بانک صادرات به مسیر سوددهی بازگشت/ سود عملیاتی 630میلیارد تومانی وبصادر در شهریور ماه

بانک صادرات به مسیر سوددهی بازگشت/ سود عملیاتی 630میلیارد تومانی وبصادر در شهریور ماه

بانک صادرات در شهریور ماه 1400، شاهد رشد 20درصدی درآمدهای عملیاتی و افت سه درصدی هزینه‌های عملیاتی خود بود. به این ترتیب وبصادر در این مدت، سودی 630میلیارد تومانی...

اقتصاد آنلاین – سهیل بانی؛  در شهریور ماه نیز، بانک صادرات با انتشار گزارشی جامع، به تشریح عملکرد ماهانه خود پرداخت.

بانک صادرات در ماهی که گذشت، حدود 45هزار میلیارد تومان تسهیلات جدید اعطا کرد که نشان از افزایش 40درصدی این مبلغ نسبت به ماه گذشته دارد. همچنین این رقم نسبت به شهریور ماه سال 99، 46درصد افزایش یافته است.

 بانک صادرات در شهریور ماه، سه هزار و 320میلیارد تومان درآمد تسهیلات اعطایی کسب کرد که در مقایسه با مرداد ماه، با رشد 20درصدی مواجه شده است. همچنین درآمد تسهیلات اعطایی بانک صادرات نسبت به شهریور سال گذشته افزایشی 33درصدی را ثبت کرده است. بخش عمده این درآمد، مربوط به سود خرید دین و فروش اقساطی توسط بانک صادرات بود.

در آخرین ماه از تابستان 1400، بانک صادرات بیش از 800هزار میلیارد تومان سپرده‌های گوناگون جذب کرد که این رقم نسبت به ماه گذشته حدود 200هزار میلیارد تومان و نسبت به دوره مشابه سال گذشته 43درصد افزایش یافته است.

همچنین وبصادر در شهریور ماه، حدود دو هزار و 690میلیارد تومان سود به مشتریان خود پرداخت کرد. این رقم نسبت به شهریور ماه سال گذشته، سه درصد کاهش یافته است. با این وجود این مقدار نسبت به مرداد ماه سال جاری، 20درصد رشد را ثبت کرده ‌است. گفتنی است سود سپرده های بلند مدت دو ساله با 770میلیارد تومان، بیشترین سهم از این بخش هزینه‌های بانک صادرات را به خود اختصاص داد.

از کسر کردن سود سپرده‌های سرمایه‌گذاری از درآمد تسهیلات اعطایی بانک صادرات در شهریور 1400، مشخص می‌شود که این بانک در این مدت سودی 630میلیارد تومانی را کسب کرده است. این اتفاق در حالی رقم خورد که بانک صادرات در ماه گذشته، متحمل زیانی 14میلیارد تومانی شده بود. علاوه بر آن، به سود عملیاتی وبصادر، در مقایسه با شهریور 99، 20درصد افزوده شده است.

افتتاح طرح‌های جدید در هفتاد سالگی بانک‌ صادرات ایران

افتتاح طرح‌های جدید در هفتاد سالگی بانک‌ صادرات ایران

مدیرعامل بانک صادرات ایران با بیان این مطلب در جمع مدیران و همکاران شعب استان کرمان گفت: ارتقا جایگاه بانک صادرات ایران از طریق خدمات بیشتر با قیمت تمام شده پول...

EghtesadOnline.com/
فراخوان سهامداران «وبصادر» برای دریافت سود به شعب بانک صادرات ایران

فراخوان سهامداران «وبصادر» برای دریافت سود به شعب بانک صادرات ایرا...

​بانک صادرات ایران طی اطلاعیه‌ای از سهامداران این بانک درخواست کرد برای دریافت سود سهام سال مالی 1399 به شعب بانک مراجعه کنند.

EghtesadOnline.com/
پرداخت سود سهام شرکت «صنعتی مینو» در شعب بانک صادرات ایران

پرداخت سود سهام شرکت «صنعتی مینو» در شعب بانک صادرات ایران

​بانک صادرات ایران طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد تمامی سهامداران شرکت «صنعتی مینو» با نماد «غصینو» می‌توانند از روز شنبه نهم مردادماه 1400 به مدت یک سال برای دریافت سود...

EghtesadOnline.com/
تامین مالی 6 هزار میلیارد تومانی یک شرکت سرمایه‌گذاری از بورس/ تولید آلومینیوم امسال به 300 هزار تن ... دلایل افزایش قیمت تایر چیست؟ قیمت آریزو 5 جدید اعلام شد " فخوز " از سهامداران دعوت کرد برگزاری مجمع " پردیس " در نیمه ماه جاری برگزاری مجمع " قنقش " نزدیک است آغاز پرداخت سود " حتاید " از دهم همین ماه نزول شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 43 هزار میلیارد تومان فراتر رفت 2 میلیارد برگه بهادار دست‌به‌دست شد شاخص بورس بر مدار نزول فلزات اساسی در صدر گروه‌های بورسی تصمیمی برای حذف ارز 4200 تومانی گرفته نشده از حذف دلار 4200 تومانی تا تخلیه تومور اقتصادی ماموریت جدید وزارت اقتصاد برای حمایت از تولید و دریافت مطالبات نظام بانکی وضعیت سبد سهام عدالت در سوم آبان ماه سامانه "استعدادیابی مدیران کارآمد" قیمت مرغ افزایش یافت افت 23 هزار واحدی شاخص کل / کدام نمادها بیشتر معامله شدند؟ جریمه 86 میلیاردی برای قاچاق کالا حذف ارز 4200 تومانی به تعویق افتاد شاخص کل بورس 23 هزار واحد ریخت برگزاری مجمع صندوق سرمایه گذاری بانک توسعه تعاون در روز جاری بورس دوباره کانال یک میلیون و 400 هزار واحد را از دست داد " خبهمن " صورت مالی 6 ماهه منتشر کرد " فسوژ " تصمیمات مجمع را ثبت کرد قیمت سوخت در سال 1401 افزایش می‌یابد؟ ماجرای قطعی گاز در 2 منطقه تهران چیست؟/ مشکل قطعی کی حل می‌شود؟ سقوط بورس از ارتفاع 1.4 میلیون واحدی | شاخص کل 23 هزار واحد دیگر افت کرد چگونه برای در طرح جهش مسکن ثبت‌نام کنیم؟ شاخص بورس بر مدار نزول پیشنهادات ريیس سازمان بورس به وزیر نفت پذیره نویسی " آوای پارس " به روش ثبت سفارش آغاز بازارگردانی " فافق " به روش مبتنی بر حراج در فرابورس " ساروج " در فرابورس درج شد فروش فوق العاده محصول زامیاد از امروز انتشار صورت مالی حسابرسی نشده " کماسه " ریزش 23 هزار واحدی شاخص کل فروش فوق العاده 5 محصول سایپا از امروز ایلان ماسک: دوج‌کوین، ارز مردم است! مطالبات بانکی نباید موجب تعطیلی واحدهای تولیدی شود قیمت خودروهای قرعه‌کشی سایپا در بازار سقوط لیر ترکیه اعلام وضعیت 2249 خودرو به وزارت اقتصاد واردات خودرو یکی دیگر از شروط حذف قرعه‌کشی است جاماندگان سهام عدالت تعیین تکلیف می شوند خزانه پنهانی برای حمایت از ارزنده‌های بازار بازارها در 7 ماهه اول امسال/ خودرو پرسودترین بازار تا پایان مهر ضرورت تامین انرژی پایدار برای رشد اقتصاد ایران عرضه دو محصول پتروشیمی شازند در بورس انرژی فروش فرآورده‌های هیدروکربوری به ارزش بیش از 343 میلیارد ریال