پیش‌بینی بورس فردا 29 آذر 1402 | در آخرین روز معاملاتی پاییز 1402 شاخص مثبت می‌شود؟

پیش‌بینی بورس فردا 29 آذر 1402 | در آخرین روز معاملاتی پاییز 1402 شاخص مثبت می‌شود؟

شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز سه شنبه 28 آذر 1402 با افزایش 4219 واحد به رقم 2 میلیون و 211 هزار و 872 واحد رسید.آیا ریزش های بازار سرمایه به پایان رسیده؟

به گزارش نبض بورس، در پایان معاملات چهارمین روز هفته، دماسنج اصلی تالار شیشه‌ای با رشد 0.19 درصد، معادل چهار هزار و 203 واحد از ارتفاع این شاخص، در سطح دو میلیون و 211 هزار و 872 واحدی قرار گرفت.

افزایش ارتفاع نماگر اصلی تالار شیشه‌ای در حالی اتفاق افتاد که شاخص هم‌وزن، به‌عنوان نشان‌دهنده روند عمومی قیمت شرکت‌های کوچک و متوسط، عملکردی خلاف جهت را به ثبت رساند. شاخص هم‌وزن با افت 0.23 درصدی (معادل هزار و 721 واحد)، تا پله 762 هزار واحدی کاهش یافت. شاخص کل فرابورس نیز با کاهش اندک 0.99 واحد از ارتفاع این شاخص، در سطح 26 هزار و 639 واحدی باقی ماند.

پیش بینی بورس چهارشنبه

جریان معاملات روز سه‌شنبه تحت تاثیر افزایش تب و تاب معاملات در دو روز معاملاتی گذشته، مثبت سپری شد. با این حال بخش زیادی از هیجان معامله‌گران فروکش کرده بود و برخی حتی با تصمیم به شناسایی سود حاصل از بازدهی سهام در معاملات شنبه، دوشنبه و ابتدای سه‌شنبه، دست به فروش زدند. این موضوع، فشار عرضه‌ها را بالا برد تا جایی که نماگر هم‌وزن در پایان کار، در سوی سرخ‌فام دامنه نوسان خود ایستاد.

روند خمیده نماگرهای سهامی، به وضوح حکایت از افزایش فشار عرضه‌ها از نیمه‌های بازه معاملاتی دارد. از این رو می‌توان انتظار داشت به دنبال فشار عرضه‌ها در دقایق پایانی بازار، ابتدای دادوستد‌های چهارشنبه پایانی آذرماه با قدرت بیشتر فروشندگان همراه شود.

از دید تکنیکال اما، خمیدگی موجود در روند روز سه‌شنبه شاخص‌ها، نگرانی چندانی برای اهالی بازار سرمایه ایجاد می‌کند. کندل مثبت چهارمین روز هفته، شاخص‌ را بالاتر از مقاومت دو میلیون و 211 هزار واحدی نگاه داشت. بازگشت بخشی از مسیر طی شده نیز در حکم استراحت نماگر اصلی تالار شیشه‌ای پس از شکست مقاومت مهم خود در نظر گرفته می‌شود./تجارت نیوز

بررسی تکنیکالی شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران

شاخص کل امروز را با رخ مثبت تمام کرد اما خیلی مثبت خاصی نبود و تنها یک روز معمول برای بازار بورس اوراق بهادار تهران به حساب می‌­آمد. شاخص کل توانست 4200 واحدی مثبت شود اما شاخص همو وزن پس از مدت‌ها رشد (هرچند کم) اما با افت 1700 واحدی کار را تمام کرد.

از منظر تکنیکالی تمامی مفروضات قبلی شاخص همچنان پابرجاست و بازار تمایل رسیدن به اعداد و ارقام بالاتر را دارد. پاییز 1402 نیز در حال اتمام است و بازار خود را برای سه ماه پایانی سال آماده می‌کند تا با بررسی گزارش 9 ماهه شرکت‌ها میزان سود آوری آنها را مورد ارزیابی و بررسی قرار دهد.

از نظر تکنیکالی سطوح حمایتی میانگین 55 روزه و 200 روزه نمودار شاخص کل با فاصله کمی از شاخص در حال رشد هستند که این موضوع نیز می‌توان برای خیلی از تکنیکالیست‌ها جذاب باشد.

به هر حال فردا آخرین روز معاملاتی در پاییز 1402 است و بازار به انتظار گزارش ماهانه آذر و همچنین گزارش 9 ماهه شرکت‌ها خواهد نشست./اکوایران

آخرین اخبار بورس و اقتصاد