سیگنال مثبت برای فولادی‌ها

سیگنال مثبت برای فولادی‌ها

شرکت فولاد مبارکه در 7 ماه نخست سال، کل فروش سال 99 را پشت سر گذاشت، از سوی دیگر این شرکت شاهد رکورد چشمگیر در بخش فروش صادراتی خود در دوره 6 ماه نخست امسال بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، شرکت فولاد مبارکه در 7 ماه نخست سال جاری کل فروش سال 99 را پشت سر گذاشت.

فولاد مبارکه در مدت 7 ماه 1400 بیش از 787.322 میلیارد ریال از فروش محصولات خود نظیر تختال، کلاف گرم، کلاف سرد،کلاف قلع اندود، کلاف گالوانیزه و کلاف رنگی درآمد شناسایی کرد. تولید کلاف سرد، قلع‌اندود، گالوانیزه و رنگی در نیمه نخست امسال از برنامه این شرکت پیشی گرفته است.

این در حالی است که مطابق گزارش تفسیری، فولادمبارکه تا نیمه نخست سال جاری از فروش داخلی محصولات معادل 565٫960میلیارد ریال درآمد داشت که نسبت به دوره مشابه سال قبل، به میزان 253٫649میلیارد ریال، معادل 96درصد، افزایش نشان می‌دهد.

از سوی دیگر این شرکت شاهد رکورد چشمگیر در بخش فروش صادراتی خود در دوره 6 ماه نخست امسال بود. ارزآوری این شرکت (با توجه به رشد قیمت ارز در ماه‌های اخیر) در 6 ماه اول سال 1400 معادل 94٫887 میلیارد ریال بود و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که معادل 19٫969میلیارد ریال بود، با رشد 375درصدی همراه است.

شرکت فولاد مبارکه اصفهان در نظر دارد در سال 1400 با هدف تامین حداکثری نیاز بازار داخل بیش از 6میلیون و 200هزار تن در بازار داخلی و یک میلیون و300هزارتن انواع محصولات تخت را در بازار‌های صادراتی به فروش برساند.

از آنجا که در شرکت فولاد مبارکه اصفهان؛ محصولاتی همچون، گندله، آهن اسفنجی، تختال، کلاف گرم، کلاف سخت سرد،کلاف قلع اندود، کلاف گالوانیزه و کلاف رنگی تولید می‌شود، وضعیت تولید در سال1400 در مقایسه با تولید کل کشور و سهم شرکت رشدی بیش از 45 درصد را نشان می‌دهد. سهم این شرکت از تولید گندله در نیمه نخست امسال برابر با 3 میلیون و 598 هزار تن بوده است.

یادآور می‌شود نرخ خرید کنسانتره سنگ‌آهن، گندله و آهن اسفنجی در سال 1400 براساس توافق شرکت‌های فولادی و معدنی به صورت ضریبی از قیمت شمش فولاد خوزستان که در دوره‌های سه ماهه اعلام می‌شود محاسبه می‌شود.

بر اساس توافق صورت گرفته سقف قیمت کنسانتره سنگ آهن در سال 1400 بر مبنای 19درصد شمش فولاد خوزستان، سقف نرخ گندله بر مبنای 26درصد شمش فولاد خوزستان و آهن‌اسفنجی بر مبنای 58درصد شمش فولاد خوزستان است.

تغییرات پرتفوی سرمایه‌گذاری‌های شرکت

مهم‌ترین تغییرات ایجاد شده در پرتفوی سرمایه‌گذاری شرکت فولاد مبارکه طی نیمه سال 1400 شامل مشارکت در افزایش سرمایه شرکت سرمایه‌گذاری توکافولاد برای ایفای تعهد پذیره‌نویسی حق تقدم‌های استفاده نشده به میزان 406 میلیارد ریال، واگذاری سهام آتیه فولاد نقش جهان به مبلغ 368میلیارد ریال، مشارکت در افزایش سرمایه شرکت فولاد زاگرس اندیمشک به مبلغ 223 میلیارد ریال، تاسیس شرکت تامین آب صنایع و معادن به مبلغ یک‌هزار و 50 میلیارد ریال است.

همچنین مشارکت در افزایش سرمایه شرکت فولاد امیرکبیر کاشان به تعداد 841 میلیون و 111هزار و 444 سهم از محل سود انباشته، مشارکت در افزایش سرمایه شرکت آتیه فولاد نقش جهان به تعداد یک‌میلیارد و 724 میلیون و 809 هزار و 272 سهم از محل سود انباشته، مشارکت در افزایش سرمایه شرکت بورس کالای ایران به تعداد 16میلیون و 824 هزار و 995 سهم از محل سود انباشته اندوخته احتیاطی، خرید تعداد 908هزار سهم شرکت فولاد متیل به مبلغ 4هزار میلیارد ریال در فهرست سرمایه‌گذاری‌های این شرکت جای دارد.

