بررسی تاثیر اخبار سیاسی بر بورس / خروج از پروتکل‌ها «پیش‌خور» شده است!

بررسی تاثیر اخبار سیاسی بر بورس / خروج از پروتکل‌ها «پیش‌خور» شده است!

یک کارشناس بورس می‌گوید: معمولا بعد از اینکه تصمیم نهایی در رابطه با خروج ایران از پروتکل‌های الحاقی یا تصویب لایحه بودجه گرفته می‌شود بازار سهام در دو یا سه روز ابتدایی بر اساس تاثیر و جو هیجانی حاصل از تصمیم گرفته شده مثبت یا منفی می‌شود اما بعد از چند روز دوباره به حالت معمول و متعادل خود بازمی‌گردد.

به گزارش تجارت‌نیوز، طبق جلسه امروز مجلس پروتکل الحاقی از 5 اسفند 99 متوقف و بازرسی‌های آژانس صرفا محدود به نظارت‌های پادمان خواهد شد. اما این تصمیم چه تاثیری بر بازار سهام دارد؟

حمیدرضا فرهادی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز در رابطه دامنه نوسان نامتقارن بورس گفت: چیزی که مشخص بود این است که راهکارهایی مانند کاهش دامنه نوسان و بسته افزایش ظرفیت اعتباری کوتاه‌مدت بودند و بازار سهام پس از چند روز به شکل قدیم خودش بازگشت. اما بازار سهام منتظر بحث‌های بلندمدت مانند تعیین تکلیف شدن لایحه بودجه و خروج ایران از پروتکل‌های الحاقی بودند و به نظرم بورس بازاری هوشمند است و سهامداران و بازار قبل از هز اتفاقی نتایج را پیش‌خور می‌کنند.

این کارشناس در رابطه با روابط دیپلماتیک ایران و آمریکا گفت: روی کار آمدن بایدن در آمریکا تغییر مهره و تغییر تاکنیک در سیاست‌های آمریکا است و این انتخاب در بالاترین حد خود یک تغییر استراتژی است و به نظرم چشم‌انداز آمریکا هیچ تغییر نکرده است. چون در سیاست‌های کلی ایران و آمریکا تغییر خاصی حاصل نشده و اگر روابط ایران و آمریکا در همین سطح بماند قیمت دلار نیز نوسان ندارد و در نتیجه بازار سهام نیز تغییر خاصی نمی‌کند. اما به نظرم بورس تثبیت قیمت دلار را پیش‌خور کرده است و برای همین به افزایش قیمت‌های جهانی و سایر متغییرهای مثبت واکنشی نشان نمی‌دهد و درجا می‌زند.

این کارشناس در رابطه با پیش‌بینی روند بورس در آینده گفت: به نظر می‌رسد چون تغییرات زیادی صورت نگرفته بازار سهام رشد یا نزول شدیدی در آینده نخواهد داشت و متعادل خواهد بود.

این کارشناس در پایان افزود: معمولا بعد از اینکه تصمیم نهایی در رابطه با خروج ایران از پروتکل‌های الحاقی یا تصویب لایحه بودجه گرفته می‌شود بازار سهام در دو یا سه روز ابتدایی بر اساس تاثیر و جو هیجانی حاصل از تصمیم گرفته شده مثبت یا منفی می‌شود اما بعد از چند روز دوباره به حالت معمول و متعادل خود بازمی‌گردد.

همچنین به عقیده عباس‌علی حقانی‌نسب، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز در رابطه با پروتکل‌های الحاقی گفت: خروج از پروتکل‌های الحاقی یک جور نمایش انتخاباتی برای مجلس است و آمریکا نیز این موضوع را می‌داند و پیش‌بینی می‌شود خروج ایران از این پروتکل‌ها با واکنشی از سمت آمریکا همراه نباشد و همین موضوع باعث می‌شود اتفاق غیر منتظره‌ای در بازار دلار و بورس رخ ندهد.

آخرین اخبار بورس را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

پروپیلن پالایش نفت شازند مهمان امروز بورس انرژی

پروپیلن پالایش نفت شازند مهمان امروز بورس انرژی

در رینگ داخلی بورس انرژی پروپیلن پالایش نفت شازند عرضه خواهد شد.

BourseNews.ir/
بورس امروز یکشنبه 10 اسفند 99/ 2 درصد نماد‌ها صف خرید! + فیلم

بورس امروز یکشنبه 10 اسفند 99/ 2 درصد نماد‌ها صف خرید! + فیلم

شاخص کل بورس روز شنبه مورخه 9 اسفند 99 در نهایت با کاهش 11855 واحدی بر روی کانال یک میلیون و 193 هزار و 976 واحدی آرام گرفت.. امروز یکشنبه مورخه 10 اسفند 99 با گزارش لحظه به لحظه از تالار شیشه‌ای سعاد...

NabzeBourse.ir/

پیش‌بینی بورس امروز 10 اسفند 99

تداوم افت شاخص بورس در معاملات امروز بازار

پیش بینی بورس فردا 10 اسفند 99/ بورس صعودی خواهد شد؟

کاهش 8601 واحدی شاخص بورس تهران / ارزش معاملات 9.6 هزار میلیارد تومان شد

یک اتفاق دیگر برای بورس! / کارگزاری‌ها اعتبارات را پس می‌گیرند؟

یک اتفاق دیگر برای بورس! / کارگزاری‌ها اعتبارات را پس می‌گیرند؟

آخر سال است و بازار سهام در صف‌های فروش قفل شده و درحالی که بازار با کمبود نقدینگی همره است هر روز شاهد خروج پول حقیقی از بازار سهام هستیم. حالا کارگزاری‌ها نیز می‌خواهند اعتباراتی که مشتریان دادند را...

TejaratNews.com/

رشد 140 درصدی صف‌های فروش بورس/ منفی 2 درصد راهی برای ضرر کمتر

ایران در همایش «بورس 1400»

ایران در همایش «بورس 1400»

همایش ملی چشم‌انداز بورس در سال 1400 با بررسی اقتصاد ایران، بازار مسکن، طلا، کالا، رمز ارزها و سهام روز 17 اسفند به دو شکل حضوری و آنلاین برگزار می‌شود.

Sena.ir/
"کالا" و "بورس" هم با افت یک درصدی صف فروش 6 میلیونی دارند

"کالا" و "بورس" هم با افت یک درصدی صف فروش 6 میلیونی دارند

"کالا" و "بورس" هم با افت یک درصدی صف فروش 6 میلیونی دارند

BourseNews.ir/
حاشیه‌های بورس 10 اسفند 99 / رکورد کمترین ارزش معاملات نیمه دوم سال شکسته شد

حاشیه‌های بورس 10 اسفند 99 / رکورد کمترین ارزش معاملات نیمه دوم سال شکسته شد

در پایان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بورس تهران با افتی 0٫72 درصدی به روند نزولی چند روز اخیر خود ادامه داد. ارزش معاملات خرد نیز به کمتر از 2 هزار میلیارد تومان رسید.

TejaratNews.com/

نمای پایانی بورس امروز/ دامنه نوسان نامتقارن؛ نوش دارویی که اثر نمی‌کند

بیش واکنش‌ها دلیل عمده اتفاقات در بازار سرمایه

بیش واکنش‌ها دلیل عمده اتفاقات در بازار سرمایه

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: بیش واکنشی یکی از ناهنجاری‌های قابل مشاهده در بازار سرمایه است، که پیامدهای مخربی از جمله عدم کارایی بازار را به دنبال دارد.

Sena.ir/

بیش واکنشی یکی از ناهنجاری‌های قابل مشاهده در بازار سرمایه است

کتاب «نقش مالی رفتاری در بهبود مدیریت سرمایه‌گذاری» به کتابخانه سازمان بورس رفت

کتاب «نقش مالی رفتاری در بهبود مدیریت سرمایه‌گذاری» به کتابخانه سازمان بورس رفت

در این کتاب نویسندگان از تجربیات خود و دیگران مدیران سرمایه‌گذاری سخن گفته اند و بیان ساده و صریح آنها در ذکر مسايل پیرامون مدیران سرمایه‌گذاری از ویژگی‌های بارز آن است.

