افزایش صادرات نفت ایران به ونزويلا

افزایش صادرات نفت ایران به ونزويلا

ایران عرضه یک گرید نفتی که ونزويلا از آن برای افزایش بهره‌وری پالایشگاه‌های فرسوده خود و اختصاص نفت بیشتر برای صادرات استفاده می‌کند را افزایش داد.

به گزارش ایسنا، این دو کشور عضو اوپک که تحت تحریم‌های آمریکا قرار دارند، در سال‌های اخیر همکاری انرژی را تحکیم کرده‌اند و نفت سنگین و کالاهای دیگر ونزويلا با بنزین، میعانات، قطعات پالایشگاهی و مساعدت فنی ایران سواپ شده است.

این سواپ از ماه مه که شرکت‌های دولتی ایران و ونزويلا قراردادی برای به‌سازی پالایشگاه ال پالیتو امضا کردند، افزایش پیدا کرده است.

طبق اسناد مشاهده شده توسط رویترز، شرکت نفت دولتی PDVSA ونزويلا، قرار است چهار میلیون بشکه نفت سنگین ایران را ماه میلادی جاری دریافت کند که بالاتر از 1.07 میلیون بشکه وارد شده در ژوين و حجم مشابه در ماه مه است که یک قرارداد تامین با شرکت دولتی نفت ایران اینترترید امضا شد.

انتظار می‌رود این محموله‌ها تا پایان ماه جاری توسط دو ابرنفتکش ایرانی به بندر خوزه ونزويلا تحویل داده شوند.

شرکت PDVSA، نفت ایران را در تاسیسات مناسب این گرید نفتی برای افزایش تولید سوختهای موتوری، پالایش می کند. واردات نفت ایران کمک می کند این شرکت گریدهای نفتی سبک‌تر خود را برای بلندینگ و صادرات اختصاص دهد. شرکت PDVSA همچنین به واردات حدود دو میلیون بشکه میعانات ایران در ماه ادامه داده است که به افزایش تولید گریدهای نفتی قابل صادرات کمک کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، صادرات نفت ونزويلا در ژوين به دلیل تعمیرات در بندر نفتی اصلی این کشور و تاخیر در صدور مجوز صادرات به دلیل تغییرات صورت گرفته در شرایط پرداخت پول، به پایین‌ترین حد از اکتبر سال 2020 نزول کرد.

پرواز تهران – چین: 175 میلیون تومان؛ چرا؟ بازار از مشاغل خدماتی اشباع شده است سهم کمتر از یک درصدی فرش و صنایع دستی از صادرات غیرنفتی هزینه وام مسکن باز هم کاهش یافت/ متاهل ها چه قدر برای وام باید بپردازند؟ مناطق محبوب خریداران مسکن در تهران ‌فارس من| مطالبه مردمی برای برخورد با عاملان گرانی لوازم خانگی سفر وزیر ارتباطات به قزاقستان فارس من| مطالبه پرداخت وام بدون ضامن/ وزارت اقتصاد:16 همت وام بدون ضامن پرداخت شد تامین مصالح نهضت ملی مسکن با تشکیل زنجیره تامین بین دو وزارتخانه‌ کاهش 28.7 درصدی تردد درمحورهای برون‌شهری نقش تعمیر نیروگاه‌ها در جلوگیری از خاموشی‌/هزینه سنگین دولت برای تعمیر واحدهای تولید برق خبر جدید در مورد یارانه دارو/یارانه دارو کجا میرود؟ رشد 22 درصدی صادرات 4 ماهه در مقایسه با امکانات کشور مطلوب نیست ممنوعیت افتتاح حساب گروهی برای کارکنان شرکت‌ها در ماه های آینده، بعید است تورمی چون خرداد داشته باشیم / تورم احتمالا بین 30 تا 40درصد قوانین حوزه دانش بنیان تسهیل شود/ افزایش 80 الی 150 هزار بشکه ای تولید با احیای چاه های کم بازده این مناطق تهران برای خریداران مسکن محبوبتر است + جدول فارس من| مطالبه واگذاری سهام عدالت به متولدان قبل از 1400 درآمد نجومی مشاوران املاک متاورسی در ایران آخرین قیمت گل سرسبد سایپا در بازار + جدول قیمت طلا و سکه امروز 17 مرداد 1401 حاصل فعالیت دولت ريیسی برای بورس چه بود؟ خبر جدید درباره یارانه نقدی و ارز دارو خبر خوش برای متقاضیان وام مسکن | روند کاهشی هزینه وام مسکن ادامه دارد خودداری دو شرکت از پذیرش نمایندگان سهام عدالت دوربرگردان قانون جهش مسکن بخاطر یک بهانه/ پرونده متقاضیان مسکن در وزارت راه کجاست؟ افتتاح حساب گروهی برای کارکنان شرکت‌ها ممنوع شد اولین کشتی باری به آب های اوکراین رسید شوکی که نذری‌های محرم را از رونق انداخت عرضه کنندگان گوشت قرمز از پرداخت مالیات معاف شدند تعیین تکلیف دولت برای کارت نان به کجا رسید؟ | چه کسانی یارانه نان دریافت می کنند؟ درآمد نجومی مشاوران املاک متاورسی در ایران/... تحریم‌ها مانع پرداخت بدهی برقی افغانستان شدند تاکسی خودران بایدو مجوز گرفت چرا غرب از تحریم‌ها علیه نفت روسیه عقب‌نشینی کرد؟ هزینه وام مسکن باز هم کاهش یافت قیمت نفت برنت به 95 دلار رسید قیمت نفت برنت به 95 دلار رسید بدهی خارجی در دولت سیزدهم کاهش یافت/ دیگر خبری از استقراض‌های پی‌درپی و چاپ پول نیست کدام اینترنت طرفدار بیشتری دارد؟ روند کاهشی هزینه وام مسکن ادامه دارد خاندوزی: تلاش دولت بر این است که کارها معطل نماند یک بام و دو هوای دولت در تنظیم بازار کالاهای اساسی/ جریمه عجیب و سنگین برای تولید کنندگان رب تردد در شمال کشور روان است دردسرهای بی پایان قیر تهاتری/ اصلاح قانون به سود فساد قیر رایگان؟ وزش باد شدید، رگبار و رعد و برق در شمال کشور 75درصد مصرف کنندگان آمریکایی در پرداخت صورت حساب مشکل دارند قیمت اوراق مسکن برای مجردها و متاهل‌ها تشریح دلیل کمبود دستمال کاغذی و پوشاک در بازار/ 50 درصد مواد اولیه وارداتی است فارس من| مطالبه مردمی برای عرضه چادر و روسری با قیمت مناسب