راه‌اندازی سامانه معاملاتی بومی تا خرداد 1400

راه‌اندازی سامانه معاملاتی بومی تا خرداد 1400

مدیر فناوری بورس گفت: تا اواخر خرداد سال آینده سامانه معاملاتی داخلی، قابلیت اجرایی شدن دارد اما نیازمند بررسی‌های بیشتری است.

به گزارش تجارت‌نیوز، روح‌الله دهقان، مدیر فناوری بورس در رابطه با زیرساخت‌های معاملاتی، اظهار کرد: شرکت مدیریت فناوری بورس تهران در سال 73 تحت عنوان خدمات بورس تشکیل شد، وظیفه ذاتی این شرکت ارايه خدمات زیرساختی معاملات و پس از معاملات است.

او بیان کرد: مشتری‌های ما شرکت‌های کارگزاری هستند اما جایی که به عموم مردم متصل می‌شود مربوط به کارگزاری‌ها است.

دهقان تصریح کرد: درگاه آنلاین در خدمت کارگزاری‌ها است دروازه‌ای که ما در خدمت کارگزاری گذاشتیم مرز بین ما و کارگزاری‌ها است.

او بیان کرد: در ابتدای سال ما 9 شرکت omc داشتیم اما تا کنون به 11 عدد رسیده است و 12 شرکت دیگر در دست بررسی است.

دهقان افزود: ما دو سامانه معاملاتی داریم که نخست می‌توان به بورس تهران و سپس فرابورس اشاره کرد.

این مقام مسيول گفت: 25 و 26 اسفند 98 در سامانه معاملاتی فرابورس با مشکل مواجه شدیم به سبب آنکه سامانه ظرفیت گنجایش حجم وارده را در رابطه با سفارشات نداشت.

دهقان گفت: تا 6 ماه نخست سال با کندی معاملات مواجه بودیم اما توقفی در نمادی رخ نداد ، اما در کنار این موارد به سبب افزایش حجم معاملات سامانه معاملات تا حدودی با کندی مواجه می‌شد.

او افزود: سامانه عرضه اولیه یک سامانه مجزا از سامانه معاملاتی است.

دهقان تصریح کرد: در مواردی که مرجع رسیدگی به این نتیجه برسد که مشکل از کارگزاری یا شرکت فناوری بوده برای آن‌ها جریمه‌هایی در نظر گرفته شده است.

او بیان کرد: مشکلی که در رابطه با امر مذکور پیش آمد و رسیدگی شد مربوط به سال 98 بود که یک مبلغی به آن فرد سهامدار پرداخت شد.

دهقان گفت: فاز یک سامانه معاملاتی داخلی در سه ماه گذشته به پایان رسید و اکنون زیر بار تست است. تا اواخر خرداد سال آینده سامانه داخلی قابلیت اجرایی شدن دارد اما نیازمند بررسی‌های بیشتری است.

مدیر فناوری بورس گفت: سامانه تسویه یک سامانه مجزا است که اوایل سال سامانه تسویه بومی به بهره‌برداری رسید.

او بیان کرد: اکنون یک سامانه بومی را در اختیار دادیم که تاریخچه معاملات از سال 73 را در درون خود دارد که تا کنون یک میلیارد معاملات را ثبت کرده است.

دهقان گفت: هیچ بورسی به سمت t+0 نمی‌رود به سبب آنکه ریسک‌هایی که دارد بسیار زیاد است.

او افزود: یک سری تغییراتی را داریم بر سامانه معاملاتی انجام می‌دهیم اما فعلا نمی‌توانیم صحبت چندانی را در این خصوص انجام دهیم.

این مقام مسيول تصریح کرد: براساس فنی می‌توان گفت امکان دستکاری سامانه معاملات وجود ندارد، ما تمامی اطلاعات را در سامانه معاملات بورس قرار می‌دهیم.

او افزود: اختلالات در ثبت معاملات را رسیدگی می‌کنیم.

دهقان گفت: فاز اول هوش مصنوعی به یادگیری عمیق باز می‌گردد، اگر بشود این را به درستی مدیریت کرد می‌توان رفتارهای پر خطر سهامداران را شناسایی کرد.

آخرین اخبار بورس را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

توضیحات ريیس کل بانک مرکزی درباره بازار سرمایه

توضیحات ريیس کل بانک مرکزی درباره بازار سرمایه

توضیحات ريیس کل بانک مرکزی درباره بازار سرمایه

BourseNews.ir/
پیشنهاداتی برای پایان دادن به مشکلات بازار سرمایه

پیشنهاداتی برای پایان دادن به مشکلات بازار سرمایه

عضو هیات مدیره کارگزاری بورسیران گفت: دل بستن به حمایت‌های حقوقی ها از بازار، بسیار ساده لوحانه است؛ چرا که هیچ گاه از بازار سرمایه به صورت جدی حمایت نکرده‌اند و شاید هم توان این کار را نداشته باشند.

BourseNews.ir/
چشم انداز بازار سرمایه در سال 1400/تاثیر انتخابات ریاست جمهوری بر بورس

چشم انداز بازار سرمایه در سال 1400/تاثیر انتخابات ریاست جمهوری بر ...

یکی از اقدامات لازم دیگر این است که سازمان بورس باید صورت‌های مالی خود را منتشر کرده و برنامه استراتژیک ده ساله اعلام شود.

BourseNews.ir/
طراحی یک بسته جامع برای دامنه نوسان / دستورالعمل کارگزاری‌ها بازنگری می‌شود

طراحی یک بسته جامع برای دامنه نوسان / دستورالعمل کارگزاری‌ها بازنگ...

ريیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه دست‌کاری قیمتی در بورس صحت ندارد، گفت: فردا در شورای عالی بورس پیشنهاد خواهیم داد که اجازه دهد بسته جامعی برای دامنه نوسان تهیه نماییم.

TejaratNews.com/
انتخابات ریاست‌جمهوری و برجام؛ دو مولفه اثرگذار بر بازار سرمایه

انتخابات ریاست‌جمهوری و برجام؛ دو مولفه اثرگذار بر بازار سرمایه

بازار سرمایه در سال 99 با فراز و نشیب‌های زیادی مواجه شد. مجموعه عوامل بسیاری در این فراز و نشیب اثرگذار بودند و میتوان گفت در بسیاری از موارد، به بازار سهام...

EghtesadOnline.com/
توسن در راه بازار سرمایه

توسن در راه بازار سرمایه

شرکت توسعه سامانه نرم افزاری نگین (توسن)، یکی از شرکت‌های فعال و موفق در حوزه فناوری اطلاعات بانکی و پرداخت کشور از ورود خود به بازار سرمایه خبر داد.

BourseNews.ir/

تجهیز 670 هزار میلیارد تومان منابع در بازار سرمایه

چشم انداز مثبت بازار سرمایه در بلند مدت

چشم‌انداز بازار سرمایه در بلندمدت قطعا مثبت است

نقش مهم بازار سرمایه در تحقق شعار سال 1400

حضور شرکت‌های هوایی با تشکیل کنسرسیوم در بازار سرمایه

لزوم توسعه بازار مشتقه و سامانه معاملاتی/ رخدادهای سیاسی و اقتصادی سال جاری بر بورس اثرگذار خواهند بود

لزوم توسعه بازار مشتقه و سامانه معاملاتی/ رخدادهای سیاسی و اقتصادی...

خاتونی، کارشناس بازار سرمایه در گفت و گو با اقتصاد آنلاین به بررسی روند سال گذشته پرداخت و نظر خود را در مورد روند بورس در 1400 اعلام کرد.

