افزایش قیمت 60 درصدی نفت نسبت به سال گذشته

افزایش قیمت 60 درصدی نفت نسبت به سال گذشته

صندوق بین‌المللی پول (IMF) در جدیدترین گزارش خود پیش‌بینی کرد میانگین قیمت نفت در سال 2021 تقریبا 60 درصد بالاتر از سال 2020 خواهد بود و به 65 دلار و 68 سنت در هر بشکه می‌رسد.

به گزارش تجارت‌نیوز، صندوق بین‌المللی پول در واقع پیش‌بینی که در ژوییه از افزایش قیمت‌های نفت در سال 2021 داشت را حفظ کرد.

تحلیلگران صندوق بین‌المللی پول پیش بینی می کنند میانگین قیمت نفت در سال 2022 به 64 دلار و 52 سنت در هر بشکه می رسد و از نظر واقعی در میان مدت بدون تغییر خواهد ماند.

این وام دهنده جهانی اعلام کرد میانگین قیمت نفت در سال میلادی جاری 59 درصد بالاتر از میانگین قیمت 41 دلار و 29 سنت در سال 2020 خواهد بود.

با این حال تحلیلگران صندوق بین‌المللی پول بر این باورند که در بلندمدت قیمتهای نفت کاهش پیدا می کند و در سال 2026 به 56 دلار و 30 سنت می رسد.

طبق گزارش صندوق، عواملی که در کوتاه مدت به رشد قیمتهای نفت کمک می کنند، شامل کاهش سطح تولید جهانی به دلیل افت سرمایه گذاری در یک سال گذشته و ادامه محدودیت عرضه از سوی اوپک پلاس است.

عواملی که می توانند باعث کاهش قیمت‌ها شوند، شیوع گسترده واریانت جدید ویروس کرونا و سطح تولید بالاتر از سوی ایران، لیبی و ونزويلا و همچنین افزایش تولید نفت شیل در آمریکا خواهد بود.

بر اساس گزارش خبرگزاری تاس، صندوق بین‌المللی پول به جهش قیمتهای گاز در سال 2021 هم اشاره کرد. به گفته کارشناسان صندوق، رشد قیمتهای نفت به افزایش تقاضا برای زغال سنگ منجر می شود. با این حال در بلندمدت این گاز طبیعی خواهد بود که به دلیل برنامه های کاهش آلایندگی گازهای گلخانه ای، با تقاضای بالایی روبرو می شود.

منبع: ایسنا

مطالعه بیشتر: اخبار جدید از فروش و تهاتر نفت ایران

آخرین اخبار حوزه انرژی را از صفحه انرژی و کالای تجارت‌نیوز دنبال کنید.

چرا پالایشی‌ها‌ با افزایش قیمت نفت رشد نمی‌کنند؟

چرا پالایشی‌ها‌ با افزایش قیمت نفت رشد نمی‌کنند؟

کارشناس بازار سرمایه گفت: صنعت پالایشی یکی از پر ابهام‌ترین صنایع بورسی است و صورت‌های مالی میاندوره‌ی آن‌ها با تاخیر‌های بیش از 6 ماه منتشر می‌شود.

YJC.news/
قیمت نفت به بیش از 85 دلار رسید

قیمت نفت به بیش از 85 دلار رسید

قیمت نفت در آخرین روز معاملات بازارهای جهانی به بالاترین رقم 3 سال گذشته و بیش از 85 دلار رسید اما بازار با قیمت 84٫86 در هر بشکه بسته شد.

TejaratNews.com/
افزایش قیمت نفت سنگین ایران

افزایش قیمت نفت سنگین ایران

جدیدترین گزارش ماهانه اوپک نشان می‌دهد که قیمت نفت سنگین ایران در ماه میلادی گذشته، بیش از پنج درصد افزایش یافته است.

TejaratNews.com/
افزایش قیمت نفت

افزایش قیمت نفت

قیمت نفت در بازار‌های جهانی به بالاترین قیمت در سه سال گذشته رسید.

Irinn.ir/
عبور قیمت نفت از 80 دلار پس از 3 سال

عبور قیمت نفت از 80 دلار پس از 3 سال

پس از اعلام اوپک مبنی بر ادامه سیاست کنونی تولید نفت درمیان فشار برخی کشورها و افزایش تقاضای جهانی، قیمت نفت خام در بازارهای جهانی به 81 دلار رسید.

Irinn.ir/
بزرگترین رشد هفتگی قیمت نفت در یک سال اخیر

بزرگترین رشد هفتگی قیمت نفت در یک سال اخیر

قیمت نفت در پی تعطیلی تولید در خلیج مکزیکو دو درصد افزایش یافت و بزرگترین رشد هفتگی در بیش از یک سال اخیر را رقم زد که بر این اساس قیمت نفت برنت به 72 دلار و 70 سنت رسید.

TejaratNews.com/
قیمت نفت تحت تاثیر کرونای دلتا!

قیمت نفت تحت تاثیر کرونای دلتا!

روز جمعه 15 مردادماه قیمت نفت تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس کرونا حدود یک درصد سقوط کرد و بزرگترین کاهش هفتگی در 9 ماه گذشته را رقم زد.

TejaratNews.com/
توافق تولیدکنندگان نفت به زیان ایران/ قیمت نفت کاهشی می‌شود

توافق تولیدکنندگان نفت به زیان ایران/ قیمت نفت کاهشی می‌شود

اختلافات عربستان وامارات نوسان قیمت نفت در یک ماه اخیر را رقم زد تا آنجا که احتمال 100 دلاری شدن قیمت هر بشکه نفت مطرح شد اما حالا برخی کشورهای مصرف کننده میانجی‌گری کرده و نشست اوپک پلاس برای افزایش ...

TejaratNews.com/
قیمت نفت سنگین ایران افزایش یافت

قیمت نفت سنگین ایران افزایش یافت

براساس جدیدترین گزارش ماهانه اوپک که نشان می‌دهد قیمت نفت سنگین ایران، ماه میلادی گذشته 7.4 درصد رشد ماهانه داشته است.

TejaratNews.com/
هشدار آژانس بین‌المللی انرژی درباره قیمت نفت

هشدار آژانس بین‌المللی انرژی درباره قیمت نفت

آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) در جدیدترین گزارش خود هشدار داد بازار‌های جهانی نفت دچار کمبود قابل توجه عرضه می‌شوند مگر این که تولیدکنندگان اوپک پلاس به بن بست مذاکرات پایان داده و با افزایش تولید مواف...

Bartarinha.ir/
افزایش قیمت نفت رکورد سه ساله را شکست

افزایش قیمت نفت رکورد سه ساله را شکست

اعضا اوپک پلاس در مذاکراتی که در روز پنجشنبه آغاز شد زیر سایه اختلاف نظر عربستان سعودی و امارات متحده عربی در تعیین سهمیه تولید نفت ناکام ماندند؛ این در حالی است که در سوی دیگر اعضای اوپک مذاکرات خود ...

Bartarinha.ir/
قیمت نفت رکورد 2.5سال خود را شکست

قیمت نفت رکورد 2.5سال خود را شکست

هرچند در حال حاضر قیمت نفت در معاملات امروز اندکی کاهش یافته اما در ابتدای معاملات به 76.60 دلار بالاترین قیمت از اکتبر 2018 رسیده بود.

Bartarinha.ir/
تشدید تنش‌ها در خاورمیانه قیمت نفت را افزایش داد

تشدید تنش‌ها در خاورمیانه قیمت نفت را افزایش داد

قیمت شاخص نفت خام برنت ساعت 4 و 25 دقیقه امروز (سه‌شنبه، 24 فروردین‌ماه) با 9 سنت افزایش به 63 دلار و 37 سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا با 11 سنت افزایش به 59 دلار و 81 سنت برای هر بشکه رسید.

Bartarinha.ir/
قیمت نفت به 62 دلار کاهش یافت

قیمت نفت به 62 دلار کاهش یافت

قیمت نفت در معاملات روز پنج‌شنبه بازار جهانی پس از آماری که رشد چشمگیر ذخایر بنزین آمریکا را نشان داد و نگرانی‌ها نسبت به ضعیف شدن تقاضا در بزرگترین مصرف کننده جهان را برانگیخت، کاهش یافت.

TejaratNews.com/
تاثیر قیمت نفت بر ارزش سهام عدالت

تاثیر قیمت نفت بر ارزش سهام عدالت

در کشورهایی مثل ایران که اقتصادی نفت محور دارند تاثیر مستقیم و غیر مستقیم قیمت نفت بر طرح‌های مختلف اقتصادی غیر قابل انکار است. سهام عدالت یکی از این طرح‌های اقتصادی دولت است اما قیمت نفت چگونه بر آن ...

TejaratNews.com/
کمک 7 میلیارد دلاری ایرانیان به ترکیه تیغ پاستور بیخ گلوی بازار سرمایه/بورس، دوباره مادرخرج می شود! صف‌های فروش سنگین‌تر می‌شوند / سرمایه‌گذاران چه راهی را در پیش بگیرند؟ اختتامیه سیزدهمین دوره بین‌المللی بازار سرمایه اسلامی خودروی ثبت نامی شبیه لاتاری شده است پنج هزار تن ذرت آلوده شد! با 300 میلیون تومانی میتوان در کرج خانه خرید؟ قاچاق سوخت بیش از 20 میلیون لیتر در روز است!/ ترکیه از ایران بنزین می‌گیرد؟ افزایش قیمت لوازم خانگی غیرقانونی است حذف خرید‌ها از سبدخانوار به دلیل گرانی "کسعدی" فردا بازگشایی می شود/" شتران " آماده انجام معامله " لکما " برای " همراه " 300 دستگاه کولر صنعتی می‌خرد " پیزد " نرخ 4 نوع لاستیک را افزایش داد اطلاعیه اصلاح قرارداد آتی پسته و راه اندازی یک سررسید جدید ارزش سهام عدالت امروز 26 مهرماه خبر مهم برای سهامداران لاستیکی / مجوز افزایش قیمت تایر صادر شد خرید سیمان از بورس کالا آسان شده است/ اصلاح بازار پس از 88 سال علت اصلی ریزش بازار چه بود؟ " برکت " در مجمع به سرمایه 27 درصدی رسید دورهمی سهامداران " قنقش " در هفته آینده آغاز پرداخت سود " کگهر " از فردا " قتربت " از بهار سال آینده سود می دهد خبر جدید برای متقاضیان دریافت وام 450 میلیون تومانی ثبت نام متقاضیان مسکن در سامانه ثمن هزینه فرصت و نقش آن در تصمیمات سرمایه‌گذاری این خبر امروز دلار را ارزان کرد برنامه دولت برای تکمیل کریدورهای ترانزیتی در بخش ریلی ماجرای ورشکستگی دولت چیست؟ وضعیت سبد سهام عدالت در 26 مهر ماه وزیر صمت با واردات خودرو موافقت کرد / از سال 1401 خودرو وارد می‌شود خرید سهام بهتر است یا بیمه عمر؟ وزیر راه: قرار نبود سالی یک میلیون مسکن بسازیم! موافقت وزیر صمت با واردات خودرو از سال آینده رشد 854 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار 53 هزار میلیارد تومان شد خضریان: برگ سبز خودرو حکم سند رسمی دارد رشد شاخص بورس در معاملات امروز بازار افت گروه‌های کوچک بازار/ بانکی‌ها قرمزپوش شدند قرار نیست سالی یک میلیون مسکن بسازیم! رشد شاخص بورس در معاملات امروز بازار رشد شاخص بورس در معاملات امروز بازار پراید در آستانه مذاکرات چقدر شده است؟ الزام تولیدکنندگان فولاد به عرضه محصولات در بورس کالا شاخص کل بورس در دقایق پایانی بازار سبز شد سرمایه شرکت‌های کارگزاری در سال 1399 مسیر صعودی پیمودند درآمد 3 هزار میلیارد تومانی یک کارگزاری از بورس، فقط در 6 ماه فیدلیتی به بازار نرسیده گران شد / افزایش قیمت 10 درصدی در 4 ماه گام بلند بانک ایران زمین در خدمات دهی نوین دیدار معاونت فناوری اطلاعات بانک ایران زمین با سازمان حمل و نقل شهرداری رشت افتتاح دو مدرسه در راستای مسيولیت اجتماعی بانک ایران زمین روز پرنوسان بورس | افزایش 853 واحدی شاخص کل