با این روش هزینه های سفر نوروز را کم کنید

با این روش هزینه های سفر نوروز را کم کنید

همیشه مسافرت و سفر رفتن هزینه‌بر است، اما اگر دوست دارید سفر بروید اما به‌دلیل شرایط اقتصادی فعلی نگران هزینه‌هایش...

برای اینکه بتوانید حداقل چند روزی سفر بروید و از تعطیلات نوروزی لذت ببرید، باید روش‌های صرفه‌جویی را بیاموزید. در ادامه به برخی از این موارد اشاره کرده‌ایم:

1. مقصد ارزانی را در نظر بگیرید

برخی از نقاط گردشگری بسیار شلوغ و پرجمعیت‌اند و به همین دلیل معمولا گران‌تر از نقاط دیگر هستند؛ بنابراین اگر می‌خواهید سفری ارزان‌ قیمت داشته باشید، مقصد‌هایی را در نظر بگیرید که خلوت و ارزان‌تر هستند. همچنین محل اقامت‌تان را از قبل رزرو کنید.

بدین‌ترتیب می‌توانید مکانی ارزان‌تر برای اقامت بیابید. البته بیشتر شهرها، علاوه‌بر هتل، مسافرخانه‌های معمولی دارند یا یکسری از خانه، ویلا و اقامتگاه‌های سنتی وجود دارد که زیر نظر سازمان گردشگری، در ایام تعطیل اقامتگاه‌های خود را با هزینه کمتر در اختیار گردشگران قرار می‌دهند.

 

در ضمن برخی از شهرها، اتاق‌هایی از منزل مسکونی و یا مدرسه‌ها را به گردشگر‌ها اجاره می‌دهند و هزینه به نسبت ارزان‌تری دریافت می‌کنند. این مورد را هم می‌توانید در نظر بگیرید.

به‌طورکلی برای پایین آوردن هزینه‌های اقامت‌تان، هرگز به هتل نروید.
2. هفته بعد از تعطیلات نوروز به سفر بروید

اگر از نظر هزینه در مضیقه هستید، می‌توانید هفته سوم یا چهارم فروردین به مسافرت بروید. در این روز‌ها معمولا قیمت محل اقامت و مکان‌های تفریحی کمتر می‌شود. اگر شاغل هستید می‌توانید از مرخصی‌های سالانه‌تان استفاده کنید و در روز‌های غیرتعطیل رسمی به سفر بروید تا در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی شود.

3. هزینه‌های روزمره سفرتان را درنظر بگیرید

اگر می‌خواهید هنگام سفر در رستوران غذا بخورید، پیش از سفر، با بررسی منو‌های احتمالی انواع غذا‌ها هزینه خورد و خوراک‌تان را در نظر بگیرید. اما اگر می‌خواهید در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی کنید، خودتان غذا بپزید. درضمن خوراکی‌های کم‌هزینه در نظر بگیرید. یک جستجوی ساده در فروشگاه‌های مواد غذایی می‌تواند ایده‌های خوبی برای تهیه غذا‌های ارزان‌قیمت به شما بدهد. درضمن استفاده از خوراکی‌های فصل، موجب صرفه‌جویی در هزینه‌هایتان می‌شود.

همچنین می‌توانید بلیت مراکز تفریحی را از قبل رزرو کنید. بدین‌ترتیب می‌دانید هزینه موارد تفریحی‌تان چقدر خواهد بود. با مراجعه به سایت‌های مراکز تفریحی شهری که می‌خواهید به آن سفر کنید، روش رزرو بلیت آن مراکز را متوجه خواهید شد.

4. هزینه‌های سفرتان را تخمین بزنید

اکنون با توجه به مقصدی که انتخاب کرده‌اید و هزینه‌های روزانه‌تان، مقدار بودجه‌ای را که برای این چند روز نیاز دارید، تخمین بزنید. بدین‌ترتیب می‌دانید که چند روز می‌توانید در سفر بمانید یا چه زمانی باید بازگردید. درضمن بررسی کنید که از کدام هزینه‌ها می‌توانید کم کنید. مثلا، سعی کنید در خانه بیشتر غذا بخورید و کمتر به رستوران بروید. درضمن هزینه‌های پیشامد‌های غیرمنتظره را هم در نظر داشته باشید.

