معامله 100 هزار گواهی سپرده میلگرد در نخستین هفته معاملاتی

معامله 100 هزار گواهی سپرده میلگرد در نخستین هفته معاملاتی

در جریان معاملات هفته گذشته در بورس کالا معامله گران تعداد 7 میلیون و 388 هزار و 620 گواهی سپرده کالایی را به ارزشی بیش از 1774 میلیارد و 293 میلیون ریال دادوستد کردند.

به گزارش بورس نیوز، در جریان معاملات هفته گذشته در بورس کالا معامله گران تعداد 7 میلیون و 388 هزار و 620 گواهی سپرده کالایی را به ارزشی بیش از 1774 میلیارد و 293 میلیون ریال دادوستد کردند.


  • بیشتر بخوانید:  جزيیات نحوه خرید آنلاین سیمان از بورس کالا

میلگرد با معامله 100 هزار گواهی سپرده، اولین هفته معاملاتی خود در بازار مالی بورس کالا را به ارزشی بالغ بر 14.6 میلیارد ریال به پایان رساند؛ در این هفته سیمان با برتری نسبت به زعفران نگین و سکه طلا در بالاترین جایگاه بازار از نظر حجم معاملات ایستاد و زعفران نگین و سکه طلا نیز به ترتیب دوم و سوم شدند.

طی هفته‌ای که گذشت، 4 میلیون و 355 هزار گواهی سپرده سیمان به ارزش تقریبی 22 میلیارد و 808 میلیون ریال در حالی مورد معامله قرار گرفت که با ثبت این آمار سیمان از نظر حجم با کسب سهم 59 درصدی مقام اول را کسب کرد و با برتری مطلق نسبت به سکه و زعفران نگین اول شد. این دارایی از نظر ارزش معاملات نیز بعد از سکه و زعفران نگین رتبه سوم را به دست آورد.

در این هفته سکه طلا نیز با کسب سهم 63 درصدی از ارزش کل معاملات رتبه اول را به دست آورد؛ به طوری که معامله گران با دادوستد 861 هزار و 400 گواهی سپرده سکه طلا ارزش بیش از 1118 میلیارد و 53 میلیون ریالی را رقم زدند. دارایی مذکور نزدیک به 12 درصد از حجم کل معاملات را نیز به خود اختصاص داد و از این نظر دوم شد.

زعفران نگین با معامله 2 میلیون و 42 هزار و 10 گواهی سپرده و ثبت ارزش 602 میلیارد و 492 میلیون ریالی توانست رتبه دوم حجم و ارزش معاملات را کسب کند. طی بازه زمانی مورد بررسی و در نماد معاملاتی انبار‌های دارایی مذکور حدود 28 درصد از حجم و ارزش کل معاملات رقم خورد.

در این هفته 4658 هزار گواهی سپرده زعفران پوشال نیز به ارزشی نزدیک به یک میلیارد و 99 میلیون ریالی در بازار مالی بورس کالای ایران دادوستد شد.

معامله 19 هزار و 891 هزار گواهی سپرده برنج طارم نیز ارزش 9.5 میلیارد ریالی را در پی داشت.

ارزش دادوستد 5576 گواهی سپرده زیره سبز نیز از رقمی حدود 5.4 میلیارد ریال فراتر رفت.

داده کاوی آمار‌های معاملاتی هفته گذشته حاکی از آن است که 25 گواهی سپرده کشمش سبز نیز در نماد انبار خلیل آباد در حالی مورد معامله قرار گرفت که ارزش بالغ بر 15 میلیون ریالی برای آن ثبت شد.

60 گواهی سپرده پسته به ارزش 141 میلیون ریالی نیز در بازار مورد دادوستد قرار گرفت.

ارز دیجیتال ستاره لیگ برتری را به خاک سیاه نشاند سرانه مصرف شیر در کشور چقدر است؟ هزینه رهن و اجاره خانه در نبرد جنوبی +جدول کاهش ارزش سهام عدالت برای امروز بیش از 50 درصد بار شبکه برق کنترل پذیر می‌شود/ برگزاری مناقصه 3 میلیون کنتور هوشمند امضای تفاهمنامه بین شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران و گازوست رومانی مجلس به حذف یکباره ارز ترجیحی رای نمی دهد پروازهای فرودگاه مهرآباد از سر گرفته شد اینفوگرافی / مدیرعاملی با کیف انگلیسی بدهی خارجی ایران چقدر است؟ یخبندان و کولاک در 24 استان/ هشدار لغزندگی جاده‌ها و احتمال لغو پروازها‌ بحران لیر بازار رمزارز را داغ کرد وحشت در بازار رمز ارزها / بیت کوین سقوط کرد مالیات‌های تنظیمی ابزار مهم کنترل بازار مسکن عربستان به سهمیه تولید اوپک‌پلاس پایبند است قیمت سبد نفتی اوپک از 86 دلار گذشت برگشت میوه‌های صادراتی ناراحتی ندارد! بنیانگذار صرافی بایننس در جمع پولدارترین ها خبر مهم بنزینی برای این رانندگان فوری/ پروازهای مهرآباد متوقف شد پیش بینی بورس فردا چهارشنبه 29 دی | بورس از منفی به مثبت می‌رود؟ قیمت رهن و اجاره مسکن در منطقه نبرد جنوبی تهران با این اتفاق پرداخت یارانه جدید قطعی می شود سرانه مصرف شیر 86 لیتر‌/ ثروتمندان 6 برابر بیشتر شیر می‌خورند شاخص کل بورس 30 هزار و 540 واحد افت کرد زلزله در بازار رمزارز/ بیت کوین چقدر قیمت خورد؟ اعتبار؛ جایگزین ضامن در گرفتن وام بانک گردشگری بیش از 1400 میلیارد ریال وام ازدواج پرداخت کرد صید فیل ماهی 210 کیلویی توسط صیادان مازندران ساخت 25 مدرسه در مناطق محروم کشور/ تحصیل 3000 دانش آموز در مدارس بانک گردشگری 5 دستور ريیس‌جمهوری به نظام بانکی تولید سالانه 115 هزار تن عسل در کشور قیمت گوشت در 28 دی1400 (فهرست قیمت) کارگران، دستفروشی را ترجیح می‌دهند! دو روز دیگر؛ آخرین مهلت تعیین تکلیف دستگاه های کا... ممنوعیت جدید برای واردات خودرو و موبایل با تیک قیمتی در بورس آشنا شوید قیمت انواع مرغ در 28 دی 1400 بدهی خارجی ایران چقدر است؟ کف نرخ از روی بلیت هواپیما برداشته شد شکسته‌شدن همه رکوردهای منفی در بازار سرمایه/ 94 درصد نمادهای بورس قرمزپوش شدند قیمت دلار بالاتر می‌رود؟ ارز دیجیتال ملی ایران با نام عجیب مجمع "فاراک" 10 ریال تقسیم کرد پرداخت سود "خبازرس" از مرداد سال 1401 "غپاذر" سهامداران را فراخواند برگزاری مجمع "تنوین" با محور نقدینگی املاک شهرداری در بورس عرضه می‌شود این معاون وزیر خواستار کاهش 60 درصدی حقوقش شد! + ... 240 هزار متقاضی چشم انتظار تکمیل مسکن مهر/خط ارتباط پیگیری مشکلات مسکن مهر در وزارت راه ایجاد شود