سند راهبردی ایدرو 1406 رونمایی شد

سند راهبردی ایدرو 1406 رونمایی شد

همزمان با 26 تیرماه، پنجاه و پنجمین سالگرد تاسیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) از ویرایش نخست سند راهبردی ایدرو 1406 رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایدرو، در مراسمی همزمان با پنجاه و پنجمین سالگرد تاسیس ایدرو و با حضور ريیس و دبیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت صمت، مدیرکل دفتر وزارتی صمت، اعضای هیات عامل ایدرو، معاونان و مدیران سازمان و شرکت‌های تابعه از ویرایش نخست سند راهبری ایدرو 1406 رونمایی شد.

معاون وزیر صمت و ريیس هیات عامل ایدرو در این مراسم با اشاره به مختصات خاص اقتصاد کشور، سند راهبردی جدید ایدرو را مبتنی بر توسعه تحول محور برشمرد و گفت: چشم‌انداز ایدرو در سند راهبردی، پیشرو در توسعه صنعتی و گسترش بن سازه (پلت فرم) های نوسازی و نوآوری صنعتی در افق 1406 خواهد بود.

علی نبوی توانمندسازی و نوسازی صنایع، توسعه بن سازه (پلت فرم) های نوآورانه، توسعه هدفمند سرمایه‌گذاری و توسعه مدیریت و ارتقای شایستگی‌ها را چهار راهبرد کلان ایدرو بر اساس سند جدید عنوان کرد..

ريیس هیات عامل ایدرو گفت: در راستای توانمندسازی و نوسازی صنایع ایجاد شبکه ارزیابی، رتبه بندی و نظارت بر ارايه دهندگان خدمات، شناسایی حلقه‌های دانشی و ایجاد پلت فرم‌های بهم رسان ذی نفعان این حوزه، تسهیل‌گری در ارايه خدمات مشاوره‌ای و تسهیل‌گری در تامین مالی اجرای طرح‌های بهسازی، بازسازی و نوسازی از جهت‌گیری های این راهبرد کلان ایدرو است.

به گفته نبوی، تحرک بخشی به جریان کسب و کارهای نوظهور و فناور محور، بهم رسانی عرضه و تقاضای فناوری، حمایت از نوآوری فناورانه و رسوخ آن در صنایع و ایفای نقش فعال در توسعه و تعمیق ساخت داخل از دیگر جهت‌گیری های اصلی این راهبرد به شمار می‌رود.

معاون وزیر صمت، شناسایی زمینه‌های سرمایه گذاری منتخب و سودآور، ارزیابی و انتخاب شرکای راهبردی داخلی و خارجی، مولد سازی دارایی‌ها و تنوع بخشی به روش‌های تامین مالی، گسترش روش سرمایه گذاری و اخذ بهره مالکانه و استفاده حداکثری از توان ساخت داخل را به عنوان جهت گیری های توسعه هدفمند سرمایه‌گذاری به عنوان سومین راهبرد کلان جدید ایدرو عنوان کرد.

نبوی در ادامه در تشریح جهت‌گیری های اصلی راهبرد توسعه مدیریت و ارتقای شایستگی نیز گفت: ایجاد شبکه‌ای منسجم، توانمند و ذی‌صلاح از ارايه دهندگان خدمات توسعه کسب‌وکار و بهبود حاکمیت شرکتی با محوریت ارتقای عملکرد، مهارت‌ها و توان مدیریتی شرکت‌های تحت پوشش می‌تواند به تقویت و بالندگی سرمایه‌های انسانی و سازمان بنگاه‌های تولیدی و خدماتی کمک کند.

ريیس هیات عامل ایدرو همچنین خط مشی و محورهای راهبری عمومی شرکت‌های تابعه‌ ایدرو را رعایت قوانین و انجام تکالیف قانونی، اهتمام برای تحقق و بهبود عملکرد، پایش و نظارت، مدیریت منابع و مصارف، مدیریت ساختار منابع انسانی و تحقق انتظارات سازمان به عنوان سهامدار ذکر کرد.

