ممنوعیت واردات گوشی‌های دکمه‌ای صحت داشت؟

ممنوعیت واردات گوشی‌های دکمه‌ای صحت داشت؟

در پی انتشار اخباری درباره ممنوعیت واردات گوشی‌های دکمه‌ای، ريیس کمیسیون تخصصی موبایل و لوازم جانبی اتاق اصناف...

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از  ایسنا، سیدحسین سادات حسینی - ريیس کمیسیون تخصصی موبایل و لوازم جانبی اتاق اصناف ایران - گفت: چندی پیش اخباری مبنی بر ممنوعیت ورود گوشی‌های دکمه‌ای به کشور در رسانه‌ها منتشر شد، اما با اطلاعاتی که از همکاران وزارت صمت دریافت کردیم این خبر تکذیب می‌شود.

به گفته وی برخی شرکت‌های وارد کننده که با مونتاژ گوشی‌های دکمه‌ای، خود را به عنوان تولید کننده معرفی کرده‌اند، با انتشار این گونه اخبار به دنبال ایجاد انحصار در بازار برای فروش گوشی‌های خود هستند. اما تاکنون این خبر تکذیب شده و ممنوعیتی در این حوزه وجود ندارد.

گفتنی است اخیرا ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مقرر کرده بود که دفتر صنایع لوازم خانگی و اداری گزارشی از اجرای مصوبه در سال 1402 و برنامه‌های سال 1403 از جمله جلوگیری از واردات گوشی تلفن همراه دکمه‌ای را در ستاد ارايه کند.

اواخر سال گذشته گزارش‌های مربوط به تولید موبایل (دکمه‌ای) تقلبی از یک برند مشهور در کشور منتشر شد و برادران، معاون صنایع عمومی وزارت صمت در این رابطه گفته بود که بررسی موضوع تولید موبایل تقلبی در کشور به سازمان حمایت و وزارت ارتباطات ارجاع داده شده است.

هر چند به گفته این مقام مسيول با توجه به شرایط تحریم واحدها ملزم به داشتن نمایندگی رسمی نیستند.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد