با آخرین عرضه اولیه سال بیشتر آشنا شوید | عرضه اولیه شملی بخریم؟

با آخرین عرضه اولیه سال بیشتر آشنا شوید | عرضه اولیه شملی بخریم؟

195 میلیون سهم معادل 15 درصد از کل سهام شرکت ملی شیمی کشاورز به روش حراج در نماد معاملاتی شملی در 28 اسفندماه به صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام و مختلط به روش حراج عرضه می‌شود. با این نماد بیشتر آشنا شوید.

به گزارش نبض بورس، بنابراین گزارش، طی سال جاری سهام 20 شرکت انتقال داده‌های آسیاتک، حمل و نقل گهر ترابر سیرجان، فروسیلیسیم خمین، داروسازی دانا، سیمان آبیک، آهن و فولاد غدیر ایرانیان، فرانسوز یزد، تپسی، فولاد شاهرود، گلدیران، پخش رازی، سرمایه گذاری اقتصاد شهر طوبی، سوژمیران، صنایع فروآلیاژ ایران، سیمان اردستان، پنبه و دانه‌های روغنی خراسان و سرمایه گذاری مسکن جنوب، گروه انتخاب الکترونیک آرمان، توسعه صنایع و معادن غدیر و سیم و کابل ابهر عرضه اولیه شده و ملی شیمی کشاورز، بیست و یکمین سهم جدید سال بشمار می‌رود.

درج نماد شملی

ملی شیمی کشاورز (سهامی عام) پس از احراز کلیه شرایط به عنوان دویست و هفتاد و یکمین نماد معاملاتی (یکصد و شصت و پنجمین شرکت در بازار دوم) در فهرست نرخ‌های فرابورس ایران درج شد.

جلسه معارفه شملی

جلسه معارفه شرکت ملی شیمی کشاورز با حضور محسن عسکری مدیرعامل روز دوشنبه برگزار شد که در جریان آن آخرین وضعیت مالی و عملکردی “شملی” اعلام و در نهایت با سرمایه 130 میلیارد تومانی آماده عرضه اولیه در بازار دوم معاملات فرابورس شد.

عرضه اولیه شملی

اطلاعیه عرضه اولیه سهام شرکت ملی شیمی کشاورز به روش حراج در نماد معاملاتی شملی منتشر شد.

در اطلاعیه عرضه اولیه شرکت ملی شیمی کشاورز آمده است: سهام عمده به صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام و مختلط به روش حراج عرضه می‌شود. تعداد کل سهام قابل عرضه 195 میلیون سهم معادل 15 درصد از کل سهام شرکت است.

تاریخ سفارش گیری و عرضه سهام یکشنبه 28 اسفند اعلام شده است و حداکثر تعداد سهام قابل خریداری توسط هر کد معاملاتی شش میلیون و پانصد هزار سهم است.

شملی در بازار دوم فرابورس

همچنین نماد معاملاتی شملی در گروه محصولات شیمیایی و زیرگروه تولید حشره کش و سایر محصولات شیمیایی روی تابلوی دوم فرابورس ایران مورد معامله قرار خواهد گرفت.

معرفی شرکت ملی شیمی کشاورز

محسن عسکری مدیرعامل شرکت ملی شیمی کشاورز با اشاره به تاریخچه تاسیس و فعالیت این شرکت گفت: این مجموعه سال 1365 تاسیس و سال 72 شروع به فعالیت کرد. سال 97 هلدینگ از مجموعه بانک ملی خریداری و شرکت در روند رشد و توسعه قرار گرفت و فضای تولیدی در زمینی به مساحت 13 هکتار ایجاد شد.

سرمایه و ترکیب سهامداران

وی افزود: فعالیت‌های عمده شامل تولید مواد دفع آفات نباتی و گیاهی است. سرمایه شرکت طی آخرین مرحله به 130 میلیارد تومان رسید. 80 میلیارد تومان هم افزایش سرمایه در پیش است که برای حفظ منافع سهامداران خرد بعد از عرضه اولیه انجام می‌شود. دو سهامدار اصلی گروه سپهر آرمان و یک فرد حقیقی است.

دریافت مجوز تولید محصول دانش‌بنیان

عسکری درخصوص تامین مواد اولیه توضیح داد: بسیاری از مواد اولیه در صنعت وابسته به واردات بوده و ملی شیمی کشاورز تنها شرکتی است که امکان تامین بخشی از این مواد اولیه را در داخل دارد. روند تولید مواد اولیه در این مجموعه باعث شد تا وزارت جهاد کشاورزی مجوز عدم واردات این ماده اولیه را صادر کند و این مجموعه نیز متعهد به تامین نیاز بازار داخل شد و مجوز صادرات را هم برای این ماده اولیه دریافت کرد. “شملی” اولین شرکتی است که مجوز دانش‌بنیان را روی یکی از مواد اولیه که 100 درصد وارداتی بوده، دریافت کرد.

نخستین نماینده

قابل ذکر است، ملی شیمی کشاورز به عنوان شرکت برتر از نظر رشد سریع در سال جاری معرفی شد. شملی نخستین نماینده صنعت گیاه پزشکی در بازار سرمایه به شمار می‌رود.

شملی سود خوبی تقسیم کرد

شرکت ملی شیمی کشاورز در دوره 12 ماهه منتهی به 1401/06/31 به ازای هر سهم 667 ریال سود محقق کرد.
بر اساس بررسی صورت‌های مالی تلفیقی سال مالی منتهی به 1401/06/31 (حسابرسی شده) شرکت ملی شیمی کشاورز که با نماد شملی در بورس فعالیت دارد.

شرکت ملی شیمی کشاورز در دوره 12 ماهه منتهی به 1401/06/31 ضمن ثبت افزایش سرمایه 216% در این دوره به ازای هر سهم 667 ریال سود محقق کرده است.

«شملی» با سرمایه ثبت شده 1،299،999 میلیون ریال طی عملکرد 12 ماهه منتهی به 1401/06/31 مبلغ 867،271 میلیون ریال سود محقق کرده است.

شرکت در گزارش تلفیقی مبلغ 876،593 میلیون ریال سود شناسایی کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 8% رشد داشته است.

تحقق سود 87 میلیارد تومانی شملی

عسکری در بررسی صورت‌های مالی شرکت ملی شیمی کشاورز گفت: مقدار فروش محصولات و مقایسه آن با سال‌های گذشته نشان می‌دهد که هرچند مجموع حجم تولیدی، مشابه بوده، اما در ارزش و رقم فروش شاهد رشد قابل‌توجهی بوده‌ایم.

او ادامه داد: سال مالی شرکت پایان شهریور 1401 است و در سال مالی قبل 87 میلیارد تومان سود مالی پس از کسر مالیات محقق شد. البته در پیش فرض‌های صورت مالی، عدد مالیات بر اساس شرایط عادی محاسبه‌شده، اما با توجه به معافیت افزایش سرمایه از سود انباشته، بخش قابل‌توجهی از مالیات تبدیل به اعتبارشده که سال آینده به سود افزوده خواهد شد.

لغو مجمع عمومی شملی

پیرو آگهی منتشره در تاریخ 1401/12/16 در خصوص دعوت به مجمع عمومی فوق‌العاده راس ساعت 14:00 روز شنبه مورخ 1401/12/27 به اطلاع میرساند مجمع عمومی فوق العاده در تاریخ مذکور برگزار نمی‌گردد و تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه به مجامع بعدی که تاریخ آن متعاقبا اعلام میگردد موکول گردید.

