نقش مهم بازار سرمایه در تحقق شعار سال

نقش مهم بازار سرمایه در تحقق شعار سال

رییس خانه اقتصاد ایران گفت: رهبر معظم انقلاب، شعار سال1400 را تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها تعیین کردند که نقش ارکان مختلف بازار سرمایه مانند بورس اوراق...

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، «ابراهیم جمیلی» با بیان اینکه در سال جهش تولید حرکت های مثبتی در زمینه تولید انجام شد اما کامل کننده تحقق شعارهای مطرح شده نبود، افزود: سال گذشته در کنار اقدامات انجام شده برای جهش تولید، هیچگونه فعالیتی برای پشتیبانی و مانع زدایی ها صورت نگرفت.

وی اظهار داشت: در سال جهش تولید شاهد این بودیم که حرکت های خوبی از سمت بخش خصوصی در زمینه تولید صورت گرفت اما موانعی بر سر راه وجود داشت که گاهی به عنوان تحریم از آن یاد شد.

جمیلی تاکید کرد:  گاهی هم به دنبال حاشیه های ایجاد شده در زمینه عدم تحقق شعار جهش تولید  مسایلی مطرح شد مبنی بر اینکه دولت در سال پایانی سکانداری خود قرار دارد و بسیاری از فعالیت های خود را کندتر از سال های گذشته انجام داد، این امر باعث شد تا از اقدامات انجام شده پاسخ کاملی برای تحقق شعار جهش تولید گرفته نشود. 

رییس خانه اقتصاد ایران افزود: در صورتی که بتوانیم به شعار مطرح شده از سوی رهبر معظم انقلاب در زمینه تولید جامه عمل بپوشانیم، آن را به مرحله اجرا برسانیم و از آن در کشور به معنای واقعی رفع موانع و پشتیبانی یاد کنیم شاهد کاهش بیکاری، تعادل در قیمت ارز، بهبود وضعیت صادرات و پایداری در حوزه اشتغال خواهیم بود.

وی اظهار داشت: زمانی می توان به این مسایل توجه پیدا کرد که عزم جدی را در تحقق شعار سال جاری داشته باشیم و اجرای اقدامات مدنظر فقط در راستای حفظ منافع ملی، افزایش تولید و حفظ تنوع صادرات کشور باشد.

جمیلی خاطرنشان کرد: امیدوارم با توجه به شعار سال جاری یک حرکت نو در کشور در بخش خصوصی، مجلس، دولت و قوه قضاییه آغاز شود، این موضوع باید مدنظر قرار گرفته شود که سمت و سوی قوه قضاییه به گونه ای بوده است که از تولید حمایت کرده است و امیدواریم این روند ادامه دار باشد.

نقش اساسی بورس در تحقق شعار سال 1400

رییس خانه اقتصاد ایران به نقش بورس در تحقق شعار سال 1400 تاکید کرد و گفت: بورس می تواند در تحقق شعار سال جاری نقش اساسی داشته باشد، بسیاری از سرمایه گذاران در بازار سرمایه دچار ضرر و زیان های سنگین شده اند؛ بنابراین اگر بتوان اقدامی انجام داد تا دوباره سرمایه های مازاد مردم به سمت بورس هدایت شوند و راهبری درستی برای ورود آنها به سمت تولید انجام شود تحقق شعار سال از طریق بازار سرمایه به خوبی انجام خواهد شد.

رییس خانه اقتصاد ایران با اشاره به اینکه بورس می تواند با نظارت بیشتری که انجام می گیرد کمک کننده در تحقق شعار سال 1400 باشد، اظهار داشت: بورس دارای شرایطی خاص است که باید کمک کند تا سرمایه های وارد شده به بازار به سمت تولید هدایت شود و باید به طور حتم اقداماتی برای جلوگیری از دلال بازی ها و نوسان گیری ها در این بازار صورت گیرد.

وی تاکید کرد: در ارکان مختلف بازار سرمایه مانند بورس اوراق بهادار، بورس انرژی و بورس کالا باید اقدامی صورت گیرد تا بتوان از آنها در جهت تحقق شعار سال کمک گرفت.

جمیلی اظهار داشت: بورس کالا می تواند در حوزه کشف قیمت فعالیت خوبی را داشته باشد اما نباید در این بازار قیمت ها به صورت دستوری تعیین شود، در این صورت ما به شدت موافق عرضه محصولات به بورس کالا و انجام معاملات از طریق کل بازار سرمایه هستیم.

رییس خانه اقتصاد ایران خاطرنشان کرد: افرادی که در حال معامله در بورس هستند می توانند از معاملاتی شفاف در این بازار برخوردار باشند و باید اقدامی انجام شود تا زمینه افزایش نظارت و شفافیت در معاملات بازار سرمایه فراهم شود، در این صورت بورس به عنوان یکی از ابزارهای خوب اقتصادی در کشور خواهد بود.

رهبر معظم انقلاب، شعار سال 1400 را سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی تعیین کردند.

local_offerبرچسب‌ها:
انتخابات 1400 چه تاثیری بر بورس دارد؟ / بورس از اولویت‌های دولت بعد نیست!

انتخابات 1400 چه تاثیری بر بورس دارد؟ / بورس از اولویت‌های دولت بع...

روند بورس در سال 1400 با اتفاقات و متغیرهای سیاسی زیادی از جمله انتخابات و مذاکره ایران و آمریکا عجین شده است. اما انتخابات چه تاثیری بر بورس دارد؟

TejaratNews.com/
بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته گذشته در روندی مطابق ماه گذشته، کاهشی قرار گرفت و شاخص کل با کاهش 3.4 درصدی به یک کانال پایین تر وارد شد و باید دید حمایت از شاخص کل فعال می شود یا خیر؟

FarsNews.ir/
ادامه روند فرسایشی بورس / مانع اصلی تعادل بورس چیست؟

ادامه روند فرسایشی بورس / مانع اصلی تعادل بورس چیست؟

هفته اول معاملات بورس در سال 1400 با ادامه روند فرسایشی طی شد و بسیاری از سهم‌ها قفل در صف فروش بودند. چرا روند فرسایشی تمام نمی‌شود؟

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس فردا 17 فروردین / بورس فردا مثبت می‌شود؟

پیش‌بینی بورس فردا 16 فروردین / بورس این هفته سبز می‌شود؟

پیش‌بینی شرایط بورس در روزهای عید / بورس، عید سبز می‌شود؟

پیش‌بینی شرایط بورس در روزهای عید / بورس، عید سبز می‌شود؟

بازار سهام در دو هفته پایانی اسفند روند نوسانی اما نسبتا صعودی را پشت سر گذاشت. معاملات بازار به گونه‌ای در جریان است که نمادهای بزرگ حمایت می‌شوند و شاخص روند صعودی دارد. آیا این روند صعودی در ایام ن...

TejaratNews.com/

پیش بینی بورس فردا چهارشنبه 27 اسفند 99، بورس سبز می‌ماند؟

بورس امروز چهارشنبه 27 اسفند 99/ بورس در آخرین روز سال چگونه آغاز شد؟ + فیلم

بورس امروز چهارشنبه 27 اسفند 99/ بورس در آخرین روز سال چگونه آغاز ...

شاخص کل بورس روز سه شنبه 26 اسفند 99 در نهایت با افزایش 36309 واحدی بر روی کانال یک میلیون و 290 هزار و 522 واحدی آرام گرفت. امروز چهارشنبه 27 اسفند 99 با گزارش لحظه به لحظه از تالار شیشه‌ای سعادت آبا...

NabzeBourse.ir/
بورس امروز شنبه 14 فروردین 1400/ شاخص بورس امروز چگونه بود؟ + فیلم

بورس امروز شنبه 14 فروردین 1400/ شاخص بورس امروز چگونه بود؟ + فیلم

شاخص کل بورس روز چهارشنبه 11 فروردین 1400 شاخص کل در نهایت با کاهش 8650 واحدی بر روی کانال یک میلیون و 294 هزار و 543 واحدی آرام گرفت. امروز شنبه 14 فروردین 1400 با گزارش لحظه به لحظه از تالار شیشه‌ای...

NabzeBourse.ir/

پیش‌بینی بورس امروز 15 فروردین / روند منفی بورس ادامه‌دار است؟

پیش بینی بورس فردا چهارشنبه 11 فروردین 1400/ بورس مثبت می‌شود؟

پیش بینی بورس فردا چهارشنبه 11 فروردین 1400/ بورس مثبت می‌شود؟

امروز 10 فروردین 1400 شاخص کل حالت نوسانی داشت و بعد از یک نزول، یک صعود را تجربه کرد، اما در نهایت در بازه قرمز رنگ به کار خود پایان داد. آیا بورس مثبت خواهد شد؟ آیا کانال 1.3 میلیون واحدی فردا از دس...

NabzeBourse.ir/
بورس در سال 1400 چگونه است؟ / انتخابات بورس را مثبت می‌کند؟

بورس در سال 1400 چگونه است؟ / انتخابات بورس را مثبت می‌کند؟

پیش‌بینی‌ها از روند بازار در سال 1400 متفاوت است. برخی بازار را مثبت و برخی تعادلی پیش‌بینی می‌کنند. بازار سهام از فاکتورهای مختلفی تاثیر می‌پذیرد و کارشناسان معتقدند باید این فاکتورها مشخص شود تا بتو...

TejaratNews.com/
عرضه اولین صندوق ای تی اف در بورس / حمایت از بورس ادامه‌دار است / بورس حباب ندارد

عرضه اولین صندوق ای تی اف در بورس / حمایت از بورس ادامه‌دار است / ...

وزیر اقتصاد از عرضه اولین صندوق قابل معامله در بورس (ای تی اف) دولتی شامل سه بانک با ارزش 16 هزار و 500 میلیارد تومان در بورس خبر داد. او همچنین گفته است: حمایت دولت از بورس ادامه‌دار است.

TejaratNews.com/
افزایش 17 هزار و 182 واحدی شاخص بورس تهران / بازدهی سالانه بورس تهران 150 درصد شد

افزایش 17 هزار و 182 واحدی شاخص بورس تهران / بازدهی سالانه بورس ته...

شاخص کل بورس ارواق بهادار تهران در پایان معاملات چهارشنبه آخرین روز کاری سال جاری با رشد 17 هزار و 182 واحد به رقم یک میلیون و 307 هزار و 657 واحد رسید.

FarsNews.ir/

بورس تهران تنها بورس سبز رنگ سال 1394 در میان 18 بورس معتبر خارجی

خفت‌گیری از سهامداران در گردنه‌ "گره معاملاتی" وام ودیعه مسکن به چه کسانی پرداخت می‌شود؟/احتمال افزایش وام کاهش 9 هزار واحدی شاخص بورس تهران/ ا رزش معاملات دو بازار از 6.5 هزار میلیارد تومان گذشت گرانفروشی نان، میوه و مرغ در صدر شکایات شرکت سبدگردان برلیان مجوز فعالیت گرفت سقوط 9 هزار دلاری بیت کوین تنها در چند روز بازگشت صف دلار به صرافی‌ها / سود یک میلیونی حتی به قیمت کرونا! قیمت طلا امروز 29 فروردین 1400/ عقب‌نشینی قیمت انواع سکه ریزش 9 هزار واحدی شاخص در پایان معاملات ورود کامل زنجیره فولاد به بورس کالا در حال عملیاتی شدن است شرکت سبدگردان تدبیر مجوز فعالیت گرفت بهبود نقدشوندگی بازار سهام با ورود سریع منابع مالی محدودیت اخذ موقعیت خرید فزاینده در قراردادهای آتی زعفران نگین لغو شد بورس انرژی میزبان عرضه انواع فرآورده پالایشی و پتروشیمی می‌شود قیمت خودرو‌های کار کرده در بازار امروز اوراق اجاره سهام منبع جدیدی برای تامین مالی از بازار سرمایه قیمت دلار امروز یکشنبه 29 فروردین 1400/ کاهش نرخ دلار در کانال 23 هزار تومان اطلاعیه اولیه عرضه محصولات فولاد مبارکه اصفهان برای روز دوشنبه مورخ 1400/01/30 قیمت دلار امروز 29 فروردین 1400 چقدر شد؟ نقدشوندگی بورس فدای دامنه نوسان؟! بررسی موضوع بورس در جلسه سران قوا بهبود نقدشوندگی بازار سهام با ورود سریع منابع مالی حاصل از انتشار اوراق برخورد قانونی با قرارداد‌های صوری مالکان "بورس" قربانگاه سهم‌های کوچک عرضه واحدهای سرمایه‌گذاری تعهد شده و تادیه نشده در نماد معاملاتی(فنابا4) گشایش مجدد حق تقدم خرید در نماد معاملاتی (زگلدشتح1) ویترین متنوع تالار صنعتی و معدنی بورس کالا افزایش نرخ 17 درصدی دو محصول صنعتی "بموتو" فروش املاک مشهد، تهران و قزوین "کقزوی" از طریق مزایده پذیرش میلگرد و شمش طلای دو شرکت در بازار اصلی نرخ رسمی 46 ارز ثابت ماند نحوه اخذ مالیات از بازیگران و اینفلوينسر‌ها قیمت دلار و یورو اعلام شد/ نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/1/29 ارز تخصیص دهند؛ کمتر از یک ماه نهاده دامی وارد می‌کنیم "اخابر " با افت 2 درصدی دارای صف فروش 36 میلیونی صف فروش 13 میلیونی در "حکشتی" معاملات منفی همراه با افت 2 درصدی در این بیمه ای‌ها "تنوین" در صفر تابلو سبزپوش است نمادهای معاملاتی "ونیکی"، "و آتی"، "غمارگ" بازگشایی شدند فوتی‌های تهران به بیش از 130 نفر در روز رسید// ريیس شورای شهر تهران: آمار فوتی‌های کرونایی در تهران ... تغییر دوباره دامنه نوسان بورس از ابتدای اردیبهشت‌ماه حمایت واقعی دولت از بورس به چه معناست؟ اسامی برندگان قرعه‌کشی ایران‌خودرو مشخص شد "فرابورس" و "انرژی 3" با افت 2 درصدی در حال معاملات گروه قندی نیز همسو با دیگر گروه ها معاملاتی پر عرضه را تجربه می کنند گروه انبوه سازان سراسر قرمزپوش است تعداد سهام مجاز (باز): 484| تعداد سهم های صف فروش :377| درصد تقریبی:78درصد "رنیک" و "رمپنا" بر مدار منفی معاملات "ثفارس" همراه با افت یک درصدی شاخص کل با گذشت یک ساعت از بازار افت 5 هزار واحدی را تجربه کرد

در حال بارگیری...