ریزش 20 هزار و 420 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 5 هزار میلیارد تومان فراتر رفت

ریزش 20 هزار و 420 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 5 هزار میلیارد تومان فراتر رفت

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز هم در یک روند کاملا ریزشی با کاهش 20 هزار و 420 واحدی همراه شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بورس اوراق بهادار تهران که این روزها روی دنده لج کاهش قرار گرفته امروز هم از ابتدای بازار تا پایان روند کاهش به خود گرفته، به گونه‌ای که در پایان معاملات با ریزش 20 هزار و 420 واحد به رقم یک میلیون و 107 هزار و 797 واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هم وزن با کاهش 3 هزار و 953 واحد به رقم 388 هزار و 231 واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران که شامل ارزش روز شرکت‌های بورسی است به بیش از 4 میلیون و 429 هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله‌گران در بورس تهران بیش از 3.8 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 274 هزار نوبت معامله و به ارزش 3 هزار و 9 میلیارد تومان رسید.

اگر ارزش معاملات فرابورس که به بیش از 2 هزار و 639 میلیارد تومان رسید را هم در نظر بگیریم ارزش معاملات دو بازار از 5هزار و 600 میلیارد تومان فراتر رفت.


نقشه معاملات امروز بورس تهران

امروز همه شاخص‌های بورس قرمز بودند، به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی 1.8 درصد کاهش یافت.

شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ‌ ارزشی یک درصد کاهش یافت، شاخص آزاد شناور 1.4 درصد کاهش یافت، شاخص بازار اول بورس 1.9 درصد کاهش یافت و شاخص بازار دوم بورس 1.6 درصد افت کرد.

نماد شرکت بزرگ بورسی که قبلا شاخص‌ساز بودند امروز شامل شرکت‌های پتروشیمی خلیج‌فارس، ملی‌مس، بانک پاسارگاد، شستا، پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت تهران به ترتیب بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشته‌اند.

نمادهای پرتراکنش شامل ملی‌مس، ایران‌خودرو، پالایش نفت اصفهان، شستا، سایپا، لیزینگ پارسیان و پالایش نفت تهران، در فرابورس ایران هم امروز شاخص کل 172 واحد عقب‌نشینی داشته و به رقم 17 هزار و 503 واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 169 هزار میلیارد تومان رسید.


روند یکساله شاخص بورس تهران

معامله‌گران امروز بیش از 1.1 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 121 هزار فقره معامله و به ارزش 2 هزار و 639 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای پلیمر آریاساسول، فولاد هرمزگان جنوب، صبا تامین، ذوب‌آهن اصفهان، توسعه مالی مهر آیندگان، پتروشیمی زاگرس بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

نمادهای پرتراکنشفرابورسی شامل گسترش صنایع روی ایرانیان، توسعه سرب و روی ایرانیان، ذغال‌سنگ پروده طبس، توسعه و عمران استان کرمان، پتروشیمی تندگویان، پلیمر آریاساسول و ذوب‌آهن اصفهان بوده‌اند.

به گزارش فارس، با توجه به اینکه خروج سرمایه‌گذاران حقیقی از بورس به بهای اینکه در بازار رمرزارزها که به شدت نوسانی و ریسکی است سرمایه‌گذاری کنند، باعث افت پیاپی بازار شده است از طرفی رفتارهای دولت باعث سلب اعتماد سرمایه‌گذاران به قول‌های مقامات دولتی شده است. همانگونه که قبلا بارها قول داده بودند خریداران پالایش یکم حداقل 30 درصد سود می‌کنند اما امروز خریداران پالایشی بعد از حدود 7، 8 ماه با 37 درصد زیان روبه‌رو شدند.


وضعیت امروز پالایش یکم

جالب این است که در پیشنهادهای سازمان بورس که هفته گذشته در دولت تصویب شد دوباره قول دادند برای خریداران پالایشی سهام جایزه اختصاص دهند تا از زیان خارج شوند که فعلا فقط وعده تحویل خریداران شده است.

همچنین علیرغم اینکه اکثر کارشناسان می‌گویند، سهام موجود در بازار ارزنده شده و وقت خرید و سرمایه‌گذاری بلندمدت در بورس است اما کسی اعتماد نمی‌کند و پیشنهادهای سازمان بورس مبنی بر استفاده از وام بانکی برای کارگزاران و یا اختصاص معادل ریالی 2 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای حمایت از بازار فعلا کارساز نشده‌اند و شاخص بورس مرتب در حال ریزش است. البته سرمایه‌گذاری در بورس واقعا یک سرمایه‌گذاری بلندمدت باید باشد که به نفع تولید و سرمایه‌گذاری در کشور است اما مانند همه موارد دولت با دخالت در بازار باعث سلب اعتماد مردم شده است.

انتهای پیام/ب

زیان‌ده‌ترین بازار مالی در بهار 1400 کدام است؟

زیان‌ده‌ترین بازار مالی در بهار 1400 کدام است؟

بر اساس بررسی‌های اتاق ایران درحالی که سال گذشته در چنین روزهایی بازار سرمایه بالاترین بازدهی را ثبت کرده بود، حالا کمترین بازدهی را با منفی 18 درصد داشته و از طلا و ارز زیان‌بارتر بوده است.

TejaratNews.com/
قیمت دلار و یورو در بازار آزاد

قیمت دلار و یورو در بازار آزاد

در بازار ارز قیمت دلار 22 هزار و 850 تومان، قیمت یورو 27 هزار و 800 تومان و درهم امارات 6 هزار و 280 تومان اعلام شده است.

Bartarinha.ir/
قیمت گوشی موبایل در بازار امروز 8 خرداد 1400 + جدول / معرفی گوشی جدید شیايومی

قیمت گوشی موبایل در بازار امروز 8 خرداد 1400 + جدول / معرفی گوشی ج...

قیمت انواع تلفن‌های همراه سامسونگ، اپل، هوآوی و شیايومی در بازار امروز شنبه هشتم خرداد ماه 1400 را مشاهده می‌کنید.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

بسیاری از کارشناسان بازار معتقدند در بیشتر بازارها روند رکودی حاکم شده است. اما معضل اساسی بازار سرمایه علاوه بر رکود، تحرکات منفی است که در نتیجه اقدامات نادرست دولت و نهاد ناظر در بازار ایجاد شده اس...

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه درباره روند بازار هفته دوم خرداد 1400

پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه دربا...

در اواخر هفته گذشته بازار سهام روندی متعادل و مثبت را داشت و شاخص کل به محدوده یک میلیون و 109 هزار واحد رسید. باید دید بازار سرمایه در هفته آینده از نگاه کارشناسان بازار سرمایه چه روندی را می‌گذراند؟

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر بورس

پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر...

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است؛ جریان نقدینگی در بازار سرمایه خوب نیست و نقطه روشنی برای بالا رفتن حجم معاملات و در نتیجه افزایش ارزش معاملات وجود ندارد.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 از نگاه کارشناسان بازار سرمایه نشان می‌دهد بازار سهام احتمالا روندی متعادل را پشت سر بگذارد.

TejaratNews.com/
بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته گذشته در روندی مطابق ماه گذشته، کاهشی قرار گرفت و شاخص کل با کاهش 3.4 درصدی به یک کانال پایین تر وارد شد و باید دید حمایت از شاخص کل فعال می شود یا خیر؟

FarsNews.ir/
نیاز اصلی بورس چیست؟ / سیگنالی برای تحرک وجود دارد؟

نیاز اصلی بورس چیست؟ / سیگنالی برای تحرک وجود دارد؟

با توجه به روند تکراری بازار سهام در جریان معاملات فروردین 1400، برخی از سیگنال‌های مثبت برای بازار بی‌اثر شده‌اند. کارشناسان، بازار را در شرایطی می‌دانند که نمی‌توان اظهار نظر تخصصی درباره روند آن ار...

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس چهارشنبه 15 اردیبهشت / بازار در انتظار نتیجه جلسه سران قوا

پیش‌بینی بورس چهارشنبه 15 اردیبهشت / بازار در انتظار نتیجه جلسه سر...

در جریان معاملات امروز بازار سرمایه شاخص کل 13 هزار واحد افت داشت و رکوردی دیگر در افت شاخص کل زده شد. بازار امروز تحت تاثیر کاهش نرخ دلار و ابهامات در نتیجه مذاکرات برجام بود. به گفته یک کارشناس بازا...

TejaratNews.com/
بازار لوازم خانگی در رکود کامل/ لوازم خانگی در ایران 30 درصد گران‌تر از کشورهای همسایه است

بازار لوازم خانگی در رکود کامل/ لوازم خانگی در ایران 30 درصد گران‌...

نایب رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی اظهار داشت: با احتساب نمونه‌ای ماشین لباسشویی که با همان ابعاد و وزن در داخل ایران 12 میلیون تومان و خارج از کشور 8 میلیون تومان است، لوازم خانگی حدود 30 درصد د...

TejaratNews.com/
دومین عرضه اولیه امسال بورس آخر هفته انجام می‌شود

دومین عرضه اولیه امسال بورس آخر هفته انجام می‌شود

دومین عرضه اولیه بورس در سال جاری،‌ مربوط به شرکت لیزینگ کارآفرین در روز چهارشنبه انجام می‌شود.

TejaratNews.com/
ریزش قیمت دلار در بازار سرعت گرفت/ جدیدترین قیمت ارز در بازار امروز 12 اردیبهشت 1400/ سکه ارزان تر شد

ریزش قیمت دلار در بازار سرعت گرفت/ جدیدترین قیمت ارز در بازار امرو...

