جاده جایگزین ارمنستان برای کامیون‌های ایرانی

جاده جایگزین ارمنستان برای کامیون‌های ایرانی

نخست وزیر ارمنستان اعلام کرد کامیون‌های ایرانی می‌توانند از جاده جدید در جنوب ارمنستان به عنوان مسیری به جای جاده تحت کنترل جمهوری آذربایجان استفاده کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
پایگاه اینترنتی آرمن پرس در گزارشی نوشت: کامیون‌های ایرانی از یک جاده جدید در جنوب ارمنستان به عنوان مسیری به جای جاده تحت کنترل جمهوری آذربایجان برای انتقال محموله‌های ایرانی به این کشور استفاده می‌کنند.
در این گزارش آمده است: جمهوری آذربایجان به ارمنستان اعلام کرد شهروندان و خودرو‌های ارمنی در بخشی از جاده گوریس-کاپان که تحت کنترل این کشور قرار دارد,​ بازرسی خواهند شد.
نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان در جلسه کابینه خود اعلام کرد پس از دریافت این اطلاعیه، دولت ارمنستان تصمیم گرفته است تا یک جاده جایگزین را به شهروندان و خودرو‌های حامل بار پیشنهاد دهد تا آن‌ها از جاده جایگزین استفاده کنند.

پاشینیان این موضوع را یادآوری کرد که مقامات جمهوری آذربایجان از ماه اوت سال 2021 از کامیون‌های حامل بار ایرانی در بخش‌هایی از «عیوضلی و چایزمی» که از قلمرو این کشور در جاده گوریس-کاپان عبور می‌کنند، عوارض گمرکی دریافت می‌کنند.
او همچنین گفت: روز گذشته یک اطلاعیه غیررسمی از جمهوری آذربایجان در این باره دریافت شد که آن‌ها قصد دارند از نیمه شب 11 نوامبر اقدام به کنترل گذرنامه و مسايل گمرکی از شهروندان و وسایل نقلیه ارمنی نمایند. پس از دریافت این اطلاعیه، تصمیم گرفتیم شهروندان خود را که از آن قسمت عبور می‌کنند، به سوی جاده کاپان-اغوانی-تاتف-هالیدزور-شینوهیر-امدو سوق دهیم و ترافیک را در این منطقه ساماندهی کنیم.

وی افزود بخش تاتو-اغوانی که عملا به مدت چندین دهه صعب العبور بوده است، هفته گذشته آسفالت شد و به بهره برداری رسید. پنجشنبه گذشته من شخصا از آن جاده برای رفتن به کاپان و برگشت از کاپان استفاده کردم.
نخست وزیر ارمنستان خاطر نشان کرد از نیمه شب چهارشنبه تاکنون حدود صد کامیون باری از این جاده در بخش کاپان-تاتف برای تردد استفاده کرده اند. همچنین راه اندازی این جاده جدید به معنای بر طرف شدن مشکلاتی است که مقامات جمهوری آذربایجان برای کامیون‌های ایرانی که به ارمنستان می‌روند، ایجاد می‌کردند. خودرو‌های باری ایرانی هم اکنون می‌توانند از این جاده جدید استفاده کنند و دیگر نیازی نیست عوارض گمرکی اضافی که توسط مقامات جمهوری آذربایجان وضع شده است، پرداخت کنند.
نخست وزیر ارمنستان همچنین گفت: پس از تصمیم روز گذشته جمهوری آذربایجان، شرایط برای کامیون‌های باری ایرانی (در قسمت گوریس-کاپان که تحت کنترل جمهوری آذربایجان قرار دارد) تغییر نمی‌کند، با این تفاوت که آن‌ها در حال حاضر می‌توانند از طریق جاده آسفالته تاتف- اغوانی بدون پرداخت عوارض گمرکی تردد کنند.
کیفیت بالای جاده همچنین مدت زمان سفر بین ایروان و کاپان را کاهش می‌دهد.

پاشینیان تصریح کرد یک سری اقدامات بزرگ دیگر برای احداث جاده‌های جایگزین در تاتف-لتسن، شورنوخ-وروتان و مکان‌های دیگر نیز ادامه دارد.
نحوه خرید سیمان از بورس کالای ایران

نحوه خرید سیمان از بورس کالای ایران

برای خرید سیمان از بورس کالا می‌توانید به عنوان شخص حقیقی یا حقوقی اقدام کنید. اما دریافت کد معاملاتی بورس کالا برای افراد حقیقی و حقوقی، شامل مراحلی مجزا می‌شود و...

EghtesadOnline.com/
قرداد سه جانبه گازی چه سودی برای ایران دارد؟

قرداد سه جانبه گازی چه سودی برای ایران دارد؟

در حاشیه اجلاس سازمان همکاری اکو، قرارداد سه جانبه سوآپ گاز از ترکمنستان به جمهوری آذربایجان از خاک ایران در حضور روسای جمهور ایران و جمهوری آذربایجان به امضا رسید.

Bartarinha.ir/
پایداری شبکه گاز شمال کشور با قرارداد سوآپ گازی ترکمنستان، ایران و آذربایجان

پایداری شبکه گاز شمال کشور با قرارداد سوآپ گازی ترکمنستان، ایران و...

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران تاکید کرد: قرارداد سه جانبه سوآپ گازی علاوه بر اهمیت اقتصادی بر پایداری شبکه گازی در شمال و شمال شرق ایران کمک می کند.

Irinn.ir/
ملی مس ایران به خود استراحت داد

ملی مس ایران به خود استراحت داد

مجموع درآمد این هفته ملی مس ایران به 805 میلیارد و 560 میلیون تومان رسیده که نسبت به هفته گذشته، ریزش درآمدزایی را به نمایش گذاشته است.

BourseNews.ir/
قیمت خودرو‌های سایپا و ایران خودرو امروز

قیمت خودرو‌های سایپا و ایران خودرو امروز

سمند EF 7 دوگانه سوز امروز چهارشنبه سوم آذر در بازار آزاد هفت میلیون تومان ارزان شد و 312 میلیون تومان قیمت خورد. در ادامه به قیمت انواع ماشین‌های ایران خودرو خواهیم پرداخت.

Bartarinha.ir/
پیش‌بینی اقتصاد ایران در پنج سال آینده

پیش‌بینی اقتصاد ایران در پنج سال آینده

واحد اطلاعات اکونومیست چشم‌انداز متغیرهای اقتصادی را تا پنج سال آینده به‌روز کرد که براین اساس در پایان 2026، نرخ ریال در برابر هر دلار به 297780 خواهد رسید، همچنین در نیمه نخست سال آینده میلادی به اح...

TejaratNews.com/
ایران در تجارت آزاد حتی از طالبان هم عقب‌تر است!

ایران در تجارت آزاد حتی از طالبان هم عقب‌تر است!

عضو اتاق بازرگانی ایران به تحریم‌های اقتصادی علیه اقتصاد کشور اشاره کرد و گفت: تحریم‌ها از سویی به قدرت گرفتن برخی صنایع داخلی و افزایش توان آنها در تامین نیازهای کشور منجر شده که قطعا اتفاق مثبتی است...

Bartarinha.ir/
پاساژی که به اندازه جمعیت ایران بازدیدکننده دارد!

پاساژی که به اندازه جمعیت ایران بازدیدکننده دارد!

رقابت برای ساخت مجمتع‌های تجاری بزرگ‌تر و بزرگ‌تر و جلب مشتریان بیشتر و بیشتر، حالا به قاره آسیا رسیده و فهرست بزرگ‌ترین مجتمع‌های تجاری در دنیا نشان می‌دهد که عمده آنها حالا در قاره آسیا واقع شده‌اند...

Bartarinha.ir/
رشد 30 درصدی صادرات ایران تا پایان 1400

رشد 30 درصدی صادرات ایران تا پایان 1400

ريیس کنفدارسیون صادرات ایران معتقد است: با توجه به تغییرات مثبتی که پس از روی کار آمدن دولت جدید خود را نشان داده، امید به رشد صادرات غیرنفتی کشور افزایش یافته است.

Irinn.ir/
همکاری ایران و بلاروس در زمینه‌های کشاورزی

همکاری ایران و بلاروس در زمینه‌های کشاورزی

وزیر جهاد کشاورزی در دیدار سفیر بلاروس در ایران گفت: ایران و بلاروس می‌توانند در منطقه اوراسیا با ظرفیت‌های مشترک با یکدیگر همکاری کنند.

Irinn.ir/
ترکیه 30درصد اقتصاد سوریه را گرفته، ایران 3درصد!

ترکیه 30درصد اقتصاد سوریه را گرفته، ایران 3درصد!

نایب رییس اتاق بازرگانی ایران می‌گوید تا زمانی که کشور در حوزه دیپلماسی اقتصادی فعالیت‌های خود را اصلاح نکند، امکان استفاده از بسیاری از ظرفیت‌های اقتصادی وجود نخواهد داشت.

Bartarinha.ir/
اعلام نتایج قرعه‌کشی محصولات ایران خودرو

اعلام نتایج قرعه‌کشی محصولات ایران خودرو

نتایج قرعه‌کشی فروش محصولات ایران‌خودرو در قالب طرح مشارکت در تولید اعلام شد.

TejaratNews.com/
زمان قرعه‌کشی طرح مشارکت در تولید ایران خودرو

زمان قرعه‌کشی طرح مشارکت در تولید ایران خودرو

قرعه‌کشی طرح مشارکت در تولید ایران خودرو امروز30 آبان‌ماه از طریق قرعه‌کشی با حضور نمایندگان نهادهای ناظر برگزار می‌شود.

TejaratNews.com/
آمادگی عراق برای پرداخت بدهی‌های ایران

آمادگی عراق برای پرداخت بدهی‌های ایران

سخنگوی وزارت برق عراق بر آمادگی برای پرداخت بدهی‌های ناشی از واردات گاز به ایران تاکید کرد.

Bartarinha.ir/
پیش‌فروش جدید محصولات ایران خودرو (لینک) / اختلاف قیمت با بازار

پیش‌فروش جدید محصولات ایران خودرو (لینک) / اختلاف قیمت با بازار

جدیدترین طرح پیش‌فروش محصولات ایران خودرو با عنوان «مشارکت در تولید»، در حال اجراست. اما قیمت در پیش فروش ایران خودرو با بازار چقدر تفاوت دارد؟

TejaratNews.com/
نگرانی‌ها در کمبود گاز صنایع برطرف می‌شود؟ تشریح میزان تامین مالی دولت از بورس/ سال99 و 130همت اوراق مرابحه 445 هزار ملک مازاد دولتی در سامانه سادا ثبت شد قیمت سکه و قیمت طلا امروز 9 آذر / افت چشمگیر قیمت سکه در بازار قیمت یک خانه معمولی در گران‌ترین نقطه تهران دستکاری بادکنکی ارزش بازار شرکت توسط دولتی‌ها مصرف گاز بخش خانگی افزایش یافت پیشتازی بانکی‌ها در بورس امروز/ کدام گروه‌ها از برجام منتفع می‌شوند؟ بررسی سیاست دولت برای ساماندهی ارز 4200 تومانی و بورس با حضور خاندوزی گروه مالی غدیر بورسی می‌شود/ جهش 8 برابری سودآوری گروه مالی غدیر قیمت دلار و یورو امروز 9 آذر‌ماه / تثبیت قیمت دلار در میانه کانال 26 هزار تومان پیگیری طلب 11 هزار میلیارد تومانی شرکت‌های اوره‌ساز از دولت‌ تدوین بودجه 1401 با فرض ادامه تحریم‌ها نرخ رسمی 22 ارز کاهشی شد ساخت خودروی پرنده رنو قیمت جهانی طلا امروز 9 آذر / اونس طلا به 1792 دلار و 79 سنت رسید افت شاخص بورس در معاملات امروز بازار بانک ها ملزم به افشای اطلاعات ماهانه شدند تخصیص اعتبارات برای اشتغالزایی از ماه آینده جزيیات نامه ريیسی به رهبری درباره بنزین شاخص همچنان قرمزپوش است افزایش قیمت خودرو 2٫5 برابر بیشتر از تورم! بانک‌ها در اتاق شیشه‌ای؛ شفافیت اطلاعات مالی بانک‌ها بازار اجاره مسکن روند صعودی گرفت بازار سرمایه در بلاتکلیفی محض/ شاخص کل کی به کانال 1٫6 میلیون می‌رسد؟ قرارداد سوآپ ترکمنستان واقعا مهم است؟ نوسازی ناوگان جاده‌ای کشور با همکاری سه وزارتخانه سری جدید کامیونت‌های بهمن‌دیزل (فورس) معرفی شد شاخص در دقایق ابتدایی با افت اندک مواجه است قیمت مسکن در مسیر ثبات بورس 836 واحد افت کرد سرمایه‌گذاری خارجی؛ نقدینگی راهگشا برای بورس بازنده بورس کیست؟ "غدام" ساعت 10:00 صبح بازگشایی می‌شود آغاز مذاکرات دو وزارتخانه برای معافیت فولادی ها از قطعی گاز "ساروج" متوقف شد "فاسمین" صورت مالی زیرمجموعه را منتشر کرد مجمع صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی سهم آشنا یکم امروز برگزار می شود مجمع صندوق سرمایه گذاری گسترش فردای ایرانیان تا 10 روز آینده فردا، روز مجمع صندوق سرمایه گذاری بادرآمد ثابت کیان( ETF) این هم از صورت مالی زیرمجموعه "شرانل" "دتولید" صورت مالی 6 ماهه حسابرسی را منتشر کرد صورت مالی میاندوره ای شرکت تولید رینگ سایپا منتشر شد "کنور" صورت مالی حسابرسی شده شرکت تابعه را منتشر کرد پراید گران شد/ قیمت خودرو امروز 9 آذر 1400(جدول) انتشار صورت سود وزیان میاندوره ای "رتکو" چشم نگران بازار طلا و ارز به مذاکره ایران و 1+4 افزایش 64درصدی قیمت کارخانه‌ای خودرو خبرهای مهم امروز برای سهامداران / سیگنال مذاکرات به بورس چه بود؟ مذاکرات در بورس اثر دارد؟ / پیش‌بینی بورس امروز 9 آذر