فارس من| افزایش بی سابقه قیمت چوب چالش تولیدکنندگان صنعت مبلمان

فارس من| افزایش بی سابقه قیمت چوب چالش تولیدکنندگان صنعت مبلمان

یک تولیدکننده مبل در یکی از روستاهای تویسرکان گفت: افزایش بی سابقه قیمت چوب راش باعث تعطیلی برخی واحدهای تولید مبل در تویسرکان و روستاهای این شهرستان و مهاجرت صاحبان این صنایع به تهران شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس کاربران سامانه «فارس من» با ثبت پویش «کوتاهی دست دلالان از بازار چوب خام و کنترل قیمت آن» از مسيولان مربوطه خواستار شدند تا نحوه واردات و توزیع چوب خام تا رسیدن به دست تولید کنندگان را کنترل کنند.

سعید کیوگی یکی از امضا کنندگان این پوش در گفت وگو با فارس گفت: بخش اعظمی از مردم در شهرستان تویسرکان در صنایعی مانند مبلمان فعالیت می کنند که در یک سال اخیر با افزایش قیمت ماده اولیه این صنعت یعنی چوب راش مواجه شده اند.

وی بیان داشت: قیمت هر مترمکعب چوب راش طی یک سال اخیر از 10 میلیون تومان به 25 میلیون تومان افزایش یافته است و این در حالی است که قیمت جهانی آن افزایشی نداشته و در مرز نیز قیمت این کالای وارداتی با سال گذشته تفاوتی نداشته اما به واسطه حضور دلالان قیمت این کالای مصرفی از مرز تا زمانی که به دست تولید کنندگان می رسد به شدت افزایش می یابد.

این تولید کننده مبل اظهار داشت: جمعیت قابل توجهی از مردم در شهرستان های تویسرکان و ملایر در صنعت مبل فعالیت می کنند که با توجه به افزایش قیمت چوب راش به عنوان ماده اولیه این صنعت و افزایش دستمزد، تولید برای آنها دیگر صرفه اقتصادی ندارد.

وی افزود: در حالی که در برخی از روستاهای شهرستان تویسرکان مهاجرت معکوس شکل گرفته بود اما در یک سال اخیر باز هم شاهد مهاجرت روستايیان به تهران هستیم و فعالان صنعت مبل سازی کار خود را رها می کند و به تهران مهاجرت می کنند.

این تولیدکننده مبل بیان داشت: افزایش قیمت چوب به واسطه دلالان، افزایش دستمزد کارگر باعث شده قیمت تمام شده تولیدات در صنعت مبلمان افزایش یافت از طرفی مردم نیز به واسطه مشکلات اقتصادی قدرت خرید خود را از دست داده اند بنابراین تولید در این صنعت صرفه اقتصادی ندارد و این مسايل منجر به بروز مشکلات اقتصادی برای فعالان این صنعت شده است.

به گزارش فارس ثبت کنندگان پویش مذکور با توجه به احتمال بیکار شدن فعالان صنعت مبلمان به دلیل افزایش قیمت چوب از مسيولان خواستند تا دست واسطه ها را قطع کنند و اجازه ندهند تا واسطه ‌ها و دلالان قیمت چوب را بدون دلیل افزایش دهند.

انتهای پیام/ ت 79

ایران چه جایگاهی در بین ابرتولیدکنندگان گاز در دنیا... توضیح رییس اسبق کانون صرافان درباره تغییرات قیمت دلار/... قیمت جدید برنج اعلام شد تلاش دولت بر این است که کارها معطل نماند وداع با یارانه نقدی؟ خاندوزی: افق روشنی در انتظار اقتصاد کشور است قیمت جدید برنج اعلام شد/ گزارش رسمی دولت از افزایش... سخنان جدید رییس کانون بازنشستگی درباره حقوق بازنشستگان/... قیمت این نوع پنیر به بیش از 100 هزار تومان رسید+ لیست قیمت خبرگزاری دولت خیال مردم را بابت ارزانی راحت کرد! بحران پیش رو مانند بحران بزرگ مالی است قیمت این خودرو در تهران از 11میلیارد فراتر رفت نخستین واحد نیروگاهی احداثی توسط صنایع وارد مدار شد فاکتور الکترونیکی یک گام دیگر به اجرا نزدیک تر شد دستورالعمل‌های بهداشتی ذبح دام در مراسم تاسوعا و عاشورا اعلام شد تراکنش‌های بانکی تیر ماه 686 هزار میلیارد تومان شد افتتاح حساب به صورت گروهی در بانک‌ها ممنوع شد صفر تا صد پیکان از اولین تا آخرین تولید / آنچه درباره خودرو مجبوب نمی دانید قیمت جدول خانه در چیتگر قیمت این خودرو آلمانی در بازار تهران از 11 میلیارد... قیمت آپارتمان در چیتگر ؟ + جدول قیمت نقل قول‌ها از افزایش 38 درصدی حقوق بازنشستگان حکایت دارند اما این اخبار به معنی افزایش حقوق ماه مردا... اقتصاد در رکود است؛ منتظر آمار نباشید اقتصاد در رکود است؛ منتظر آمار نباشید / کافی است نگاهی به جست‌وجوهای گوگل بیاندازید اولین چاه نفت خاورمیانه در ایران / «چاه شماره یک» ، اکنون موزه شده + عکس ها در یارانه‌ پنهان کالاها اقشار مرفه بیشترین بهره را می‌بردند اما با واقعی شدن قیمت ها یارانه هم به اق... تلاش‌های ستودنی ایران خودرو در عبور از روزهای سخت میزان خسارت هنگفت سیل به کشور اظهارنظر نماینده تبریز، کاربران را شاکی کرد نقش سامانه مودیان در شفافیت اقتصادی و کارآمدی بیشتر نظام مالیاتی/ مشخصات پایانه‌های فروشگاهی نهایی ش... گرانی، سفره مردم را جارو کرد بنگلادش قیمت نفت و بنزین را برای مردم بیش از 50 درصد افزایش داد تور شناسایی قاچاقی ها و تقلبی ها پهن تر شد / ممنوعیت عرضه کالای بدون شناسه در 5 گروه کالایی ، به ویژ... دلیل عدم اجرای قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار چیست؟ گرانی ، سفره مردم را جارو کرد / مقایسه قیمت کالاهای پرمصرف در سال 1391 با 1401 رخ سرخ بورس در دولت ريیسی ادعای عجیب دولت / نقدینگی در دولت ريیسی کاهش یافت؟ رونمایی از پر معامله ترین منطقه در بازار ملک پایتخت / چند درصد افزایش قیمت را تجربه کرد ؟ رخ سرخ بورس در دولت ريیسی / طی یک سال گذشته 63 هزار و 238 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس تهران خارج... سیل چقدر به راه های کشور خسارت زد؟ 4 محموله کشتی غلات و دانه روغنی دیگر از اوکراین صادر شد ویژگی‌ها و مشخصات پایانه‌های فروشگاهی نهایی شد وزیر جهادکشاورزی : چرا ایام عید بوقلمون در آمریکا به... تعیین تکلیف دولت برای کارت نان به کجا رسید؟ بغداد: استان کربلا‌ در ایام عاشورا قطعی برق ندارد بغداد: طوفان گرد و خاک روزانه 10 میلیارد دینار به عراق خسارت می‌زند زنگ خطری بزرگ برای اقتصاد و تجارت کشور یارانه مرداد نقدی است؟ اما و اگرهای واگذاری شرکت های خودرو سازی رکورد تاریخی بالاترین نرخ تورم در دولت ريیسی