هیجانات افزایشی در بازار سکه / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 19 آبان

هیجانات افزایشی در بازار سکه / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 19 آبان

برخلاف عقب‌نشینی قیمت اونس جهانی، قیمت طلا و سکه در بازار داخل افزایشی شد و قیمت سکه تمام بهار آزادی که طی معاملات دیروز به 11 میلیون و 900 هزار تومان رسیده بود دیروز 12 میلیونی شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، سکه در معاملات روز سه‌شنبه با توجه به تغییرات پرنوسان نرخ دلار در بازار آزاد و همچنین روند صعودی قابل‌توجه اونس طلا در معاملات بازار جهانی، مسیر افزایشی را در پیش گرفت و احتمال ثبات و ماندن در بالای سطح 12میلیون تومانی را افزایش داد؛ به طوری که هر سکه امامی روز گذشته به ارزش 12میلیون و 225‌هزار تومان مورد داد و ستد معامله‌گران این بازار قرار گرفت.

تحلیلگران فنی بر این باورند که این فلز گرانبهای داخلی با فاصله گرفتن از مرز حساس خود می‌تواند به هیجانات افزایشی بازار برای سرمایه‌گذاری بیفزاید. در مقابل، عده‌ای بر این باورند که درصورت ایجاد توافقات برجامی و افت نرخ دلار، قیمت سکه می‌تواند به سطوح پایین سرازیر شود، اما روند صعودی طلای جهانی ترمزی برای کاهش و محرکی برای رشد قیمت سکه است.

عقب گرد طلا از سقف دو ماهه

طلا در معاملات روز سه‌شنبه بازار جهانی در حالی که تا بالاترین قیمت طی دوماه گذشته (1831دلار) صعود کرده بود از این سقف عقب‌نشینی کرد. ترکیبی از کاهش ارزش شاخص دلار و همچنین ادامه‌یافتن سیاست‌های سازگار بانک‌های مرکزی عواملی بودند که توانستند باعث رشد قیمت طلا طی روز‌های اخیر شوند و آن را به بالای مرز 1820دلار در هر اونس برسانند. این موضوع به همراه افزایش بیشتر نرخ تورم باعث شد تا سرمایه‌گذاران بار دیگر به سمت این فلز گرانبها بازگردند و خریداران بیشتری وارد این بازار شوند. به گفته کارشناسان، طلا با مقاومت شدیدی در حدود 1835دلار روبه‌روست و روند حرکت قیمت این فلز ارزشمند در معاملات روزهای آینده به گزارش شاخص قیمت مصرفی آمریکا بستگی دارد که روز چهارشنبه منتشر می‌شود. به این ترتیب، طلای جهانی (در ساعت 19:30) روز گذشته به 1825دلار رسید.(دنیای اقتصاد)

براساس گزارش ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با 0.1 درصد کاهش، به 1822 دلار و 86 سنت رسید و حدود چهار دلار کمتر از ابتدای معاملات دیروز بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با 0.2 درصد کاهش، به 1824 دلار و 80 سنت رسید. بهای معاملات این بازار شب گذشته با 11 دلار و 20 سنت معادل 0.6 درصد افزایش، در 1828 دلار بسته شده بود.

افت ارزش دلار و بازده پایینتر اوراق خزانه 10 ساله باعث شد طلا همچنان جذابیت خود را در معاملات روز جاری حفظ کند.

نیکلاس فراپل، مدیرکل جهانی شرکت “ای بی سی بولیون” گفت: طلا با مقاومت شدید در حدود 1835 دلار روبروست و روند حرکت قیمت این فلز ارزشمند در معاملات روزهای آینده به گزارش شاخص قیمت مصرفی آمریکا بستگی دارد که روز چهارشنبه منتشر می شود.

این گزارش به همراه شاخص قیمت تولیدکننده که روز سه شنبه منتشر خواهد شد، می تواند موضع بانک مرکزی آمریکا در خصوص افزایش نرخهای بهره را به بوته آزمون بگذارد. چندین مقام بانک مرکزی آمریکا نسبت به افزایش مستمر قیمتها ابراز نگرانی کرده اند اما ریچارد کلاریدا، نایب رییس بانک مرکزی آمریکا و چارلز ایوانز، رییس بانک فدرال رزرو شیکاگو اظهار کردند که افزایش نرخهای بهره هنوز مطرح نیست.

مطالعه بیشتر: سکه تمام بهار 12 میلیون تومان شد/قیمت دلار و یورو امروز 1400/8/18
قیمت جهانی طلا امروز 9 آذر / اونس طلا به 1792 دلار و 79 سنت رسید

قیمت جهانی طلا امروز 9 آذر / اونس طلا به 1792 دلار و 79 سنت رسید

یمت هر اونس طلا امروز با 0.46 درصد افزایش به 1792 دلار و 79 سنت رسید.

Borna.news/
مذاکرات قیمت طلا را کاهش می‌دهد؟ / علت تناقض‌ها در بازار ارز چیست؟

مذاکرات قیمت طلا را کاهش می‌دهد؟ / علت تناقض‌ها در بازار ارز چیست؟

قیمت طلا در بازار دیروز افزایشی بود و در بازار امروز دوشنبه هم روند افزایشی خود را ادامه داد. آیا مذاکرات قیمت طلا و ارز را کاهش می‌دهد؟

TejaratNews.com/
پیش‌بینی قیمت طلا پس از مذاکرات وین

پیش‌بینی قیمت طلا پس از مذاکرات وین

دور جدید مذاکرات هسته‌ای از امروز آغاز می‌شود و همین اتفاق، این روز‌ها بازار‌های کشور را وارد فاز سردرگمی کرده؛ تا آن‌جا که فعالان اقتصادی می‌گویند هر گونه خبر خوش یا منفی از مذاکرات، شوک متفاوتی را ب...

Bartarinha.ir/
قیمت طلا و سکه امروز 8 آذر 1400

قیمت طلا و سکه امروز 8 آذر 1400

اونس جهانی طلا در بازار امروز 1796 دلار اعلام شد. قیمت طلا گرمی 18 عیار در بازار آزاد دوشنبه 8 آذر یک میلیون و 271 هزار تومان معامله شد.

TejaratNews.com/

طلا به کدام سو حرکت می‌کند؟ / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 8 آذر

قیمت طلا تحت تاثیر تقویت ارزش دلار کاهش یافت

قیمت طلا تحت تاثیر تقویت ارزش دلار کاهش یافت

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.53 درصد کاهش به 1793 دلار و 12 سنت رسید.

Borna.news/

سکه امامی به 12640000 تومان رسید/ قیمت دلار و یورو امروز 1400/09/07

تاثیر مذاکرات بر بازار طلا / پیش‌بینی روند قیمتی فلز گرانبها

تاثیر مذاکرات بر بازار طلا / پیش‌بینی روند قیمتی فلز گرانبها

نشست وین برای مذاکره در مورد احیای برجام، امروز دوشنبه 8 آذر، بار دیگر از سر گرفته می‌شود. تحلیل کارشناسان از تاثیر مذاکرات بر بازار طلا و روند قیمتی فلز گرانبها در ماه‌های پیش رو چیست؟

TejaratNews.com/

واکنش بازار طلا به مذاکرات / ثبات به بازار بازمی‌گردد؟

بازار طلا تحت تاثیر اخبار کرونا/ کاهش قیمت اونس جهانی ادامه دارد؟

بازار طلا تحت تاثیر اخبار کرونا/ کاهش قیمت اونس جهانی ادامه دارد؟

بازار جهانی طلا در هفته گذشته نوسان زیادی داشت و کاهش قیمت زیادی را تجربه کرد. با توجه به نوسان قیمت‌ها و عوامل تاثیرگذار در بازارهای جهانی، پیش‌بینی‌ها از بازار طلا چگونه است؟

TejaratNews.com/

قیمت طلا، از مذاکرات تاثیر می‌گیرد یا اونس جهانی؟

5سال است که از اندریان طلا قاچاق می‌شود!

5سال است که از اندریان طلا قاچاق می‌شود!

الله وردی دهقانی: قاچاق طلا از معدن اندریان مربوط به چند وقت اخیر نیست و 5 سال است که این اتفاق رخ می‌دهد. در این رابطه من چند باری اقدام کرده‌ام. این موضوع چندباری در شورای معدن استان هم مطرح و فرصت ...

Bartarinha.ir/
«صندوق پروژه» و اتفاقی مهم در تامین مالی/ ابزارهای جدید و چتری بر تمام استثناها رانت 6 میلیون تومانی دلار با بلیت جعلی! نگرانی‌ها در کمبود گاز صنایع برطرف می‌شود؟ ارايه نکردن فهرست اموال مازاد دولت توسط مدیران قانون‌شکنی است رفع چالش قدیمی قیمت گذاری دستوری با ورود کالا‌های متعدد به بورس کالا تشریح میزان تامین مالی دولت از بورس/ سال99 و 130همت اوراق مرابحه 445 هزار ملک مازاد دولتی در سامانه سادا ثبت شد قیمت سکه و قیمت طلا امروز 9 آذر / افت چشمگیر قیمت سکه در بازار قیمت یک خانه معمولی در گران‌ترین نقطه تهران دستکاری بادکنکی ارزش بازار شرکت توسط دولتی‌ها مصرف گاز بخش خانگی افزایش یافت پیشتازی بانکی‌ها در بورس امروز/ کدام گروه‌ها از برجام منتفع می‌شوند؟ بررسی سیاست دولت برای ساماندهی ارز 4200 تومانی و بورس با حضور خاندوزی گروه مالی غدیر بورسی می‌شود/ جهش 8 برابری سودآوری گروه مالی غدیر قیمت دلار و یورو امروز 9 آذر‌ماه / تثبیت قیمت دلار در میانه کانال 26 هزار تومان پیگیری طلب 11 هزار میلیارد تومانی شرکت‌های اوره‌ساز از دولت‌ تدوین بودجه 1401 با فرض ادامه تحریم‌ها سه شنبه شلوغ تالار صنعتی با عرضه 283 هزار تن کالا نرخ رسمی 22 ارز کاهشی شد ساخت خودروی پرنده رنو قیمت جهانی طلا امروز 9 آذر / اونس طلا به 1792 دلار و 79 سنت رسید افت شاخص بورس در معاملات امروز بازار بانک ها ملزم به افشای اطلاعات ماهانه شدند تخصیص اعتبارات برای اشتغالزایی از ماه آینده جزيیات نامه ريیسی به رهبری درباره بنزین شاخص همچنان قرمزپوش است افزایش قیمت خودرو 2٫5 برابر بیشتر از تورم! عرضه 50 هزار تن شمش بلوم فولاد خوزستان در قالب «کشف پریمیوم» بانک‌ها در اتاق شیشه‌ای؛ شفافیت اطلاعات مالی بانک‌ها بازار اجاره مسکن روند صعودی گرفت بازار سرمایه در بلاتکلیفی محض/ شاخص کل کی به کانال 1٫6 میلیون می‌رسد؟ قرارداد سوآپ ترکمنستان واقعا مهم است؟ نوسازی ناوگان جاده‌ای کشور با همکاری سه وزارتخانه سری جدید کامیونت‌های بهمن‌دیزل (فورس) معرفی شد شاخص در دقایق ابتدایی با افت اندک مواجه است قیمت مسکن در مسیر ثبات بورس 836 واحد افت کرد سرمایه‌گذاری خارجی؛ نقدینگی راهگشا برای بورس بازنده بورس کیست؟ "غدام" ساعت 10:00 صبح بازگشایی می‌شود آغاز مذاکرات دو وزارتخانه برای معافیت فولادی ها از قطعی گاز "ساروج" متوقف شد "فاسمین" صورت مالی زیرمجموعه را منتشر کرد مجمع صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی سهم آشنا یکم امروز برگزار می شود مجمع صندوق سرمایه گذاری گسترش فردای ایرانیان تا 10 روز آینده فردا، روز مجمع صندوق سرمایه گذاری بادرآمد ثابت کیان( ETF) این هم از صورت مالی زیرمجموعه "شرانل" "دتولید" صورت مالی 6 ماهه حسابرسی را منتشر کرد صورت مالی میاندوره ای شرکت تولید رینگ سایپا منتشر شد "کنور" صورت مالی حسابرسی شده شرکت تابعه را منتشر کرد