Sena.ir/
انتخابات 20 اسفند، تعیین‌کننده سرنوشت شرکت‌های سهام عدالت کمبود بنزین چقدر جدی است؟ کاهش 80هزار تومانی قیمت سکه افشای اطلاعات بانک ایران زمین / فروش املاک مازاد استاندار قزوین: شرکت نیرو محرکه باعث رونق قطعه سازان شده است وام اجاره تا پایان اسفند تمدید شد کتاب «نقش مالی رفتاری در بهبود مدیریت سرمایه‌گذاری» به کتابخانه سازمان بورس رفت تلاش دولت برای کاستن عوارض غیراقتصادی موثر بر بازارسرمایه کاهش 30درصدی قیمت لوازم خانگی برداشت یک درصدی فولاد مبارکه از زاینده رود جشنواره کارشناسی خودرو "اتوشناس" پرداخت خسارت بیمه خودرو به صورت آنلاین با "بیمیتو" چطور یک سرور مناسب برای استارت آپ انتخاب کنیم؟ ادامه روند نزولی در بورس تهران ایران، پرواز از مبدا و مقصد 32کشور را ممنوع کرد تاثیر افزایش نرخ بهره اوراق قرضه آمریکا بر انتشار صکوک خیار رکورد افزایش قیمت در بهمن را شکست آشنایی با نقشه راه استارت‌آپ قیمت بلیت اتوبوس برای عید گران می‌شود؟ تنظیم قیمت‌ها باید طبق عرضه و تقاضا باشد نه شیوه دستوری حاشیه‌های بورس 10 اسفند 99 / رکورد کمترین ارزش معاملات نیمه دوم سال شکسته شد استخدام 20 هزار فرزند شهید و ایثارگر جزيیات اعطای تسهیلات در قالب طرح "نسخ الکترونیکی پزشکان" اطلاعیه دفتر روحانی درباره اظهارات واعظی پیرامون گران کردن ارز بانک رفاه کارگران وجه التزام اقساط غیر جاری تسهیلات کادر درمان را می بخشد اولین واکنش بازار ارز به وعده ارزانی روحانی / دلار چقدر شد؟ ارزش سهام عدالت امروز 10 اسفند 99 رشد 1100 درصدی فروش اوراق بدهی در بهمن ماه/ صندوق‌ها به جای خرید سهام فقط اوراق بدهی می‌خرند ایران در همایش «بورس 1400» نرخ دلار در صرافی ملی برای پنجمین بار کاهش یافت / دلار وارد کانال 24 هزار تومانی شد امیدواریم شاهد روند کاهشی نرخ ارز باشیم وعده جدید روحانی درباره نرخ ارز ارزش پالایشی یکم 10 اسفند 99 سقف درآمد‌های دولت در لایحه بودجه مشخص شد تداوم افت شاخص بورس در معاملات امروز بازار کاهش 8601 واحدی شاخص بورس تهران / ارزش معاملات 9.6 هزار میلیارد تومان شد سهام عدالت، چگونگی تبدیل فرصت تاریخی حمایت از مردم به ابزاری برای نقره داغ کردن آنها نمای پایانی بورس امروز/ دامنه نوسان نامتقارن؛ نوش دارویی که اثر نمی‌کند مصوبه‌ای که فرصت سوبسید فروشی را از صنایع مادر گرفت! قیمت دلار وارد کانال 24 هزار تومانی شد / چهارمین نرخ ارز در صرافی ملی 99/12/10 ارزش سهام عدالت 171 هزار تومان کاهش یافت افت شاخص با ریزش 8 هزار واحدی ارزش دارایکم و پالایشی یکم امروز 10 اسفند 99 قالیباف: دولت باید برای افزایش حقوق بازنشستگان کشوری از مجلس مجوز می‌گرفت قصد ما این نیست که سقف حقو... تعرفه 86درصدی برای واردات خودرو در سال آینده قیمت دلار به 25047 تومان رسید / سومین نرخ ارز در صرافی ملی 99/12/10 پروپیلن پالایش نفت شازند مهمان امروز بورس انرژی معامله بیش از 44 هزار قرارداد توسط شرکت تولید نیروی برق پرند مپنا ثبت نخستین معامله مناقصه‌گذار در بورس کالا مجلس به دنبال کاهش حقوق بازنشستگان نیست

در حال بارگیری...