سفر میلیونی برای تماشای بازی های جام جهانی

سفر میلیونی برای تماشای بازی های جام جهانی

نگاهی به قیمت بلیط مسابقات ایران در بازار سیاه، هزینه اقامت در هتل‌های دوحه، نرخ بلیط رفت‌وبرگشت هواپیما و برآورد...

خرید تور جام جهانی قطر، بین 108 تا 240 میلیون تومان خرج روی دست تماشاگران ایرانی می‌گذارد که بخواهند سه بازی مرحله گروهی را در کشور میزبان اقامت داشته باشد. این تازه، حداقل قیمت‌هاست. اگر بخواهید هتل لوکس، اقامت باکیفیت‌تر و صندلی بهتری در اختیار داشته باشید، هزینه تمام شده می‌تواند به‌شکل چشمگیری افزایش پیدا کند. مدت تور کامل جام جهانی برای ایرانی‌ها تقریبا 10 شب و 11 روز برآورد می‌شود. یعنی از 29 آبان، یک‌روز قبل بازی ایران و انگلیس، تا نهم آذر که فردای بازی مقابل آمریکا خواهد بود. این تورها بلیط CAT2 و CAT3 استادیوم را در اختیار مشتریان خود می‌گذرند و علاوه بر بلیط رفت‌وبرگشت هواپیما، هزینه ترانسفر به استادیوم، حداقل سه گشت شهری و بیمه مسافرتی را هم گردن می‌گیرند. یک راهنمای تور فارسی‌زبان در اختیارتان می‌گذارند و معمولا 50 درصد هزینه را هنگام عقد قرارداد دریافت می‌کنند. در انتهای این گزارش ممکن است نتیجه بگیرید، بهترین گزینه برای تماشای بازی‌های جام جهانی قطر، اتاق نشیمن خانه خودتان خواهد بود.

هزینه خرید بلیط ورزشگاه از بازار سیاه

فروش بلیط جام جهانی برای حضور در استادیوم‌های محل برگزاری مسابقات از مدت‌ها پیش توسط فیفا انجام شده است. با توجه به انجام قرعه‌کشی و محدودیت‌های نقل‌وانتقال پول، بیشتر هواداران ایرانی الان بلیط ندارند و در به‌در دنبال تهیه بلیط هستند. در چنین مواقعی بازار سیاه به راه می‌افتد و هرکس هر چقدر زورش برسد، روی بلیط قیمت می‌گذارد. مثلا یک بنده خدایی که ظاهرا چندتا بلیط بازی ایران و آمریکا دارد، برای هر کدام آن‌ها در قسمت CAT2، رقم 10 میلیون تومان مطالبه می‌کند و بلیط صندلی‌های قسمت CAT3 را 12 میلیون می‌فروشد. در این مرحله تنها بلیط‌هایی قابلیت خریدوفروش دارند که برایشان حیا کارت تهیه نشده باشد. اگر خریدار اولیه بلیط‌ها را با حیا کارت ثبت کرده باشد، دیگران نمی‌توانند با در دست داشتن آن قدم به استادیوم بگذارند.

آگهی های چند ده میلیونی روی سایت ها

آگهی روی سایت دیوار منتشر شده که در آن فروشنده ادعا کرده بلیط را زیرنظر فدراسیون فوتبال عرضه کند و می‌تواند برای بازی ایران- انگلیس، ایران- ولز و ایران- آمریکا بلیط استادیوم تحویل بدهد. در تماس تلفنی می‌گوید ترجیح می‌دهد بلیط‌ها را ناقص نکند و در پکیج سه‌تایی بفروشد. در این حالت تماشای سه بازی ایران در مرحله گروهی از روی صندلی‌های خوب ورزشگاه، به تنهایی 67 میلیون و 300 هزار تومان آب می‌خورد. فروشنده بعدی سه‌تا بلیط تکی را در همین قسمت استادیوم 80 میلیون آگهی کرده است.

