پرداخت کارمزد 250 تومانی به ازای هر سهامدار توسط ناشران

پرداخت کارمزد 250 تومانی به ازای هر سهامدار توسط ناشران

طبق مصوبه‌ای، ناشران برای پرداخت کارمزد به شرکت‌های سپرده گذاری مرکزی باید به ازای هر سهامدار، 250 تومان به عنوان کارمزد به شرکت سپرده گذاری پرداخت کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، محسن انصاری مهیاری مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس در پاسخ به این پرسش که، علت اینکه برخی از شرکت‌ها هنوز سود را از طریق سجام پرداخت نمی‌کنند، چیست؟ اظهار کرد: اینکه تاکنون برخی ناشران اقدام به پرداخت سود از طریق سجام نکردند، دلایل متعددی دارد. یکی از دلایل این است که، سهامدار عمده برخی از ناشران بانک‌ها هستند و بانک‌ها مایل به گردش سود نقدی در مجموعه خود هستند و از طرفی نیز برخی از ناشران مایل به گردش سپرده سود در حساب خود هستند.

بیشتر بخوانید

احراز هویت بیش از 121 هزار سهامدار در سامانه سجام

او بیان کرد: طبق مصوبه‌ای، ناشران برای پرداخت کارمزد به شرکت‌های سپرده گذاری مرکزی باید به ازای هر سهامدار، 250 تومان به عنوان کارمزد به شرکت سپرده گذاری پرداخت کنند. در این صورت وقتی شرکتی 250 سهامدار داشته باشد، فقط برای پرداخت سود باید 500 میلیون به شرکت سپرده گذاری پرداخت کند.

مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس در پاسخ به این پرسش که، شرکت اگر سود را خود پرداخت کند، هزینه کمتری نمی‌پردازد؟ گفت: اگر خود شرکت قصد داشته باشد که سود سهامداران را پرداخت کند، باید هزینه بیشتری بپردازد و تسهیل در کار سهامدار اصلی‌ترین عامل است به همین دلیل پرداخت سود را به شرکت سپرده گذاری محول کردیم. زیرا سهامدارانی که در روستا هستند، ممکن است به راحتی به بانک در جهت دریافت سود خود دسترسی نداشته باشند.

او بیان کرد: مردم صاحب شرکت‌ها هستند و اعضای هیيت مدیره به نمایندگی از مردم که مالکان شرکت‌ها هستند، در شرکت‌ها اشتغال دارند. پس برای تسهیل کار سهامداران، هیيت مدیره ناشران باید تمام تلاش خود را در جهت پرداخت سود به کار گیرد.

مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس افزود: یکی دیگر از دلایلی که مانع از پرداخت سود شرکت‌ها از طریق سامانه سجام می‌شود، تراکنش‌های بانکی و کارمزدهاست. سازمان بورس به عنوان نهاد متولی بازار سرمایه جلسات بسیار خوبی را در چند روز اخیر در بازار پول برگزار کرده و به توافقات بسیار خوبی نیز در این راستا دست یافت.

او بیان کرد: اگر شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، مجوز تسویه بانکی را اخذ کنند و همچنین شرکت سپرده گذاری به عنوان عضو مورد اعتماد در سامانه، در اتاق پایاپای پذیرفته شود، میزان تراکنش‌های این شرکت به دلیل اینکه به عنوان بانک نیز عمل می‌کند، بسیار افزایش و هزینه کارمزد‌ها نیز کاهش می‌یابد.

انصاری مهیاری در پاسخ به این پرسش که، نمی‌توان سود شرکت‌ها را از طریق کارگزاری‌ها واریز کرد؟ اظهار کرد: سامانه شرکت سپرده گذاری هنوز به بلوغ کامل نرسیده است و هر سامانه عمر مفیدی دارد و قبل از پایان عمر مفید آن باید به فکر ایده‌ها و راه‌های جدید باشیم. کارگزاری نیز اگر مشکل حقوقی و قانونی نداشته باشند و تاحدودی پرداخت سود از طریق کارگزاری‌ها قابل پذیرش است و سازمان بورس نیز استقبال می‌کند.

انتهای پیام/

خبر‌های جدید خودرویی از زبان ريیس سازمان بورس

خبر‌های جدید خودرویی از زبان ريیس سازمان بورس

عشقی گفت: بخشی از خودرو‌های تولیدی خودروسازان مثل، خودرو‌های لوکس مشمول قیمت گذاری دستوری نیستند و در حال پیگیری هستیم تا وارد بورس کالا شوند.

YJC.news/
ماجرای تاسیس بورس بین الملل چیست؟ / واکاوی سیاست و مواضع سازمان بورس

ماجرای تاسیس بورس بین الملل چیست؟ / واکاوی سیاست و مواضع سازمان بو...

معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس، گفت: ایجاد بورس بین‌الملل در سال‌ های گذشته توسط شورای عالی مناطق آزاد ارايه شده بود.

EghtesadOnline.com/
تصویب ضوابط ورود استارتاپ‌ها به فرابورس توسط سازمان بورس

تصویب ضوابط ورود استارتاپ‌ها به فرابورس توسط سازمان بورس

بورستهران- ایرنا- مدیر عامل فرابورس ایران اعلام کرد که اخیرا ضوابط خاص استارتاپ‌ها برای ورود به بازار سرمایه فراهم و در سازمان بورس نیز تصویب شد.

Irna.ir/
دلیل صادر نکردن مجوز سبدگردانی چیست؟ / استاندارد دوگانه سازمان بورس در مواجهه با انحصار

دلیل صادر نکردن مجوز سبدگردانی چیست؟ / استاندارد دوگانه سازمان بور...

یکی از حوزه‌هایی که کارشناسان معتقد به وجود انحصار در آن هستند؛ صدور مجوز برای سبدگردان‌ها در بازار سرمایه است. در حالی که مجلس در حال بررسی طرح تسهیل صدور مجور...

EghtesadOnline.com/
کاهش 10 هزار و 445 واحدی شاخص بورس تهران/سازمان بورس پاسخگوی عدم واریز سود سهام عدالت نیست

کاهش 10 هزار و 445 واحدی شاخص بورس تهران/سازمان بورس پاسخگوی عدم و...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند کاملا ریزشی با کاهش 10 هزار و 445 واحدی همراه شد.

FarsNews.ir/
رییس سازمان بورس: عرضه اولیه سهام تا پایان سال انجام می‌شود

رییس سازمان بورس: عرضه اولیه سهام تا پایان سال انجام می‌شود

مجلستهران- ایرنا- رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، بازار سرمایه را بازار بلندمدت توصیف کرد و گفت: عرضه اولیه سهام دولتی و شرکتهای خصوصی متناسب با کشش بازار تا پایان سال انجام می‌شود.

Irna.ir/
عشقی از دولت طلبکار است؟ / سازمان بورس، توضیح می خواهد

عشقی از دولت طلبکار است؟ / سازمان بورس، توضیح می خواهد

رییس سازمان بورس گفت: سازمان بورس به عنوان یک نهاد غیر دولتی از دولت پاسخی مناسب در خصوص صندوق پالایش یکم می‌خواهد.

EghtesadOnline.com/
ريیس سازمان بورس: سیاست دولت پرهیز از قیمت‌گذاری‌های دستوری است

ريیس سازمان بورس: سیاست دولت پرهیز از قیمت‌گذاری‌های دستوری است

بورستهران- ایرنا- ريیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: سیاست دولت در بلندمدت پرهیز از قیمت‌گذاری‌های دستوری است و بزودی شاهد نتیجه این سیاست کلان اقتصادی در بازارهایی مانند بازار خودرو خواهیم بود.

Irna.ir/
رییس هیات تفحص از سازمان بورس انتخاب شد

رییس هیات تفحص از سازمان بورس انتخاب شد

سید ناصر موسوی لارگانی به عنوان رییس هیات تحقیق و تفحص از سازمان بورس شد.

EghtesadOnline.com/
تشکیل کمیته مشترک بانک مرکزی و سازمان بورس در حوزه بازار پول و سرمایه

تشکیل کمیته مشترک بانک مرکزی و سازمان بورس در حوزه بازار پول و سرم...

بانک و بیمهتهران- ایرنا- رییس کل بانک مرکزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی و رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، تصمیم گرفتند کمیته‌ای برای هماهنگی در سیاست‌گذاری‌ها و تصمیمات در بازار پول و سرمایه تشکیل شو...

Irna.ir/

انتخاب مدیر جدید روابط عمومی سازمان بورس

مدیر روابط عمومی سازمان بورس منصوب شد

مدیر روابط عمومی سازمان بورس منصوب شد

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بورس و اوراق بهادار طی حکمی از طرف ريیس سازمان بورس و اوراق بهادار منصوب شد.

FarsNews.ir/
مدیر جدید روابط عمومی سازمان بورس کیست؟

مدیر جدید روابط عمومی سازمان بورس کیست؟

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بورس و اوراق بهادار طی حکمی از طرف ريیس سازمان بورس و اوراق بهادار منصوب شد.

EghtesadOnline.com/
اظهارات ريیس سازمان بورس درباره قیمت خودرو

اظهارات ريیس سازمان بورس درباره قیمت خودرو

ريیس سازمان بورس از افزایش قیمت خودرو درب کارخانه تا حد منطقی که مانع زیان دیدن خودروسازان شود، خبر داد.

TejaratNews.com/
تحقیق و تفحص از سازمان بورس‌ کلید خورد

تحقیق و تفحص از سازمان بورس‌ کلید خورد

نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز مجلس به طرح تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان بورس و اوراق بهادار رای مثبت دادند.

EghtesadOnline.com/
بازار خودرو همچنان بلاتکلیف است ریزش صف‌های فروش، نشانه کاهش هیجانات منفی در بورس قیمت پایه محصولات پتروشیمی اعلام شد بورس بالاخره روی سبز را دید/ کورسوی امید در بازار سهام ایجاد شد؟ کاهش قیمت مرغ رشد 8486 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار به 3.8 هزار میلیارد تومان رسید پایان معاملات امروز شاخص کل با رشد 8 هزار واحدی گام فولاد مبارکه در راستای شفافیت،افزایش کیفیت و حمایت از بنگاه‌ داخلی رقم احتمالی افزایش حقوق کارمندان در سال آینده اعمال اوراق اختیار فروش تبعی "شپاس" به بهمن ماه موکول شد پذیره نویسی اوراق مرابحه عام دولت در نماد "اراد 94" در فرابورس صکوک 10 هزار میلیارد ریالی کرمان موتور عرضه می‌شود شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعت و تجارت، سهام سهامداران خود را سه برابر می‌کند راه اندازی سیستم مدیریت کیفیت در مدیریت پشتیبانی بانک ایران زمین مصلحت سهامداران؛ اولویت دولتمردان در تنظیم بودجه 1401 آقای ريیسی! قیمت سکه و دلار باز هم بالا رفت سهامداران کگهر بخوانند / سود کگهر چقدر افزایش یافت؟ موعد تقدیم لایحه بودجه 1401 به مجلس قیمت سکه و قیمت طلا امروز 14 آذر‌ماه عرضه خودروهای سازمان اموال تملیکی در بورس کالا بازارگردانی به روش مبتنی بر حراج "وشهر" از فردا حداقل حقوق کارمندان سال آینده 4.5 میلیون تومان می‌شود/سقف معافیت مالیاتی حقوق 5 میلیون تومان 50 هزار تن سنگ آهن دانه بندی مهمان امروز بورس کالا فقط یک عرضه برای معامله در بورس انرژی تالار سیمان بورس کالا میزبان 832 هزارتن سیمان بود شاخص کل با رشد 8 هزار واحدی همراه است متوسط قیمت خرید ویلا در گیلان / ویلاهای ارزان قیمت گیلان کجاست؟ اصلاح شرایط ثبت‌نام در نهضت ملی مسکن انتصاب جدید در شرکت مدیریت بازار متشکل معاملات ارز ایران نرخ صرافی ملی امروز 14 آذر 1400 قیمت لیر ترکیه امروز 14 آذر‌ماه / افت ارزش درهم امارات الان زمان مناسبی برای عرضه اولیه نیست / دولت فرصت‌سوزی نکند اقدام فوری برای عرضه خودروهای سازمان اموال تملیکی در بورس کالا اوپک به تنظیم عرضه نفت به بازار ادامه می دهد بهای 13 ارز کاهش یافت/ثبات در نرخ 12 ارز جزيیات عملکرد قوای سه‌گانه در ثبت حقوق و مزایا + سند این گروه از مدیران حقوق نمی‌گیرند از وعده‌های بورسی مسيولان چه خبر؟ "سامان" انبار صنعتی خود را نتوانست بفروشد ترکیب هیات مدیره "اردستان" اعلام شد شرایط خرید محصول ورق سرد از بورس کالا ابلاغ شد ماجرای تجمع تعاونی‌های شهرستانی سهام عدالت / ابهام در تکلیف تعاونی‌های سهام عدالت بازگشت شاخص کل بورس به مدار صعودی نرخ سود تسه افزایش یافت پیش‌بینی قیمت آیفون در پایان سال 2021 / قیمت گوشی موبایل امروز 14 آذر فروش قسطی خودروهای چینی (لینک) / در بازار چند؟ شرایط خرید ورق سرد ابلاغ شد مدیرعامل جدید شرکت مدیریت بازار متشکل معاملات ارز ایران تعیین شد نقشه بورس امروز بر اساس ارزش معاملات / رشد سه هزار واحدی شاخص کل بورس "ثامید" زمین شکوفه را فروخت