روسیه ممنوعیت واردات مواد غذایی از کشورهای غیردوست را تمدید کرد

روسیه ممنوعیت واردات مواد غذایی از کشورهای غیردوست را تمدید کرد

روسیه ممنوعیت واردات مواد غذایی از کشورهای غیر دوست را تا پایان سال 2024 تمدید کرد.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از روسیا الیوم، «ولادیمیر پوتین»، ريیس جمهور روسیه، اعتبار فرمان سال 2014 را در مورد اقداماتی برای پاسخ به تحریم‌های ضد روسیه که شامل ممنوعیت واردات مواد غذایی از برخی کشورهای خارجی است تا پایان سال 2024 تمدید کرد.

در سند منتشر شده در وب سایت دولت روسیه آمده است: تصمیم گرفته شد که اعتبار برخی از اقدامات اقتصادی ویژه از اول ژانویه تا 31 دسامبر 2024 تمدید شود که در فرمان شماره 560 ريیس جمهور روسیه در 6 اوت 2014 در مورد اعمال برخی اقدامات ویژه اقتصادی برای تضمین امنیت روسیه مقرر شده است.

ريیس جمهور روسیه روز دوشنبه از عملکرد اقتصاد ملی این کشور قدردانی کرد و گفت که وضعیت اقتصاد از نظر شاخص‌های عمده بسیار بهتر از انتظارات است.

این اظهارات ريیس جمهور روسیه در دیدار با تیم اقتصادی دولت در خصوص بودجه روسیه برای سال‌های 2024-2026 بیان شد که گفت، اقتصاد روسیه در برابر فشارهای خارجی بی سابقه مقاومت کرده و به طور کامل بهبود یافته است.

وی افزود: تولید ناخالص داخلی روسیه به سطح سال 2021 رسیده است و اکنون ایجاد شرایط برای توسعه پایدارتر و بلندمدت مهم است.

پوتین در آگوست 2014 فرمان ریاستی را امضا کرده بود که بر اساس آن واردات برخی از محصولات کشاورزی، پنیر و مواد غذایی از کشورهایی که قبلا روسیه را تحریم کرده بودند، از جمله ایالات متحده آمریکا، کشورهای اتحادیه اروپا کانادا، اتریش، نروژ، اوکراین و آلبانی، مونته نگرو، ایسلند و لیختن اشتاین ممنوع کرده است.

پایان پیام/

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد