ترکیب نادر موزامبیک و بورلی هیلز

ترکیب نادر موزامبیک و بورلی هیلز

گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به جولان اساتید بزک کرده فوق متخصص وقاحت در بورس و ریشخند دلالان به مالیات 2 همتی و...

به گزارش بورس نیوز، بازارمان امروز هم سبز بود و شاخص سازها، اندکی رشد کردند. اما عجیب اینجاست که دشمنان قسم خورده بازار سرمایه کماکان از هیچ کاری برای سمپاشی دریغ نمی کنند. بعضی هاشان مصاحبه یکی از اهالی پاستور و تارگت 1 میلیون و 700 هزار واحدی را که فیلمش همه جا دست به دست چرخیده، تکذیب می‌کنند و بعضی دیگر مرتبا در مورد ارز دولتی و تخصیص یا عدم تخصیصش اظهارنظر می‌کند! فقط مانده ایم چرا این رسانه هایی که مرتبا سر جنگ با بازار سرمایه دارند و رشد اندک بازار سرمایه بعد از 17 ماه خار چشم شان شده، یکبار انرژی‌شان را صرف تحلیل مشکلات اقتصادی که کمر مردم را خم کرده نمی‌کند؟ مثلا چرا یکی از این رسانه ها یا این آقایان تحلیلگر اقتصاددان نما، به روی خودش نمی آورد که نرخ حقوق و دستمزد ما تقریبا 10 درصد آن چیزی است که کشورهای همسایه دریافت می کنند، ولی قیمت مسکن در کشورمان، هم قیمت بورلی هیلز شده!

استرسی از جنس فوتبالی

اهالی فوتبال به هر دری می زنند تا دو تیم قرمز و آبی را وارد بازار سرمایه کنند.‌ البته که ورود تیم های ورزشی به بازار سرمایه، اتفاق مثبتی است که می‌تواند سرمایه‌گذاران جدیدی را جذب این بازار کند و اندکی هم شور و حال به این بازار تزریق کند. اما نکته نگران کننده اینجاست که نکند بازارمان باز دو روزی مثبت شود و با دو تا عرضه اولیه، هر آنچه رشته بودیم، پنبه بشود!

جولان اساتید فوق متخصص وقاحت در بورس

هرچند سرمایه گذاری در بورس در سال‌های قبل کاری بیشتر مردانه بود و عمده فعالان این بازار، آقایان بودند، اما مدتی است که خانم ها هم در این بازار حضور پررنگی دارند و خیلی از بانوان پرتلاش و زحمتکش کشورمان پس اندازهای اندک خود را وارد بازار سرمایه کرده اند، شاید بیشتر شود. اما بررسی‌ها نشان می‌دهد کلاهبرداری و سواستفاده گری، ربطی به خانوم یا آقا بودن ندارد و همانطور که برخی از آقایان در این بازار سوء استفاده هایی کرده و جیب سهامداران را خالی کرده‌اند، برخی از خانم‌ها هم سلطان گوش بری هستند. در بین افرادی که در دو سال گذشته، سیگنال فروشی کرده و سهم های خود را باد کرده و به مردم قالب کرده اند، اسامی آقایانی دیده می شود که حیران می مانیم دیگر به چه کسی اعتماد کنیم! مثلا بعضی از این سیگنال فروشان، خودشان عضو هیيت مدیره شرکت‌های بورسی بوده اند! بعضی ها هم به ضرب و زور رنگ و لعاب و ناز و عشوه و... سرمایه‌های مردم را از چنگ آنان در آورده‌اند تا برایشان مثلا سبدگردانی کنند، ولی نشان داده اند تخصص اصلی شان، آتش زدن مال مردم است و در عرض 3 سوت، 4 میلیارد تومان مردم را به 170 میلیون تومان بدل کرده اند! جالب اینجاست که بعضی از این سوءاستفاده گران، اگر متخصص بورس نیستند در عوض، فوق تخصص و‌قاحت دارند و خط و نشان می کشند که هر کس اسم شان را به زبان بیاورد، باید آماده دادگاه و شکایت باشد!

سور دلالان و ریشخند به مالیات 2 همتی

بعضی فعالان بازار سرمایه و جمیع مستاجران و مردم عادی، دل شان را خوش کرده بودند که اهالی پاستور، با اخذ مالیات از خانه‌های خالی و دلالان بازار مسکن، این بازار را از رنگ و لعاب خواهند انداخت! اما دلالان بازار مسکن پیغام داده اند که زهی خیال باطل! کل رقمی که در بودجه 1401 به عنوان مالیات خانه‌های خالی لحاظ شده، 2 همت بیشتر نیست و این 2 همت در مقایسه با ارزش خانه های خالی و سود گزافی که به جیب دلالان می رود، عددی نیست! یکی شان هم سور داده و خرید هفتادمین واحد مسکونی خود را جشن گرفته تا نشان دهد رقم اندک مالیات نگهداری خانه خالی را به بطن چپش هم نمیگیرد! با این حجم دلال پروری در بازار مسکن، ساماندهی این بازار کار آسانی نخواهد بود!‌ لازم به ذکر است که حداقل 2 میلیون و 300 هزار واحد مسکونی خالی در کشور ما وجود دارد که اگر مالیات عادلانه‌ای از مالکان این واحدهای مسکونی که خاک می‌خورند و سال به سال قیمت شان بالاتر می‌رود، اخذ می‌شد، نه وضعیت بازار مسکن این بود و نه اهالی پاستور،‌ برای تراز کردن دخل و خرج شان، دست در جیب فعالانه بازار سرمایه می‌کردند.

قیمت یک آپارتمان نقلی در این منطقه تهران + جدول جزيیات مهم درباره حقوق و عیدی بازنشستگان ایلان ماسک بسیار ثروتمندتر می‌شود! شکاف عجیب قیمت آپارتمان در شمال و جنوب تهران/ این خانه... سفر ایرانی ها به تفلیس چقدر آب می خورد؟ این افراد در آستانه خطری اقتصادی و بزرگ! دو سناریو مهم پیش‌‌‌ روی بورس بازان کوچک‌ترین ویلا باغ‌های کردان چه قیمتی دارند؟ وزارتخانه‌ها عامل ورود ارز به کشور شوند ادامه ریزش قیمت طلا در بازار استقبال از سرمایه‌گذاری در صنعت دخانیات آیا عقل اردوغان نمی‌رسد؟! پیش‌بینی عجیب ريیس اتحادیه از قیمت گوشت! توافق ایران و ازبکستان در راستای توسعه ترانزیت ریلی دیدار فوتبال ایران و عراق تحت پوشش بیمه رازی پیش‌بینی عجیب رییس اتحادیه از قیمت گوشت/ این بخش از گوشت گوسفند کیلویی 180 هزار تومان شد پیش بینی سرسام آور درباره قیمت اتریوم برف در جاده‌های 17 استان و ترافیک در محور فیروزکوه/ ضرورت تجهیز خودرو به زنجیر‌چرخ‌ ورود دلار به کانال 24 هزار تومانی هشدار کولاک‌ و وقوع بهمن در برخی نقاط کشور/یخبندان در 25 استان و احتمال افت فشار گاز‌ زمان دقیق واریز سود سهام عدالت اظهارات مهم ارزی رییس کل بانک مرکزی/ چگونه صادرات تقویت... عیدی بازنشستگان به موقع پرداخت می شود؟ | آخرین خبر از افزایش حقوق بازنشستگان در سال آینده صدور اسناد مالکیت تک‌برگ توسط دفاتر اسناد اعلام زمان واریز سود سهام عدالت | هر نفر چقدر سود دریافت می‌کند؟ هماهنگی بین‌ بخشی‌ برای تسهیل صادرات و تامین مالی زنجیره تولید/نگاه اقتصادی‌ کشور‌ صادرات محور باشد پرمصرف‌ترین و کم‌مصرف استان‌ها در 24 ساعت گذشته/ کاهش 100 میلیون مترمکعبی مصرف گاز صعود چند ده دلاری قیمت پالادیوم در بازار جهانی/ امروز طلا چند دلار پایین آمد؟‌ اینماد اجباری باعث مهاجرت نخبگان می شود / تمایل مردم به فعالیت زیر زمینی با ایجاد طرح اینماد اجباری افزایش 30 درصدی جرایم بیت کوینی و دیگر ارزهای مجازی در سال 2021 پیش‌بینی بورس تا پایان سال/ بازار سهام سال آینده رونق می‌گیرد؟ «تامین انرژی پایدار» و «ثبات‌ ارزی» 2 مطالبه‌ صنعتگران/ کالای قاچاق بلای جان تولیدکننده رشد 60 درصدی 3 رمز ارز در بازار امروز قیمت پر فروش ترین گوشی های موبایل در بازار + جدول بالش های مخدر به انگلیس نرسید صالح آبادی: نگاه اقتصادی کشور باید صادرات محور باشد صادرات 345 هزار تن گاز مایع از بندر سیراف پارس جلوگیری از هدررفت منابع ارزی برای واردات کالاهای غیرضروری و لوکس دوره‌ای جدید را در بخش تعاون آغاز می‌کنیم کاهش قیمت مسکن / قدرت خرید افزایش می یابد؟ کدام شرکت‌ها افزایش سرمایه دارند؟ | مهلت پذیره نویسی 2 نماد تا چه زمانی است؟ جایگاه ویژه ایران در تعیین قیمت زعفران خبر وزیر کار درباره تحول در بخش تعاون ایران مرجع قیمت زعفران در دنیا خواهد شد قدرت خرید متقاضیان مسکن در حال افزایش است؟ واکنش همتی به اعتراف آمریکا/ یک توافق خوب می‌تواند... خبر مهم ريیس کل بانک مرکزی درباره مقرارت واردات قیمت نفت رکورد 7 ساله را شکست گوگل به دنیای رمز ارزها وارد می شود؟ نقشه راه توسعه تجارت کشور تدوین شد