ادبیات تولید در ایران

ادبیات تولید در ایران

یکی از موضوعات بسیار مهم در تولید کشور ضرورت یادگیری ادبیات تولید برای تداوم امر تولید پایدار و ثمردهی مناسب این مساله حیاتی در اقتصاد کشور است.

به گزارش بورس نیوز، یکی از موضوعات بسیار مهم در تولید کشور ضرورت یادگیری ادبیات تولید برای تداوم امر تولید پایدار و ثمردهی مناسب این مساله حیاتی در اقتصاد کشور است. اینکه تولیدکننده ایرانی بداند وجود چالش در امر تولید موضوعی عمومی است و در هر جای دنیا بخشی تفکیک‌ناپذیر از پروسه تولید محسوب می‌شود به اندازه‌ای اهمیت دارد که می‌تواند بسیاری از فاکتور‌های فرهنگ تولید را در کشور تحت تاثیر خود قرار دهد.

آنچه امروز در کشور ما تحت عناوین مختلف مانند حمایت مالیاتی و بیمه‌ای و ... از برخی تولیدکنندگان به گوش می‌رسد ناشی از همین مساله است که تولیدکننده با ادبیات تولید بیگانه است و حرکت چرخ تولید را منوط به حذف مشکلات از مسیر توسط دولت‌ها می‌بیند و این در حالی است که تولید در همه جای دنیا با مشکلاتی روبه‌رو است و شدت و ضعف آن و نوع مشکلات در کشور‌های مختلف متفاوت است؛ بنابراین تولیدکننده باید بداند وقتی وارد این مقوله می‌شود با مشکلات زیادی روبه‌رو خواهد بود و باید آماده رویارویی با این مسايل باشد و به دنبال حل مشکلات از درون بنگاه باشد. برای این منظور کار تیمی در کنار برنامه‌های توسعه‌محور و متناسب با ادبیات تولید، سه سرتیتری هستند که هر تولیدکننده برای عبور از هر چالشی باید در نظر داشته باشد و این متفاوت از مقاومت تولیدکننده در برابر پرداخت مالیات و بیمه و موضوعات دیگری است که در همه جای دنیا حق دولت و نیروی کار برای تامین درآمد کشور و رفاه آتی کارکنان محسوب می‌شود. البته قوانین دست و پا‌گیری در گذشته وجود داشته و امروزه با آگاهی مسوولان و افزایش قدرت شناسایی و تسهیل این محدودیت‌ها و کاهش بوروکراسی موجود قابل رفع بوده و می‌تواند به بهبود اوضاع پیش پای تولیدکنندگان منجر شود و برای این منظور انتظار می‌رود هر روز این موانع که مشکلات اصلی تولید هستند برطرف شوند. در این رابطه پیشنهاد همیشگی ما گفتمان مشترک دولت و بخش خصوصی بر سر یک میز برای یافتن راهکار‌های مشترک ملی است. زمانی که بخش‌خصوصی با مسوولان دولتی بر سر یک میز وارد مذاکره می‌شوند مطرح کردن موضوعات بنگاهی – به جای مسايل ملی – به بیراهه رفتن مذاکره محسوب می‌شود و بسیار اهمیت دارد که به جای شکایت‌ها و اعتراض‌های بنگاهی که عملا بخش خصوصی را به نتیجه نخواهد رساند، نگاه ملی به مشکلات و موضوعات داشته باشیم. این مساله بسیار اهمیت دارد که در هر مذاکره‌ای بخش‌خصوصی نماینده صنعت و مسوول دولتی طرف مذاکره نیز نماینده ملت محسوب می‌شود و لذا باید موضوعات به صورت ملی مورد واکاوی قرار بگیرند و طبعا مسوول نیز از نگاه ملی به مشکلات و مسايل دقت خواهد کرد و دلیل اینکه مسوولان، بخش خصوصی را جدی نمی‌گیرند، همین نگاه بنگاهی بخش‌خصوصی در مذاکرات با مسوولان دولتی است. در این زمینه نیز تشکل‌های صنعتی، اتاق بازرگانی و سایر نهاد‌ها می‌توانند برای حمایت از تولید، برنامه‌ریزی برای توسعه تولید و صادرات، نقش برجسته‌ای داشته باشند و دولت را در تدوین استراتژی‌های بهتر همراهی کنند و هر جا این تعامل بیشتر بوده راهکار‌های مناسب‌تری برای توسعه تولید و تجارت در پیش گرفته شده است.

