پیش‌بینی بورس در هفته جدید

پیش‌بینی بورس در هفته جدید

اگرچه شاخص بازار سرمایه، بازدهی مثبت را در هفته جاری به ثبت رساند، نوسانات شاخص در یک دامنه محدود صورت گرفت. اما شرایط بورس برای هفته سوم شهریور 1400، چگونه پیش‌بینی می‌شود؟

به گزارش تجارت‌نیوز، بازدهی شاخص کل بورس از ابتدای هفته تا پایان هفته نزدیک 0٫4 درصد مثبت شد. شاخص کل طول هفته با نوسان دنبال و با وجود پیشروی تا 1٫545 میلیون واحد، دوباره به لبه 1٫5 میلیون واحد نزدیک شد.

به نظر می‌رسد فعلا شاخص در همین محدوده و کانال 1٫5 میلیون واحد پیگیری شود و برای ورود به کانال 1٫6 میلیون واحد نیاز به یک مولفه و تغذیه‌کننده‌ای است که سمت تقاضا را کاملا فعال نگه دارد.

ورودی پول حقیقی‌ها به بازار و صندوق‌ها

در صورت تداوم همین وضعیت با مختصات فعلی باید احتمال داد هفته آینده شاخص در همان محدوده کانال 1٫5 میلیون واحد دنبال شود. بررسی عملکرد بازار در روز پایانی هفته نشان داد ورودی پول حقیقی‌ها به بازار سهام منفی و ورودی پول حقیقی به صندوق‌های با درآمد ثابت مثبت شد.

در این میان سرانه خرید حقیقی‌ها نسبت به سرانه فروش حقیقی‌ها همچنان به نفع خریداران دنبال می‌شود. البته ارزش معاملات خرد به 7600 هزار میلیارد تومان رسید و نسبت تعداد نمادها دارای صف خرید نسبت به صف فروش هم به 1٫5 برابر رسید.

دور کند نوسانات

در یک هفته گذشته بازار سهام در یک محدوده نوسانی مشخص در زیر نیمه کانال 1٫5 میلیون واحد دنبال شد. این در حالی است که دور نوسانات هم البته نسبت به هفته های گذشته کند شده بود.

با نوسانات بازار ارز و تغییر نرخ کامودیتی‌ها، بازار هم سعی کرد رفتارهایش را با این دو بازار انطباق دهد.

البته تک‌سهم‌ها و سهم‌های ریالی تورمی در یک هفته گذشته بیشترین خریدار را داشتند و سمت تقاضا را فعال نگه داشتند اما سهام‌های صادرات‌محور (کامودیتی‌محور) به تناسب بازار ارز و بازار کامودیتی با نوسان هفته جاری را پشت سر گذاشتند.

بورس منتظر 2 اتفاق مهم

برای پیش بینی بورس شهریور 1400 باید به دو نکته توجه کرد. اگرچه بازار نسبت به سیاست‌های حمایتی دولت از بازار سرمایه خوش‌بین است اما همچنان نسبت به مذاکرات برجامی وین در شرایط انتظار به سر می‌برد. بر مبنای تازه‌ترین رویدادها، ایران و طرف غربی هر دو نسبت به تداوم مذاکرات وین تاکید کرده‌اند اما برخی رویدادها هم نشان از فشار دوباره آژانس به ایران در آستانه برگزاری نشست شورای حکام دارد.

قرار است از روز دوشنبه هفته آینده به مدت چهار روز گزارش آژانس در مورد ایران در جلسه شورای حکام مورد بررسی قرار بگیرد و باید دید در این چهار روز در جلسه شورای حکام قطعنامه ای علیه ایران صادر می شود یا خیر؟

بازار سهام در این هفته، رخدادهای برجامی و تعیین تکلیف برخی سیاست‌های احتمالی دولت در خصوص تامین کسری بودجه را با حساسیت دنبال می‌کند و البته در شرایط انتظار به سر می‌برد. هر گونه تصمیم‌گیری در خصوص این دو رویداد با اولویت می‌تواند سمت تقاضا و عرضه را حساس کند.

منبع: اقتصادنیوز

آخرین اخبار حوزه بورس را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی بورس (30شهریور) / استقبال از فرابورس، در روز خروج هزار و 200میلیاردی پول حقیقی

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی بورس (30شهریور) / استقبال از فر...

افراد حقیقی امروز هزار و 240میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه فلزات اساسی و همچنین سهام صنایع...

EghtesadOnline.com/
عرضه 495 هزار کیلووات ساعت برق در بورس انرژی

عرضه 495 هزار کیلووات ساعت برق در بورس انرژی

در جلسه معاملاتی امروز چهارشنبه31 شهریور ماه در تابلوی برق بازار فیزیکی بورس انرژی ایران، 495 هزار کیلووات ساعت برق توسط شرکت تولید نیروی برق دماوند- نیروگاه شهدای پاکدشت و شرکت تولید نیروی برق دماوند...

Sena.ir/
بورس 976 واحد رشد کرد

بورس 976 واحد رشد کرد

شاخص کل بورس تهران امروز (چهارشنبه) با رشد 976 واحدی کار خود را آغاز کرد.

YJC.news/

بورس از دیگر بازارها عقب می‌ماند؟ / پیش‌بینی بورس امروز 31 شهریور

بورس تا پایان امسال چقدر سود می‌دهد؟

بورس تا پایان امسال چقدر سود می‌دهد؟

بورستهران- ایرنا- اگرچه برآورد میزان سودآوری بازارهای مختلف به طور دقیق امکان‌پذیر نیست، امایک کارشناس بازار سرمایه احتمال می‌دهد که بازار سهام تا پایان امسال به بازدهی حدود 20 تا 50 درصدی دست پیدا کن...

Irna.ir/
اوراقی که مانند نهنگ بازدهی بورس را می‌بلعد!

اوراقی که مانند نهنگ بازدهی بورس را می‌بلعد!

معاملات بورس تهران نیازمد حمایت‌های واقعی برای جبران لطمه‌های فاروانی بوده که به اعتماد سرمایه‌گذاران زده شده اما؛ این دولت نیز مجبور به طی مسیر دولت قبل در فروش اوراق بوده و تاکنون وزرای جدید، هیچ را...

BourseNews.ir/
نگاهی به عرضه‌های داخلی و صادراتی بورس انرژی

نگاهی به عرضه‌های داخلی و صادراتی بورس انرژی

امروز انواع محصولات پتروشیمی در رینگ بین‌الملل بورس انرژی عرضه می‌شود.

Sena.ir/

برنامه ریزی تولید از مسیر ابزارهای مالی بورس کالا

همسویی مجلس و دولت برای تقویت عرضه ها در بورس کالا

همسویی مجلس و دولت برای تقویت عرضه ها در بورس کالا

علی جدی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: از نظر مجلس، برای تامین نیاز تولید به مواد اولیه و کالاهای مهم، بورس کالا بهترین بستر برای عرضه و معامله است و دولت نیز...

EghtesadOnline.com/
بازگشت بورس به قیمت‌های شاخص 1 میلیونی/ سهامداران در معاملات خود دقت کنند

بازگشت بورس به قیمت‌های شاخص 1 میلیونی/ سهامداران در معاملات خود د...

بازار سرمایه این روزها درگیر وضعیت بغرنجی است که تا حد زیادی سهامداران را با زیان جدی مواجه کرده است.

FarsNews.ir/
هسته معاملات بورس دچار اختلال شده است؟

هسته معاملات بورس دچار اختلال شده است؟

مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران گفت: اطلاعات معاملات و پرتفوی افراد از طریق سامانه واسط پس از معاملات، واکشی و به کارگزاری‌ها ارايه می‌شود.

TejaratNews.com/
فروش حدود 11 هزار میلیارد تومان اوراق مالی دولت در روزهای منفی بورس

فروش حدود 11 هزار میلیارد تومان اوراق مالی دولت در روزهای منفی بور...

در هفته منتهی به 30 شهریور بالغ بر 10 هزار و 890 میلیارد تومان از اوراق دولت به فروش رسید.

JameJamOnline.ir/

فروش 10 هزار میلیارد تومان اوراق سلف نفت در بورس انرژی

شرکت‌های جدید تامین اجتماعی وارد بورس می‌شوند / پرداخت به موقع حقوق بازنشستگان

شرکت‌های جدید تامین اجتماعی وارد بورس می‌شوند / پرداخت به موقع حقو...

وزیر کار با بیان اینکه شرکت‌های جدیدی از زیر مجموعه سازمان تامین اجتماعی در بورس عرضه می‌شود، گفت:‌ ما از ابتدا تلاش کردیم حقوق بازنشستگان به موقع پرداخت شود که این ماه نیز از 21 شروع به پرداخت شده اس...

TejaratNews.com/
بازگشت اعتماد به بورس در گرو حمایت عملی از بازار است

بازگشت اعتماد به بورس در گرو حمایت عملی از بازار است

کارشناس بازار سرمایه گفت: یکی از مسیر‌های اعتمادسازی را می‌توان داشتن یک برنامه میان مدت برای بازار و حمایت عملی از آن بیان کرد.

YJC.news/
زیر و بم ورود به بورس کالا | چه کسانی می‌توانند در بورس کالا معامله کنند؟ اعلام نتیجه هجدهمین حراج اوراق مالی اسلامی دولتی خبر مهم برای سهامداران فملی / افزایش سرمایه فملی چقدر است؟ شاخص قرمزپوش شد بورس تا پایان امسال چقدر سود می‌دهد؟ | سهامداران هیجانی نشوند سهمیه بنزین مهر 1400 کی واریز می‌شود؟ نرخ سود وام مسکن چقدر است؟ عرضه 495 هزار کیلووات ساعت برق در بورس انرژی نگاهی به عرضه‌های داخلی و صادراتی بورس انرژی مهلت ثبت‌نام در سامانه املاک و اسکان تمدید می‌شود؟ سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در 31 شهریور ماه مانع تراشی بانک‌ها برای پرداخت وام ودیعه مسکن فرصت‌های اقتصادی ایران از حضور در سازمان "شانگهای" تعداد و مبلغ چک‌های برگشتی زیاد شد موافقت هیات مدیره " سبزوا " با واگذاری سهام افزایش نرخ 22 درصد برخی محصولات " کماسه " افتتاح پروژه خط مایعات جدید در " دالبر " " تپکو " قرارداد فروش 29 محصول را منعقد کرد زمان واریز سهمیه بنزین مهرماه اتفاق مهم برای سهامداران کچاد / رشد 27 درصدی فروش چادرملو فروش حدود 11 هزار میلیارد تومان اوراق مالی دولت در روزهای منفی بورس شاخص با رشد 2 هزار واحدی سبز است بورس 976 واحد رشد کرد بورس تا پایان امسال چقدر سود می‌دهد؟ اوراق سلف نفت خام وزارت امور اقتصادی و دارایی به فروش رسید احتمال ورود خودروسازان به واردات خودرو موج جدید کلاهبرداری‌ با رمزارزهای جعلی مجموع ماهانه یارانه پنهان برای هر ایرانی اوراقی که مانند نهنگ بازدهی بورس را می‌بلعد! صورت مالی میاندوره‌ای 9 ماهه "سهرمز" منتشر شد انتشار صورت مالی 3 ماهه " تاپیکو " مجمع صندوق سرمایه گذاری زمرد آگاه برگزار می شود برگزاری مجمع صندوق سرمایه گذاری جسورانه رشد یکم پیشگام در دهم مهرماه زمان مجمع صندوق سرمایه گذاری مشترک افق مشخص شد "تدبیر" تصمیمات مجمع را ثبت کرد صورت مالی میاندوره ای "وغدیر" منتشر شد " وسبحان " صورت مالی 12 ماهه حسابرسی شده منتشر کرد حرکت طلا و نفت معکوس شد " پترول " تصمیمات مجمع را ثبت کرد " وشهر " صورت مالی تلفیقی منتشر کرد بورس از دیگر بازارها عقب می‌ماند؟ / پیش‌بینی بورس امروز 31 شهریور شرکت‌های برق چین به مرز ورشکستگی رسیدند بازگشت بورس به قیمت‌های شاخص 1 میلیونی/ سهامداران در معاملات خود دقت کنند آمریکا یک شرکت مبادله رمزارز را تحریم کرد توضیح بانک مرکزی درباره محدودیت تراکنش‌ها ضرورت ثبت معاملات خودرو در سامانه عرضه 177 میلیون دلار در سامانه نیما تحریم دولت بایدن علیه رمزارزها رسمی شد گشایش در تخلیه کالای ملوانی از بنادر آبادان دریافت خدمت واریز شناسه دار از طریق خودپردازها امکان پذیر است

در حال بارگیری...