طلا از ادامه پرواز بازماند/ دلار پرید

طلا از ادامه پرواز بازماند/ دلار پرید

بازار مالی ایسنا نوشت: قیمت طلای جهانی امروز(دوشنبه) کاهش یافت، زیرا دلار آمریکا قوی‌تر و چشم‌انداز افزایش نرخ فدرال رزرو پس از آمارهای اقتصادی هفته گذشته جذابیت این فلز را کاهش داد.

بهای هر اونس طلا تا ساعت 7 و 10 دقیقه صبح به وقت شرقی با 0.1 کاهش به 2003 دلار و 90 سنت رسید و قیمت طلا نیز به 2004 دلار و 90 سنت رسید.

شاخص دلار 0.2 درصد بالاتر بود و شمش را برای خریدارانی که سایر ارزها دارند گران شد.

داده‌ها نشان داد که خرده‌فروشی‌های ایالات‌متحده در ماه گذشته 0.3 درصد کاهش یافت اما افزایش‌ها در ژانویه و فوریه باعث شد که هزینه‌های مصرف‌کننده در سه ماهه اول سرعت داشته باشد.

احساسات مصرف‌کننده در ایالات‌متحده در ماه آوریل افزایش یافت اما خانوارها انتظار داشتند که تورم در 12 ماه آینده افزایش یابد. گزارش جداگانه‌ای نشان داد که تولید در کارخانه‌های ایالات متحده در ماه مارس بیش از حد انتظار کاهش یافت اما در سه‌ماهه اول رشد اندکی داشت.

کریستوفر والر، ريیس بانک مرکزی آمریکا گفت که بانک‌های مرکزی آمریکا با توجه به افزایش یک سال در نرخ‌ها نتوانستند به هدف دو درصدی تورم بازگردند و باید همچنان نرخ‌های بهره را افزایش دهند. بازارها با احتمال 80.8 درصدی افزایش 25 واحدی در ماه می را در نظر دارند.

طلا به طور سنتی محافظ در برابر تورم در نظر گرفته می‌شود، اما نرخ‌های بهره بالاتر جذابیت شمش‌های بدون بازده را کاهش می‌دهد.

بر اساس گزارش رویترز، اس‌پی‌دی‌آر گلد تراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان اعلام کرد که دارایی‌های آن 0.31 درصد کاهش یافت و از 930.61 تن در روز پنجشنبه به 927.72 تن در روز جمعه رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با 0.6 درصد کاهش به 25.22 دلار رسید، پلاتین 0.8 درصد کاهش یافت و به 1036 دلار و 26 سنت رسید و پالادیوم 1.1 درصد کاهش یافت و به 1487 دلار و هشت سنت رسید.

بیشتر بخوانید:

  • توصیه مهم رییس اتحادیه طلا به مردم/ طلا و سکه بخریم یا نخریم؟

35220

local_offerبرچسب‌ها:

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد