نیازی به واردات شیرخشک نوزاد نداریم/ برخی دنبال ارز ترجیحی هستند

نیازی به واردات شیرخشک نوزاد نداریم/ برخی دنبال ارز ترجیحی هستند

ريیس انجمن صنفی تولید شیر خشک با اشاره به اینکه بیس شیرخشک نوزاد در داخل تولید می‌شود، گفت: عده‌ای به دنبال دریافت ارز و واردات هستند در حالی که کارخانجات داخلی با مازاد تولید مواجه شده‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز، در حالی که واحدهای تولیدکننده شیرخشک نوزاد درباره اتمام ذخایر این نوع شیرخشک هشدار می‌دهند، سایر فعالان این صنعت هر گونه کمبودی را در زمینه شیرخشک نوزاد تکذیب کرده و این مباحث را حاشیه‌سازی جهت تداوم تخصیص ارز 4200 تومانی می‌دانند.

اخیرا، ريیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد گفته است: حدود شش ماه است که ارز واردات به تولیدکنندگان شیرخشک تعلق نگرفته و باعث شده است تولید برخی انواع شیرخشک متوقف شود.

هانی تحویل‌زاده نسبت به کمبود جدی شیرخشک در بازار هشدار داده و افزوده است: میزان ذخایر و موجودی انبار شیرخشک نگران‌کننده است و موجودی فعلی کارخانه‌ها تا دو ماه دیگر بیشتر کفاف نمی‌دهد و به همین دلیل فروش برخی برندها فروش شیرخشک خود را سهمیه‌بندی کرده‌اند.

به گفته او، رایزنی‌های تولیدکنندگان با سازمان غذا و دارو بی‌نتیجه بوده است و برخی مواد اولیه تولیدکنندگان با تعرفه‌های بالای واردات مواجه شده است. به عنوان مثال تعرفه واردات اسلیم میلک‌ها در ردیف تعرفه شیر شتر قرار گرفته است.

کمبودی در زمینه تولید شیرخشک وجود ندارد

در همین راستا فعالان صنعت معتقد هستند که برخی افراد به دلیل اینکه دسترسی آنها به دریافت ارز 4200 تومانی قطع شده، تلاش می‌کنند شرایط بازار را ملتهب نشان دهند و از این وضعیت برای رسیدن به اهداف خود بهره ببرند.

در همین زمینه سیاوش سلیمی، ريیس انجمن صنفی تولید شیر خشک کشور در واکنش به مباحث مطرح شده مبنی بر کمبود ذخایر شیرخشک نوزاد و مشکلات ایجاد شده در این زمینه گفت: بیشتر شیرخشک نوزاد در داخل تولید می‌شود و مشکلی در این زمینه نداریم. بنابراین هرگونه کمبودی را تکذیب می‌کنیم.

این فعال بخش خصوصی اضافه کرد: کارخانجات لبنیات نامه زده و اعلام کرده‌اند به اندازه کل محصولی که واحدهای تولیدکننده شیرخشک نوزاد اعلام می‌کنند نیاز به واردات دارند، می‌توانند ماده اولیه اصلی تولید شیرخشک نوزاد تولید کنند.

وی افزود: یکی از کارخانجات معروف تولیدکننده محصولات لبنی در شهرکرد هم نامه‌ای به ما زده و خواستار جلوگیری از واردات بی‌رویه ماده اولیه اصلی تولید شیرخشک نوزاد شده است؛ ضمن اینکه یک کارخانه در ورامین راه‌اندازی شده و ماده اولیه اصلی تولید شیرخشک کودک را با بهترین کیفیت تولید می‌کند اما خریدار ندارد.

منبع: مهر

آخرین خبرها از بازارهای مختلف را در صفحه بازار تجارت‌نیوز بخوانید.

ماجرای به آب بستن شیر چه بود؟

ماجرای به آب بستن شیر چه بود؟

مدیرکل استاندارد تهران گفت که مازاد شیر توزیع‌شده به واحد‌های صنفی و عرضه، توسط اتومبیل حمل شیر، به کارخانه برگشت داده و هزینه آن به توزیع‌کننده پرداخت می‌شود، اما با پیگیری و بررسی فیلم منتشر شده مشخ...

