52 شرکت دولتی اطلاعات حقوق و مزایا را در «پاکنا» ثبت نکردند

52 شرکت دولتی اطلاعات حقوق و مزایا را در «پاکنا» ثبت نکردند

52 شرکت دولتی اطلاعات حقوق و مزایای خود را که مکلف هستند به صورت ماهانه ثبت کنند، طبق اعلام دیوان محاسبات، نسبت به انجام آن اقدام نکردند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، براساس قانون برنامه ششم توسعه و قانون بودجه امسال، همه دستگاه‌های اجرایی، نهادها، موسسات وابسته به دولت و سایر قوا و همچنین ارگان‌های وابسته به رهبری باید نسبت به ثبت اطلاعات نیروی انسانی و حقوق و مزایا در سامانه پاکنا اقدام کنند.

اخیر گزارشی در این باره از سوی سازمان اداری و استخدامی منتشر شد که وضعیت دستگاه‌ها در ثبت اطلاعات را نشان می‌داد، در این بین برخی دستگاه‌های دولتی، خارج از شمولیت قانون مدیریت خدمات کشوری هستند اما براساس قانون برنامه ششم مکلف به ثبت اطلاعات شدند، با این وجود طبق مهلت داده شده، کم‌کاری آنها محرز بود که از جمله آن می‌توان به وزارت نفت و وزارت گردشگری اشاره کرد.

همچنین در سایر قوا، ستاد قوه قضاییه و دبیرخانه شورای نگهبان نیز نسبت به انجام تکلیف قانونی اقدام نکرده بودند.

‌یک مقام مسيول در سازمان اداری و استخدامی در این باره به فارس گفته است:‌ دستگاه‌هایی که بالای 80 درصد اطلاعات را ثبت کرده‌اند وضعیت خوبی دارند. دستگاه‌هایی که 70 تا 80 درصد اطلاعات را ثبت کرده‌اند به منزله دستگاه‌ همراه تلقی می‌شوند با این تفاوت که فیش ماه قبل خود را هنوز ثبت نکرده‌اند.

این مقام ‌مسيول در سازمان اداری و استخدامی اضافه کرد: درصدهای محاسبه شده بر مبنای بارگذاری اطلاعات از فروردین ماه تا ماه جاری است.

در حال حاضر دیوان محاسبات در گزارشی اعلام کرده است 60 شرکت دولتی نسبت به ثبت نام آمار در مهلت مقرر یعنی تا پایان اردبیهشت سال 1400 اقدام نکردند، به نظر می‌رسد این شرکت‌ها با تاخیر نسبت به انجام این تکلیف گردن نهاده‌اند اما در نهایت هشت شرکت نیز تاکنون این تکلیف قانونی را انجام نداده‌اند.

طبق جزء 6-1 بند ی تبصره 2 قانون بودجه سال جاری، شرکت‌ها، بانک‌ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت مکلف هستند آمار نیروی انسانی خود را حداکثر تا 31 اردیبهشت‌ سال 1400 در پایگاه اطلاعات کارکنان نظام اداری ثبت کرده تا مبنای محاسبه هزینه‌های نیروی انسانی (پرسنلی) در اصلاحیه احتمالی قانون بودجه سال 1400 کل کشور و لایحه بودجه سال 1401 کل کشور قرار گیرد.

همچنین براساس جزء 7-1 بند ی تبصره 2 شرکت‌های دولتی مکلف به ثبت اطلاعات حقوق و مزایا به صورت ماهانه هستند و مدیران عامل آنها مسيولیت اجرای این حکم را خواهند داشت.

در این راستا نیز دیوان محاسبات اعلام کرد: تعداد 50 شرکت‌ نسبت به تکمیل اطلاعات ثبت حقوق و مزایا و 52 شرکت نسبت به تکمیل اطلاعات به صورت ماهانه اقدام ‌کرده‌اند.

عرب اسدی معاون سازمان اداری استخدامی در این باره گفته است: حداقل حقوق پرداختی دولت قبل 3 میلیون و 250 هزار تومان و حداکثر آن بیش از 200 میلیون تومان بوده است.

به گزارش فارس تکالیفی برای ثبت اطلاعات کارکنان دستگاه‌های اجرایی و حقوق و مزایای آنان همواره در قوانین و مقررات مختلف مطرح بوده است و پارسال در بند الف تبصره 21 ماده واحده قانون بودجه کل کشور این تکلیف به صورت جامع برای دستگاه‌ها تعریف شده است.

بر این اساس، هیات وزیران در جلسه 26 مرداد سال گذشته به پیشنهاد سازمان‌های اداری و استخدامی کشور، برنامه و بودجه کشور و وزارت امور اقتصادی و دارایی و به استناد بند الف تبصره 21 ماده واحده قانون بودجه سال 1399 کل کشور، آیین‌نامه اجرایی ثبت اطلاعات کارمندان دستگاه‌های اجرایی و دریافتی‌های آنان در سامانه کارمند ایران را تصویب کرد.

طبق این آیین‌نامه، همه دستگاه‌های اجرایی مکلف هستند اطلاعات کارکنان و پرداخت‌های مستقیم و مستمر و سایر پرداخت‌ها به همه آنان را در سامانه کارمند ایران (‌ پاکنا‌) ثبت و همواره به‌روزرسانی کنند.

انتهای پیام/

مبلغ یارانه جدید مشخص شد/ چه کسانی ماهی 800 هزار تومان یارانه می‌گیرند؟ دنا 485 میلیون تومان شد/ آخرین قیمت ساینا، پژو و کوییک فرار 36هزار میلیارد تومان از بورس در دوره ريیسی مبلغ یارانه جدید مشخص شد + زمان پرداخت فولاد؛ افزایش حاشیه سود 10 درصدی | سهامداران فولاد بخوانند! بازار سهام سقوط کرد/ فرار 36 هزار میلیارد تومان سرمایه از بورس در دوره رییسی نوبت به انتصاب همسران در دولت رسید! گوشی‌های لاکچری بازار را بشناسید/ جدول قیمت بورس فردا شنبه 9 بهمن چه خواهد شد؟ رشد آرام قیمت سکه و طلا در یک هفته اخیر کاهش ابهامات بازار سرمایه/ دو سناریوی مهم پیش روی بورس پیش‌بینی جدید نایب رییس اتحادیه طلا از قیمت خبر مهم درباره آزادسازی پول‌های بلوکه شده ایران رقم خالص دریافتی کارمندان در سال آینده دو نیمه متفاوت بازار طلا و سکه بنیاد مستضعفان 30 میلیارد تومان برای جزیره‌نشینان محروم لارک اختصاص داد قطعی برق و گاز زمستانی سرد پیش‌روی تولیدکنندگان قرار می‌دهد؟ تولید خودرو انگلیس به کمترین میزان 65 سال گذشته رسید سرعت بخشیدن به روند پاسخگویی به مردم در میز ارتباطات مردمی وزارت اقتصاد در گیلان اعتماد با توییت و ابوالمشاغل‌ها به بورس برمی‌گردد؟ رشد 36 درصدی خروج پول از بورس/ کاهش ورود نقدینگی حقیقی‌ها به صندوق‌ها شاخص کل بورس نوسانی خواهد بود قیمت رهن و اجاره خانه در کوی فراز + جدول دارندگان کارتخوان بخوانند/ جزيیات تازه درباره غیرفعال‌سازی دستگاه های کارتخوان برف و کولاک، تردد برون شهری را 12 درصد کاهش داد استارت نهضت ملی مسکن با یک پنجم ظرفیت طلا 13 دلار ارزان شد صادرات نفت‌خام ایران از گوی شناور لاوان ادامه دارد حقوق سال آینده بازنشستگان اعلام شد آخرین وضعیت واردات مدل‌های پرتقاضای موبایل اولتیماتوم شاپرک به دارندگان کارتخوان ادامه صادرات نفت‌خام ایران از گوی شناور لاوان هشدار برای صاحبان صنایع/سهمیه‌بندی برق صنایع تایید شد روند کاهشی قیمت دلار ادامه دار خواهد بود؟ آسیب‌دیدگی خط لوله پالایشگاه ستاره خلیج فارس برطرف شد 65 درصد مردم تحت پوشش سه صندوق بیمه‌ای/ در ازای هر بازنشسته 4.4 بیمه‌پرداز وجود دارد چند هزار مودی مالیاتی 100 درصد فرار مالیاتی داشته‌اند خبر مهم برای صاحبان کارتخوان ها پیش‌بینی از وضعیت قیمت‌ها در بازار طلا و سکه هزینه خانوارها بالا رفت؛ منبع آمار تورم وزیر اقتصاد کجاست؟/ خاندوزی: دولت شتاب تورم را کم کرد خبر مهم درباره میزان عیدی بازنشستگان منبع آمار تورم "وزیر" کجاست؟ مشترکان اینترنت ثابت به 10.8 میلیون رسیدند ممنوعیت واردات مدل‌های پرتقاضای موبایل ادامه دارد بالش های مخدر به انگلیس نرسید گشایش در تنوع بخشی به روش های رفع تعهد ارزی پرداخت سود سال 99 سهام عدالت تا پایان 1400 جریمه 2.25 میلیون دلاری آمازون اعتماد با تيوری، تويیت و ابوالمشاغل‌ها به بورس برمی‌گردد؟ اولتیماتوم شاپرک به دارندگان کارتخوان