خبرهایی جدید از 4 نماد بورسی

خبرهایی جدید از 4 نماد بورسی

اطلاعیه‌های چهار نماد بورسی و فرابورسی در روزهای گذشته منتشر شد که در دو گروه الف و ب دسته‌‌‌بندی می‌‌‌شوند.

به گزارش تجارت‌نیوز، طی چند روز گذشته شرکت‌های بورسی و فرابورسی به منظور رعایت اصل شفافیت طی اطلاعیه‌‌‌هایی تحت‌عنوان «افشای اطلاعات بااهمیت» سهامداران خود را از عملکرد مالی، رویدادهای بااهمیت و هرگونه اطلاعات مهمی که به بهای سهام جهت می‌دهد، مطلع کردند.

این اطلاعیه‌‌‌ها از جهت میزان اهمیت در دو گروه الف و ب دسته‌‌‌بندی می‌‌‌شوند.

در ادامه به تشریح جزيیات چندی از این اطلاعیه‌‌‌ها پرداخته شده است.

سامان: بانک سامان اعلام کرد که بازگشت به نامه مورخ 19 /08 /1400 سازمان بورس و اوراق بهادار مبنی بر افزایش 41‌درصدی سود عملیاتی این شرکت در دوره 6 ماهه ابتدای سال نسبت به دوره مشابه سال قبل به استحضار می‌‌‌رساند که عمده تغییرات سود مربوط به بخش خالص درآمد تسهیلات و سپرده‌‌‌گذاری است که دلیل اصلی آن افزایش 100‌درصدی حجم تسهیلات اعطایی است که منجر به بالا رفتن درآمد تسهیلاتی و در نتیجه افزایش سود شده است.

جوین: شرکت کشت و صنعت جوین دلایل افزایش سود عملیاتی سال مالی منتهی به 31 /04 /1400 نسبت به دوره مشابه سال مالی قبل را اینگونه اعلام کرد: همانگونه که در صورت‌های مالی مشهود است طی سال مالی مورد گزارش درآمدهای عملیاتی و بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی نسبت به سال قبل به ترتیب 70 و 74‌درصد افزایش یافته که عمدتا ناشی از افزایش نرخ فروش محصولات و خرید مواد اولیه و نهاده‌‌‌های تولید بوده است. همچنین هزینه‌‌‌های عمومی و فروش به دلیل افزایش حقوق و مزایا در نتیجه اعمال مصوبات شورای عالی کار به حدود 41‌درصد افزایش داشته است. همچنین با توجه به افزایش تسهیلات بانکی، هزینه‌‌‌های مالی به‌تبع آن حدود 56‌درصد افزایش داشته است. تغییرات مزبور منجر به افزایش سود عملیاتی به میزان 87‌درصد و افزایش سود خالص قبل از مالیات به میزان 72‌درصد شده است.

علاوه بر توضیحات فوق افزایش سطح بازده کشت باغات، تغییر قیمت شکر و گندم معمولی و بذری و… از طرف دولت و گرایش شرکت از تولید محصولات معمولی کشاورزی به سمت تولیدات محصولات بذری و نیز افزایش تولید اسید سیتریک کیفی آن هیدروز، باعث افزایش فروش و سود شده است.

پاکشو: روز گذشته شرکت گروه صنعتی پاکشو دو اطلاعیه در سامانه کدال منتشر کرد. طی اطلاعیه‌‌‌ اول شرکت از انتشار اوراق اختیار فروش تبعی (بیمه سهام) خبر داد. بر این اساس شرکت اعلام کرد که در خصوص موافقت با انتشار اوراق اختیار فروش تبعی (بیمه سهام)، تحت شرایط ذیل مجموعا 1.811.460.259 سهم پاکشو در وثیقه قرار گرفته است.

عرضه کننده: شرکت گروه صنعتی گلرنگ (سهامی خاص)

تعداد قابل عرضه: تا سقف 1.700.000.000 سهم

دوره معاملاتی: تا سقف 24 ماه

ارزش سررسید: 10هزار ریال

همچنین در اطلاعیه دوم شرکت اعلام کرد که با درخواست پذیرش سهام شرکت پدیده شیمی جم (سهامی خاص) از شرکت‌های وابسته گروه صنعتی پاکشو، در بازار دوم فرابورس ایران موافقت به عمل آمده است. شایان ذکر است قبل از درج نام شرکت در فهرست نرخ‌های فرابورس و آغاز معاملات، اطلاعات لازم و تعیین شده توسط این شرکت ارايه می‌شود.

زقیام: شرکت کشت و دام قیام اصفهان از برگزاری مزایده فروش گاوداری صنعتی شیری (تعداد کل تقریبی 1150 راس، تعداد 580 راس مولد و تعداد 460 راس دوشا) با تولید روزانه حدود 18 تن شیر خام در وسعتی به مساحت 10 هکتار در استان ایلام خبر داد. متقاضیان جهت دریافت اسناد مزایده و دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانند از تاریخ انتشار آگهی در ساعات اداری به شرکت کشت و دام قیام اصفهان مراجعه و تا تاریخ 10 /08 /1400 پاکت حاوی فرم شرایط و پیشنهاد قیمت را تحویل امور اداری شرکت داده و رسید آن را دریافت کنند. میزان سپرده شرکت درمزایده 5‌درصد قیمت پایه 35 /2 میلیارد تومان است که به صورت نقدی، یا چک رمزدار بانکی یا ضمانتنامه بانکی پذیرفته خواهد شد. مزایده راس ساعت 11 صبح روز یکشنبه 30 آبان برگزار خواهد شد.

منبع: دنیای‌اقتصاد

سرمایه‌گذاری خارجی؛ نقدینگی راهگشا برای بورس

سرمایه‌گذاری خارجی؛ نقدینگی راهگشا برای بورس

یکی از معیارهای طبقه‌بندی بازارهای سرمایه از منظر توسعه‌یافتگی‌ درصد حضور سرمایه‌گذاران خارجی نسبت به سرمایه‌گذاران داخلی است. بورس‌هایی که در گروه بازارهای در حال توسعه و نوظهور (Emerging Markets) طب...

Sena.ir/
پیشتازی بانکی‌ها در بورس امروز/ کدام گروه‌ها از برجام منتفع می‌شوند؟

پیشتازی بانکی‌ها در بورس امروز/ کدام گروه‌ها از برجام منتفع می‌شون...

در حالی که بازار سهام امروز هم منفی است اما گروه بانک در واکنش مثبت به روند مذاکرات وین امروز مثبت است.

TejaratNews.com/

خبرهای مهم امروز برای سهامداران / سیگنال مذاکرات به بورس چه بود؟

رفع چالش قدیمی قیمت گذاری دستوری با ورود کالا‌های متعدد به بورس کالا

رفع چالش قدیمی قیمت گذاری دستوری با ورود کالا‌های متعدد به بورس کا...

معاون نظارت بر نهاد‌های مالی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: با ورود کالا‌های متعدد به بورس کالا تا حد زیادی مسيله قیمت گذاری مرتفع شد.

YJC.news/
تشریح میزان تامین مالی دولت از بورس/ سال99 و 130همت اوراق مرابحه

تشریح میزان تامین مالی دولت از بورس/ سال99 و 130همت اوراق مرابحه

حجم تامین مالی دولت در سال جاری 152 همت بود که از این مقدار 106 همت اوراق خزانه، 34 همت اوراق مرابحه و 11 همت اوراق سلف بود. یعنی 45 همت اوراقی که به صورت کش از بازار سرمایه خارج شد.

BourseNews.ir/
بررسی سیاست دولت برای ساماندهی ارز 4200 تومانی و بورس با حضور خاندوزی

بررسی سیاست دولت برای ساماندهی ارز 4200 تومانی و بورس با حضور خاند...

مجلستهران- ایرنا- رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از بررسی سیاست‌های دولت برای ساماندهی ارز 4200 تومانی و بورس با حضور وزیر اقتصاد و دارایی و رییس سازمان بورس در جلسه امروز خبر داد.

Irna.ir/
بازار سرمایه در بلاتکلیفی محض/ شاخص کل کی به کانال 1٫6 میلیون می‌رسد؟

بازار سرمایه در بلاتکلیفی محض/ شاخص کل کی به کانال 1٫6 میلیون می‌ر...

یک کارشناس بازار سهام گفت: به طور کلی بازار سرمایه تا انتهای سال مستعد رشد است و می‌شود انتظار داشت شاخص کل در انتهای سال تا محدوده 1٫6 میلیون واحد رشد کند.

TejaratNews.com/
مذاکرات در بورس اثر دارد؟ / پیش‌بینی بورس امروز 9 آذر

مذاکرات در بورس اثر دارد؟ / پیش‌بینی بورس امروز 9 آذر

یک کارشناس بازار سهام گفت: شاخص کل می‌تواند کانال 1٫4 میلیون واحد را در هفته آینده پس بگیرد. فرای نتیجه مذاکرات، احتمال می‌دهم هفته آینده برای بازار سرمایه پربار باشد.

TejaratNews.com/
بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی بورس(8آذر) / اقبال 130میلیاردی حقیقی ها به وگردش

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی بورس(8آذر) / اقبال 130میلیاردی ...

افراد حقیقی امروز 100میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه محصولات شیمیایی و همچنین سهام پارس فولاد...

EghtesadOnline.com/

بیشترین ارزش معاملات سهام(8 آذر) / معاملات 290میلیاردی وگردش در بورس امروز

نمای میانی بورس (8 آذر) / رشد 216واحدی شاخص کل

نمای میانی بورس (8 آذر) / رشد 216واحدی شاخص کل

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان نیمه اول معاملات 0.02درصد رشد داشت اما شاخص هم‌وزن 0.1درصد صعود کرد.

EghtesadOnline.com/

نمای پایانی بورس (8آذر1400) / شاخص کل با افت چهار هزار واحدی معاملات را به پایان برد

نحوه خرید سیمان از بورس کالای ایران

نحوه خرید سیمان از بورس کالای ایران

برای خرید سیمان از بورس کالا می‌توانید به عنوان شخص حقیقی یا حقوقی اقدام کنید. اما دریافت کد معاملاتی بورس کالا برای افراد حقیقی و حقوقی، شامل مراحلی مجزا می‌شود و...