EghtesadOnline.com/
قیمت میوه و صیفی‌جات در مرکز عمده فروشی گوشت قرمز ارزان می‌شود راه‌اندازی مرکز ارتباط نهادهای مالی تداوم رکود در بازار خودرو/ قیمت‌های غیرواقعی در فضای مجازی احتکار مسکن توسط موسسات مالی/ جزيیات تعویض خانه با زمین واحد‌های مرغ مادر جوجه‌ها را قاچاق کردند مجمع "دپارس" با محور افزایش سرمایه خبر جدید از همکاری ایران و کره "تماوند" تا 10 روز دیگر به مجمع می‌رود سوددهی "غمارگ" از نیمه اردیبهشت ماه قاچاق جوجه‌های یک روزه/ احتمال التهاب دوباره در بازار مرغ تجمع سهامداران مقابل ساختمان سازمان بورس تسهیلات جدید مسکن پرداخت می شود نگاهی بر روند معاملات امروز بورس تهران برگزاری بزرگترین انتخابات اقتصادی کشور در ماه های آتی+فیلم انتخابات شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی، تحقق اقتصاد مردمی تعیین ‌تکلیف مدیریت سهام 30میلیون مشمول سهام عدالت با برگزاری انتخابات حاشیه‌های امروز بورس 25 فروردین / معاملات مثبت شستا هم شاخص را صعودی نکرد ارزش سهام عدالت امروز 25 فروردین شاخص بورس دوباره منفی شد ارزش دارایکم و پالایشی یکم امروز 25 فروردین وجود بیش از 3‌هزار و 600 طرح نیمه‌تمام صنعتی بالای 80 درصد پیشرفت آخرین وضعیت قیمت‌گذاری سیمان با امید به تعیین نرخ تا 30 روز آینده + آمار صادرات تغییر مالکیت 510 میلیون اوراق بهادار مالی ارزش پالایشی یکم 25 فروردین 1400 کاهش ارزش سهام عدالت در آخرین روز هفته سوم فروردین قیمت روز خودرو در 25 فروردین قیمت روز خودرو‌های صفر بالای یک میلیارد آتش بی‌تدبیری در خرمن نمادهای کوچک "بورس" نرخ جدید دلار و یورو/ سومین نرخ ارز صرافی ملی 1400/1/25 رشد 105 درصدی فروش شرکت‌های معدنی بورس فعالیت مجدد مزرعه استخراج رمز ارز رفسنجان عقب‌نشینی 1365 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 7 هزار میلیارد تومان گذشت بانک مرکزی در سقوط بورس مقصر است؟ عرضه عمده سهام غیرمدیریتی در نماد معاملاتی آرمان 4 شاخص در پایان ریزش 1365 واحدی داشت موفقیت نخستین عرضه صادراتی آلومینیوم در بورس کالا/ فلز نقره‌ای آغازگر صادرات فلزات از مسیر بورس غرضی: ريیس‌جمهور شوم نرخ تورم صفر می‌شود گوشت و مرغ گران نمی‌شوند! قیمت طلا امروز 25 فروردین 1400/ صعود 150 هزار تومانی قیمت سکه تاثیر منفی "شپنا"،"فملی" و "شبندر" بر شاخص میزان افزایش قیمت سیمان مشخص می‌شود/ رایزنی برای عرضه سیمان در بورس کالا راه اندازی مرکز ارتباط نهادهای مالی راه‌اندازی ابزاری جدید برای شرکت‌های سرمایه‌گذاری / اوراق اجاره سهام، جذاب‌تر از سپرده بانکی برای صن... روند نرخ طلا و سکه صعودی شد یارانه رمضان امشب واریز می‌شود رشد 105 درصدی فروش شرکت‌های معدن و صنایع معدنی در بازار سرمایه دستگیری اعضای باند زمین‌خواری در کشور نرخ جدید دلار/ دومین نرخ ارز صرافی ملی 1400/1/25 واردات واکسن کرونا با ارز نمایی

در حال بارگیری...