نرخ خرید و فروش دلار و سایر ارزها در بازار امروز با سرعت بیشتری همراه شده است. این در حالی است که سیگنال های برجامی و غیراقتصادی، از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر روند کنونی بازار است.

NabzeBourse.ir/
هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

کارشناسان بازار سرمایه درباره تاثیرات برجام در بازار نظرات مختلفی دارند و برخی معتقدند برجام اگر نتیجه نهایی و بزرگی داشته باشد شاید بتواند به نفع روند بورس باشد.

TejaratNews.com/
سرمایه‌گذاری بخشی از دارایی سازمان بورس در صندوق تثبیت بازار سرمایه

سرمایه‌گذاری بخشی از دارایی سازمان بورس در صندوق تثبیت بازار سرمای...

بورستهران- ایرنا- مدیر امور مالی سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه سازمان بورس می‌تواند بخشی از دارایی خود را در صندوق تثبیت بازار سرمایه‌گذاری کند، گفت: سازمان بورس باید حدود 450 میلیارد تومان...

Irna.ir/
ضرورت نهادینه ساختن فرهنگ کار و تلاش در جامعه بهترین زمان خرید ارز چه وقت است؟ قیمت جدید شیر خام تعیین شد بورس فردا را این اخبار تکان خواهند داد! + فیلم امروز 31 خرداد سهام عدالت چقدر شد؟ 15میلیارد دلار نفت فروشی ایران در زمین و دریا لوازم خانگی در 6 ماه گذشته چقدر گران شد؟ وقوع بزرگترین حمله در تاریخ بیت‌کوین معامله 89.5 میلیون دلار در سامانه نیما تصاویری از لوکس‌ترین گوشی سامسونگ سبزپوشی شاخص بورس در سومین روز هفته توصیه کانون صرافان به خریداران ارز میوه تا هفته آینده ارزان می‌شود چین سرکوب ارزهای دیجیتال از طریق بانک‌ها را آغاز کرد اعلام شروط پنج گانه پرداخت وام ودیعه مسکن آخرین مهلت رجیستری موبایل‌واره‌ها اعلام شد پیش‌بینی بورس یک تیر / روند صندوق‌های دولتی تغییر می‌کند؟ واگذاری ملک ارومیه "پخش" از طریق مزایده استخراج بیت کوین با برق هسته‌ای افزایش 30 درصدی مصرف برق استان گیلان ترکیب هیات مدیره "سمازن" تغییر کرد "قپیرا" به ثبت افزایش سرمایه رسید جزيیات پرداخت وام ودیعه مسکن، به زنان مجرد بالای 35 سال قیمت بلیت هواپیما کاهش می‌یابد زمان واریز سود نقدی سهامداران فولاد خوزستان اعلام شد آمریکایی‌ها به دنبال سلطنت بر بازار بیت کوین رشد سودآوری با جلوگیری از خام فروشی تداوم می‌یابد تا 5 روز دیگر نیروگاه اتمی بوشهر وارد مدار می‌شود ریزش ارز‌های دیجیتالی ادامه دارد 10 سیگنال اقتصادی ريیس جمهور منتخب بزرگ‌ترین صرافی‌های ارز‌های دیجیتالی جهان را بشناسید اتریوم برای رقابت با بیت کوین رشد کرده است اولین سیگنال‌های بورسی ريیس جمهور منتخب + فیلم حرکت ایرانول برای تصاحب بازارهای جهانی/ تداوم رشد سودآوری با جلوگیری از خام فروشی نشست تخصصی «نقش سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در بازار سرمایه ایـران» تقسیم سود 540 ریالی هر سهم بیمه ملت پیش‌بینی آینده سهام شرکت‌های نفتی حرکت جسورانه ایرانول برای تصاحب بازارهای جهانی/ رشد سودآوری با جلوگیری از خام فروشی تداوم می یابد تحلیل تکنیکال و بنیادی همراه | سیگنال خرید صادر شد؟ معرفی اوراق خرید دین کالایی "غشهد" به مجمع می‌رود افزایش سرمایه 63 درصدی "وایران" در مجمع دورهمی سهامداران "رکیش" در دهم تیرماه زنگ مجمع "فخاس" به گوش می‌رسد ارزش سهام عدالت افزایشی بود اعتماد را به بازار سرمایه بر می‌گردانیم/ "بورس" قلک دولت نیست بورس را قلک دولت نمی بینیم + فیلم ضرر ایران خودرو 3 برابر شد / زیان‌ده‌ترین خودروی ایران خودرو چیست؟ ارزش سهام عدالت امروز 31 خرداد رشد 4 هزار واحدی شاخص کل بورس

در حال بارگیری...