Bartarinha.ir/
رودخانه‌ای در ولز، پر از شیر شد

رودخانه‌ای در ولز، پر از شیر شد

رودخانه‌ای در غرب ولز روز چهارشنبه در پی سقوط یک تانکر حامل شیر به درون آن، سفید رنگ شد.

Bartarinha.ir/
قیمت جدید شیر خام تعیین شد

قیمت جدید شیر خام تعیین شد

ريیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران از تعیین قیمت 6400 تومان برای هر کیلوگرم شیرخام با چربی 3.2 درصد درب گاوداری خبر داد و گفت: این نرخ فردا ابلاغ می شود.

Bartarinha.ir/

افزایش قیمت شیر منتفی شد

گرانی 40درصدی شیر و لبنیات در راه است

گرانی 40درصدی شیر و لبنیات در راه است

کمبود و گرانی علوفه و سایر نهاده‌های تولید، موجب درخواست دامداران برای افزایش نرخ مصوب شیر خام از 4هزار و 500تومان به 6هزار و 500تومان در نشست دوشنبه هفته آینده ستاد تنظیم بازار شد

Bartarinha.ir/
شیر خام چرا گران شد؟/ افزایش 70 درصدی قیمت لبنیات در راه است؟

شیر خام چرا گران شد؟/ افزایش 70 درصدی قیمت لبنیات در راه است؟

ريیس انجمن صنفی گاوداران، علت افزایش قیمت شیر خام را افزایش قیمت نهاده‌ها و تمام هزینه‌های دامداران طی سال 1399 و 3 ماه نخست سال جاری عنوان کرد.

TejaratNews.com/
شیر باز هم گران شد

شیر باز هم گران شد

قیمت بعضی از انواع شیر و مشخصا یکی از برندهای معروف در سوپرمارکت‌ها باز هم افزایش یافت.

TejaratNews.com/
شیر گران شد / تغییر نرخ مصوب شیرخام + جدول

شیر گران شد / تغییر نرخ مصوب شیرخام + جدول

ستاد تنظیم بازار نرخ مصوب شیرخام را از 4 هزار و 150 به 4 هزار و 500 تومان تغییر داد.

TejaratNews.com/
قیمت جدید شیر خام اعلام شد

قیمت جدید شیر خام اعلام شد

بر اساس آخرین تصمیمات ستاد تنظیم بازار قیمت مصوب شیر خام از درب دامداری‌ها کیلویی 4500 تومان شد.

TejaratNews.com/
قیمت شیر برخی کارخانه‌ها افزایش یافت + عکس

قیمت شیر برخی کارخانه‌ها افزایش یافت + عکس

با وجود اینکه مصوبه‌ای برای افزایش قیمت دوباره لبنیات وجود ندارد و مدت زیادی از افزایش قیمت قبلی نمی‌گذرد برخی از برندهای تولید کننده این محصولات قیمت شیر خود را 2 تا 6 هزار تومان افزایش داده‌‌اند.

TejaratNews.com/
احتمال افزایش قیمت شیر خام در هفته آینده

احتمال افزایش قیمت شیر خام در هفته آینده

ريیس هیات‌مدیره انجمن صنفی گاوداران با بیان اینکه قیمت تمام شده شیر خام برای دامداران بیش از 5000 تومان است، گفت: اقدامات کارشناسی برای افزایش قیمت شیر خام انجام شده و در دستور کار ستاد تنظیم بازار قر...

TejaratNews.com/
صادرات 100 هزار دلاری شیر خشک نوزاد به کویت و افغانستان

صادرات 100 هزار دلاری شیر خشک نوزاد به کویت و افغانستان

100 هزار دلار، محموله صادراتی شیر خشک نوزاد پگاه، به کشور‌های کویت و افغانستان، ارسال شد.

BourseNews.ir/
عبور از تحریم‌ها در شرکت صنایع شیر ایران

عبور از تحریم‌ها در شرکت صنایع شیر ایران

پروژه خرید و نصب خط بسته‌بندی استریل جدید پگاه فارس با عبور از شرایط تحریمی افتتاح و گام بلندی در مسیر خودکفایی صنعتی در شرکت تابعه صندوق بازنشستگی کشوری برداشته شد.

BourseNews.ir/
دامداران به دنبال افزایش 30درصدی قیمت شیر

دامداران به دنبال افزایش 30درصدی قیمت شیر

رییس هیيت مدیره اتحادیه دامداران گفت: با توجه به افزایش قیمت نهادها و سایر هزینه‌های تولید به دنبال افزایش 30 درصدی قیمت شیر هستیم.

Bartarinha.ir/
دامداران به دنبال افزایش 30 درصدی قیمت شیر

دامداران به دنبال افزایش 30 درصدی قیمت شیر

رییس هیيت مدیره اتحادیه دامداران گفت: با توجه به افزایش قیمت نهاد‌ها و سایر هزینه‌های تولید به دنبال افزایش 30 درصدی قیمت شیر هستیم.

BourseNews.ir/
معامله خانه‌های هزار میلیاردی با بیت‌کوین مرتفع‌ترین هتل لوکس جهان گشایش یافت پیش‌بینی بورس هفته دوم تیر / اعتماد به بازار چگونه برمی‌گردد؟ دلیل تجمع کارگران صنعت نفت چیست؟ / وزارت نفت چه می‌گوید؟ قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | رشد نسبی اسکناس آمریکایی در آخرین روز هفته خبری برای سهامداران «خاهن» / مجمع این شرکت کی برگزار می‌شود؟ روند هفتگی سهام عدالت در پایان هفته اول تیر ماه حمایت قوه قضايیه از واحد‌های صنعتی و تولیدی مقصر جدید گرانی ارز / چه چیزی مردم را به صف خرید دلار کشاند؟ خبرنگاران نقش مهمی در توسعه و اعتلای کشور دارند در مجمع عمومی "ساراب" چه گذشت؟ افتتاح واحد شیرین‌سازی پتروشیمی بوعلی سینا بازدهی هفتگی بورس بیشتر از 5 درصد شد / آیا روند صعودی بورس ادامه دارد؟ ورق بورس در هفته پایانی خردادماه برگشت فصل نوین "ذوب‌" و "ونوین" در تامین سرمایه پروژه‌های توسعه پیش‌فروش گروه صنعتی ایران‌خودرو با حذف دو محدودیت دیدار سهامداران "فلوله" در چهاردهم ماه جاری "های وب" در مجمع 90 ریال تقسیم کرد آینده قیمت بیت کوین | ارزش ارز‌های دیجیتال امروز پنجشنبه 3 تیر1400 قیمت دلار و یورو اعلام شد/ نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/4/3 یورو دیجیتالی در راه است؟ تحلیل گزارش ماهانه یک نماد عرضه اولیه | عملکرد چخزر در بهار 1400 چگونه بود؟ جهش 65 درصدی ارزش معاملات بورس در مازندران روزهای خوش بورسی ها بالاخره بورس سبز شد / دلار چند برابر سکه و ارز رشد کرد؟ محبوب‌ترین ارز‌های دیجیتال در ژوين 2021 ضرورت اصلاح نظام قیمت گذاری خودرو "خبازرس" در مناقصه با موضوع خدمات بازرسی شرکت کرد "دهدشت" و ترکیب جدیدی از هیات مدیره طرح نذر آب چیست؟ ارزش بازار مایکروسافت به 2تریلیون دلار رسید 10 درصد از سهام "وسینا" روی میز مزایده داچیا داستر 2022 معرفی شد تقسیم سود 450 ریالی در مجمع "هرمز" "حرهشا" قرارداد حمل و توزیع منعقد کرد آخرین قیمت دلار پیش از امروز 3 تیر / پیش‌بینی‌ها از بازار دلار چگونه است؟ قیمت امروز سورن پلاس چقدر است؟ آیا بیت‌کوین می‌تواند پول ملی شود؟ با 100 میلیون صاحب خودرو ملی شوید! قیمت مسکن در غرب و مرکز تهران "غالبر" صورت سودوزیان شرکت آرپی نصر خمین را منتشر کرد رمز‌ارز، کپسول قرمز یا کپسول آبی فروش طلا برای تامین اجاره خانه! چرا بورس این روزها سبز است؟ 2 میلیون و 750 هزار نفر سهامدار لطیف شدند درآمد بورس از اجاره تالار حافظ چقدر است؟ انتشار اوراق حقوقی‌ ها برای خرید سهام به 4 هزار میلیارد تومان رسید تحلیل بیت کوین برای روزهای آینده/ مردم گول رشد امروز را نخورند سیمان مشمول قیمت گذاری و نظام سهمیه بندی نیست واردات خودروهای خارجی با سوخت الکل!

در حال بارگیری...