5. نوع حمل‌ونقل‌تان را انتخاب کنید

اگر می‌خواهید با هزینه کمتری سفر کنید و البته خودتان خودروی شخصی ندارید، بهترین وسیله، اتوبوس‌های مسافرتی است. هزینه هواپیما معمولا گران تمام می‌شود. ولی سفر با اتوبوس، اگرچه زمان رفت‌وآمدتان را طولانی‌تر می‌کند، کم‌هزینه‌تر است.

مورد دیگری که باید به آن توجه کنید، بستن چمدان سبک برای سفر است. اگر با اتوبوس مسافربری بخواهید سفر کنید، چمدان‌های سنگین، برایتان هزینه‌بر خواهد بود. اگر هم بخواهید با خودروی شخصی‌تان به مسافرت بروید، مصرف بنزین و در نتیجه هزینه‌هایتان بالا می‌رود.

درضمن می‌توانید به‌جای آخر هفته، اواسط هفته سفر بروید تا از تمام هزینه‌های مربوط به حمل‌ونقل، محل اقامت و حتی مراکز تفریحی‌تان کم شود.

6. گروهی سفر کنید

یک روش دیگر برای کاهش هزینه‌های اقامتگاه در مقصدتان، گروهی و با چند خانواده سفر کردن است. بدین‌ترتیب می‌توانید اقامتگاهی را اجاره کرده و اجاره و هزینه‌های خورد و خوراک‌تان را بین خود تقسیم کنید.

7. به خانه فامیل یا دوستان‌تان بروید

اگر در شهری که به آنجا می‌روید، دوست و فامیل دارید، می‌توانید به منزل آن‌ها بروید. بدین‌ترتیب هزینه اقامت‌تان حذف می‌شود. البته پیش از رفتن باید با خانواده یا دوستان خود تماس بگیرید و مطمين شوید که می‌توانید به منزل آن‌ها بروید و اینکه آن‌ها خودشان برنامه دیگری نداشته باشند. البته برای اینکه به میزبان فشار نیاید، هزینه‌های خورد و خوراک روزانه آن چند روز اقامت‌تان را خودتان تقبل و حتی در آماده‌سازی آن‌ها کمک کنید.

درضمن یادتان باشد در آینده هم باید پذیرای آن‌ها در منزل خود باشید.

8. از تفریح‌های ارزان‌قیمت استقبال کنید

طبیعت‌گردی یکی از ارزان‌ترین گزینه‌های تفریحی است که موقع سفر می‌توانید از آن استقبال کنید. به‌جای اینکه به مراکز تفریحی گران‌قیمت بروید، از طبیعت، مانند پیاده‌روی در کوه، چادر زدن در یک فضای سرسبز یا ماهیگیری در مکان‌های مجاز لذت ببرید.

9. در مقصد از حمل‌ونقل عمومی استفاده کنید

اگر بدون خودروی شخصی به مسافرت می‌روید، استفاده از سرویس حمل‌ونقل عمومی، یکی دیگر از روش‌های کاهش هزینه است. تا جایی‌که می‌توانید از تاکسی استفاده نکنید. استفاده از اتوبوس‌های شهری برای کاهش هزینه‌ها بهترین انتخاب است.

10. مراقب خریدهایتان باشید

وقتی با استفاده از کارت‌های اعتباری‌تان خرید می‌کنید، کمتر متوجه هزینه‌ای که صرف کرده‌اید، می‌شوید؛ بنابراین یا نقدی خرید کنید یا اگر امکان این کار وجود ندارد، هر خریدی که انجام می‌دهید، هزینه آن را در دفترچه‌ای یادداشت کنید تا متوجه هزینه‌هایی که هنگام سفر انجام می‌دهید، باشید.

چند نکته مهم

اگر در شهری که به آن سفر کرده‌اید برای غذا به رستوران می‌روید، پیش از سفارش غذا حتما قیمت‌ها را بررسی کنید. درضمن به رستوران‌هایی که گران نیستند، بروید.

پیش از حرکت، موارد ایمنی را حتما در نظر داشته باشید و اگر دارویی باید مصرف کنید، از قبل آن را از داروخانه بخرید. درضمن دفترچه بیمه درمانی‌تان را (اگر دارید) همراه خود ببرید تا در صورت بیماری احتمالی بتوانید از هزینه‌های دولتی بهره‌مند شوید.

