رشد 35 هزار و 652 واحدی شاخص بورس تهران/ شروع رشد بعد از یک هفته ریزش شاخص کل

رشد 35 هزار و 652 واحدی شاخص بورس تهران/ شروع رشد بعد از یک هفته ریزش شاخص کل

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات اولین روز هفته بعد از یک هفته کاهش با رشد 35 هزار و 652 واحد روبه‌رو شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بورس اوراق بهادار تهران بعد از اینکه در هفته گذشته با ریزش‌های پیاپی همراه شده بود، امروز در اولین روز کاری هفته با رشد 35 هزار و 652 واحد در شاخص کل به رقم یک میلیون و 422 هزار و 104 واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هموزن با رشد 7441 واحد به رقم 422 هزار و 941 واحد رسید.

ارزش بازار در بورس اوراق بهادار تهران به بیش از 5 میلیون 714 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از 6.8 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 1.2 میلیون فقره معامله و به ارزش 6 هزار و 72 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

ارزش معاملات فرابورس هم امروز بیش از 18 هزار و 771 میلیارد تومان رسید که با این حساب ارزش معاملات دو بازار از 24 هزار میلیارد تومان فراتر رفت.

امروز همه شاخص‌های بورس سبز بودند، به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی بیش از 2.5 برابر افزایش یافتند و این دو شاخص با معیار هم‌وزن 1.7 درصد رشد کرد.

شاخص آزاد شناور 2.4 درصد افزایش یافت، شاخص بازار اول بورس 3.1 درصد رشد کرد، شاخص بازار دوم بورس 1.9 درصد رشد کرد.

امروز نمادهای فولاد مبارکه، ملی مس، پتروشیمی خلیج‌فارس، گل‌گهر، گسترش نفت و گاز پارسیان، شستا و هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تامین بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشتند.

در فرابورس ایران امروز شاخص کل 293 واحد رشد کرد و به رقم 20 هزار و 857 واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 164 هزار میلیارد تومان رسید.

ارزش بازار پایه هم به بیش از 374 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از 3.3 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 940 هزار فقره معامله و به ارزش 18 هزار و 773 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

نمادهای آریا ساسول، پتروشیمی زاگرس، فولاد هرمزگان، سرمایه‌گذاری صبا تامین،‌پتروشیمی تندگویان بیشترین اثر تقویتی در شاخص فرابورس را داشتند و نمادهای بیمه پاسارگاد و فرابورس ایران بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را از خود به جای گذاشتند.

به گزارش فارس، طبق اعلام روابط عمومی سازمان بورس ظرف هفته جاری و هفته آینده عرضه اولیه نخواهیم داشت بنابراین انتظار می‌رود بازار بورس و فرابورس در این دو هفته از ثبات نسبی برخودار باشند.


وضعیت امروز پالایش یکم

همچنین با وجود اینکه سران سه قوه تصویب کرده بودند، سهامی که از سوی شرکت‌های دولتی ارايه می‌شود دارای بازارگردان خواهند بود تا مردم زیان نبینند، همچنین اگر مردم در خرید پالایش یکم دچار زیان شوند، این زیان با سهام جایزه و یا سهام جدید جبران می‌شود، اما خریداران پالایش یکم بیش از یکسال انتظار کشیدند و سهامی که از دولت خریده بودند، هم اکنون با 20 درصد زیان همراه است و هنوز این وعده مسوولان محقق نشده است.

هر واحد پالایشی در شهریور سال گذشته به 10 هزار تومان به مردم فروخته شد که امروز هر واحد آن بعد از 13 ماه فقط 8087 تومان معامله می‌شود، یعنی به جای اینکه سود برای خریداران داشته باشد با 20 درصد زیان از اصل سرمایه هم همراه است.

با توجه به اینکه سرمایه‌گذاری در بورس همراه با ریسک و نوسان است، بنابراین کارشناسان توصیه می‌کنند مردم عادی و سهامداران خرد از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت که معمولا سودی بیش از سود بانکی و سود تضمین شده به آنها می‌دهند وارد شوند و بعد از آن اقدام به خرید سهام کنند.

دولت بارها قول داده بود از بازار سرمایه حمایت می‌کند، زیرا آن را منبعی برای تامین مالی در اقتصاد می‌داند، اما حمایت خاصی فعلا مشاهده نشده و عمده وعده‌ها در حد شعار و حرف باقی مانده است.

با توجه به برنامه‌هایی که دولت مبنی بر ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی و ایجاد یک میلیون شغل دارد، چاره‌ای جز این ندارد که از بازار سرمایه به عنوان یک منبع تامین مالی حمایت کند و آن را گسترش دهد.

انتهای پیام/ب

رشد 72 درصدی سود خالص شرکت‌ها در نیمه نخست سال

رشد 72 درصدی سود خالص شرکت‌ها در نیمه نخست سال

سود خالص شرکت‌ها در شش ماهه ابتدایی سال 1400 افزایش 72 درصدی را نسبت به سال گذشته تجربه کرده است. همچنین، دولت از ابتدای مهر تا الان هیچ گونه اوراقی را نفروخته است و صرفا این آمار عملیات بازار باز است...

Sena.ir/
بورس اسیر بی‌اعتمادی‌ها/ خریداران محتاط‌تر شده‌اند

بورس اسیر بی‌اعتمادی‌ها/ خریداران محتاط‌تر شده‌اند

کارشناس بازار سرمایه گفت: به طور کلی اعتماد از بازار سرمایه رفته است و خریداران منتظر اقدامات نهادهای بالا دستی هستند.

YJC.news/
معامله‌گران بازار بخوانند / سیگنال‌های اثرگذار بر بورس امروز

معامله‌گران بازار بخوانند / سیگنال‌های اثرگذار بر بورس امروز

روز گذشته در دومین روز معاملاتی شاخص کل بورس باز هم با اصلاح و افت مواجه شد و در پایان بازار در محدوده یک میلیون و 384 هزار واحد قرار گرفت. مهم‌ترین اخبار موثر در بورس امروز کدام خبرها هستند؟

TejaratNews.com/

نمای پایانی بورس (3آبان1400) / شاخص کل با افت 23هزار واحدی معاملات را به پایان برد

آنچه بورس نیوز در خشت خام دیده بود...

آنچه بورس نیوز در خشت خام دیده بود...

گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به خواب خرگوشی اهالی بهارستان و تحلیل نادرست اساتید ذوق مرگ‌ شده و طعنه بوداری به اهالی باب همایون و پرسنل نامريی...

BourseNews.ir/
تکذیب انتساب فایل صوتی خلاف واقع به کارمندان سازمان بورس

تکذیب انتساب فایل صوتی خلاف واقع به کارمندان سازمان بورس

در پی انتشار فایل صوتی درباره شرایط بازار سرمایه مدیریت روابط عمومی و امور بین‌الملل طی اطلاعیه‌ای محتوای این فایل را خلاف واقع دانست.

YJC.news/
تامین مالی 6 هزار میلیارد تومانی یک شرکت سرمایه‌گذاری از بورس/ تولید آلومینیوم امسال به 300 هزار تن می‌رسد

تامین مالی 6 هزار میلیارد تومانی یک شرکت سرمایه‌گذاری از بورس/ تول...

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری غدیر با بیان اینکه امسال 6 هزار میلیارد تومان از طریق بورس تامین مالی می‌کنیم، گفت: تولید آلومینیوم در هلدینگ فلزی غدیر امسال به 300 هزار تن می‌رسد.

FarsNews.ir/
بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی بورس(3آبان) / محصولات شیمیایی بیشترین سهم از خروج حقیقی‌ ها را داشتند

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی بورس(3آبان) / محصولات شیمیایی ب...

