سقوط قیمت نفت برنت به پایین 100 دلار

سقوط قیمت نفت برنت به پایین 100 دلار

انرژیایسنا نوشت: قیمت نفت اوایل معاملات روز چهارشنبه بازار آسیا تحت تاثیر آماری که رشد ذخایر نفت و فرآورده‌های نفتی آمریکا را نشان داد و همچنین نگرانی‌ها از رکود اقتصاد جهانی، کاهش پیدا کرد.

بهای معاملات نفت برنت با 68 سنت معادل 0.7 درصد کاهش، به 98 دلار و 81 سنت در هر بشکه رسید. نفت برنت روز سه شنبه هفت دلار و 61 سنت معادل 7.1 درصد سقوط کرد و در 99 دلار و 49 سنت در هر بشکه بسته شد.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با 72 سنت معادل 0.8 درصد کاهش، به 95 دلار و 12 سنت در هر بشکه رسید. شاخص نفت آمریکا شب گذشته با هشت دلار و 25 سنت معادل 7.9 درصد کاهش، در 95 دلار و 84 سنت بسته شد.

قیمت‌های نفت از بالاترین رکوردی که در مارس امسال داشتند، نزول کرده‌اند و از آن زمان، نفت برنت 29 درصد و وست تگزاس اینترمدیت 27 درصد کاهش پیدا کرده است.

سرمایه‌گذاران به دلیل نگرانی از افزایش پرشتاب نرخهای بهره که با هدف مهار تورم صورت می‌گیرد و بیم رکود اقتصادی و آسیب دیدن تقاضا برای نفت را برانگیخته است، قراردادهایشان در بازار نفت را فروختند.

تجدید محدودیتهای جدید سفر برای مقابله با شیوع کووید 19 در چین، از عوامل منفی تاثیرگذار بر فضای بازار بود. شهرهای متعددی در چین که دومین اقتصاد بزرگ جهان و بزرگترین واردکننده نفت در جهان است، محدودیتهای جدیدی را اعمال کرده اند که شامل تعطیلی کسب و کارها و قرنطینه‌های گسترده بوده تا مانع گسترش سویه‌های جدید به شدت مسری کووید 19 شوند.

در این بین، گزارش موسسه امریکن پترولیوم نشان داد ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به هشتم ژويیه، به میزان حدود 4.8 میلیون بشکه رشد کرده است در حالی که ذخایر بنزین، به میزان سه میلیون بشکه و ذخایر سوختهای دیگر حدود 3.3 میلیون بشکه افزایش داشته است.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا رشد تولید و تقاضا برای نفت در سال 2022 همسو با رشد اقتصاد این کشور را پیش بینی کرد.

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید دوشنبه، هفته جاری گفته بود جو بایدن، ريیس جمهور آمریکا، قرار است در دیدار هفته جاری خود با سران کشورهای منطقه خلیج فارس در عربستان سعودی، درخواست تولید بالاتر نفت از سوی اوپک را مطرح کند.

با این حال، منابع آگاه و کارشناسان صنعتی تردید دارند عربستان سعودی که اکنون 10.5 میلیون بشکه در روز نفت تولید می کند، توانایی افزودن سریع 1.5 میلیون بشکه در روز دیگر به تولیدش داشته باشد. ظرفیت مازاد تولید در اوپک کاهش پیدا کرده و اکثر تولیدکنندگان در نهایت ظرفیت خود نفت تولید می کنند. اوپک روز سه شنبه پیش بینی کرد تقاضای جهانی برای نفت به میزان 2.7 میلیون بشکه در روز در سال 2023 رشد می‌کند که اندکی کمتر از سال 2022 خواهد بود.

بر اساس گزارش رویترز، شاخص دلار در برابر سبدی از ارزهای رقیب صعود کرد و به 108.56 واحد رسید که بالاترین رکورد از اکتبر سال 2002 بود. نفت به دلار قیمت گذاری می‌شود و دلار قوی‌تر، این کالا را برای خریداران غیرآمریکایی گران‌تر می‌کند.

256 256

local_offerبرچسب‌ها:
این مناطق تهران برای خریداران مسکن محبوبتر است + جدول حاصل فعالیت دولت ريیسی برای بورس چه بود؟ خبر جدید درباره یارانه نقدی و ارز دارو خودداری دو شرکت از پذیرش نمایندگان سهام عدالت دوربرگردان قانون جهش مسکن بخاطر یک بهانه/ پرونده متقاضیان مسکن در وزارت راه کجاست؟ افتتاح حساب گروهی برای کارکنان شرکت‌ها ممنوع شد اولین کشتی باری به آب های اوکراین رسید شوکی که نذری‌های محرم را از رونق انداخت عرضه کنندگان گوشت قرمز از پرداخت مالیات معاف شدند تعیین تکلیف دولت برای کارت نان به کجا رسید؟ | چه کسانی یارانه نان دریافت می کنند؟ درآمد نجومی مشاوران املاک متاورسی در ایران/... تحریم‌ها مانع پرداخت بدهی برقی افغانستان شدند تاکسی خودران بایدو مجوز گرفت چرا غرب از تحریم‌ها علیه نفت روسیه عقب‌نشینی کرد؟ هزینه وام مسکن باز هم کاهش یافت قیمت نفت برنت به 95 دلار رسید قیمت نفت برنت به 95 دلار رسید بدهی خارجی در دولت سیزدهم کاهش یافت/ دیگر خبری از استقراض‌های پی‌درپی و چاپ پول نیست کدام اینترنت طرفدار بیشتری دارد؟ روند کاهشی هزینه وام مسکن ادامه دارد خاندوزی: تلاش دولت بر این است که کارها معطل نماند یک بام و دو هوای دولت در تنظیم بازار کالاهای اساسی/ جریمه عجیب و سنگین برای تولید کنندگان رب تردد در شمال کشور روان است دردسرهای بی پایان قیر تهاتری/ اصلاح قانون به سود فساد قیر رایگان؟ وزش باد شدید، رگبار و رعد و برق در شمال کشور 75درصد مصرف کنندگان آمریکایی در پرداخت صورت حساب مشکل دارند قیمت اوراق مسکن برای مجردها و متاهل‌ها تشریح دلیل کمبود دستمال کاغذی و پوشاک در بازار/ 50 درصد مواد اولیه وارداتی است فارس من| مطالبه مردمی برای عرضه چادر و روسری با قیمت مناسب پروژه‌های آبی عراق؛ از تغییر مسیر دجله تا سدسازی روی اروند/ چالش جدید آبی برای ایران تعریف شد؟ ترفند مشاورین مسکن برای گران کردن املاک کدام بانک‌ها بیشتر وام دادند؟ هزینه وام مسکن باز هم کاهش یافت ترفند برخی از مشاورین املاک برای گران کردن املاک ایران چه جایگاهی در بین ابرتولیدکنندگان گاز در دنیا... توضیح رییس اسبق کانون صرافان درباره تغییرات قیمت دلار/... قیمت جدید برنج اعلام شد تلاش دولت بر این است که کارها معطل نماند وداع با یارانه نقدی؟ خاندوزی: افق روشنی در انتظار اقتصاد کشور است قیمت جدید برنج اعلام شد/ گزارش رسمی دولت از افزایش... سخنان جدید رییس کانون بازنشستگی درباره حقوق بازنشستگان/... قیمت این نوع پنیر به بیش از 100 هزار تومان رسید+ لیست قیمت خبرگزاری دولت خیال مردم را بابت ارزانی راحت کرد! بحران پیش رو مانند بحران بزرگ مالی است قیمت این خودرو در تهران از 11میلیارد فراتر رفت نخستین واحد نیروگاهی احداثی توسط صنایع وارد مدار شد فاکتور الکترونیکی یک گام دیگر به اجرا نزدیک تر شد دستورالعمل‌های بهداشتی ذبح دام در مراسم تاسوعا و عاشورا اعلام شد تراکنش‌های بانکی تیر ماه 686 هزار میلیارد تومان شد