 

یکی از خلاءهای مهم کشور، مسيله سرمایه‌گذاری است اعمال مجدد مالیات ارزش افزوده بر کالاهای اساسی عکس | فرمان فوق العاده این بنز ! عکس | هیولاهای دنیای ماشین با این دستگاه ها ساخته شدند! اعلام آمادگی دیوان محاسبات برای گره گشایی و رفع اشکالات در پرداخت حقوق معلمان پشت پرده کمبود بلیت هواپیما چیست؟ روسیه جای عربستان را به عنوان بزرگترین صادر کننده نفت به چین گرفت اعمال مجدد مالیات ارزش افزوده 9 درصدی کالاهای اساسی در سال 1402 + سند سال 1401 را بدون استفاده از تنخواه بانک مرکزی به پایان بردیم 3 میلیارد دلار صادرات فراورده‌های نفتی با کمک بورس انرژی خبر تازه درباره ثبت‌نام خودروهای داخلی یک چهارم پروژه مسکن ملی به پیشرفت 70 درصد رسید عرضه آجیل‌های تقلبی در میادین تره‌بار/ خشکسالی دلیل جدید گرانی ها حتی پسته! وزیر کار: نرخ بیکاری در سال جاری به 8.2 درصد کاهش یافت تولید یک میلیون و 348 هزار خودرو در سال 1401/ ایران رکورددار رشد تولید خودرو در جهان شد خاندوزی: سال 1401 را بدون استفاده از تنخواه بانک مرکزی به پایان بردیم سامانه ثبت‌نام خودروها 24 امشب بسته می‌شود/ بازگشایی مجدد 7 و 8 فروردین رای شورای رقابت به لغو عضویت شرکت‌های کروز در هیات مدیره ایران خودرو درج قیمت روی بلیت هواپیما الزامی شد/ برخورد با شرکت های متخلف پیش‌بینی فرزین درباره وضعیت بازار ارز در 1402 پیش بینی فرزین درباره وضعیت بازار ارز در سال 1402 عرضه 257 میلیون دلار حواله، دو برابر بیشتر از معاملات بیت‌کوین تخت گاز می‌رود! عکس| ستایش سایت معتبر از ماشین شگفت انگیزی که طالبان با موتور کرولا ساخت! مردم 30 درصد کمتر به خشکشویی‌ها مراجعه می کنند سخنگوی وزارت صمت: مهلت ثبت نام در طرح یکپارچه فروش خودرو 2 روز دیگر تمدید شد / جاماندگان 7 و 8 فرورد... واکنش ایران خودرو درپی انتشار تصاویری از پارکینگ این شرکت در شبکه های اجتماعی دفتر رسانه وزارت صمت: از تخلفات شرکت‌های بهمن و کروز تا فروش خودرو 3 تا 5 برابر قیمت واقعی به مردم تمدید مهلت ثبت نام در طرح یکپارچه عرضه خودرو در 7 و 8 فروردین اولویت‌ها و برنامه‌های کلیدی سازمان بورس در سال 1402 اعلام شد تحویل حضوری خودروها در ایران‌خودرو مازندران مصرف بنزین کشور باز هم رکورد زد آخرین قیمت دلار و یورو 29 اسفند 1401 مردم به زودی شاهد بهبود عملکرد بازار ارز خواهند بود آخرین قیمت سکه و طلا در آخرین روز اسفند 1401 خاندوزی: 2 برابر سال گذشته بودجه عمرانی پرداخت کردیم/ 12 ماه بودجه عمومی بدون استقراض طومار تخلفات شرکت‌های بهمن و کروز؛ از قاچاق 33 هزار میلیارد تومانی تا جریمه 13800 میلیاردی شمار شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در صنعت آب و برق از 1000 شرکت فراتر رفت دریافت شماره شبا بانک رفاه مزیت‌های «مرغ سایز» برای مصرف‌کنندگان مصرف بنزین رکورد زد/ هشدار افزایش مصرف بنزین همزمان با افزایش مسافرت ها صندوق توسعه ملی 33 درصد از بانک سینا را تملک کرد خودرویی که فقط رنگ‌آمیزی آن به 600ساعت زمان نیاز دارد! کاهش دما در برخی شهرها/ آسمان کشور 2 روز آینده بارانی است کارگران مزد سال 1402 را چگونه محاسبه کنند؟ بازار پوشاک یخ زد پیش‌بینی ريیس کل بانک مرکزی از وضعیت بازار ارز در سال جدید ‌خودپردازهای خالی از اسکناس در روزهای پایانی سال/ گلایه مردم از نبود پول نو در آستانه سال نو‌ فرزین: مردم به زودی شاهد بهبود عملکرد بازار ارز خواهند بود مرکز فروش ماهی بعثت ؛ از فروش ماهی لوکس تا گارانتی تعویض!