انتقاد یک نماینده از ماینینیگ بورس تهران

انتقاد یک نماینده از ماینینیگ بورس تهران

یک نماینده مجلس اظهار داشت: اساسا بورس نباید وارد این حوزه شود و کار بورس استخراج رمز ارز چه به عنوان پروژه تحقیقاتی و چه به عنوان یک موضوع آزمایشی نیست. تحقیقات در رابطه با رمز ارز چه ارتباطی با بورس تهران دارد؟ و بر چه اساسی شرکت بورس تهران باید به سمت ماینینگ برود؟

ایلنا: یک نماینده مجلس اظهار داشت: اساسا بورس نباید وارد این حوزه شود و کار بورس استخراج رمز ارز چه به عنوان پروژه تحقیقاتی و چه به عنوان یک موضوع آزمایشی نیست. تحقیقات در رابطه با رمز ارز چه ارتباطی با بورس تهران دارد؟ و بر چه اساسی شرکت بورس تهران باید به سمت ماینینگ برود؟

جعفر قادری درباره کشف دستگاه استخراج رمز ارز در زیرزمین شرکت بورس تهران اظهار داشت: این اقدام بورس تهران غیر قانونی و غیر قابل توجیه است.

وی ادامه داد:‌ بر فرض اینکه مجوز برای این اقدام داشتند، اساسا بورس نباید وارد این حوزه شود و کار بورس استخراج رمز ارز چه به عنوان پروژه تحقیقاتی و چه به عنوان یک موضوع آزمایشی نیست. تحقیقات در رابطه با رمز ارز چه ارتباطی با بورس تهران دارد؟ و بر چه اساسی شرکت بورس تهران باید به سمت ماینینگ برود؟

قادری افزود:‌ نمی‌دانیم چطور مجوز دریافت کرده‌اند و دادن مجوز به بورس برای استخراج رمز ارز تخلف است. حوزه فعالیت بورس موضوع دیگری است چرا باید درباره استخراج رمز ارز تحقیقات انجام شود.

این نماینده مجلس تاکید کرد: اگر گفته‌ها مبنی بر اینکه دستگاه‌های استخراج رمز ارز متعلق به یک شخص است، صحت داشته باشد، این خود تخلف بزرگ‌تری محسوب می‌شود‌ چرا یک نفر باید این اجازه را به خود بدهد از امکانات یک نهاد عمومی برای ماین کردن استفاده کند در حالی که حتی فعلا فعالیت مجوزدارها هم متوقف و ممنوع شده‌ است.

وی با بیان اینکه مجلس قطعا به این مساله ورود می‌کند، گفت: این اقدام بورس تهران به هیچ وجه قابل توجیه نیست و بورس تهران هم نمی‌تواند با انتشار توضیح و اطلاعیه از خود دفاع کند. حتی اگر در یک دوره‌ای هم برای این اقدام خود توانسته مجوز بگیرد نباید وارد این فعالیت‌ها می‌شد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه ادامه داد: به دنبال این هستیم که روند استخراج رمز ارز یک روند قانونی باشد و افرادی که توان تاسیس نیروگاه را دارند و متقاضی ورود به این حوزه هستند، فعال شوند و ما هم از این ظرفیت برای تامین برق کشور استفاده می‌کنیم. اما نه اینکه در این شرایط که با فشار مصرف برق مواجه هستیم دستگاه های دولتی بخواهند وارد استخراج ارز و ماینینیگ شوند.

قادری ادامه داد: این روزها برای اینکه بتوانیم برق کشور را تامین کنیم حتی نیروگاه‌های که آلودگی دارند را وارد مدار کردیم حالا در این شرایط این اقدام بورس تهران چه توجیهی دارد؟

local_offerبرچسب‌ها:
پیش‌بینی بورس هفته آینده از نگاه کارشناسان تکلیف جاماندگان سهام عدالت چه می‌شود؟ مفتح: باید مردم را برای حذف دلار 4200 آماده کنیم ثبت‌نام در سامانه املاک و اسکان تمدید می‌شود؟ تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت تا دو هفته آینده تويیت ایلان ماسک دوباره جنجالی شد در لوازم خانگی داخلی به هیچ وجه افزایش قیمت نداریم ارز 4200 تومانی سبب افزایش هزینه‌های دولت و رشد تورم می‌شود صعودی بودن تمام شاخص‌ها برخلاف تصورات سرمایه‌گذاران هشدار FATF به ترکیه / خرید ملک برای ایرانیان سخت می‌شود؟ 650 میلیارد ریال اعتبار برای طرح‌های آبرسانی نمین و عنبران افتتاح راه آهن اردبیل؛ شهریور 1401 شنبه منتظر رشد شاخص باشیم؟ / کدام گروه‌ها پرسود هستند؟ زلزله FATF در بازار ارزهای دیجیتالی! سهام عدالت چقدر می‌ارزد؟/ افت 2 درصدی سهام عدالت در یک هفته خبر جدید FATF برای معامله‌گران / دلار دوباره گران می‌شود؟ مشخصات و آپشن‌های خودرو تارا 30میلیون ایرانی زیر خط فقر مطلق قرار دارند افزایش عرضه خودروهای دست دوم / خودرو ارزان می‌شود؟ به‌ روزرسانی رایگان شماره شبای 633 هزار سهامدار 3 بانک ادغامی بورس نزولی می‌ماند یا صعود می‌‌کند؟ متن و حاشیه بورس در هفته آخر مهر/ رشد 316 درصدی ارزش صف‌های خرید بازار سرمایه اختلاف 184 میلیون تومانی کارخانه و بازار / دناپلاس چقدر شد؟ سقوط آزاد لیر تمامی ندارد تولیدکنندگان تایر: ناچار به افزایش قیمت شدیم بازدهی بازارها، کمتر از تورم / ریسک سرمایه‌گذاری در کدام بازار کمتر است؟ (ویديو) سیر درآمدی ذوب آهن در نوار صعودی میزان افزایش حقوق سال آینده مشخص نیست واکنش‌ها به استفاده زودهنگام از مازوت/ «پس انرژی هسته‌ای کجاست؟» عابر بانک‌های بیت‌کوین در فروشگاه‌های وال‌مارت آمریکا قیمت پیکاپ در بازار چقدر است؟ وزیر راه: تجربیات تلخ مسکن مهر را تکرار نمی‌کنیم حراج جدید ایران‌خودرو/ با 86 میلیون تومان صاحب پژو 207 شوید! وضعیت بازارها در روزهای اخیر/ بورس این هفته جلو افتاد تداوم احتیاط در بازار ارز در هفته پایانی مهرماه توسعه راه‌های اردبیل در اولویت دولت نرخ ارز صرافی ملی امروز جمعه 30 مهر انتقاد پلیس از کیفیت پایین خودرو‌های داخلی پیش‌بینی آینده بازار سرمایه | آیا شاخص، سقف قبلی خود را می‌زند؟ سرانه مصرف بنزین ایران، 3 برابر جهان جدیدترین رقم وام مسکن / اجرای طرح جهش مسکن در 900 شهر نماینده تهران: باید از بحران گاز زمستان عبور کنیم شلیک اشتباهی بازیگر به مدیر و کارگردان پیش‌بینی آینده بازار سرمایه / آیا شاخص، سقف قبلی خود را می‌زند؟ سهمیه بنزین آبان کی واریز می‌شود؟ ایرالکو در ابتدای جاده خوشبختی این روز‌ها ماهی خوراکی لوکس محسوب می‌شود واریز سهمیه بنزین سودکاستیک پتروشیمی اروند روی زمین نماند بورس شنبه باز است؟ / آخرین خبر از پلمب ساختمان بورس