شرط مردم برای خرید کالای ایرانی

شرط مردم برای خرید کالای ایرانی

دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ورود بی رویه اجناس بنجل و بی کیفیت به کشور را موجب تعطیلی فرصتهای شغلی و از بین رفتن امنیت شغلی کارگران دانست و گفت: اگر می خواهیم کالای مرغوب دست مصرف کننده برسد باید هم کیفیت کالا و هم انگیزه کار در نیروی کار را بالا ببریم.

هادی ابوی در گفت وگو با ایسنا، درباره واردات بی‌رویه که به تعطیلی فرصتهای شغلی در کشور منجر می شود، ابراز عقیده کرد و گفت: شکی نیست که مردم دوست دارند جنس ایرانی بخرند منتها خرید کالای ایرانی شرط دارد و شرطش این است که کیفیت آن را بالا ببریم. ما نمی توانیم به مردم بگوییم جنس خارجی نخرند و فقط کالای داخلی خریداری کنند در حالی که جنس تولید خودمان از کیفیت و مرغوبیت لازم برخوردار نباشد.

وی ادامه داد: کیفیت کالا از کجا نشات می گیرد؟ از کارگری که برای تولید آن وقت می گذارد ولی کارگر با قرارداد سه ماهه رغبتی به کار در مجموعه نشان نمی دهد. اگر می خواهیم کالای مرغوب دست مصرف کننده برسد باید هم کیفیت کالا و هم انگیزه کار در نیروی کار را بالا ببریم تا به بیکار شدن و قراردادی که قرار است خاتمه یابد، فکر نکند.

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران با بیان اینکه باید انگیزه تولید با کیفیت را در تولیدکنندگان ایجاد کنیم، افزود:هزینه تولید محصولات اعم از مواد غذایی تا لوازم خانگی افزایش دارد هر چند که با توجه به شرایط اقتصادی موجود، پیش بینی می شود تغییراتی در بحث کیفیت کالا ایجاد شود ولی اگر به تولیدکننده بگوییم تنها کالا تولید و به بازار عرضه کند و هیچ نظارتی بر کیفیت آن صورت نگیرد طبیعی است که محصول تولیدی در بازار از سوی مصرف کننده خریداری نشود.

ابوی تاکید کرد: در هیچ کجای دنیا حتی آمریکا، کالای اساسی در اختیار فقط تولید کننده نیست بلکه همه در اختیار دولت است و میزان توزیع و انبار آن هم مشخص است ولی متاسفانه بعضا به دلیل نگاه سودآوری و وجود شبکه های دلالی در کشور از کیفیت کالا زده می‌شود که بی میلی مصرف کنندگان داخلی برای خرید آن را به دنبال دارد و از آن طرف اجناس بنجول و بی کیفیت به راحتی وارد کشور می شود و موجب تعطیلی فرصتهای شغلی و از بین رفتن امنیت شغلی کارگران می شود.

ابوی گفت: واردات بی رویه محصولات آرایشی و بهداشتی فاسد به کشور، سلامت و جان انسان‌ها را به خطر می‌اندازد، درحالیکه اگر تولیدکننده ایرانی بخواهد جنس درجه یک در حوزه بهداشتی و آرایشی تولید کند، توجیه ندارد چون قیمت تمام شده آن از فروشش بالاتر است.

90 هزار میلیارد تومان سهام بابت رد دیون تامین اجتماعی واگذار می‌شود/ سهام ایران‌خودرو و سایپا بلوکی ... شفافیت بازار خودرو با عرضه در بورس کالا متقاضیان یارانه جدید عجله کنید چه کسانی در لیست دریافت سهام عدالت هستند؟ تصویب وام جدید خرید مسکن در شورای‌عالی مسکن پاک‌کننده شیشه در بازار چند؟ مصرف برق رکورد زد/ عبور مصرف برق از 49 هزار مگاوات زور آزادسازی واردات به افزایش قیمت خودرو نرسید/ آخرین... ترس شدید رمزارزها برای صعود 10 خبر تاثیرگذار بورس فردا 28 اردیبهشت 1401 |فردا پنجمین عرضه اولیه جدید بازار سرمایه واگذاری زمین و خانه اقساطی به این افراد | ثبت نام 30 هزار نفر راه اندازی 3 شهرک صنعتی تصویب شد هیچ مشکلی در فراوانی و ذخایر کالاهای اساسی در کشور وجود ندارد خبر خوب برای خریداران خودرو |ریزش قیمت خودرو در راه است؟ برای خرید 206 چقدر لازم است؟ جزيیات خرید خودرو از بورس کالا | اولین خودروها فردا به بورس می رسند پرونده ارزان فروشی بنزین به کجا رسید؟ آخرین اخبار مجامع 1401/02/27 سهم 1.5 درصدی صنایع پلیمری و پلاستیکی از تولید ناخالص داخلی برای رسیدن به تمدن اسلامی نیازمند ایران قوی هستیم/ 20 درصد درآمد باید از اقتصاد دانش بنیان باشد سهامداران پتروشیمی پارس بخوانند | امروز در پارس چه گذشت؟ جدیدترین جزيیات خرید خودرو در بورس نفت روسیه جایگزین نفت ایران در چین شد؟ شرایط واگذاری زمین و خانه اقساطی اعلام شد شاخص کل بورس رکورد زد خانوارهای دارای سه فرزند بخوانند | جزيیات واگذاری زمین و خانه اقساطی بررسی میزان وام خرید و ودیعه مسکن در جلسه ستاد تنظیم بازار نقشه راه تهاتر کالایی ایران و کوبا امضا شد تهران-هاوانا وارد همکاری های بندری و دریایی شدند قیمت مزدا از 1 میلیارد عبور کرد سه ماه با تلسکوپ بودجه می‌نویسند آخرش وزیر از ما پول می خواهد | با ما شوخی نکنید، ما بانک و بورس نیس... پیش بینی بورس فردا 28 اردیبهشت 1401| توجه دوباره به سهام شرکت‌های بزرگ و بنیادی خرید اتو مو چقدر خرج دارد؟ ادعای عجیب ترکیه درباره گرد و غبار در ایران | منشاء طوفان های گرد و غبار کجاست؟ تصویب وام جدید خرید مسکن در شورای‌ عالی مسکن متقاضیان یارانه عجله کنید جزییات جدید از مکانیزم فروش خودرو/ مالیات جدید در راه... اخبار مهم کدال 27 اردیبهشت 1401 | نمادهای شاخص ساز تحت تاثیر عوارض صادراتی امسال قطعی برنامه ریزی شده آب و برق نخواهیم داشت برگزاری نشست هماهنگی و سیاست‌گذاری مدیران روابط عمومی صنعت آب اولین دستاورد اتحاد استراتژیک ایران خودرو و سایپا به ثمر رسید بازماندگان دریافت یارانه برای ثبت‌نام به «درگاه ملی خدمات دولت» مراجعه کنند قدردانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از حمایت بانک صادرات ایران در نمایشگاه کتاب 4.2میلیون تن موجودی کالای اساسی در بنادر و گمرک /33شناور در صف تخلیه کالای اساسی مشکلات بچه‌دارها با قیمت پوشک | جدول جدیدترین قیمت‌ها وام جدید خرید مسکن در شورای عالی مسکن تصویب شد جایزه مدیر فعال روابط عمومی به بیمه رازی تعلق گرفت منشا ورود گرد و غبار به ایران اعلام شد افزایش منابع و الزامات اجرایی سازمان تعزیرات برای برخورد با پدیده‌های گرانفروشی و احتکار شاخص کل بورس به کانال 1.6 میلیون واحدی وارد شد