بزرگترین افزایش نرخ بهره در حال رقم خوردن است؟/ چشم‌ها...

بزرگترین افزایش نرخ بهره در حال رقم خوردن است؟/ چشم‌ها...

جهانبه دنبال گزارش اخیر شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده که نشان می دهد تورم در آمریکا به بالاترین حد در 40 سال گذشته رسیده است، بسیاری انتظار دارند که فدرال رزرو نرخ بهره را 75 تا 100 واحد پایه در 26 جولای افزایش دهد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، همه نگاه ها خیره به حرکت بعدی فدرال رزرو است؛ استراتژیست های بازار افزایش 75 تا 100 واحد پایه نرخ بهره را در سه روز آینده پیش بینی می کنند.

تقریبا سه روز دیگر، بانک مرکزی ایالات متحده یک بار دیگر به منظور ارزیابی و تغییر نرخ وجوه فدرال تشکیل جلسه خواهد داد. فدرال رزرو از اواسط مارس 2022 نرخ بهره را افزایش داده است. در آن زمان در ماه مارس، بانک مرکزی برای اولین بار از سال 2018، نرخ بهره معیار را از نزدیک به صفر به 0.25 درصد افزایش داد. پس از انجام این کار توسط فدرال رزرو، تورم ایالات متحده به رشد خود ادامه داد و اقتصاددانان جی پی مورگان پیش بینی کردند که بانک مرکزی نرخ بهره را در ماه ژوين 75 واحد دیگر افزایش خواهد داد.

پیش بینی افزایش نرخ بهره زمانی محقق شد که بانک مرکزی ایالات متحده در 15 ژوين 2022 نرخ وجوه فدرال را 75 واحد افزایش داد. آمریکا از سال 1994 که آلن گرینسپن سیزدهمین ريیس فدرال رزرو بود، جهش 75 واحدی را تجربه نکرده بود. در آن زمان، این کشور توسط بیل کلینتون، ريیس جمهور دموکرات اداره می شد و تورم بسیار پایین و 2.7 درصد بود.

بیش از 27 سال بعد، به نظر می‌رسد که شانزدهمین ريیس فدرال رزرو، جروم پاول، می‌خواهد تجربه مشابهی را رقم بزند؛ پاول فکر می کند که فشارهای فعلی قیمت به سرعت از بین خواهد رفت و ريیس بانک مرکزی معتقد است که فدرال رزرو می تواند تورم داغ سوزان را مهار کند.

پیش‌بینی‌های جدیدی که با تصمیم ژوين منتشر شد، پیش‌بینی‌هایی را برای نرخ 3.25-3.5 درصدی وجوه فدرال تا پایان سال 2022 نشان می‌دهد که بالاترین میزان از سال 2008 است.

در همین حال، بسیاری از پیش‌بینی‌های بالاتر نیز وجود دارد، زیرا برخی معتقدند افزایش 100 واحد پایه می‌تواند به خوبی اتفاق بیفتد.

223227

ایران چه جایگاهی در بین ابرتولیدکنندگان گاز در دنیا... توضیح رییس اسبق کانون صرافان درباره تغییرات قیمت دلار/... قیمت جدید برنج اعلام شد تلاش دولت بر این است که کارها معطل نماند وداع با یارانه نقدی؟ خاندوزی: افق روشنی در انتظار اقتصاد کشور است قیمت جدید برنج اعلام شد/ گزارش رسمی دولت از افزایش... سخنان جدید رییس کانون بازنشستگی درباره حقوق بازنشستگان/... قیمت این نوع پنیر به بیش از 100 هزار تومان رسید+ لیست قیمت خبرگزاری دولت خیال مردم را بابت ارزانی راحت کرد! بحران پیش رو مانند بحران بزرگ مالی است قیمت این خودرو در تهران از 11میلیارد فراتر رفت نخستین واحد نیروگاهی احداثی توسط صنایع وارد مدار شد فاکتور الکترونیکی یک گام دیگر به اجرا نزدیک تر شد دستورالعمل‌های بهداشتی ذبح دام در مراسم تاسوعا و عاشورا اعلام شد تراکنش‌های بانکی تیر ماه 686 هزار میلیارد تومان شد افتتاح حساب به صورت گروهی در بانک‌ها ممنوع شد صفر تا صد پیکان از اولین تا آخرین تولید / آنچه درباره خودرو مجبوب نمی دانید قیمت جدول خانه در چیتگر قیمت این خودرو آلمانی در بازار تهران از 11 میلیارد... قیمت آپارتمان در چیتگر ؟ + جدول قیمت نقل قول‌ها از افزایش 38 درصدی حقوق بازنشستگان حکایت دارند اما این اخبار به معنی افزایش حقوق ماه مردا... اقتصاد در رکود است؛ منتظر آمار نباشید اقتصاد در رکود است؛ منتظر آمار نباشید / کافی است نگاهی به جست‌وجوهای گوگل بیاندازید اولین چاه نفت خاورمیانه در ایران / «چاه شماره یک» ، اکنون موزه شده + عکس ها در یارانه‌ پنهان کالاها اقشار مرفه بیشترین بهره را می‌بردند اما با واقعی شدن قیمت ها یارانه هم به اق... تلاش‌های ستودنی ایران خودرو در عبور از روزهای سخت میزان خسارت هنگفت سیل به کشور اظهارنظر نماینده تبریز، کاربران را شاکی کرد نقش سامانه مودیان در شفافیت اقتصادی و کارآمدی بیشتر نظام مالیاتی/ مشخصات پایانه‌های فروشگاهی نهایی ش... گرانی، سفره مردم را جارو کرد بنگلادش قیمت نفت و بنزین را برای مردم بیش از 50 درصد افزایش داد تور شناسایی قاچاقی ها و تقلبی ها پهن تر شد / ممنوعیت عرضه کالای بدون شناسه در 5 گروه کالایی ، به ویژ... دلیل عدم اجرای قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار چیست؟ گرانی ، سفره مردم را جارو کرد / مقایسه قیمت کالاهای پرمصرف در سال 1391 با 1401 رخ سرخ بورس در دولت ريیسی ادعای عجیب دولت / نقدینگی در دولت ريیسی کاهش یافت؟ رونمایی از پر معامله ترین منطقه در بازار ملک پایتخت / چند درصد افزایش قیمت را تجربه کرد ؟ رخ سرخ بورس در دولت ريیسی / طی یک سال گذشته 63 هزار و 238 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس تهران خارج... سیل چقدر به راه های کشور خسارت زد؟ 4 محموله کشتی غلات و دانه روغنی دیگر از اوکراین صادر شد ویژگی‌ها و مشخصات پایانه‌های فروشگاهی نهایی شد وزیر جهادکشاورزی : چرا ایام عید بوقلمون در آمریکا به... تعیین تکلیف دولت برای کارت نان به کجا رسید؟ بغداد: استان کربلا‌ در ایام عاشورا قطعی برق ندارد بغداد: طوفان گرد و خاک روزانه 10 میلیارد دینار به عراق خسارت می‌زند زنگ خطری بزرگ برای اقتصاد و تجارت کشور یارانه مرداد نقدی است؟ اما و اگرهای واگذاری شرکت های خودرو سازی رکورد تاریخی بالاترین نرخ تورم در دولت ريیسی