مرتضی سلطانی، بنیان‌گذار و ريیس هیات مدیره گروه صنعتی پژوهشی زر ماکارون

نگرانی‌ها در کمبود گاز صنایع برطرف می‌شود؟ تشریح میزان تامین مالی دولت از بورس/ سال99 و 130همت اوراق مرابحه 445 هزار ملک مازاد دولتی در سامانه سادا ثبت شد قیمت یک خانه معمولی در گران‌ترین نقطه تهران دستکاری بادکنکی ارزش بازار شرکت توسط دولتی‌ها مصرف گاز بخش خانگی افزایش یافت پیشتازی بانکی‌ها در بورس امروز/ کدام گروه‌ها از برجام منتفع می‌شوند؟ بررسی سیاست دولت برای ساماندهی ارز 4200 تومانی و بورس با حضور خاندوزی گروه مالی غدیر بورسی می‌شود/ جهش 8 برابری سودآوری گروه مالی غدیر قیمت دلار و یورو امروز 9 آذر‌ماه / تثبیت قیمت دلار در میانه کانال 26 هزار تومان پیگیری طلب 11 هزار میلیارد تومانی شرکت‌های اوره‌ساز از دولت‌ تدوین بودجه 1401 با فرض ادامه تحریم‌ها نرخ رسمی 22 ارز کاهشی شد ساخت خودروی پرنده رنو قیمت جهانی طلا امروز 9 آذر / اونس طلا به 1792 دلار و 79 سنت رسید افت شاخص بورس در معاملات امروز بازار بانک ها ملزم به افشای اطلاعات ماهانه شدند تخصیص اعتبارات برای اشتغالزایی از ماه آینده جزيیات نامه ريیسی به رهبری درباره بنزین شاخص همچنان قرمزپوش است افزایش قیمت خودرو 2٫5 برابر بیشتر از تورم! بانک‌ها در اتاق شیشه‌ای؛ شفافیت اطلاعات مالی بانک‌ها بازار اجاره مسکن روند صعودی گرفت بازار سرمایه در بلاتکلیفی محض/ شاخص کل کی به کانال 1٫6 میلیون می‌رسد؟ قرارداد سوآپ ترکمنستان واقعا مهم است؟ نوسازی ناوگان جاده‌ای کشور با همکاری سه وزارتخانه سری جدید کامیونت‌های بهمن‌دیزل (فورس) معرفی شد شاخص در دقایق ابتدایی با افت اندک مواجه است قیمت مسکن در مسیر ثبات بورس 836 واحد افت کرد سرمایه‌گذاری خارجی؛ نقدینگی راهگشا برای بورس بازنده بورس کیست؟ "غدام" ساعت 10:00 صبح بازگشایی می‌شود آغاز مذاکرات دو وزارتخانه برای معافیت فولادی ها از قطعی گاز "ساروج" متوقف شد "فاسمین" صورت مالی زیرمجموعه را منتشر کرد مجمع صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی سهم آشنا یکم امروز برگزار می شود مجمع صندوق سرمایه گذاری گسترش فردای ایرانیان تا 10 روز آینده فردا، روز مجمع صندوق سرمایه گذاری بادرآمد ثابت کیان( ETF) این هم از صورت مالی زیرمجموعه "شرانل" "دتولید" صورت مالی 6 ماهه حسابرسی را منتشر کرد صورت مالی میاندوره ای شرکت تولید رینگ سایپا منتشر شد "کنور" صورت مالی حسابرسی شده شرکت تابعه را منتشر کرد پراید گران شد/ قیمت خودرو امروز 9 آذر 1400(جدول) انتشار صورت سود وزیان میاندوره ای "رتکو" چشم نگران بازار طلا و ارز به مذاکره ایران و 1+4 افزایش 64درصدی قیمت کارخانه‌ای خودرو خبرهای مهم امروز برای سهامداران / سیگنال مذاکرات به بورس چه بود؟ ماجرای تاسیس بورس بین الملل چیست؟ پراید به مرز 170 میلیون تومانی رسید