صورت سود و زیان شملی
یکی از خلاءهای مهم کشور، مسيله سرمایه‌گذاری است اعمال مجدد مالیات ارزش افزوده بر کالاهای اساسی عکس | فرمان فوق العاده این بنز ! عکس | هیولاهای دنیای ماشین با این دستگاه ها ساخته شدند! اعلام آمادگی دیوان محاسبات برای گره گشایی و رفع اشکالات در پرداخت حقوق معلمان پشت پرده کمبود بلیت هواپیما چیست؟ روسیه جای عربستان را به عنوان بزرگترین صادر کننده نفت به چین گرفت اعمال مجدد مالیات ارزش افزوده 9 درصدی کالاهای اساسی در سال 1402 + سند سال 1401 را بدون استفاده از تنخواه بانک مرکزی به پایان بردیم 3 میلیارد دلار صادرات فراورده‌های نفتی با کمک بورس انرژی خبر تازه درباره ثبت‌نام خودروهای داخلی یک چهارم پروژه مسکن ملی به پیشرفت 70 درصد رسید عرضه آجیل‌های تقلبی در میادین تره‌بار/ خشکسالی دلیل جدید گرانی ها حتی پسته! وزیر کار: نرخ بیکاری در سال جاری به 8.2 درصد کاهش یافت تولید یک میلیون و 348 هزار خودرو در سال 1401/ ایران رکورددار رشد تولید خودرو در جهان شد خاندوزی: سال 1401 را بدون استفاده از تنخواه بانک مرکزی به پایان بردیم سامانه ثبت‌نام خودروها 24 امشب بسته می‌شود/ بازگشایی مجدد 7 و 8 فروردین رای شورای رقابت به لغو عضویت شرکت‌های کروز در هیات مدیره ایران خودرو درج قیمت روی بلیت هواپیما الزامی شد/ برخورد با شرکت های متخلف پیش‌بینی فرزین درباره وضعیت بازار ارز در 1402 پیش بینی فرزین درباره وضعیت بازار ارز در سال 1402 عرضه 257 میلیون دلار حواله، دو برابر بیشتر از معاملات بیت‌کوین تخت گاز می‌رود! عکس| ستایش سایت معتبر از ماشین شگفت انگیزی که طالبان با موتور کرولا ساخت! مردم 30 درصد کمتر به خشکشویی‌ها مراجعه می کنند سخنگوی وزارت صمت: مهلت ثبت نام در طرح یکپارچه فروش خودرو 2 روز دیگر تمدید شد / جاماندگان 7 و 8 فرورد... واکنش ایران خودرو درپی انتشار تصاویری از پارکینگ این شرکت در شبکه های اجتماعی دفتر رسانه وزارت صمت: از تخلفات شرکت‌های بهمن و کروز تا فروش خودرو 3 تا 5 برابر قیمت واقعی به مردم تمدید مهلت ثبت نام در طرح یکپارچه عرضه خودرو در 7 و 8 فروردین اولویت‌ها و برنامه‌های کلیدی سازمان بورس در سال 1402 اعلام شد تحویل حضوری خودروها در ایران‌خودرو مازندران مصرف بنزین کشور باز هم رکورد زد آخرین قیمت دلار و یورو 29 اسفند 1401 مردم به زودی شاهد بهبود عملکرد بازار ارز خواهند بود آخرین قیمت سکه و طلا در آخرین روز اسفند 1401 خاندوزی: 2 برابر سال گذشته بودجه عمرانی پرداخت کردیم/ 12 ماه بودجه عمومی بدون استقراض طومار تخلفات شرکت‌های بهمن و کروز؛ از قاچاق 33 هزار میلیارد تومانی تا جریمه 13800 میلیاردی شمار شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در صنعت آب و برق از 1000 شرکت فراتر رفت دریافت شماره شبا بانک رفاه مزیت‌های «مرغ سایز» برای مصرف‌کنندگان مصرف بنزین رکورد زد/ هشدار افزایش مصرف بنزین همزمان با افزایش مسافرت ها صندوق توسعه ملی 33 درصد از بانک سینا را تملک کرد خودرویی که فقط رنگ‌آمیزی آن به 600ساعت زمان نیاز دارد! کاهش دما در برخی شهرها/ آسمان کشور 2 روز آینده بارانی است کارگران مزد سال 1402 را چگونه محاسبه کنند؟ بازار پوشاک یخ زد پیش‌بینی ريیس کل بانک مرکزی از وضعیت بازار ارز در سال جدید ‌خودپردازهای خالی از اسکناس در روزهای پایانی سال/ گلایه مردم از نبود پول نو در آستانه سال نو‌ فرزین: مردم به زودی شاهد بهبود عملکرد بازار ارز خواهند بود مرکز فروش ماهی بعثت ؛ از فروش ماهی لوکس تا گارانتی تعویض!