سرمایه گذاری 10 میلیون دلاری ایران در بندر سالیانکای روسیه

سرمایه گذاری 10 میلیون دلاری ایران در بندر سالیانکای روسیه

ایلنا: نايب ريیس هیيت مدیره و مدیرعامل گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران گفت: گروه کشتیرانی در راستای سیاست‌های دولت سیزدهم و اهمیت توسعه روابط تاریخی تجاری ایران و...

به گزارش ایلنا از کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران؛ محمدرضا مدرس‌خیابانی همزمان با آغاز به کار نمایشگاه بین‌المللی حمل‌و‌نقل و خدمات لجستیکی روسیه «ترانس راشا»، با بیان اینکه گروه کشتیرانی جمهوی اسلامی ایران به عنوان متولی کریدور شمال-جنوب اقدامات راهبردی را برای توسعه تجارت از طریق این کریدور انجام داده است، تصریح کرد: حجم مراودات تجاری از کریدور شمال-جنوب نسبت به سال گذشته و آغاز برنامه احیاء این کریدور از افزایش چشمگیری برخوردار بوده است.

وی تجهیز و نوسازی بندر سالیانکای روسیه با سرمایه گذاری 10 میلیون دلاری و راهبری گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی را از جمله نقاط عطف توسعه کریدور شمال-جنوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با نگاه و برنامه راهبردی در راستای توسعه روابط تاریخی تجاری ایران و روسیه گام برمی‌دارد.

مدیرعامل گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران روسیه را همسایه و شریک تاریخی ایران دانست و افزود: بازار بزرگ این کشور زمینه بالقوه و مناسبی را برای فعالیت تولیدکنندگان و تجار ایرانی در خود دارد و گروه کشتیرانی آماده است این زمینه را بیش از پیش بالفعل سازد.

وی با اشاره به اینکه بازار روسیه، بازاری رقابتی است به تشریح موضوع «پنجره فرصت تجارت» با این کشور پرداخت و گفت: امیدواریم فعالان اقتصادی کشور فرصت پیش آمده را غنیمت شمرده و تجارت با روسیه را تعمیق بخشند.

مدرس‌خیابانی به موضوع توسعه صادرات روسیه از طریق کریدور شمال-جنوب نیز اشاره کرد و بیان داشت: گروه کشتیرانی به عنوان مجموعه‌ای لجستیکی در این رابطه نیز محدودیتی ندارد و با توجه به امکانات حمل و نقل دریایی در دریای خزر و همچنین در بخش ریلی و جاده‌ای قادر است در این زمینه نیز فعالیت گسترده‌ای داشته باشد.

وی در بخش پایانی اظهارات خود به حضور گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (IRISL) در نمایشگاه «ترانس راشا» در مسکو پرداخت و تصریح کرد: گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران حضور در نمایشگاه ترانس راشا را فرصتی برای تحقق راهبرد توسعه کریدور‌های حمل‌و‌نقلی کشور با توجه به فرصت‌های تجاری منطقه می‌داند و بنابراین با جدیت در آن شرکت کرده است.

شایان ذکر است؛ بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌و‌نقل و خدمات لجستیکی، تجهیزات و تکنولوژی‌های انبارداری روسیه با عنوان «ترانس راشا» از تاریخ بیست و هشتم لغایت سی‌ام فروردین ماه سال جاری در شهر مسکو پایتخت روسیه برگزار می‌شود.

گفتنی است، در این نمایشگاه 400 شرکت از 22 کشور از جمله چین، ایران، بلاروس، قزاقستان، هند، فنلاند، هنگ‌کنگ، کره جنوبی، ترکیه، امارات متحده عربی و... حضور دارند؛ نظر به اهمیت نمایشگاه "ترانس راشا" گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران نیز در این نمایشگاه غرفه خود را دایر کرده است.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد