عشایر استان‌ها ارايه می‌شود به دست عشایر واقعی برسد.

وی با اشاره به اختلاف آمار عشایر در سامانه سرشماری مرکز آمار ایران و آمار عشایر عضو تعاونی‌های عشایری، گفت: باید پیگیری شود تا این اختلاف در آمار هرچه سریع‌تر برطرف و کسانی که عشایر نیستند ولی نام آنان در سامانه سرشماری ثبتی مبنایی ثبت شده، حذف شوند.

نادری افزود: در یکی از استان‌ها اختلاف 40 هزار نفری بین آمار سرشماری ثبتی مبنایی و تعاونی‌های عشایری در خصوص جمعیت عشایری وجود دارد که این به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست و باید با نظارت امور عشایر استان‌ها آمار عشایر واقعی احصا شود.

ريیس سازمان امور عشایر ایران گفت: دستگاه ناظر بر فعالیت و خدمات تعاونی‌های عشایری، امور عشایر استان‌ها است و سازمان نیز حمایت لازم را در این خصوص انجام می‌دهد.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد