درآمد شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) سال آینده 8 برابر می‌شود

درآمد شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) سال آینده 8 برابر می‌شود

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: توانستیم در طول مدت فعالیت دولت سیزدهم درآمد شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) را به 5 برابر افزایش دهیم و در نظر داریم این رقم در سال آینده 8 برابر شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سعید چلندری، مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) امروز در نشست خبری هفتمین نمایشگاه حمل و نقل، لجستیک و صنایع وابسته وزارت راه اظهار داشت: ما تمام عزم خود را جزم کرده ایم که شعار ایران به پیش را عملیاتی کنیم و همکاران برای تحقق این شعار، سعی و تلاش خود را انجام داده‌اند.

وی افزود: فرودگاه امام با مساحت 14 هزار هکتار یکی از بزرگترین دروازه ورودی و خروجی کشور است و از 140 تا 350 پرواز در روز را خدمات دهی می‌کند.
وی افزود: توانستیم در طول مدت فعالیت دولت سیزدهم درآمد شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) را به 5 برابر افزایش دهیم و در نظر داریم این رقم به 8 برابر برسد.
چلندری اضافه کرد: شعار ما هوشمندسازی و الکترونیکی کردن خدمات بود و بیش از 50 درصد خدمات هوشمند و الکترونیکی شده است، توانستیم ازطریق پنجره واحد تمامی قراردادها را ثبت کنیم و درآمد را افزایش دهیم.
وی با بیان اینکه 4هزار هکتار از اراضی ما منطقه آزاد تجاری است، گفت: از سنوات قبل بحث زیرساخت های منطقه آزاد شروع شده بود و هیچکدام از تجار و سرمایه گذاران رقابتی برای مراجعه نداشتند اما با تعریفی که در هسته پیشرانه آن انجام شد بالغ بر 200 هزار میلیارد تومان متقاضی سرمایه گذاری داشتیم.
چلندری گفت: از اقدامات مهم دیگر فاز دو شهر فرودگاهی امام خمینی است، اقدام بزرگی صورت گرفت و ماه گذشته عملیات اجرایی فاز دو شهر فرودگاهی با یک اشل 10 برابری آغاز شده و امید است فاز اول در پایان این دولت به بهره برداری برسانیم.

وی تاکید کرد: ما موظف هستیم طبق اسناد بالادستی کار خود را انجام دهیم.بر آماده‌سازی زیرساخت برای انجام پروازهای داخلی تاکید شده است.اغلب فرودگاه‌های بزرگ دنیا همزمان پروازهای داخلی و خارجی انجام می دهند.
وی اضافه کرد: در مهرآباد روزانه تا 400 پرواز انجام می‌شود، مهرآباد گنجایشی دارد، تا حدی امکان پرواز دارد، در ترمینال جدید فاز دو امام پیش‌بینی انجام پروازهای خارجی و داخلی همزمان دیده شده است.
وی اظهار داشت: نوروز امسال اعلام شد مسافران از آوردن خودرو به مهرآباد خودداری کنند و ما ظرفیت پذیرش مسافر نداریم و اینها علامت سقف ظرفیت برای مهرآباد است.
چلندری بیان کرد: در فاز دوم فرودگاه امام برای پروازهای داخلی زیرساخت‌های لازم دیده شده است، بلافاصله بعد از مراسم شروع کلنگ‌زنی بخشی از کار به عنوان کارهای زودهنگام مدنظر قرار دادیم تا در دولت به بهره‌برداری برسد بخشی هم پس از 5 سال افتتاح شود.
وی گفت: قرارگاه خاتم در 3 جبهه با 250 نفر نیرو همچنین تجهیزات و ماشین‌آلات فعال است.
مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: شرکت هاکان انرژی کنسرسیوم بزرگی است که برای فازهای توسعه فرودگاه امام آماده است، 10.9 میلیارد یورو با این شرکت انعقاد قرارداد داریم، در بخش‌های ریل، خرید لکوموتیو،هواپیما ساخت فرودگاه و غیره با ما همکاری می‌کند، این شرکت چیزی شبیه قرارگاه خاتم‌ ما است در چین که با پشتیبانی دولت چین کار خود را اجرا می‌کند.
وی اظهار داشت: یکی از اعضای هیات مدیره ما که خارج از کشور اقامت داشت، روز گذشته برگشت، فرد جایگزین معرفی کرده‌ایم و منتظر تصمیم وزیر راه هستیم.
پایان پیام/

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد