اعلام آمادگی ایران برای همکاری با ارمنستان در حوزه دارو، ساخت وساز، معدن و پتروشیمی

اعلام آمادگی ایران برای همکاری با ارمنستان در حوزه دارو، ساخت وساز، معدن و پتروشیمی

در دیدار مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی و مدیرکل امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با وابسته اقتصادی جمهوری ارمنستان در ایران بر توسعه...

به گزارش اقتصادآنلاین، در این دیدار، «رستمی» مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی با اشاره به اینکه گفت: شستا با دارا بودن 9 هلدینگ در حوزه‌های مختلف حمل‌و‌نقل، دارو، سیمان، ساخت‌وساز، پیمانکاری، معدن و پتروشیمی، گزینه خوبی برای سرمایه‌گذاری در کشور ارمنستان است.

علی رستمی با اشاره به روابط خوب سیاسی بین ایران و جمهوری ارمنستان، افزود: در بعد سیاسی رابطه بسیار خوبی بین دو کشور ایران و ارمنستان وجود دارد و گفت‌و‌گوهای بین مقامات دو کشور باید به اقدامات عملی در حوزه‌های مورد توافق طرفین منجر شود.

وی، با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته بین شستا و مقامات ارمنستان، گفت‌و‌گوهای موثر و خوبی انجام گرفته است،  اظهار امیدواری کرد؛ در دوره جدید توافقات بین دو کشور به مرحله اجرایی و عملیاتی برسد.

مدیرعامل شستا از مقامات کشور ارمنستان خواست تا فهرستی از محصولات مورد نیاز کشورشان را به ایران ارايه کنند تا با مشخص شدن طرف‌های تجاری و شرکت‌ها با یک برنامه زمان‌بندی مشخص قبل از پایان سال، نتایج مطلوب و اقدامات عملی حاصل شود.

 رستمی، با اعلام آمادگی برای ارايه خدمات به کشور ارمنستان، گفت: 40 درصد محصولات دارویی ایران در شستا و از طریق شرکت تیپیکو و 70 درصد مواد اولیه و پایه‌ای نیز در این شرکت تولید می‌شود، بنابراین ما می‌توانیم در تامین مواد‌اولیه و تولید نهایی دارو به کشور ارمنستان کمک کنیم.

مدیرعامل شستا با بیان اینکه گسترش روابط اقتصادی بین دو کشور ایران و ارمنستان، دروازه ورود به آسیا است، گفت: در صورتی که داروهای ایرانی در ارمنستان به تایید وزارت بهداشت این کشور برسد عرضه را به این کشور شروع خواهیم کرد و آمادگی داریم تکنولوژی تجهیزات دارو و کارخانه را  نیز در ارمنستان راه‌اندازی کنیم.

 رستمی با بیان اینکه شستا در حوزه ساخت‌و‌ساز دارای یکی از بزرگترین شرکت‌های عمرانی و پیمانکاری است، افزود: در صورتی که شرایط مناقصات از سوی دولت ارمنستان تسهیل شود، ایران می‌تواند در پروژه‌های حفر تونل و جاده‌سازی این کشور مشارکت کند.

وی با اشاره به اینکه ارمنستان یکی از بزرگترین تولید کننده‌ها در زمینه کنستانتره مس در جهان است، افزود: کشور ما آمادگی دارد تا در تولید مس کاتد اعم از ذوب و پالایش با کشور ارمنستان سرمایه‌گذاری مشترک انجام دهد.

 رستمی با اشاره به اینکه در حوزه پتروشیمی نیز زمینه همکاری مشترک بین دو کشور وجود دارد، اظهار داشت: این آمادگی وجود دارد تا تمام محصولات پتروشیمی با بهترین کیفیت تولید شده به کشور ارمنستان صادر شود و در زمینه محصولات پایین دستی پتروشیمی نیز با این کشور همکاری متقابل داشته باشیم.

رستمی ابراز امیدواری کرد؛ این نشست، فصل جدیدی بین همکاری‌های دو کشور ایجاد کند به گونه‌ای که این مذاکرات از حد دولتی به سطح بنگاهی، شرکتی و تجاری بین دو کشور گسترش یابد.

تعیین هیات های کارشناسی برای اجرای توافق  های حاصل شده

در این دیدار« حامد فروزان» مدیر کل امور بین الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز با بیان اینکه در گذشته توافق‌های خوبی بین مقامات دو کشور ایران و ارمنستان شکل گرفته ، گفت: لازم است که سطح روابط و تعاملات اقتصادی بین دو کشور بیش از گذشته گسترش یابد.

فروزان با اشاره به فرصت‌ها و سوابق مشترک تاریخی و تمدنی بین دو کشور گفت: از گذشته تاکنون به دلیل وجود سوابق مشترک بین دو کشور، همواره روابط بسیار خوبی بین این دو کشور وجود داشته و امید است این روابط گسترده تر شود.

 وی با اشاره به روابط مناسب دو کشور در سطح سیاسی، بیان داشت: با توجه به گستردگی فرصت و ظرفیت های اقتصادی دو کشور، امیدواریم که حجم روابط و مناسبات اقتصادی و تجاری نیز بین دو کشور تقویت شود.

مدیر کل امور بین الملل وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی پیشنهاد کرد که سفیر ارمنستان نیز از ظرفیت‌های موجود در شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی بازدید کند که این موضوع مورد استقبال سفیر ارمنستان قرار گرفت .

وی تاکید کرد: به منظور دستیابی به نتایج عملی، لازم است دو طرف، هیيت های کارشناسی را برای بررسی همکاری‌های مشترک در حوزه  های توافق  های حاصل شده مشخص کنند.

علاقه مندی ارمنستان به تقویت همکاری‌های اقتصادی و تجاری بین دو کشور

 وابسته  اقتصادی سفارت  جمهوری ارمنستان  در ایران نیز گفت: نقطه نظر و مشترکات زیادی بین دو کشور ارمنستان و ایران در حوزه‌های مختلف وجود دارد.

«واردان گوستانیان» با اشاره به اینکه قبل از وی  سمت وابسته اقتصادی ارمنستان در ایران وجود نداشت ،گفت : هدف از انتصاب وی این است که بتوان بدون هیچ واسطه‌ای روابط اقتصادی بین نهادهای ذیربط در ارمنستان برقرار شود ‌.

وابسته اقتصادی ارمنستان در ایران با اشاره به اینکه ارمنستان، یک پل و سکو به سمت  اورآسیا است ،گفت : شرکت تیپیکو از زیرمجموعه‌های شستا، یکی از بزرگترین شرکت های داروسازی در ایران است و معتقدیم که این شرکت می‌تواند ما را در زمینه تامین دارو کمک کند.

وی تاکید کرد: در تلاش هستیم که به کمک شستا،  کارخانه های داروسازی در صنعت دارو را در ارمنستان ایجاد کنیم.

گوستانیان اظهار داشت: علاقه مند هستیم در زمینه حوزه های دارویی مذاکرات و دیدارهایی در سطح کارشناسان دو کشور داشته باشیم و مذاکرات بین مقامات دو کشور باید  با قوت ادامه یابد.

ی  با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود 2 میلیارد و 600 میلیون یورو برای بازسازی و نوسازی امور زیر بنایی در ارمنستان سرمایه گذاری شده است،  به مناقصه مسیر شمال به جنوب در این کشور اشاره کرد و افزود: ارمنستان علاقه‌مند است که ایران نیز در این مناقصه شرکت کند و در ساخت پل و تونل ها در کشور ارمنستان مشارکت داشته باشد. 

وابسته اقتصادی ارمنستان در ایران تصریح کرد :جمهوری ارمنستان آمادگی دارد؛ ایران  در احداث تونل به این کشور کمک کند  و این کار می تواند از طریق پیمانکاری که شستا آن را معرفی می‌کند ، انجام شود .

وی با اشاره به اینکه  حوزه معادن و تولید مس نیز از دیگر زمینه‌های همکاری بین دو کشور به شمار می‌رود، افزود: دولت ارمنستان، آمادگی دارد تا در این زمینه به صورت مشترک با مقام‌های ایرانی سرمایه گذاری های لازم را انجام دهد.

وابسته اقتصادی ارمنستان در ایران با اشاره به اینکه ارمنستان حجم بالایی از سوخت را از ایران وارد می‌کند، تصریح کرد: ما آمادگی داریم تا پالایشگاه‌ها به صورت سرمایه‌گذاری مشترک در خاک ارمنستان احداث شود.

وی با بیان اینکه  در حال حاضر حجم مبادلات تجاری  و اقتصادی بین دو کشور در سطح پایینی قرار دارد ،اظهار داشت: : امیدواریم با تبادل هیيت های کارشناسی  بین دو کشور و با توجه به ظرفیت‌های فراوان در حوزه‌های مختلف روابط تجاری و اقتصادی،  این روابط ظرف یک تا دو سال آینده به سطح قابل قبولی برسد .

وابسته اقتصادی ارمنستان در ایران تصریح کرد: اتحادیه اوراسیا، بازار خوبی برای تجار و سرمایه گذاران ایرانی است و ما می‌توانیم این تولیدات را به صورت مشترک وارد بازار اورآسیا کنیم.

نصب بلندترین برج صنعت پتروشیمی ایران

نصب بلندترین برج صنعت پتروشیمی ایران

پنجمین قطعه از بلندترین برج پتروشیمی ایران با موفقیت در پتروشیمی بوعلی سینا نصب شد و عملیات ساخت این برج در روز‌های آینده به پایان می‌رسد.

Irinn.ir/
گام بزرگ دولت برای خصوصی‌سازی با عرضه سهام هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس

گام بزرگ دولت برای خصوصی‌سازی با عرضه سهام هلدینگ پتروشیمی خلیج فا...

بورستهران- ایرنا- رییس کل سازمان خصوصی سازی از اراده دولت برای فروش 18 درصد سهام باقیمانده خود در هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس از طریق مزایده خبر داد.

Irna.ir/
قیمت پایه محصولات پتروشیمی اعلام شد

قیمت پایه محصولات پتروشیمی اعلام شد

از سوی دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی، قیمت پایه محصولات پتروشیمیایی برای عرضه در بورس کالا اعلام شد.

EghtesadOnline.com/
شستا در فصل تغییر

شستا در فصل تغییر

شستا امروز سیگنال‌های مثبت به بازار می‌دهد. این بنگاه بزرگ اقتصادی که روزگاری و در پی دخالت هایی که از آنها یاد شد، به باری بر دوش دولت تبدیل شده بود در حال حاضر...

EghtesadOnline.com/
آتش‌سوزی در پتروشیمی کارون

آتش‌سوزی در پتروشیمی کارون

ساعت 22:44 دقیقه مورخ سوم آذرماه، پتروشیمی کارون واقع در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندر امام خمینی دچار آتش‌سوزی شد.

TejaratNews.com/
سود 6 میلیارد تومانی شستا در آبان

سود 6 میلیارد تومانی شستا در آبان

شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) در یک ماهه آبان سود 6 میلیارد تومانی از معاملات واگذاری سهام کسب کرده است.

TejaratNews.com/
افزایش سرمایه 1172 درصدی شستا / «شستا» ارزش خرید دارد؟

افزایش سرمایه 1172 درصدی شستا / «شستا» ارزش خرید دارد؟

دیروز خبر تایید افزایش سرمایه شستا از سوی حسابرس اعلام شد و امروز این نماد با صف خرید چند صد میلیونی مواجه شده است، آیا شستا ارزش خرید دارد؟

TejaratNews.com/
پیش‌بینی تامین 14درصد منابع سازمان تامین اجتماعی توسط شستا

پیش‌بینی تامین 14درصد منابع سازمان تامین اجتماعی توسط شستا

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی 6 تا 7درصد منابع تامین اجتماعی را تامین می‌کند، گفت: طبق برنامه‌ریزی انجام شده سال...

EghtesadOnline.com/
سهم 7 درصدی شستا در منابع تامین اجتماعی/60 شرکت شستا بورسی می‌شود

سهم 7 درصدی شستا در منابع تامین اجتماعی/60 شرکت شستا بورسی می‌شود

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی 6 تا 7 درصد منابع تامین اجتماعی را تامین می‌کند، گفت: طبق برنامه‌ریزی انجام شده این سهم به 2 برابر افزایش می‌یابد.

FarsNews.ir/
قیمت پایه محصولات پتروشیمی اعلام شد + لینک

قیمت پایه محصولات پتروشیمی اعلام شد + لینک

امروز و از سوی دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی، قیمت پایه محصولات پتروشیمیایی برای عرضه در بورس کالا اعلام شد.

EghtesadOnline.com/
افزایش 94 درصدی صادرات پتروشیمی

افزایش 94 درصدی صادرات پتروشیمی

مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی صنایع پتروشیمی از افزایش 94 درصدی صادرات محصولات پتروشیمی خبر داد.

Irinn.ir/
تحقیق و تفحص از شستا هم کلید می خورد

تحقیق و تفحص از شستا هم کلید می خورد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از موافقت این کمیسیون با تحقیق و تفحص از شستا و صندوق تامین اجتماعی بازنشستگی صداوسیما در صحن علنی مجلس خبر داد.

EghtesadOnline.com/
حسن محمدی از شستا رفت

حسن محمدی از شستا رفت

عصر روز 15 آبان ماه 1400 مراسم تکریم و معارفه مدیر پیشین و جدید روابط عمومی شستا برگزار شد.

EghtesadOnline.com/
شستا 10 درصد مثبت شد / سهامداران چند درصد سود کردند؟

شستا 10 درصد مثبت شد / سهامداران چند درصد سود کردند؟

بر اساس اطلاعیه ناظر بازار سهام، شستا بعد از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه آماده بازگشایی است.

TejaratNews.com/
ناشران بورسی در مسیر افزایش سرمایه فعالیت تجاری در مرزمیلک از سرگرفته شد روزگاری که مسيولان برای مردم درست کردند! ورود بزرگترین کلاهبردار کشور از مسکو به تهران پایان هفته‌ای پرنوسان در بورس احتمال ریزش شاخص کل تا 1 میلیون و 310 هزار واحد/ دو دیدگاه برای سرمایه‌گذاری حرکت خلاف جهت قیمت سکه و طلا /دلار پیشروی کرد جزيیات دستگیری کلاهبردار 12هزار میلیارد تومانی پرداخت وام 10 میلیون تومانی به سرپرستان مبتلا به کرونا رشد قیمت یورو و دلار در صرافی‌های بانکی خبر‌های جدید خودرویی از زبان ريیس سازمان بورس پیام پنهان بودجه درباره مذاکرات هسته‌ای/ دولت به لغو تحریم‌ها خوش‌بین است؟ قیمت سکه در بازار امروز جزيیات تخصیص و پرداخت حقوق با روش جدید تازه‌ترین قیمت گوشت در میادین میوه و تره‌بار ادامه سودآوری شرکت‌های بورسی تا پایان سال عرضه اولیه‌های جذاب زیادی در راه‌ است قیمت احتمالی نفت و دلار در بودجه 1401 کاهش 7 دلاری قیمت طلا/تورم آمریکا فعلا ادامه دارد "همکاران سیستم" در تدارک ورود به بازار لوازم خانگی و خرده فروشی آخرین وضعیت قیمتی کالا‌های اساسی در بازار تصمیمات جدید برای حذف قیمت‌گذاری خودرو فروش ویژه خودروهای جدید بهمن در هفته آینده کاهش قیمت طلا به دنبال واکنش بانک مرکزی آمریکا روند سودآوری شرکت‌های تحت پوشش بورس تا پایان سال ادامه دارد وام 10میلیونی برای سرپرستان خانوار مبتلا به کرونا ارزش سهام عدالت 2 درصد کاهش یافت ارزش سبد سهام عدالت آب رفت/ سهام عدالت 532 هزار تومانی چند شد؟ با 17میلیون تومان چه خودرویی می‌توان خرید؟ خبرهای خوب بورسی؛ از حذف قیمت‌گذاری دستوری تا عرضه اولیه‌های جذاب ‌ تجارت در مرز ایران و افغانستان عادی شد سامانه بازرگام چیست و چگونه کار می‌کند؟/ عرضه مرغ و برنج 20 هزار تومانی! طرح ویژه فروش 2 خودرو فردا موتور افت بیش از 3 درصدی شاخص کل/ ریزش‌های متوالی بورس به پایان می‌رسد؟ قیمت دلار در صرافی‌های بانکی تهران، بیست و نهمین شهر گران دنیا شد! یارانه معیشتی آذرماه واریز شد نرخ ارز صرافی ملی امروز پنجشنبه 11 آذرماه انتشار صورت مالی میاندوره ای "مادیرا" توقف پذیرش محموله تجاری در مرز میلک "ساراب" صورت مالی تلفیقی 6 ماهه منتشر کرد "قنیشا" صورت مالی 12 ماهه حسابرسی شده منتشر کرد شرایط ثبت‌نام در مسکن دولتی آسان شد نرخ رسمی 29 ارز افزایش یافت قیمت خودرو در بازار امروز گمرک: تجار فعلا به مرز میلک کالا ارسال نکنند "لکما" در مناقصه خرید رک BBU حاضر شد "شسم" مجوز تولید محصول جدید گرفت مسکن در تهران گران‌تر از مسکو و استانبول یارانه معیشتی آذرماه واریز شد