افراد حقیقی امروز 670میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه محصولات شیمیایی و همچنین سهام پالایش نفت...

EghtesadOnline.com/
آخرین مهلت ثبت‌نام در قرعه‌کشی سایپا مجمع صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی توازن کوروش در نیمه آبان مجمع صندوق سرمایه گذاری توسعه تعاون صبا برگزار می شود بیت‌کوین صعود کرد نوید بهبود بازار با وجود معاملات منفی برگزاری مجمع صندوق سرمایه گذاری مشترک امین آوید به زودی " ثهام " صورت مالی 9 ماهه منتشر کرد " رکیش " صورت مالی 6 ماهه حسابرسی نشده منتشر کرد رشد 72 درصدی سود خالص شرکت‌ها در نیمه نخست سال پایان گمانه‌زنی‌ها درباره قیمت بنزین انتشار صورت مالی میاندوره ای " دسانکو" افزایش قیمت دلار اوج گرفت سهمیه تهران از طرح جهش مسکن نابودی برخی نخلستان‌ها به دلیل آبیاری با آب شور حذف دلار 4200 تومانی یعنی پراید 500 میلیونی آفت بلاتکلیفی در سهام عدالت، دامنگیر تمام بورس می‌شود پشت پرده اصرار به پرداخت غیرسجامی سود سهامداران گشایش نمایشگاه آیفیکس2021 در کیش بازتاب ریزش متوالی بورس معامله‌گران بازار بخوانند / سیگنال‌های اثرگذار بر بورس امروز برای یک میلیون مسکن، چقدر مصالح وارد می‌شود؟ پشت پرده پرداخت غیرسجامی سود سهامداران الگوریتم‌های بورس‌باز جای انسان‌ها را می‌گیرند؟ کارت اعتباری یارانه به چه کسانی پرداخت می‌شود؟ افزایش نامتعارف هزینه‌ها، سهامداران پالایشی را شاکی کرد جزيیات مالیات‌های مستقیم در نیمه نخست سال/ 800 هزار تومان مالیات خانه‌های لوکس گرفته شد+ جدول مجردها می‌توانند در طرح جهش مسکن ثبت‌نام کنند؟ بازدهی بازار سرمایه مناسب بوده است/ جوسازی درباره انتشار صکوک توسط دولت صحت ندارد زمان پرداخت خسارت نوسانات برق سال 1400 اعلام شد پالایشی‌ها تا کجا ریزش می‌کنند؟ ثبت سفارش واردات برنج آزاد شد عدم همکاری کارخانجات آذربایجان غربی در خرید سیب بورس اسیر بی‌اعتمادی‌ها/ خریداران محتاط‌تر شده‌اند نفت ایران کی تمام می‌شود؟ دولت از انتهای شهریور اوراق بدهی در بازار سرمایه نفروخته است واردات برنج آزاد شد کاهش حباب سکه عامل منفی در بازار / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 4 آبان امروز چند واحد مسکن مهر تحویل داده شد؟ آغاز تحویل 4 هزار واحد مسکن مهر در پردیس آیا وعده کاهش قیمت لبنیات محقق شد؟ طلا گران شد / قیمت دلار و یورو امروز 1400/8/3 ثبت سفارش برنج آزاد شد 60 ثانیه با بازارهای مالی امروز / پایان بازارهای امروز به چه صورت بود؟ + ویديو جهیزیه تمام ایرانی چند؟ ارزش 37 هزار میلیارد تومانی انجام عملیات بازار باز در معاملات امروز آنچه بورس نیوز در خشت خام دیده بود... گزارش بازارهای جهانی در سپتامبر 2021 سعیدمحمد در افتتاح پترشیمی کیش راه‌اندازی نخستین سوپر مارکت مالی در کشور لامپ‌های جیوه‌ای جایگزین لامپ‌های LED در معابر کشور