تراز مثبت بانک تجارت در شهریور ماه با سود 730میلیارد تومانی

تراز مثبت بانک تجارت در شهریور ماه با سود 730میلیارد تومانی

بانک تجارت در شهریور ماه حدود یک میلیون میلیارد تومان سپرده‌های مختلف جذب کرد. همچنین تسهیلات اعطایی این بانک در این مدت به 170هزار میلیارد تومان رسید و وتجارت از...

اقتصاد آنلاین – سهیل بانی؛   طبق گزارش عملکرد ماهانه بانک تجارت که توسط این بانک در سامانه کدال قرار گرفته است، وتجارت در شهریور ماه، حدود سه هزار و 380میلیارد تومان درآمد تسهیلات اعطایی کسب کرده است که حکایت از افت پنج درصدی این رقم نسبت به ماه گذشته دارد. با این وجود این رقم در مقایسه با شهریور ماه 99، رشد 40درصدی را ثبت کرده است. 

بانک تجارت در شهریور ماه حدود دو هزار و 650میلیارد تومان سود سپرده‌های سرمایه‌گذاری پرداخت کرد که نشان از رشد یک درصدی این رقم نسبت به ماه گذشته دارد. همچنین این مقدار در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته، 65درصد رشد را ثبت کرده ‌است. 

سود عملیاتی بانک تجارت، که با کسر کردن سود سپرده‌های سرمایه‌گذاری از درآمد تسهیلات اعطایی این بانک بدست می‌آید، در شهریور 1400 به 735میلیارد تومان رسید. به این ترتیب سود عملیاتی وتجارت با افت 23درصدی نسبت به ماه گذشته و هشت درصدی نسبت به شهریور ماه 99 مواجه شد.

در ششمین ماه سال، بانک تجارت حدود یک میلیون میلیارد تومان سپرده‌های گوناگون جذب کرد که این رقم نسبت به ماه گذشته 30درصد و نسبت به دوره مشابه سال گذشته 47درصد افزایش یافته است. سپرده‌های قرض الحسنه جاری ریالی و سپرده‌های کوتاه مدت، بیشترین سهم از سپرده‌های دریافتی بانک تجارت در اردیبهشت ماه را به خود اختصاص دادند.

از سویی دیگر، بانک تجارت در شهریور ماه بیش از 170هزار میلیارد تومان تسهیلات اعطا کرد که نشان از افزایش 23درصدی نسبت به مرداد ماه دارد. همچنین این رقم نسبت به شهریور ماه سال 99، 45درصد افزایش پیدا کرده است.

local_offerبرچسب‌ها:
افزایش قیمت لوازم خانگی غیرقانونی است حذف خرید‌ها از سبدخانوار به دلیل گرانی "کسعدی" فردا بازگشایی می شود/" شتران " آماده انجام معامله " لکما " برای " همراه " 300 دستگاه کولر صنعتی می‌خرد " پیزد " نرخ 4 نوع لاستیک را افزایش داد اطلاعیه اصلاح قرارداد آتی پسته و راه اندازی یک سررسید جدید ارزش سهام عدالت امروز 26 مهرماه خبر مهم برای سهامداران لاستیکی / مجوز افزایش قیمت تایر صادر شد خرید سیمان از بورس کالا آسان شده است/ اصلاح بازار پس از 88 سال علت اصلی ریزش بازار چه بود؟ " برکت " در مجمع به سرمایه 27 درصدی رسید دورهمی سهامداران " قنقش " در هفته آینده آغاز پرداخت سود " کگهر " از فردا " قتربت " از بهار سال آینده سود می دهد خبر جدید برای متقاضیان دریافت وام 450 میلیون تومانی ثبت نام متقاضیان مسکن در سامانه ثمن هزینه فرصت و نقش آن در تصمیمات سرمایه‌گذاری این خبر امروز دلار را ارزان کرد برنامه دولت برای تکمیل کریدورهای ترانزیتی در بخش ریلی ماجرای ورشکستگی دولت چیست؟ وضعیت سبد سهام عدالت در 26 مهر ماه وزیر صمت با واردات خودرو موافقت کرد / از سال 1401 خودرو وارد می‌شود خرید سهام بهتر است یا بیمه عمر؟ وزیر راه: قرار نبود سالی یک میلیون مسکن بسازیم! موافقت وزیر صمت با واردات خودرو از سال آینده رشد 854 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار 53 هزار میلیارد تومان شد خضریان: برگ سبز خودرو حکم سند رسمی دارد رشد شاخص بورس در معاملات امروز بازار افت گروه‌های کوچک بازار/ بانکی‌ها قرمزپوش شدند رشد شاخص بورس در معاملات امروز بازار رشد شاخص بورس در معاملات امروز بازار پراید در آستانه مذاکرات چقدر شده است؟ الزام تولیدکنندگان فولاد به عرضه محصولات در بورس کالا شاخص کل بورس در دقایق پایانی بازار سبز شد سرمایه شرکت‌های کارگزاری در سال 1399 مسیر صعودی پیمودند درآمد 3 هزار میلیارد تومانی یک کارگزاری از بورس، فقط در 6 ماه فیدلیتی به بازار نرسیده گران شد / افزایش قیمت 10 درصدی در 4 ماه گام بلند بانک ایران زمین در خدمات دهی نوین دیدار معاونت فناوری اطلاعات بانک ایران زمین با سازمان حمل و نقل شهرداری رشت افتتاح دو مدرسه در راستای مسيولیت اجتماعی بانک ایران زمین روز پرنوسان بورس | افزایش 853 واحدی شاخص کل دست به دست شدن بیش از 7 میلیارد سهام در بورس تهران رشد اندک شاخص در پایان بازار ایران و ونزويلا سند 20ساله امضا می‌کنند آمارهای وحشتناک از زیان مردم / ضرر 60 درصدی در بورس! خرید سیمان از بورس کالا آسان شده است/ اصلاح بازار پس از 88 سال قیمت دولتی سازمان بورس به کمک طرح‌های صنعتی نیمه تمام بزرگ بوشهر می‌‎آید رمزگشایی از اظهارات جدید دولت / ارزانی ضربتی قیمت دلار در راه است؟ آیفکس 107 واحد کاهش یافت عرضه تمام محصولات فولادی‌ ها در بورس الزامی شد + جزییات