EghtesadOnline.com/
بورس، در انتظار نتیجه برجام / نه بخرید، نه بفروشید!

بورس، در انتظار نتیجه برجام / نه بخرید، نه بفروشید!

بورس امروز در حالی معاملات را به پایان برد که شاخص همچنان در محدوده فعلی خود، درجا می‌زند و بسیاری معتقدند دلیل این امر مشخص نبودن روند مذاکرات هسته ای است.

EghtesadOnline.com/
عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالا چه مزایایی دارد؟

عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالا چه مزایایی دارد؟

عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالا، زمینه مناسبی برای کاهش هزینه‌های دولت در خرید تضمینی، پرداخت مطالبات کشاورزان، تعیین مناسب قیمت‌ها و کاهش نقش دلالی فراهم می‌کند....

EghtesadOnline.com/
«صندوق پروژه» و اتفاقی مهم در تامین مالی/ ابزارهای جدید و چتری بر تمام استثناها تندر 90 امروز 395میلیون تومان شد صعود بازار‌ها در واکنش به آغاز مذاکرات وین رانت 6 میلیون تومانی دلار با بلیت جعلی! نگرانی‌ها در کمبود گاز صنایع برطرف می‌شود؟ ارايه نکردن فهرست اموال مازاد دولت توسط مدیران قانون‌شکنی است رفع چالش قدیمی قیمت گذاری دستوری با ورود کالا‌های متعدد به بورس کالا تشریح میزان تامین مالی دولت از بورس/ سال99 و 130همت اوراق مرابحه 445 هزار ملک مازاد دولتی در سامانه سادا ثبت شد قیمت سکه و قیمت طلا امروز 9 آذر / افت چشمگیر قیمت سکه در بازار قیمت یک خانه معمولی در گران‌ترین نقطه تهران دستکاری بادکنکی ارزش بازار شرکت توسط دولتی‌ها مصرف گاز بخش خانگی افزایش یافت پیشتازی بانکی‌ها در بورس امروز/ کدام گروه‌ها از برجام منتفع می‌شوند؟ بررسی سیاست دولت برای ساماندهی ارز 4200 تومانی و بورس با حضور خاندوزی گروه مالی غدیر بورسی می‌شود/ جهش 8 برابری سودآوری گروه مالی غدیر قیمت دلار و یورو امروز 9 آذر‌ماه / تثبیت قیمت دلار در میانه کانال 26 هزار تومان پیگیری طلب 11 هزار میلیارد تومانی شرکت‌های اوره‌ساز از دولت‌ تدوین بودجه 1401 با فرض ادامه تحریم‌ها سه شنبه شلوغ تالار صنعتی با عرضه 283 هزار تن کالا نرخ رسمی 22 ارز کاهشی شد ساخت خودروی پرنده رنو قیمت جهانی طلا امروز 9 آذر / اونس طلا به 1792 دلار و 79 سنت رسید افت شاخص بورس در معاملات امروز بازار بانک ها ملزم به افشای اطلاعات ماهانه شدند تخصیص اعتبارات برای اشتغالزایی از ماه آینده جزيیات نامه ريیسی به رهبری درباره بنزین شاخص همچنان قرمزپوش است افزایش قیمت خودرو 2٫5 برابر بیشتر از تورم! عرضه 50 هزار تن شمش بلوم فولاد خوزستان در قالب «کشف پریمیوم» بانک‌ها در اتاق شیشه‌ای؛ شفافیت اطلاعات مالی بانک‌ها بازار اجاره مسکن روند صعودی گرفت بازار سرمایه در بلاتکلیفی محض/ شاخص کل کی به کانال 1٫6 میلیون می‌رسد؟ قرارداد سوآپ ترکمنستان واقعا مهم است؟ نوسازی ناوگان جاده‌ای کشور با همکاری سه وزارتخانه سری جدید کامیونت‌های بهمن‌دیزل (فورس) معرفی شد شاخص در دقایق ابتدایی با افت اندک مواجه است قیمت مسکن در مسیر ثبات بورس 836 واحد افت کرد سرمایه‌گذاری خارجی؛ نقدینگی راهگشا برای بورس بازنده بورس کیست؟ "غدام" ساعت 10:00 صبح بازگشایی می‌شود آغاز مذاکرات دو وزارتخانه برای معافیت فولادی ها از قطعی گاز "ساروج" متوقف شد "فاسمین" صورت مالی زیرمجموعه را منتشر کرد مجمع صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی سهم آشنا یکم امروز برگزار می شود مجمع صندوق سرمایه گذاری گسترش فردای ایرانیان تا 10 روز آینده فردا، روز مجمع صندوق سرمایه گذاری بادرآمد ثابت کیان( ETF) این هم از صورت مالی زیرمجموعه "شرانل" "دتولید" صورت مالی 6 ماهه حسابرسی را منتشر کرد