منبع: دنیای‌اقتصاد

آخرین اخبار حوزه بورس را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

ترس در بازار سرمایه/ فشار فروش در بورس ادامه می‌یابد؟

ترس در بازار سرمایه/ فشار فروش در بورس ادامه می‌یابد؟

بازار سهام دومین هفته آذرماه را با منفی به پایان رساند. فشار فروش در بازار امروز زیاد بود. آیا این روند ادامه‌دار خواهد بود؟

TejaratNews.com/
سهامداران حتما بخوانند / قیمت سیمان و فولاد در معرض قیمت گذاری دستوری / دو وزیر در پی تثبیت بازار هستند

سهامداران حتما بخوانند / قیمت سیمان و فولاد در معرض قیمت گذاری دست...

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد.

EghtesadOnline.com/
شنبه سرخ بورس/ فولاد در صدر منفی‌های بازار

شنبه سرخ بورس/ فولاد در صدر منفی‌های بازار

شاخص کل بورس امروز بیش از 27 هزار واحد ریخت و در کانال 1٫3 میلیون واحدی ماندگار شد.

TejaratNews.com/
پذیرش‌ ورق فولاد وارداتی در بورس کالا ادامه دارد

پذیرش‌ ورق فولاد وارداتی در بورس کالا ادامه دارد

مدیریت پذیرش و بازاریابی بورس کالای ایران با صدور اطلاعیه‌ای از پذیرش 300 هزار تن ورق فولادی تولید کشور چین که عرضه کننده آن شرکت فولاد مبارکه است در بازار اصلی...

EghtesadOnline.com/
نگاه ابزاری به بازار سرمایه، ممنوع!

نگاه ابزاری به بازار سرمایه، ممنوع!

چالشی که تامین مالی دولت از محل انتشار اوراق ایجاد می‌کند آن است که فقط قرار نیست اوراق در بازار سرمایه عرضه شود تا هر سرمایه‌گذاری که تمایل داشت، اقدام به خرید اوراق کند؛ بلکه با هدف تامین مالی دولت ...

BourseNews.ir/
پیش‌بینی بورس از نگاه کارشناسان بازار سرمایه/بورس بی‌افت‌وخیز شد؟

پیش‌بینی بورس از نگاه کارشناسان بازار سرمایه/بورس بی‌افت‌وخیز شد؟

شاخص کل بورس در هفته اول آذر نسبت به هفته گذشته 1٫5 درصد کاهش داشت. اکثر کارشناسان بازار سهام را در آغاز هفته خنثی پیش‌بینی کرده‌اند.

TejaratNews.com/
فروش 410میلیارد تومانی اوراق بدهی / بازار سرمایه به اوراق بدهی روی خوش نشان نداد

فروش 410میلیارد تومانی اوراق بدهی / بازار سرمایه به اوراق بدهی روی...

بیستمین مرحله حراج اوراق بدهی دیروز با عرضه 2 هزار و 90 میلیارد تومان از این اوراق برگزار شد.

EghtesadOnline.com/
بورس بدترین بازار آبان ماه لقب گرفت/ بلایی که خودرویی‌ها سر بازار سرمایه آوردند

بورس بدترین بازار آبان ماه لقب گرفت/ بلایی که خودرویی‌ها سر بازار ...

بورس در ماه‌های گذشته روند نوسانی داشته است. این مساله در آبان‌ماه نیز تکرار شده و این بازار را در کنار سایر بازارهای رقیب به عنوان بدترین بازار لقب داده است.

FarsNews.ir/
راهی برای بازگرداندن رونق به بازار سرمایه

راهی برای بازگرداندن رونق به بازار سرمایه

ارزش دارایی‌های دولت بیش از 10 میلیون میلیارد تومان برآورد شده که بخش قابل توجهی از آن شامل دارایی های راکد از جمله سهام برخی شرکت‌های زیان ده و ساختمان ها و زمین های متعلق به دولت است.

BourseNews.ir/
پول صندوق تثبیت بازار سرمایه، واریز شد؟

پول صندوق تثبیت بازار سرمایه، واریز شد؟

گرچه تاکنون زمان دقیق واریز منابع مالی جدید به صندوق تثبیت بازار سرمایه مشخص نشده، اما شرایط و زمینه‌های واریز این مبلغ برای حمایت از بازار سرمایه در حال...

EghtesadOnline.com/
پایان سبز بورس به لطف فولاد و شستا / افزایش حجم معاملات در دقایق پایانی بازار سهام

پایان سبز بورس به لطف فولاد و شستا / افزایش حجم معاملات در دقایق پ...

امروز شاخص کل بورس پس از افت و خیزهای فراوان سرانجام با 0٫25 درصد رشد به یک میلیون و 386 هزار واحد رسید.

TejaratNews.com/
لیدری خودرویی‌ها در دومین روز کاری بازار سرمایه

لیدری خودرویی‌ها در دومین روز کاری بازار سرمایه

شاخص کل بورس با رشد 3 هزار و 480 واحد، نسبت به آخرین روز کاری در تراز یک میلیون و 386 هزار و 972 واحدی متوقف شد.

YJC.news/

آیا زمان خوبی برای ورود به بورس است؟/ ارزندگی بیش از 100 سهم در بازار سرمایه

بازدهی بلند مدت بازار سرمایه مشکلی ندارد / از تحقیق و تفحص مجلس استقبال می کنیم

بازدهی بلند مدت بازار سرمایه مشکلی ندارد / از تحقیق و تفحص مجلس اس...

مجید عشقی گفت: بحث تحقیق و تفحص از بازار سرمایه در مجلس مصوب شده که می تواند در این زمینه بسیار کمک کننده باشد.

EghtesadOnline.com/
سهام ارزنده بازار سرمایه را دریابید

سهام ارزنده بازار سرمایه را دریابید

کارشناس بازار سرمایه گفت: شرکت‌های بسیاری در بورس هستند که سودآوری مطلوبی دارند.

YJC.news/
صف‌کشی مقابل صرافی‌ها جمع می‌شود؟ مسکن در نیمه دوم سال ارزان می‌شود؟ یک پذیره‌نویسی جدید در فرابورس / بیمه پردیس وارد بازار می‌شود کندل سیاه بزرگ و امروز، روز سرنوشت! "وتجارت" صورت سودوزیان شرکت صرافی تجارت را منتشر کرد توقف نماد "وزمین" و بازگشایی تا 2 روز آینده توقف "وحکمت" به دلیل افشای اطلاعات گروه (ب) "وسقم"،"وسخوز"،"وسرضوی"مشمول رفع گره معاملاتی صندوق سرمایه گذاری مشترک بانک خاورمیانه مجمع برگزار می کند مجمع صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی دارا داریوش در هفته آینده سهامداران صندوق سرمایه گذاری طلای سرخ نو ویرا به مجمع می روند " فنفت" صورت مالی میاندوره ای شرکت تابعه خود را منتشر کرد "وایرا" صورت سود و زیان زیرمجموعه اش را منتشر کرد خودرو گران شد/ قیمت خودرو امروز 7 آذر 1400(جدول) انتشار صورت مالی 6 ماهه "گدنا" "فجام" صورت مالی حسابرسی شده منتشر کرد سیگنال مهم برجام برای بورس/ رشد شارپی سال 99 تکرار می‌شود؟ تیر خلاص دولت به طرح حذف ارز 4200تومانی؟ عربی‌ترین خودروی «بی ام و» روانه امارات می‌شود! سعید محمد: یکی از مریض‌ترین اقتصاد‌ها را داریم کم‌کاری صندوق تثبیت بازار در بازارگردانی سهام عدالت/ مخابرات و مپنا سود سهام عدالت را ندادند اعلام نرخ ارز بدون ذکر منبع ممنوع شد میرکاظمی: فقیر، فقیرتر و دارا، داراتر شد شرایط فروش و قیمت پیکاپ کلوت اعلام شد +جدول رونمایی از کیا‌ نیرو 2023/ مدل جدید چه ویژگی‌هایی دارد؟ شیايومی خودرو تولید می‌کند/ تولید 300 هزار خودروی برقی در سال 207 اتوماتیک 480میلیون تومان قیمت خورد بلیط هواپیما ارزان نشد که هیچ، گران‌تر هم شد! محمد: مترصد ایجاد بورس بین الملل در مناطق آزاد هستیم کوچ صنایع از اصفهان شروع شد؟ نقشه‌های سایپا برای تحول در بازار خودرو تراز 9 هزار واحد اولین هدف شاخص انبوه‌سازی خرید متری خانه ریسک دارد؟ / راه جدید برای تامین مالی ساخت و سازها «فروش خودرو زیر قیمت»، شگرد جدید کلاهبرداران بورس شامل حمایت دولت می‌شود؟/ توصیه مهم به سهامداران نرخ طلا و سکه در اولین روز هفته/ قیمت دلار و یورو امروز 1400/09/06 شاهکار جدید و مرموز مرسدس بنز احتمال افزایش 10 درصدی قیمت خودرو قیمت خودرو خارجی در ایران 10برابر نرخ جهانی قیمت انواع سبزیجات 44درصد گران شد نوبل اقتصاد هم می رسد به... جایگاه ویژه بورس در نقشه راه رشد غیرتورمی دولت برق گران نشده؛ به فیش‌هایتان با دقت نگاه کنید احتمال کاهش قیمت خودرو با ورود به بورس ترس در بازار سرمایه/ فشار فروش در بورس ادامه می‌یابد؟ ثبت تصمیمات مجمع عمومی " تبرک" پیشنهاد طرح فروش اقساطی سهام به مردم/ رهاشدگی از عوامل مشکلات بنگاه‌های خصوصی شده است انتشار صورت سود و زیان 6 ماهه زیرمجموعه "وپاسار" عضو جدید هیيت عامل سازمان خصوصی سازی منصوب شد "فنفت" صورت مالی میاندوره ای زیرمجموعه را منتشر کرد