هزینه وام مسکن باز هم کاهش یافت/ متاهل ها چه قدر برای وام باید بپردازند؟ مناطق محبوب خریداران مسکن در تهران ‌فارس من| مطالبه مردمی برای برخورد با عاملان گرانی لوازم خانگی سفر وزیر ارتباطات به قزاقستان فارس من| مطالبه پرداخت وام بدون ضامن/ وزارت اقتصاد:16 همت وام بدون ضامن پرداخت شد تامین مصالح نهضت ملی مسکن با تشکیل زنجیره تامین بین دو وزارتخانه‌ کاهش 28.7 درصدی تردد درمحورهای برون‌شهری نقش تعمیر نیروگاه‌ها در جلوگیری از خاموشی‌/هزینه سنگین دولت برای تعمیر واحدهای تولید برق خبر جدید در مورد یارانه دارو/یارانه دارو کجا میرود؟ رشد 22 درصدی صادرات 4 ماهه در مقایسه با امکانات کشور مطلوب نیست ممنوعیت افتتاح حساب گروهی برای کارکنان شرکت‌ها در ماه های آینده، بعید است تورمی چون خرداد داشته باشیم / تورم احتمالا بین 30 تا 40درصد قوانین حوزه دانش بنیان تسهیل شود/ افزایش 80 الی 150 هزار بشکه ای تولید با احیای چاه های کم بازده این مناطق تهران برای خریداران مسکن محبوبتر است + جدول فارس من| مطالبه واگذاری سهام عدالت به متولدان قبل از 1400 درآمد نجومی مشاوران املاک متاورسی در ایران آخرین قیمت گل سرسبد سایپا در بازار + جدول قیمت طلا و سکه امروز 17 مرداد 1401 حاصل فعالیت دولت ريیسی برای بورس چه بود؟ خبر جدید درباره یارانه نقدی و ارز دارو خبر خوش برای متقاضیان وام مسکن | روند کاهشی هزینه وام مسکن ادامه دارد خودداری دو شرکت از پذیرش نمایندگان سهام عدالت دوربرگردان قانون جهش مسکن بخاطر یک بهانه/ پرونده متقاضیان مسکن در وزارت راه کجاست؟ افتتاح حساب گروهی برای کارکنان شرکت‌ها ممنوع شد اولین کشتی باری به آب های اوکراین رسید شوکی که نذری‌های محرم را از رونق انداخت عرضه کنندگان گوشت قرمز از پرداخت مالیات معاف شدند تعیین تکلیف دولت برای کارت نان به کجا رسید؟ | چه کسانی یارانه نان دریافت می کنند؟ درآمد نجومی مشاوران املاک متاورسی در ایران/... تحریم‌ها مانع پرداخت بدهی برقی افغانستان شدند تاکسی خودران بایدو مجوز گرفت چرا غرب از تحریم‌ها علیه نفت روسیه عقب‌نشینی کرد؟ هزینه وام مسکن باز هم کاهش یافت قیمت نفت برنت به 95 دلار رسید قیمت نفت برنت به 95 دلار رسید بدهی خارجی در دولت سیزدهم کاهش یافت/ دیگر خبری از استقراض‌های پی‌درپی و چاپ پول نیست کدام اینترنت طرفدار بیشتری دارد؟ روند کاهشی هزینه وام مسکن ادامه دارد خاندوزی: تلاش دولت بر این است که کارها معطل نماند یک بام و دو هوای دولت در تنظیم بازار کالاهای اساسی/ جریمه عجیب و سنگین برای تولید کنندگان رب تردد در شمال کشور روان است دردسرهای بی پایان قیر تهاتری/ اصلاح قانون به سود فساد قیر رایگان؟ وزش باد شدید، رگبار و رعد و برق در شمال کشور 75درصد مصرف کنندگان آمریکایی در پرداخت صورت حساب مشکل دارند قیمت اوراق مسکن برای مجردها و متاهل‌ها تشریح دلیل کمبود دستمال کاغذی و پوشاک در بازار/ 50 درصد مواد اولیه وارداتی است فارس من| مطالبه مردمی برای عرضه چادر و روسری با قیمت مناسب پروژه‌های آبی عراق؛ از تغییر مسیر دجله تا سدسازی روی اروند/ چالش جدید آبی برای ایران تعریف شد؟ ترفند مشاورین مسکن برای گران کردن املاک کدام بانک‌ها بیشتر وام دادند؟