فروشنده‌ای دیگر سه تا بلیط برای سه بازی ایران در مرحله گروهی دارد و هرکدامشان را 10 میلیون می‌فروشد. صندلی‌ها در CAT3 واقع شده‌اند و طرف چشم‌انتظار خریداری نشسته که 9 تا بلیط را با هم بخواهد. گزینه بدی نیست؛ به این شرط که بپذیرید تنها برای تماشای بازی‌ها در استادیوم، 90 میلیون پول خرج کنید. بین آگهی‌های منتشر شده روی سایت‌ها، احتمالا منصف‌ترین فروشنده کسی است که شش بلیط در قرعه‌کشی فدراسیون فوتبال برنده شده و آن‌ها را که به دو صندلی کنار هم CAT3 در سه بازی مرحله گروهی ایران اختصاص دارد، جمعا 36 میلیون تومان می‌فروشد. یادتان باشد هنوز هزینه بلیط هواپیما، اقامت و بقیه خرده‌ریزه‌ها باقی مانده است.

هزینه‌ خرید بلیط هواپیما به مقصد قطر

بازی‌های جام جهانی فوتبال 2022 از 29 آبان آغاز می‌شود و تا 27 آذر ادامه دارد. تیم ملی ایران در گروه دو با آمریکا، انگلیس و ولز رقابت می‌کند و اولین دیدارش ساعت 16 و 30 دقیقه روز دوشنبه 30 آبان مقابل انگلیس است. مسابقه دوم روز جمعه چهارم آذر ساعت 13 و 30 دقیقه مقابل ولز برگزاری می‌شود و بالاخره آخرین مسابقه در روز دوشنبه هشتم آذر، ساعت 22 و 30 دقیقه مقابل تیم ملی آمریکا انجام خواهد شد.

هواپیمایی هما قیمت بلیت رفت‌وبرگشت به قطر را 13 میلیون تومان اعلام کرده است و می‌گوید پروازهای ویژه جام‌جهانی فوتبال را از تهران، شیراز، لار و لامرد انجام می‌دهد. سازمان هواپیمایی، اما می‌گوید بر اساس استقبال تماشاچیان، ممکن است پروازهای جام جهانی قطر، از مبدا دیگر را برنامه‌ریزی کند. یکی از گزینه‌ها جزیره کیش است. پیش‌بینی شده ایرانی‌ها بتوانند با استقرار در جزیره کیش، روزانه به دوحه رفته و پس از پایان بازی به کشور برگردند. اگر فرض کنیم کارهای اقامت را انجام داده‌اید و می‌خواهید 29 آبان روانه قطر شوید و روز نهم آذر، یعنی فردای آخرین بازی مرحله گروهی به ایران برگردید، ترکیش‌ایر یکی از گزینه‌های موجود خواهد بود که بلیط رفت و برگشت در این بازه را 23 میلیون و 300 هزار تومان می‌فروشد.

برای تور حداقل باید 108 میلیون هزینه بپردازید

ایران ایر پروازهایش را طوری برنامه‌ریزی کرده که مسافران بتوانند با پرداخت 26 میلیون، سوار هواپیمای رفت‌وبرگشت به دوحه قطر شوند. این پرواز به‌صورت چارتری فروخته شده و احتمالا همسفران شما، مثل خودتان خوره فوتبال هستند. اگر بخواهید تنها به تماشای بازی ایران و انگلیس بروید، باید بلیط رفت را برای 29 آبان و بلیط برگشت را برای شب 30 آبان رزرو کنید و حدود 18 میلیون هم پول بپردازید. همین کار را می‌توان در بازی سوم و مهم ایران مقابل آمریکا انجام داد. چند شرکت هواپیمایی برای این روز پروازهایی را برنامه‌ریزی کرده‌اند تا قبل به‌صدا درآمدن سوت شروع مسابقه در ساعت 22 و 30 دقیقه، تماشاچیان را در هشتم آذر از ایران به دوحه ببرند و همان شب هم به ایران برگردانند. قیمت بلیط رفت‌وبرگشت این پرواز 17 تا 33 میلیون تومان خواهد بود.

هزینه اقامت در هتل‌های دوحه قطر

اقامت در هتل الریان گزینه وسوسه‌کننده‌ای به نظر می‌رسد. این هتل در طول برگزاری دور گروهی، میزبان کاروان تیم ملی ایران است. هتل الریان بیش از 200 اتاق دارد که حدود 40 اتاق آن به تیم ملی اختصاص دارد. بقیه اتاق‌ها را به تماشاچیان کرایه می‌دهند. هتل الریان در فاصله 22 کیلومتری فرودگاه بین‌المللی «حمد» دوحه قرار دارد و فاصله آن تا محل تمرین تیم ملی چهار دقیقه است. طبیعی است که با این خصوصیات، هزینه اقامت در هتل الریان بالا باشد. یک سایت اینترنتی معروف، پکیج ویژه پنج شب اقامت در هتل الریان قطر را در فاصله برگزاری دو بازی ابتدایی ایران و ولز به دو نفر بزرگسال، با قیمت تقریبا 110 میلیون تومان پیشنهاد می‌دهد. شب چهارم آذر، اقامت شما در هتل الریان تمام می‌شود و تا چهار روز بعد که باید به تماشای بازی مهم ایران و آمریکا بنشینید، معلوم نیست وضعیت چه خواهد بود.

اگر بلیط هر سه بازی را دارید و می‌خواهید عوض رفت‌وبرگشت مدام بین ایران و قطر، در کشور میزبان اقامت داشته باشید، در حال حاضر هتل آپارتمان الخرایج لوسیل و هتل آپارتمان ماریوت اکسکیوتیو جزو گزینه‌های جلوی دست به‌حساب می‌آیند. ماریوت اکسکیوتیو، هتلی چهار ستاره است و پذیرش مسافران ایرانی را از 29 آبان تا 9 آذر به‌مدت 10 شب انجام می‌دهد. هر اتاق دو نفر ظرفیت دارد و هزینه آن شبی 30 میلیون و 810 هزار تومان می‌شود. شرایط اقامت در هتل آپارتمان الخرایج لوسیل، منطقی‌تر به‌نظر می‌رسد. اتاق‌های آن می‌توانند میزبان حداقل چهار نفر باشند؛ بنابراین هزینه 25 میلیون و 650 هزار تومانی اقامت هر شب را می‌شود تقسیم بر چهار کرد. اگر چهار نفرتان خوره‌های درجه یک فوتبال باشید و تمام 10 شب را دور هم بمانید، سهم هر نفر 64 میلیون و 115 هزار تومان می‌شود.

هزینه و قیمت خرید تور گردشگری

تماشاگرانی که برای کاهش دردسرهای احتمالی ترجیح می‌دهند با تور به قطر سفر کنند، شاید هزینه زیادی پرداخت کنند، اما حداقل الان می‌دانیم پرداخت این هزینه در عوض زحمتی که از روی دوش آدم برمی‌دارد، ارزش دارد. قیمت پکیج بازی ایران و انگلستان که شامل بلیت بازی، پرواز، هتل و بیمه است، از 123 میلیون تومان برای هر نفر آغاز می‌شود. اگر این پکیج را بر اساس تعداد بخرید، هزینه‌ها کمی کاهش پیدا می‌کند. به‌عنوان مثال در حالت دونفره، 105 میلیون، در حالت سه‌نفره، 111 میلیون و در حالت چهارنفره، 105 میلیون تومان هزینه هر نفر خواهد بود.

پکیج تور بازی ایران و آمریکا از 145 میلیون تومان برای یک‌نفر آغاز می‌شود و در کمترین حالت برای فروش به چهار نفر، تا 108 میلیون برای هر نفر کاهش پیدا می‌کند. تماشاگرانی که می‌خواهد خیال خودشان را راحت کنند و با خرید تور، هر سه مسابقه را مثل پادشاه ببینند، اگر یک نفر باشند، باید 242 میلیون پول بپردازند. اگر دو نفر باشید، هزینه هر نفر به 196 میلیون می‌رسد. چنانچه چهار نفر شوید، این امکان را دارید که نفری 187 میلیون هزینه پرداخت کنید. در این حالت پرواز رفت یکشنبه 29 آبان انجام می‌شود و شما را چهارشنبه نهم آذر به ایران برمی‌گردانند. بلیط مچ بیچ‌کلاب (واقع در بخش CAT1 استادیوم، پذیرایی قبل و بعد بازی) و حیا کارت را خودشان برایتان می‌گیرند، اما از صبحانه خبری نیست.

 

اعلام قیمت پایه پتروشیمی برای عرضه در بورس کالا بازگشت رنگ قرمز به تابلوی بورس / پالایشی ها ریزش ... کاهش 13 درصدی تولید برگ سبز چای انبار زعفران زرپران آماده انجام گواهی سپرده کالایی لوارم خانگی در رکود / خوش به حال تعمیرکاران شد دولت قبل FATF را اجرا کرده‌ بود اقدامات بانک مرکزی در راستای تعمیق بازار رسمی دلار درمان اقتصاد بیمار مردم طعم تورم 44 درصدی را چشیدند نیمی از ناوگان کامیونی، فرسوده و از رده خارج هستند/ جزییات پیشنهادات جدید برای ترخیص کامیون‌های وارد... قیمت مسکن در مناطق مختلف تهران + جدول اقتصاد بریتانیا ضعیف شد دسترسی خودروسازان به دستاوردهای فناورانه افزایش قیمت خودرو در صورت عرضه بدون برنامه ثبت رکورد تاریخی برای قیمت طلا و سکه+ جزيیات جدیدترین قیمت پنیر سفید و سنتی در میادین / پنیر تبریز کیلویی چند؟ پیشنهاد اقتصادی ريیسی در بندر جاسک بانک وام نمی‌دهد خودروسازان چقدر از قیمت گذاری دستوری زیان دیدند؟ حضور تجلی، حضور در بازار آینده است بخشودگی مالیاتی برای اصناف آسیب دیده از اغتشاشات اخیر استراتژی "تجلی" به سوی عناصر نادر خاکی جدیدترین قیمت دلار در بازار ( 6 آذرماه ) کمبود زیرساخت در بنادر شمالی و مشکل نبود شرکت‌های لجستیکی چرا ایرانی‌ها 4 دلار ارزانتر از رقبا چای می‌فروشند؟/ بلای جان چای چیست؟ ارزش بیت کوین صفر می‌شود؟ وضعیت عجیب در بازار خودرو بررسی انواع ارزهای دیجیتال؛ رمزارزهای مختلف را بیشتر بشناسید پرسودترین محصول ایران خودرو کدام است؟ ثبت بزرگترین مزایده تاریخ خصوصی سازی فاصله تورمی دهک‌ها 0.6 واحد درصد افزایش یافت معاملات توافقی دلار با قیمت 33 هزار و 600 تومان افزایش قیمت آلومینیوم دربازارهای جهانی سامانه جامع حقوقی و وصول مطالبات بانک سینا راه‌اندازی شد میزان صادرات نفت عراق به ایلات متحده اعلام شد افزایش افسارگسیخته قیمت‌ها کیک اقتصاد روز به روز کوچک‌تر می‌شود تورم 60 درصدی در محصولات خوراکی و آشامیدنی برنامه هند و امارات برای استفاده از ارزهای ملی در مبادلات خبر داغ امروز برای سهام عدالتی ها | واریز سود 2 میلیون تومان از امشب به حساب این افراد محسن رضایی : بندر امیرآباد در تحقق برنامه های اقتصادی دولت جایگاه ویژه ای دارد حسینی پور : مازندران می تواند سیاست های اقتصادی دولت در اوراسیا را پشتیبانی کند ایجاد شفافیت در معاملات خودروهای وارداتی با کمک بورس کالا قیمت گوشی‌های آیفون در بازار + جدول مزیت‌های صندوق‌های بخشی بازار سرمایه چیست؟ افزایش افسارگسیخته قیمت‌ها/ سرگردانی دولت برای بهبود معیشت شرایط خرید 4 خودروی جذاب لاماری ایما، هایما، تارا و پژو 207 در بورس | فروش ویژه 900 خودرو هایما فردا... موافقت نمایندگان ملت با الحاق ایران به سازمان شانگهای ببینید/ قابلیت های جالب ژیان در یک تبلیغ قدیمی رفع تعهدات ارزی، نیازمند راهکارهای موثر