سقف جدید وام مسکن روستایی ابلاغ شد

سقف جدید وام مسکن روستایی ابلاغ شد

بر اساس مصوبات جلسه شورای پول و اعتبار، سقف فردی تسهیلات بهسازی و نوسازی مسکن روستایی و شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت به 350 میلیون تومان افزایش یافت.

به گزارش فارس به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، ريیس کل بانک مرکزی در مورد مصوبات یکهزار و سیصد و هفتاد و سومین جلسه شورای پول و اعتبار گفت: دو مصوبه در مورد تسهیلات مسکن با توجه به اینکه طرح جهش مسکن ملی در حال انجام است و یکی از اهداف ما در نظام بانکی تامین مالی طرح جهش مسکن به شمار می‌رود، در این جلسه شورا به تصویب رسید.

محمدرضا فرین تصریح کرد: سقف تسهیلات ودیعه مسکن از محل منابع موضوع ماده 4 قانون جهش مسکن است با افزایش دو برابری از سقف 400 هزار میلیارد ریال به 800 هزار میلیارد ریال رسید و به تبع آن سقف افزایش تسهیلات فردی نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

ريیس شورای پول و اعتبار افزود: سقف تسهیلات ودیعه مسکن در شهر تهران از یک میلیارد ریال به دومیلیارد ریال، در مراکز استان‌ها از 700 میلیون ریال به یک میلیارد و پانصد میلیون ریال و در سایر شهرها از 400 میلیون ریال به یک میلیارد ریال افزایش پیدا کرد. همچنین تسهیلات ودیعه مسکن که پیش از این در روستاها تعریف نشده بود، مبلغ 400 میلیون ریال تسهیلات ودیعه مسکن در نظر گرفته شد.

ريیس کل بانک مرکزی با اشاره به افزایش سقف فردی تسهیلات بهسازی و نوسازی مسکن روستایی به عنوان دومین مصوبه جلسه شورا گفت: بر اساس این مصوبه سقف فردی تسهیلات بهسازی و نوسازی مسکن روستایی و شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت از دو میلیارد ریال به سه و نیم میلیارد ریال افزایش پیدا کرد. نرخ سود این تسهیلات نیز 5 درصد در نظر گرفته شده است تا منجر به رونق ساخت و ساز در مناطق روستایی و شهرهای کوچک شود.

به گزارش فارس، سوم آبان 1402 بود که افزایش وام نوسازی و ساخت مسکن روستایی از 200 میلیون تومان به 350 میلیون تومان در دولت به تصویب رسید و این مصوبه با 55 روز تاخیر در جلسه شورای پول و اعتبار به تصویب رسید.

پایان پیام/

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد