ورود 108 میلیارد تومان نقدینگی تازه به بورس | پیش بینی شاخص بورس در مبادلات فردا

ورود 108 میلیارد تومان نقدینگی تازه به بورس | پیش بینی شاخص بورس در مبادلات فردا

سهامداران حقیقی امروز 108 میلیارد تومان نقدینگی تازه وارد بازار سهام کردند و با ورود این میزان نقدینگی به بورس، نسبت ورود پول حقیقی به ارزش معاملات خرد به 2.5 درصد رسید که نشان می دهد شتاب ورود پول به بازارسهام در مقایسه با روز معاملاتی قبل بیشتر شده است.

به گزارش همشهری، سهامداران حقیقی امروز 108 میلیارد تومان نقدینگی تازه وارد بازار سهام کردند و با ورود این میزان نقدینگی به بورس، نسبت ورود پول حقیقی  به ارزش معاملات خرد به  2.5 درصد رسید که نشان می دهد شتاب ورود پول به بازارسهام در مقایسه با روز معاملاتی قبل بیشتر شده است.

در واقع در مبادلات امروز، سهامداران حقیقی 3 هزارو 406 میلیارد تومان سهام خریدند اما در مقابل حجم فروش سهامداران حقیقی  به 3 هزارو 298 میلیارد تومان رسید. 108 میلیارد تومان از سهامی که دیروز سهامداران حقیقی فروختند توسط سهامداران حقوقی خریداری شد.با رشد 9 هزار واحدی شاخص بورس در مبادلات امروز ارزش کل سهام شرکت های حاضر در بورس و فرابورس  41 هزارمیلیاردتومان رشد کرد و جمع کل ارزش بازار سهام به 9414 هزار میلیارد تومان رسید

روند احتمالی فردا

امروز همچنین ارزش کل معاملات خرد دردادوستد های با 1080 میلیارد تومان افزایش به 4 هزارو 246 میلیارد تومان رسید. این نشان می دهد که ارزش معاملات خرد نسبت به اخرین روز معاملاتی در هفته قبل 34 درصد افزایش یافته که نشانه خوبی برای بازار سهام است. امروز در عین حال برخلاف روز های قبل شاهد ورود 108 میلیارد تومان نقدینگی تازه به بازار سهام بودیم. همه این ارقام به معنای آن است که تمایل سهامداران برای خرید سهام نسبت به روز های قبل بیشتر شده است. در صورت تداوم این وضعیت می توانیم در معاملات فردا هم شاهد رشد شاخص بورس باشیم. اما با توجه به آنکه هنوز محرک بنیادی قوی در بازار وجود ندارد نمی توان منتظر رشد های پر قدرتی در شاخص بورس بود.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد